Görümce Konusunda yardim..

TaptazeAnnee

Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2013
36
1
34
Merhaba arkadaslar. 19 yasindayim ben. 1,5 senedir evliyiz. Esimle birden tanisip birden evlendik. Kumar gibi birsey oldu bizim evliligimiz. Ama Rabbime sükürler olsun kazanan taraf olduk.. Cok seviyorum onu temiz kalbini bana kol kanat gerisini. Ilk evlendik 7 ay ailesiyle yasadik. o arada annesiyle tipik kv problemleri yasadim. Herseye surat su bu. Benim katlanamadigim seyse surat asmaktir. bi insanla bir derdin var ise konusmaktan yanayim ben. ki kimse kimsenin istediklerini yapmak zorunda degil diye dusunuyorum. Annem sayesinde ufaktan ufaktan annem hakkini verdi kvmin. Telefondan telefona. -biz yurtdisinda yasiyoruz annem izmirde. suan massallah ki cok iyi.
Ama basliktada belirttigim gibi benim problemim görümcemle. Hersey tam ne kadar guzel yolunda gidiyor dedim. Bide bu cikti. Buyuk gorumcem. Ailenin herseye karisani. Neymis efendim cok calisiyormus öyleymis boyleymis onun yaptigi isi kimse yapamazmisda mis mis tepemize cikariyolar yani. kendini zorlasa benim kadar kizi olur du ki iki tanede kizi var zaten. 38 yasinda kendisi. (büyük gorumcemden bahsediyorum).
Kucuk gorumcemle iyyizdir bayagi. Sakalasiriz kavga ederiz ama gene konusup hallederiz. O bana hic yenge demez. zaten oda buyuk benden 27 yasinda. Elinden geldigince bana hediyeler alir beni disari cikarir cok bunalinca. Cikarirdan kastim ben cok bunalinnca aksam kizlarla organizasyon yapar benide goturur hadi gidelim diye. Onunlada problenler yasadim ama hallettik. Cunku hicbirini ben esimin ailesi olarak gormek istemedim. Sonucta hepimiz kocaman bir aile olduk. Bilmiyorum belki bi 5 sene sonra olsa bu kadar sevecen olamazdim. yani kucuk gorumcemi anlatmamdaki amac buyuk gorumcemlede bunun tamtersiyiz. Merhaba merhaba. Ama herseye burnunu sokmayi becerir. Ev duzeni muzeni hak getirire zaten. herhafta sonu alir cocuklari gelir annesinde kalir. tabi beni ilgilendirmez ama onun icin sadece annesi babasi, empati kurmayi bilmeyen ve herkezi kontrol edip kendine uydurmaya calisan birisi. Kocasi calismadigi icin. eve para getiren bu ya o yuzden istedigiimi yaparim havasinda. nereye gitse kocasiyla dalga gecirir millete. yani lafini eder dalga gecer. herneyse o onun ayibi. ( bunlari anlatmamin sebebi demek istedigimi anlamaniz).

Asil konu su ki gecenlerde misal dugune gittik kv ben esim görümcek. bide iki kizi. zaten gitmeden once biz gitmeyyecegiz zannetti cocuklari sana birakicam sen bak dedi. Benim omuz ve bel agrilarim var gebelikten oturu iyi olmazsam gidemem demistim. Cocuklarida biri 6 biri 13 yasinda ama hayatimda boyle simarik kizlar gormedim. Ev savas alani gibi oluyor onlar olunca. bi guruldu bi gurultu. Herneyse sonucta hamileyim ben senin cocugunun bakiciliginimi yapicam agrim bana yetiyo zaten. BElkide ondan haz almadigim icin boyle batiyor bana söyledikleri. ama asil takildigim konusma tarzi. Hani cocuklara gozkulak olabilirmisin demek var bide cocuklara sen bakcaksin biz dugune giderken demek var. Neyse ben bisey demedim kv dedi dilarada gelcek al cocuklarini kendin gotur. biraz bozuldu tabi örümcek. Herneyse ben evimde suslendim (suslendim dedigim herzamanki gibi makyajimi bana yakisacak sekilde yaptim. normaldede severim süslenmeyi. sikir sikir giyindim.) sonra kv geri gittim esim onlarin evinin altinda calisiyor.(kendi isi) ona esya goturdum annesinde giyindi hazirlaniyoruz. Yanima makyaj esyasi almam ben bi rujumdur yani. Kalemimi allik bilmemne tasimam. parfüm ruj. Kizkardei sordu bana yanindami ZIMBIRTILARIN dedi. ( normalde 1 kurus verip kendine gozkalemi almaz bakimsizdir ama dunya guzeli gibi davranir.) bende yanimda degil ben yanimda zimbirti tasimam dedim. bos bulundum yani normalde degil der gecerdim. Icimdeki dilime vurdu :KK30: neyse dedi zaten o kadar boyanip yalanmaya gerek yok koca bulmaya gitmiyoruz dedi. Ben kulak asmadim. üzerime bile alinmadim. Onu gectim. Gittik dugune. dugundeyken oturuyoruz konusuyoruz esimle. Iste oglumuz olunca söyle bi sunnet yapmak istiyorum falan diyorum ben oda sesini cikarmiyo yapariz askim diyo. Biz birbirimizi zor duyyoruz tabi. Gorumcem demezmi on dakika sonra cocuktan konsurken bizde sunnet falan yapilmaz ona gore hayal kurma diye. Kaldim boyle cunku sunnet diye bu konu konusulmadi ortalikta. esimle ben kendimiz konustuk. Esimde demezmi evet yapilmaz. E be adam bana niye ses cikarmadin ben sana konusurken. Neyse dedim belki hevesim kacmasin diye ses cikarmamistir. niyeymis o dedm iste herkez cocugu para icin kullandigimizi dusunurmus onlarda yapilmazmis. O ne demekse.o oyle ters ter konusunca. (yuz ifadesi) Yazik kv dem aciklama yapma geregi duydu iste guzel kizim bizde kestirriz sonra guzel bi mangal veririrz akrabalarin hepsini cagirriz. oyle daha iyi olur dedi. (daha dogmamis cocuk icin konusuluyor bunlar.) Bende kv oyle tatli tatli konusunca peki anne dedim. ama bozuldumda. Hem gorumcekin laf dinlemesine, hem lafa atlamasina, hemde esimin bana ses cikarmayip onun yaninda onu desteklemesine.
sonra dugunden eve donuyorduk benim agrilarim basladi sürekli oturduk ayni yerde ayni sekilde surekli oturamiyorum. Suratim soldu biraz. Bana dedi kusura bakma senin icini agrittim ama bizde sunnet yapilmaz. oyle hayal mayal kurmayin. yada bilmiyorum bakarim. ya kucuk biyer tutariz yada mangal veririz diyo. be sanane kadin. Senmisin annesi benmiyim. Dogurayim sana vereyim sen bak istiyosan. tovbe tovbe. kendi bebeklik resimlerimi ceptelefonumda kvdeme gosterdim tombul bi bebektim 6 aylikken sanki 1 yasinda gibiymisim resmen. Yazik kadincagiz ayyy yerim diyo telefonun ekranini öpüyo. bebekte sana benzesin diyo. (suandada kilolu bi insanim hamilelik kilosu vs.) Sonra gorumcem soooyle bi savruldu ver bakiyim diye. Bakti aman aman diyo senin gibi bi bebek olmasin ben tasiyamam onu babasina ceksin diyo. ben gene bisey demedim.
Dugunumde annemler trdeydi ve babam cok hastaydi.. getiremedik onlari buraya. Ablam burdaydi. abim babam annem trdeydi. bisey takamadilar. Durumumuz yoktu. babamin hastaligi bizi cok yormustu. Varimiz yogumuz onun icindi. (keskede iyi olsaydi.. ) Suandada annem bi emeklisi bi abim bide arada benim destegimle idare ediyor allaha sukur.Iste bebek muhabbeti cikinca altin laflari dönmeye basladi. Patavatsiz gorumcek bana aklinca laf sokuyo. Ben altinini simdiden aldim OGLUSUMUN! diyo.herkez ona gore ayarlamali bence kendini diyo. pek umrumda olmaz oyle seyler, sagolasin dedim bende. yani bizde soylenmez oyle ayiptir bebek dogar getirir takarsin takarsan sonucta.garipsedimde ses cikarmadim. ben ablamla evlendigimden beri gorusmuyorum.. Cok problemler yasadik. Gorusulcek yuz birakmadi. Iste konusuyoduk gene bebek cok sansli dedim kenan gibi bi babasi benim gibi bi annesi olucak allaha sukur dedim. (haberlerde kadinin teki cocugunu 15 gun evde birakip tatile gitmis bebek olmus o haber ustune.) Allah hakedene versin o bizim sansimiz dedim.evet cok sansli babasi 2halasi 1 amcasi var 1 de dayisi dedi. baskalarini soylememe gerek yok heralde dedi. Ablamla gorusmedigimi biliyo ya. bende guldum kücük görümcem icin Valla ablam ben teyzesiyim halasi degilim diyo dedim (hakikatende oyle der sirf ben uzulmiyim diye..) Aman aman ben halayim teyze meyze olmam diyo. Bebegimize yatak aldik. Vay efendim ona niye sormamisiz biz uyduruk alirmisiz, gösterdim agzi acik kaldi. yani ben haketmedigim icin bu taviri. Ne var neyi paylasamiyosun yani. senin evin ayri benim ayri. bir araya gelincede o kopasica ceneni kapatsanda yorum atmasan herseye olmazmi ? beni kayin babam cok sever. kucuk geldim ya onlara. Kbabam olsun esimin abisi olsun hep gülüm diye konusurlar. adimi soylemezler. Operler cocuk gibi. elime para sikistirirlar. babam hep derki dilos bi yana hepiniz bi yana. Oncedende gorumcek icin oyle diyomus. ingilterede amcasi var esimin. Daha kendi yiyenlerini aramamistir. Beni hep arar esiyle beraber kücügüm bitanem napiyosun diye.akrabalarin toplandigi bi gun babam gene beni gurulandiriyodu iste benim kizim biriciktir hic omrunuzde boyle guzel gordunuzmu falan diyodu. kalkmis bana görümcek herkezin icinde diyo ki kardeslerimi babami amcami caldin benden ama annemi calamazsin. Annem onlar gibi yalaka degildir bilmemne. Halbuki koca koca insanlar niye bana yalakalik yapsin ki. ben babami kaybettigim icin annemden uzak kalip bazi problemler yasadigim icin bana sevkat gosteriyolar sadece.

COK UZATTIM BILIYORUM INSALLAH OKURSUNUZ. AMA COK CANIMI SIKIYO BU KADININ BU TUTUMU. NE YAPMALIYIM. ARANIZDA TECRUBELILER VAR ABLA DIYEBILECEGIM YASTA INSANLAR VAR. LÜTFEN AKIL VERIN. ESIMI ARADA BIRAKMAK ISTEMIYORUM. :KK43:

bak canım daha çok gençsin,toysun
ama genç olman görümcenin falan gelip seni ezmesine mahal olmamalı
babasına,amcasına 'yalaka' diyecek kadar terbiyesiz bir kadınsa görümcen onunla ağız dalaşına girme
yeri gelince asil bi tavırla cevabını ver yüz göz olma benden sana abla tavsiyesi

Ne çirkef kadinmis
fena halde takmis kafaya sizi.
Galiba kiskaniyo sizi boyle insandan korkulur
uzak durun...ne demis size annemi elimden alamazsin
eger bu kadin kvnizle sizi papaz etmezse bende birsey bilmiyorum..
Kiskanc
Size tavsiyem kale almayin malesef akraba olunca gorusmeyin diyemem olmuyo
ama ayni ortamdayken muhattap olmayin o bir sey konusurken orali olmayin birebir muhabbet edince sizi eziyo akli sira
salak sey:KK47:
kv nizde arada kalmis belli

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakmayın ama ALLAHtan daha ne istiyorsunuz? Baştan sona acaba konu nereye gidecek bu görümce nasıl bir kötülük etmiş acaba diye okudumda okudum.Laf sokmaları sizi rahatsız ediyorsa tatlı bir dille uyar,hem zaten ortada çokta gücenecek birşey yokki sizden 19-20 yaş büyük bir insan öyle her kelimesine takılmamak gerek.Alıngan buldum sizi.Öyle her kelimesini aklımızın bir köşesine yazacak olsak ''bir derdim var'' bölümünü işgal ederdim şüphesiz.Eşimin ailesinden kendime yakın bulmadıklarımla mümkün mertebe görüşmem olur biter -ki ne mutlu kayınvalideniz kayınbabanız sizi çok seviyorlarmış bence ötesinin lüzumu yok canım konu gereksiz

Kac yas küçüksunuz ondan. .ama resmen cocuk gibi kıskancligi var size karşı
Muhattap oldukca, ona birsey dedikçe; saldırıya geçer, hoşuna gider sizin sinir olmuş haliniz
Yokmuş gibi davran..umursama.. nasılsın nasılsın o kadar. Mecbur kalmadıkca dialog a girme

Son düzenleme:
Kusura bakmayın ama ALLAHtan daha ne istiyorsunuz? Baştan sona acaba konu nereye gidecek bu görümce nasıl bir kötülük etmiş acaba diye okudumda okudum.Laf sokmaları sizi rahatsız ediyorsa tatlı bir dille uyar,hem zaten ortada çokta gücenecek birşey yokki sizden 19-20 yaş büyük bir insan öyle her kelimesine takılmamak gerek.Alıngan buldum sizi.Öyle her kelimesini aklımızın bir köşesine yazacak olsak ''bir derdim var'' bölümünü işgal ederdim şüphesiz.Eşimin ailesinden kendime yakın bulmadıklarımla mümkün mertebe görüşmem olur biter -ki ne mutlu kayınvalideniz kayınbabanız sizi çok seviyorlarmış bence ötesinin lüzumu yok canım konu gereksiz

Makyaj yaptigimda koca bulmaya gitmiyoruz demesi yada ogluma yapacagima bile karismasi. Milletin icinde beni kucuk dusurmeye calismasi. Herkezi calmisim gibi davranmasi allahin bana bir lutfuysa allah sizede versin :) Dikkatli okumamis olabilirsiniz arada belirttim belki bana karsi hep uzak durdugu icin hareketleri batiyor olabilir. Ama bu insanlarin yaninda kucuk dusmemi sagliyor. Ve insanlarinda bana acaba Görümcesi bunu dedi ama gelin hanim agzinin payini verecekmi diye merakli bakislariyla sadece benim alingan olmadigimi anladim. ALLAHA sükürki altin yere düsmekle pul olmaz. Onun konusmasi degil. Ailemi ( esimin ailesini) doldururmu diye cekiniyorum. insaniz hepimizin ufak defek hatalari oluyor. Tepelere cikarip annemlerin yaninda ballandiriyor. Annemde bisey olmaz bisey olmaz ogrenir kucuk diyip gecistiriyor. Ama baskasinin yaninda abuk subuk konusmalari beni sinirlendiriyor. Uzun lafin kisasi ya bekarsiniz, yada görümce. Ama bende görümceyim benimde abim var. bunu pas geciyorum. Yada Fazla genissiniz.

Gereksiz konuma gereksiz cevap yazdiginiz icin tesekkurler :KK34:

canım seni çok iyi anlıyorum benmde başımda 2 tane senn cadıdan var ama ben muhatap olmuyrm boyunca çocukları olmuş ne ağırlık ne bişi var sürekli kıskançlık dedikoduculuk arabozuculuk yaptılar

ama eşim ve ben sağlam durdukta onların istediğini ellerine vermedik eşim bana hep destek ilk başlarda onlar yüzünden benmle tartıştığı oldu 1 2 kez ama benm huyumu iyice alıp onların gerçek yüzünü görmesi çok zamanımızı almadı çok şükür

şimdi eşim onları insanyerine bile koymuyor beni el üstünde tutuyor tabi onlarda için için eriyor her hallerinden belli 5 tane eltim var hepsiylede çok iyiyim eltilerimn hiç biri görümceleri sevmez çünkü şirretler bizimkiler birde masum görünenlerden ama eşim cingibi allahtan senn eşinde sana destekse bu durumu eşinle paylaş sen kimsenn kahrını çekmek için evlenmedin kendini asla ezdirme kimse senden üstün değil sen hiç diyaloğa girme eşin halletsin ben asla tartışmadım benimkilerle hep eşime havale ettim

daha geçengün kaynım görümcem yüzünden eltimle kavga etti abisini doldurmuş kaynımda çabuk gaza gelir işte x düğünde benmle ilgilenmedi vs şımarık kaynımda eltime yapmadığını koymadı sen benm bacıma nasıl soğuk durursun vs allaha havale ediyorum böylelerini

canım seni çok iyi anlıyorum benmde başımda 2 tane senn cadıdan var ama ben muhatap olmuyrm boyunca çocukları olmuş ne ağırlık ne bişi var sürekli kıskançlık dedikoduculuk arabozuculuk yaptılar

ama eşim ve ben sağlam durdukta onların istediğini ellerine vermedik eşim bana hep destek ilk başlarda onlar yüzünden benmle tartıştığı oldu 1 2 kez ama benm huyumu iyice alıp onların gerçek yüzünü görmesi çok zamanımızı almadı çok şükür

şimdi eşim onları insanyerine bile koymuyor beni el üstünde tutuyor tabi onlarda için için eriyor her hallerinden belli 5 tane eltim var hepsiylede çok iyiyim eltilerimn hiç biri görümceleri sevmez çünkü şirretler bizimkiler birde masum görünenlerden ama eşim cingibi allahtan senn eşinde sana destekse bu durumu eşinle paylaş sen kimsenn kahrını çekmek için evlenmedin kendini asla ezdirme kimse senden üstün değil sen hiç diyaloğa girme eşin halletsin ben asla tartışmadım benimkilerle hep eşime havale ettim

daha geçengün kaynım görümcem yüzünden eltimle kavga etti abisini doldurmuş kaynımda çabuk gaza gelir işte x düğünde benmle ilgilenmedi vs şımarık kaynımda eltime yapmadığını koymadı sen benm bacıma nasıl soğuk durursun vs allaha havale ediyorum böylelerini

Gercekten bu durum cok sinirimi bozuyor. Hayir bazi arkadsslar bana tepki gostermis ne yapmiski sana diye ne kotuluk yapabilirki bana huzutumu kacirip moral bozmaktan baska acaba hata bendemi. Esimi daraltmakta istemiyorum. Tatli dille bir kackez ablacim kalbimi kiriyorsun bak boyle sakalar yapmaa diyorum bana saka maka sevmem ben diyo. Tovbe tovbee. Esimi bile azarliyi cocuk gibi. Esim 30 yasinda. Azarliyo onuda. Esim bana destek ama bunlar ona karsilik vermek icin yeterli gelmiyo sanirim. Bende onu doldurmak istemiyorum kendi gorsun. Problem su ki onun yaninda hic konusmuyo benimle. :KK4:

Şöyle konularda "görümce-k" "örümcek" tabirlerini görünce tüylerim diken diken oluyor. Siz yakıştırıyor musunuz sahiden bunları ağzınıza?

O onu demiş bu bunu demiş klasik aile ilişkileri işte.

Şöyle konularda "görümce-k" "örümcek" tabirlerini görünce tüylerim diken diken oluyor. Siz yakıştırıyor musunuz sahiden bunları ağzınıza?

bazılarına uysa da bu tabir ,bu konuda biraz göreceli Elmayra :KK1:

neyse yinede edepsiz insanlar yüzünden edebi elden bırakmayalım :)

eşin yanındaymış konu sahibi, bilen biliyor zaten hamilesin çok takma kafana...

Son düzenleme:

Ben uslubumda bir yanlis goremedim. Hicbirimiz kontrol cihaziyla calismiyoruz. Kime ne yakisiyorsa o sekilde hitap ettim. Kucuk gorumceme ablam demem dikkatinizi cekmiyorda o kadar laf yedikten sonra benim oyle yazisimmi problem lluyor. Bazilariniz inanilmaz yorumlar yapiyor hakikaten :) ben ne yazmaliyim diye yardim istemedim, nasil bir tavir takinayimda kimse incinmesin dedim. Tesekkurler yorumunuz icin.

bazılarına uysa da bu tabir ,bu konuda biraz göreceli Elmayra :KK1:

neyse yinede edepsiz insanlar yüzünden edebi elden bırakmayalım :)

eşin yanındaymış konu sahibi, bilen biliyor zaten hamilesin çok takma kafana...

Yok tatlım ya kimseye yakısmıyor hem söylenene hem söyleyene. Sinirlerim geriliyor her duydugumda :KK1:

Ben uslubumda bir yanlis goremedim. Hicbirimiz kontrol cihaziyla calismiyoruz. Kime ne yakisiyorsa o sekilde hitap ettim. Kucuk gorumceme ablam demem dikkatinizi cekmiyorda o kadar laf yedikten sonra benim oyle yazisimmi problem lluyor. Bazilariniz inanilmaz yorumlar yapiyor hakikaten :) ben ne yazmaliyim diye yardim istemedim, nasil bir tavir takinayimda kimse incinmesin dedim. Tesekkurler yorumunuz icin.

Sizin icin demedim genel olarak söyledim. Şaka yapmıyorum her okuduğumda geriliyorum :) Psikolojik sonuclar doğuruyor bende.

Neyse; tavrınızı aynen devam ettirin, gayet hanımefendi bir tutum icerisindesiniz.

Canm hic moralini bozma.bak herkes senin tarafindaymis.oda aileden oldugundan mecbur bisey diyemiyolardir.atsan atilmaz satsan satilmaz sonucta.hersey mukemmel olmuyo malesef.aileden enaz biri boyle arabozucu cikiyo.sana tavsiyem o sana laf soyledikce hiic ama hic cvp verme.hatta herkesin onunde cok uzulmus numarasi yap.surat asma ama uzul.k.validen ve k.peder zaten seni seviyolarya onlarda uzuldugunu gorup seni savunurlar.belki hemen olmaz ama onunda bi yeri gelir.bak gelin cvp vermiyo saygili ama bizim kiz cok uzuyo gelini desinler.ama cvp verirsen alttaaltta kalmamak icin bizim kiz boyle dedi ama gelinde altta kalmadi o buyuk sonucta derlerderler.sen hic saygini bozma.esinin ailesiyle onun yuzunde kotu olma.sonucta sana orda sahip ckiyolar.yeri gelir esinden bile korurlar seni.allah huzurunu bozmasin.gerisi teferruat. Mutluluklarrr

Makyaj yaptigimda koca bulmaya gitmiyoruz demesi yada ogluma yapacagima bile karismasi. Milletin icinde beni kucuk dusurmeye calismasi. Herkezi calmisim gibi davranmasi allahin bana bir lutfuysa allah sizede versin :) Dikkatli okumamis olabilirsiniz arada belirttim belki bana karsi hep uzak durdugu icin hareketleri batiyor olabilir. Ama bu insanlarin yaninda kucuk dusmemi sagliyor. Ve insanlarinda bana acaba Görümcesi bunu dedi ama gelin hanim agzinin payini verecekmi diye merakli bakislariyla sadece benim alingan olmadigimi anladim. ALLAHA sükürki altin yere düsmekle pul olmaz. Onun konusmasi degil. Ailemi ( esimin ailesini) doldururmu diye cekiniyorum. insaniz hepimizin ufak defek hatalari oluyor. Tepelere cikarip annemlerin yaninda ballandiriyor. Annemde bisey olmaz bisey olmaz ogrenir kucuk diyip gecistiriyor. Ama baskasinin yaninda abuk subuk konusmalari beni sinirlendiriyor. Uzun lafin kisasi ya bekarsiniz, yada görümce. Ama bende görümceyim benimde abim var. bunu pas geciyorum. Yada Fazla genissiniz.

Gereksiz konuma gereksiz cevap yazdiginiz icin tesekkurler :KK34:

Ne bekarım ne görümceyim nede fazla genişim. Yaşla ölçülmez lakin fazla görüp geçirmemiş olduğunuz aşikar.Kocanız zaten var niye üzerinize alınıyorsunuz mesela makyaj yapıp koca bulmaya gitmiyoruz demesini:KK9: Buarada amin ALLAH banada versin demek isterdim ama nicelerindekini ve bendekini görmüş olsaydınız sizde nimet sayardınız. Ama bizler büyüklerimize saygı duymalıyız terbiyesiyle büyüdüğümüzden öyle ağzının payını vermek gibi birşeyin düşüncesini bile geçirmeyiz aklımızdan. Ha çok sık görüşmeyiz ve hal hatır dışında kelam etmeyiz olur biter dertlenecek onca şey varken oturup yerimde kurup kurup kim bana ne demişti,kim beni küçümsedi,kim beni çimdikledi kendime dert arayamam :KK34:

Sana , hayatının enbüyük derdinin bu olması dileğiyle küçüğüm selametle....

Ne bekarım ne görümceyim nede fazla genişim. Yaşla ölçülmez lakin fazla görüp geçirmemiş olduğunuz aşikar.Kocanız zaten var niye üzerinize alınıyorsunuz mesela makyaj yapıp koca bulmaya gitmiyoruz demesini:KK9: Buarada amin ALLAH banada versin demek isterdim ama nicelerindekini ve bendekini görmüş olsaydınız sizde nimet sayardınız. Ama bizler büyüklerimize saygı duymalıyız terbiyesiyle büyüdüğümüzden öyle ağzının payını vermek gibi birşeyin düşüncesini bile geçirmeyiz aklımızdan. Ha çok sık görüşmeyiz ve hal hatır dışında kelam etmeyiz olur biter dertlenecek onca şey varken oturup yerimde kurup kurup kim bana ne demişti,kim beni küçümsedi,kim beni çimdikledi kendime dert arayamam :KK34:

Sana , hayatının enbüyük derdinin bu olması dileğiyle küçüğüm selametle....

Zaten fazla gorup gecirmedigim icin tecrubelilerden yardim almak istedim. Bende taryisip meydanlara cikayim derdinde degilim. Once bana yakismaz sonrada ailemi uzmek istemem. Normalde evli bir bayana soylenmez, insanin kardesinin hanimina bu sekilde konusmasi normalmi sizce ?
Eger ne gorumceler var diye dusunursek ne gelinler var ona bakarsaniz.. demi ama :KK55:

Son düzenleme:
Zaten fazla gorup gecirmedigim icin tecrubelilerden yardim almak istedim. Bende taryisip meydanlara cikayim derdinde degilim. Once bana yakismaz sonrada ailemi uzmek istemem. Normalde evli bir bayana soylenmez, insanin kardesinin hanimina bu sekilde konusmasi normalmi sizce ?
Eger ne gorumceler var diye dusunursek ne gelinler var ona bakarsaniz.. demi ama :KK55:

Görümcenizin iç dünyasını bilemem az çok tahmin edebilirim kocası çalışmayıp evine ekmek götüren bir hatun nekadarda ayakları yere sert basarsa bassın içinde fırtınalar kopar kim istemez evinin hanımı olup çocuklarını kendi yetiştirmeyi rahat hayatı.Biraz empati yapsan 40lı yaşlarına merdiven dayamış ve belkide evliliğinin ilk yıllarında eşinin ailesi tarafından görümceleri tarafından ezilmiştir, o öyle görmüştür görümcelerin herzaman dişi çıkmalı sesi yükselmeli sözü dinlenmeli.. vs.. Ama şunu unutma iyiliğin,dürüstlüğün,erdemin,saygının karşılığı hiçbirzaman kötülük olmaz.Bazı şeylere dişimizi sıkıp sabretmedikçe sükuneti yakalayamayız...

Evet dediğin gibi ne gelinler var. Lakin eğer sende o gelinlerde biri olsaydın bu foruma ayrı bir sayfa açar kayınvalidem kayınbabam bana şunu şunu yaptı bunu bunu dedi diye ayrı bir sayfa daha açardın yani yine sen kaybederdin

X