Gonal F ile hamile kalanlar var mı ?

astralseyahat

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2024
109
116
31
Selamlar herkese.. yaklaşık 1 senedir çocuk deniyoruz klomen çatlatma iğnesi denemiştim en son geçen ay yine tutmadı.. Şimdi bu ay femara + gonal f iğnesine başladık doktorumla, bir de tüp filmi çektireceğim. Bu iğneyle hamile kalan var mıydı ? Çoğul gebelik olanda oluyormuş sanırım.. eğer varsa cevapları bekliyorum benim gibi deneyenlere umut olacaktır 🙏🏻🫠🫠

Selamlar herkese.. yaklaşık 1 senedir çocuk deniyoruz klomen çatlatma iğnesi denemiştim en son geçen ay yine tutmadı.. Şimdi bu ay femara + gonal f iğnesine başladık doktorumla, bir de tüp filmi çektireceğim. Bu iğneyle hamile kalan var mıydı ? Çoğul gebelik olanda oluyormuş sanırım.. eğer varsa cevapları bekliyorum benim gibi deneyenlere umut olacaktır 🙏🏻🫠🫠
Canım bende bugün başladım fenere ve gonal f iğnesine aşılama yaptıracaglm bakalım sonuç ne olacak

Bende çarşamba günü klomen + Gonal F başlıyorum . 7 gün kullanıp kontrole gideceğim inşallah güzel sonuçlarımız olur

merhabalar öncelikle hayırlı olsun rabbim isteyen herkesin kucağını doldursun 4 sene önce gonal f ile hamile kaldım 10 gün kullandım çok şükür sağ salim kızımı kucağıma aldım
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim inşallah bana da nasip olur annelik . Rahatsızlığınız neydi Pkos varmıydı sizde

Merhaba iki aşılama,bir tüp bebekte hep gonal f kullandım başka bir ilaç kullanmadım. Yumurta büyütme amacıyla kullanılan bir ilaç zaten. Çoğul gebelik durumu yumurtlamadan önce senin kaç yumurta buyuttugunle alakali :) yasal olan 1 yumurta varken aşılama vs yapmak. Zaten doktorlar kontrollü verir dozu. Kaç dozla kullanmaya başladıniz?

Merhaba iki aşılama,bir tüp bebekte hep gonal f kullandım başka bir ilaç kullanmadım. Yumurta büyütme amacıyla kullanılan bir ilaç zaten. Çoğul gebelik durumu yumurtlamadan önce senin kaç yumurta buyuttugunle alakali :) yasal olan 1 yumurta varken aşılama vs yapmak. Zaten doktorlar kontrollü verir dozu. Kaç dozla kullanmaya başladıniz?
Merhaba ben 5 gün femara üç gün 75 ünite gonal f ve çatlatma iğnesi tedavisi ıoldum bu ay ve gebe kaldım çok şükür 🙏🏻 Darısı tüm isteyenlerin başına

Merhaba ben 5 gün femara üç gün 75 ünite gonal f ve çatlatma iğnesi tedavisi ıoldum bu ay ve gebe kaldım çok şükür 🙏🏻 Darısı tüm isteyenlerin başına
Hayırlı olsun hamileliğiniz darısı başıma inşallah 🙏 bende çarşamba başladım gonalf 450 /50 doz . Dün gece 1 saat erken vurulmak zorunda kaldım iğneyi büyümesini engeller mi yumurtanın

Nelere dikkat ettiniz bu süreçte birde ne kadar süredir deniyorsunuz acaba
Ben 1 seneye yakındır deniyordum ilk 5-6 ay doğal akışına bıraktık bide eşimin şehir dışı işleri sebebiyle bazı aylar yumurtlamayada denk gelmedi derken gitgide psikolojimizde etkilendi. Bende de pcos vardı ama doktorum bunun bir engel olmadığını söyledi. Daha öncede femara ve çatlatma iğnesi denemiştim ama olmamıştı. Ocak ayında doktor değiştirdim, İstanbulda müberra namlı hocaya gittim kendisi tüp bebek doktoru aslında bende artık tüp bebek yaparız diye gitmiştim ama şubat ayında kontrol etti adet günümde 2 şubatta, 5 gün femara 3 gün gonal f 75 başlattı bir de hsg istedi ilaçlı tüp filmi yani adet bittikten 1 gün sonra tüp filmimi çekildim çok kolay oldu 1-2 dk sürdü. Tüplerim açıktı ama küçük tıkanıklıklar bile bu filmle açılıyormuş. Sonra aralıklı ultrasonlara çağırdı ve çatlatma iğnesi günğ belirledik ve iğne günü ve sonraki 2 gün daha ardarda ilişki oldu ve tuttu çok şükür. Sonrasında günlere dikkat etmeden birliktelik oldu. Çok şükür tuttu Allah isteyen herkese nasip etsin 🙏🏻🙏🏻 Bence hsg ve hocanın pozitifliğinin çok etkisi oldu birde çatlatma iğnesi gününe kadar 10 günlük cinsel perhiz dönemi oldu diyebilirim. Bunun yanında inositol içerikli proxyfemin diye multivitaminde kullandım içerizinde ginseng koenzim q folik asit var ocak ve şubatta ona başlamıştım. Benim yaptıklarım bunlar inşallah yardımcısı olur..

Ben 1 seneye yakındır deniyordum ilk 5-6 ay doğal akışına bıraktık bide eşimin şehir dışı işleri sebebiyle bazı aylar yumurtlamayada denk gelmedi derken gitgide psikolojimizde etkilendi. Bende de pcos vardı ama doktorum bunun bir engel olmadığını söyledi. Daha öncede femara ve çatlatma iğnesi denemiştim ama olmamıştı. Ocak ayında doktor değiştirdim, İstanbulda müberra namlı hocaya gittim kendisi tüp bebek doktoru aslında bende artık tüp bebek yaparız diye gitmiştim ama şubat ayında kontrol etti adet günümde 2 şubatta, 5 gün femara 3 gün gonal f 75 başlattı bir de hsg istedi ilaçlı tüp filmi yani adet bittikten 1 gün sonra tüp filmimi çekildim çok kolay oldu 1-2 dk sürdü. Tüplerim açıktı ama küçük tıkanıklıklar bile bu filmle açılıyormuş. Sonra aralıklı ultrasonlara çağırdı ve çatlatma iğnesi günğ belirledik ve iğne günü ve sonraki 2 gün daha ardarda ilişki oldu ve tuttu çok şükür. Sonrasında günlere dikkat etmeden birliktelik oldu. Çok şükür tuttu Allah isteyen herkese nasip etsin 🙏🏻🙏🏻 Bence hsg ve hocanın pozitifliğinin çok etkisi oldu birde çatlatma iğnesi gününe kadar 10 günlük cinsel perhiz dönemi oldu diyebilirim. Bunun yanında inositol içerikli proxyfemin diye multivitaminde kullandım içerizinde ginseng koenzim q folik asit var ocak ve şubatta ona başlamıştım. Benim yaptıklarım bunlar inşallah yardımcısı Benim ilk tedavim 8 aylık evliyim normal denedik olmayınca bu yola girdik bakalım inşallah sonu güzel
Hormon değerlerinizde problem var mıydı peki ? Benim prolaktin yüksek çıktı ilaç verdi tedavinin yanında

Hormon değerlerinizde problem var mıydı peki ? Benim prolaktin yüksek çıktı ilaç verdi tedavinin yanında
Hayır benim tüm tetkiklerim normal çıkıyordu bir kaç kez baktırmış olmama rağmen amh prolaktin normaldi sebepsiz infertilite diye düşünülmüştü en son ama doktorum olmaması için bir sebep yok vs diye tekkim eden bir doktor, stres yapıyordum belkide bilmiyorum

inşallah evet pcos benimde 2 yıl uğraştık kaç doktor gezdim normal yolla denendi hep en son doktorum gonal f verdi ilk kullanimda tuttu
Ben klomen+GonalF sonrası bugün 12.günüm kontrole gittim . Çok fazla yumurtan uyarılmış büyüyor dedi çatlatma iğnesi vermedi . Çok yumurta = kalitesiz yumurta dedi . Çok üzüldüm bu tarz bir durum yaşamışmıydınız

X