Görücü usulü

Farklı ilçede oturuyorlar , bir kere hepbirlikte oturduk, annem açmisiniz birşeyler yiyin dedi , annesi evde yedik ya oğlum dedi , masadan kalkarken , annem biz ödeyelim bu sefer dedi , annesi oğlum iyi kazanıyor sadakasi olsun dedi , telefonda sonrasında annem ne demek istediniz dedi kadın özür dilerim öyle mi dedim farkında değilim dedi

Siz bu insanla neden devam ettiniz?? Annesi ayrı hanzo kendisi ayrı.

Mesleği insanı insan etmiyor güzelim. Hele koca hiç etmiyor. İçin almıyor kafanda daha simdiden bu kadar şüphe varsa hiç olmasın. Eğer sizi istiyorsa koşturur o zamanda fikriniz değişir Zaten.
Heyecanlı ve ilgili görmediğimi söyleyince mesajda , sevgi hemen oluşmaz, zaten iki günde seviyorum deyenlerde ne kadar gerçekçidir , heyecan konusunda da yapım böyle demekki dedi,çok yorgunum yarın konuşalım dedi

Annesi hep gelmek istedi , son görüşmede artık annem çocuklar kendisi bulmuşsun çocuk değiller dedi, tanıyanlardan biri annesine çok düşkün kıyafet almaya giderken bile beraber giderler dedi

Bunu bile bile devam ederseniz kendinize edersiniz. Annesinin memesinden ayrılmayan adamdan koca falan olmaz.

Selamlar , ben görücü usulü bir bey ile tanistirildim, ilk 3 buluşmada annelerle ayrı masada başbaşa oturup konuştuk, ayda bir defa buluştuk, son buluşmada annem baktı telefon istenmiyor , telefonlarini alsinlar konuşsunlar dedi , aradan bir hafta geçince telefon istediler , telefon verilince üç dört gün sonra aradı bey, bir saat kadar konuştuk , doğru düzgün mesaj atmıyor , sadece iki kere telefonla konuştuk, en son anneler olmadan buluştuk , bir çay içip kalktık, toplam 4 ay oldu , şimdi aileler tanişsin deniyor , ama kafamda şu soru işaretleri var , birincisi çay dışında birşey yermisin demiyor , iyi bir işi var bir tatlı ismarlayabilir, bir hediye getirebilir diye düşünüyorum , ikincisi günler geçiyor mesaj yazması için , bir heyecan duymuyor musun dedim, sevmek için zaman gerekir dedi , aşk içinde evleneceği kadına aşık olmalı insan dedi, çok soğuk ve cimri olduğunu düşünüyorum ama acaba ben mi abartıyorum diyerek danışmak istedim

Ne eksik ne fazla abartmamışsın heyecanı yok ailesel istek üzerine mantık evliliği düşünüyor sonradan seveceğine inanıyor bana göre.
Böyle soğuk nevale adamla sırf evlenmek için evleniyorsan tercih senin.
Tünelin sonunda ışık pek gözükmedi.

Selamlar , ben görücü usulü bir bey ile tanistirildim, ilk 3 buluşmada annelerle ayrı masada başbaşa oturup konuştuk, ayda bir defa buluştuk, son buluşmada annem baktı telefon istenmiyor , telefonlarini alsinlar konuşsunlar dedi , aradan bir hafta geçince telefon istediler , telefon verilince üç dört gün sonra aradı bey, bir saat kadar konuştuk , doğru düzgün mesaj atmıyor , sadece iki kere telefonla konuştuk, en son anneler olmadan buluştuk , bir çay içip kalktık, toplam 4 ay oldu , şimdi aileler tanişsin deniyor , ama kafamda şu soru işaretleri var , birincisi çay dışında birşey yermisin demiyor , iyi bir işi var bir tatlı ismarlayabilir, bir hediye getirebilir diye düşünüyorum , ikincisi günler geçiyor mesaj yazması için , bir heyecan duymuyor musun dedim, sevmek için zaman gerekir dedi , aşk içinde evleneceği kadına aşık olmalı insan dedi, çok soğuk ve cimri olduğunu düşünüyorum ama acaba ben mi abartıyorum diyerek danışmak istedim

Anneleriniz zaten tanışmış, aynı masada da oturmuşlar. Siz adamla doğru düzgün bir iletişim kurmamış, neredeyse birbirinizi hiç tanımamışsınız. Aile tanışmasından kasıt artık bu işin adını koyalım vb konuşması yapmak olmayacak mı ?

Tanımadığınız, içinizin ısınmadığı, aklınızın yatmadığı bir adamla evlenecek misiniz ?

Dini açıdan az ve annelerle mı görüştünüz özellikle? Bazı muhafazakar aıleler böyle yapabılıyor . Ve zaten öyleyse durumun gidişatı gayet normal. Çocuk evlenene kadar görüşmek istemeyebılır yakınlasmak vs.
Ancak işin dinle hiç bi alakası yoksa eğer ne yasıyosunuz siz😵‍💫 30 yasındasınız bide . Küçük bey anasının dızının dıbınde ay ne tepki verceğimi şaşırdım .

Cimri buldum.Soguk ve Görücü Usulüne göre 4 ay çok uzun
Hani şöyle olur.Siz görücü usulü tanisirsiniz ama birbirimizi tanıyalım dersiniz süre uzar.Bence araştırın.Sizi gerçekten istiyor mu ? Hemen yüzük takmayın.

Bence annesinin zoruyla sizinle görüşüyor .aklı başkasında gibi ,ve sizin görüşmeyi sonlandırmanızı bekliyor bence

Ay okudum bütün mesajlarınızı.
Kaç kaç kaç.. arkana bakmadan kaç.
Şuraya uzun uzun bir sürü örnek hikaye listelerdim arkadaşlarımdan vs filan ama çok uzun sürer yazması. Kısaca üstteki arkadaşın da belirttiği gibi adam bitiremiyor, sizin bitirmenizi bekliyor. İlgisi oluşmamış. Zaten birbirinizi tanımak için görüşmeniz, vakit geçirmeniz, telefonda konuşup mesajlaşmanız lazım ki bu işin oluru var mı yok mu anlayabilesiniz. Ama adam ona bile yanaşmıyor. Hem adamın hem anasının bir sürü red flagi var. Halleri tavırları bağırıyor bizden olmaz diye. Direkt yol verin gitsin. Ayrıca 30 yaş evlilik için geç bir yaş değil ama bir adamın hala anası tarafından kıyafetlerinin seçilmesi için geç bir yaş.

X