Görücü usulü evlilik mi? Tanışarak evlilik mi?

Bence görücü usulü. Ben kaçarak evlendim. Ve çok pişmanım. Boşanacam. Onu bunu bilmem ama görücü usulü evlilik çooook mantıklı ŞU DEVİRDE!!!

İnsanın kalbinde kimse yoksa ve 20li yaşlara gelmişse görücü usulü evlilik güzel olabilir. Yalnız kalbinde biri varsa gerçekten iğrenç bir durum. 1 buçuk yılda en az 10 kişi ile görücü usulü dedikleri şekilde konuşmak zorunda kaldım ve her karşıma geleni ona benzetmek sesinden bişey çıkarmak. Sevdiğim kişiye ihanet ediyomuşum gibi bir histi. Neyseki agustos ayında sevdiğim kişi ile evleniyorum.:KK74: görücüyü bosverin.
Sevin. Sevilin. Sevginize ve sevgisine güvenin. Bu hisler olmadan evliliğin bir anlamı yok bana göre :KK37:

Görücü usullerinde tavsiye eden kişilerde araya girdiğinden daha uzun sürüyor diye düşünüyorum. Ama ne kadar uzun sürdüğü önemli değil o evliliğin nasıl sürdüğü önemli..
Sevmediğin,tavsiye üzerine evlendiğin kişiyle bir ev nasıl içten paylaşılır bilmiyorum..

Görücü usullerinde tavsiye eden kişilerde araya girdiğinden daha uzun sürüyor diye düşünüyorum. Ama ne kadar uzun sürdüğü önemli değil o evliliğin nasıl sürdüğü önemli..
Sevmediğin,tavsiye üzerine evlendiğin kişiyle bir ev nasıl içten paylaşılır bilmiyorum..
Görücü usulü evliliğin tam olarak öyle olduğunu düşünmüyorum. Yani şöyle oluyordur; aracılar tanıştırır gerisi çifte kalır kimse kimseyle sevmediği halde birisi tanıştırdı diye evlenmez ki. sadece tanışma olur bir etkilenme olmazsa ilerlemeden biter. İş veya okul çevremizde de arkadaşlarımız aracı olabiliyorlar bu pek çok kişinin başına gelmiştir o zaman onlar da mı görücü usulü sevgili oluyorlar ve sevmeden evleniyorlar.

Konuyu yeni gördüm nedense yazmak istedim. Beni eşimle arkadaşım tanıştırdı onun eşiyle aynı yerde çalışıyorlardı o vesileyle yani. Olaylar aynen şu şekilde gelişti : Arkadaşım bir gün geldi seni biriyle tanıştırcam dedi. Ben tepiniyorum tabii evlenmem istemiyorum gelmesin vs. Bu arada 27 yaşındaydım sevdiğim görüştüğüm biri de yoktu. Üniversiteyi bitirdikten sonra 5-6 yıl çalıştım ama kimseleri beğenmiyorum evlenmek istemiyorum falan. Neyse arkadaşımın ve annemin ısrarı ile görüşmeyi zoraki olarak kabul ettim. Görüşme de arkadaşın eşi benimkiyle annesini alıp bizim eve getirdi. Ben bunu görünce ay hayatta evlenmem ben bununla dedim. Yine de adet yerini bulsun diye oturup konuştuk sonra gittiler. Adam bana aşık olmuş illa ben bu kızı istiyorum diye tutturmuş ama bende tık yok. Bizimkiler ısrar ediyo bi daha görüş diye ben kendimi yerden yere atıyorum istemem allah istemem diye. Sonuçta yine onlar galip geldi arkadaşım ve eşiyle gittik bi kafede buluştuk benimkiyle. Orda da aklıma gelen bütüün olumsuz pis çirkef gıcık yönlerimi sayıp döküyorum adam beni istemesin çeksin gitsin diye. Bana döndü dedi ki ben sana aşık oldum herşeyinle kabulümsün. O an bende de kıvılcımlar çıktı tabi allahın işi işte. Neyse biz 15 gün sonra nişanlandık 8 ay nişanlı kaldıktan sonra da evlendik. Ben ona evlendikten sonra aşık oldum. Gerçekten müthiş bir insan. Şu an 2 yıllık evliyiz ve 3 aylık bir oğlumuz var. Ve ben bu adamı inanılmaz derecede çok seviyorum. Şükürler olsun çok mutlu ve huzurluyuz. Tabii ki kusurları var benim de birsürü kusurum var birbirimize kızdığımız anlar da oluyo hatta biraz arıza kaynana faktörümüz de var ama birbirimizi tolere edebiliyoruz. Sevgi saygı herşeyi çözüyo. Dünyaya bir daha gelsem yine onunla evlenirim.

Uzun lafın kısası biz de bir nevi görücü usulü ile evlendik iyi ki de evlenmişiz :)) Nasip... :KK66:

Ben de iyi ki bu konuyu görmüşüm nasıl da anlatasım varmış :)) Tüm evleneceklere de allah hayırlısını versin diyor mutluluklar diliyorum :)

ben eşimle hem görücü hemde severek evlendik.:)
görücü usulu daha iyi oluyor evlenince tanimiş oluyorsun..

Eger biri ile tanisdiysan ve seviyorsaniz birbirinizi evlenirsiniz.
Gorucu usulu'ye hep onyargiliyiz cunku kendi sevtigimiz cikmiyor karsimiza, fakat kiz istemiyorsa veya erkek istemiyorsa ne diye evlilik oluyor ki. Aileler isteyebilir ama genclerden birinin rizasi yoksa o evlik gerceklesemez. Oyle dusunuluyor ve oyle yola cikiliyorsa cok sacma. Gorucu usulu bulusupta asik olanlar da var.

2 side aynı kapıya çıkıyor bence ikisindede tanımak için zamana yayıyorsun tek fark birinde nişan söz erken oluo diğerinde flört d.önemi oluo hı geçmişten tanıdıgın biriylemi diye sorarsan öncden arkadas olp hyunu suyunu bildiğin biriyle braz daha güvene dayalı bi evlilik kurulabilir evliliğin temelinde de güven yatar kanımca

Görücü usulü tanışarak tanıyarak evlenmek mantıklı olabilir, ailelerin sıkıntı yapmaması açısından, biz çok zorlandık :KK42:

ben sevdim nisanlanmaya kadar gidebildi anca...
gorucu usulu dusunuyorum belki oyle daha mutlu olurum

görücü usulüne ben karşıyım,
anneler babalar bi kız veya bi erkek beğeniyo bi pastaneye gidilir ailelerle
gençler yanlarında , sonra gençler başka masaya gider aileler başka masada kalır . tanımadığın bilmediğin biriyle damdan düşer gibi kendini bi pastane köşesinde bulursun 2 kere görüşürsün gelirler seni istemeye , ve sırf aileler istiyor diye evlenirsin. sonrada gıkın çıkmaz....
al sana görücü usulü.....
bende görücü usulü biriyle tanştm nişanlıyım 4 ay sonrada evlenicem ama bu dediğiiniz şey eskiden kaldı :) bizim tanıışmamız bi komşu vasıtası ile oldu komşumuz bize geldi söyledi gelsinler dedim bi hafta sonra nişanlım annesi aracı teyze geldi benmde ailemde annem babannem annenem vardı. normal hoş sohbet oldu. odada görüştük başbaşa ama inanın 5 dk değil 1 saat falan normal arkadaş havasında oldu ısındık birbirimize ve 2 ay görüşüp flört edip sonrasında olursa olur die konuştuk. ama nitekim öyle olmadı hergün görüştük nerdeyse ve 15 gün sonunda evlenme niyetimiz ortaya çıktı tanışma sözdü derken şuan 7 ay oldu nişanlıyız ve harika bi yaşantımız var :) yani demek istediğimiz görücü üsulü olablr ama anlattığınız gibi bi durum kalmadı artık :)

görücü usulü oldu ama 2 ay falanda görüştük biz 2 kere görüşüp karar almadık sevgide aşkta mantık evliliği olsun aşk evliliği olsun bence şans kader nasibinde ne varsa o oluyor

X