Göğüsleri egzersiz ile diklestirmek

Mavise42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2015
55
6
Arkadaşlar merhaba konuyu çok uzatmayacagim benim memelerim hep sarkikti zaten.hic bir zaman dik göğüslerim olmadı ama yinede idare ediyorlardi ama son zamanlarda çok sarktilar derimde cizgiler oluştu ustleri boşaldı ve nene memesi gibi oldu çok canım sıkıldı ve hana milyy göğüs.egzersizleri yapıyorum 2 gündür 1 ay sonra sonucu sizlerle.paylasicam hemde fotoğraflı inslalah güzel.sonuclar alırım aslında herkes sporla duzelmez yag dokusu vs diorlar ama ben denemek istiyorum denemekten ne kaybedebilirimki

Göğüs egzersizleri, göğüs altındaki kasları güçlendirerek göğüslerin daha sıkı ve toparlanmış görünmesine yardımcı olabilir. Ancak, egzersizlerin meme dokusunun kendisini değiştirme veya sarkıklığı önleme gücü sınırlıdır çünkü göğüsler esas olarak yağ dokusundan oluşur ve bu bölgedeki kaslar sadece göğüslerin altında yer alır. Sarkıklık genellikle cilt elastikiyetinin azalması, yaşlanma, hamilelik, emzirme, hızlı kilo alıp verme ve yer çekiminin etkileri gibi faktörlerden kaynaklanır.

Egzersizlerin yanı sıra, sarkıklıkla mücadelede bazı yöntemler şunlar olabilir:

1. Doğru Sütyen Kullanımı: Destekleyici ve doğru beden sütyenlerin kullanılması, göğüslerin daha toparlanmış görünmesine yardımcı olabilir ve uzun vadede sarkıklığın önlenmesine destek olabilir.
  2. Cilt Bakımı: Cilt elastikiyetini korumaya yardımcı olabilecek nemlendiriciler ve cilt bakım ürünleri kullanılabilir. Ayrıca, yeterli su tüketimi de cildin sağlığı için önemlidir.
  3. Sağlıklı Beslenme: Cildin elastikiyetini ve sağlığını koruyacak vitamin ve mineraller açısından zengin, dengeli bir beslenme planı izlenmelidir.
  4. Doktor Görüşü: Eğer sarkıklık ciddi bir rahatsızlık sebebi oluyorsa ve istenilen sonuçlara egzersiz ve diğer yöntemlerle ulaşılamıyorsa, bir plastik cerrahla görüşmek faydalı olabilir. Estetik müdahaleler, kişinin ihtiyaç ve beklentilerine göre şekillendirilebilir.
Egzersizlerle ilgili olarak, genellikle göğüs altındaki pektoral kasları hedef alan hareketler tercih edilir. Bunlar arasında şınav çeşitleri, dumbbell press, dumbbell fly ve pek deck makinesinde yapılan egzersizler bulunur. Ancak, egzersiz programına başlamadan önce bir uzmana danışmak ve kişisel sağlık durumunuza uygun bir program oluşturmak önemlidir.

Deneme sürecinizde motivasyonunuzun yüksek olması ve sabırlı olmanız önemli. Sonuçları görmek zaman alabilir ve herkesin vücudu farklı tepkiler verebilir. Kendinize iyi bakın ve süreci kendi sağlığınız ve mutluluğunuz için bir fırsat olarak görün.

Son düzenleyen: Moderatör:
X