Görümcem ile aile içinde durduk yere sorun mu çıkarıyorum?

Çünkü sinir konuldu. Şimdi yeni düşman lazım. Eşiniz de bu semada bağımlı kişilik olabilir. Herkese onu ciddiye bile almadığınız, uzuldugunuzu, tedavi olması için keşke ikna etmeleri gerektiğini lanse edin. Buradan malesef siz de hasarsız çıkamazsınız. Ne kadar erken neyle karşı karşıya olduğunuzu bilip gardinizi alırsanız dolaylı, dolaysız degersizlestirmelerden korunursunuz. Benim bir de buna ek sabit fikirli, zeka seviyesi pek de olarak olmayan, çok az dinleyen ama çok fikir beyan eden kv vardı.
Çok fazla kişiyle ve durumla mücadele etmişsiniz. Yapım gereği ben cok zorlanacagim ama eğer huzurlu bir hayat istiyorsam yapmak zorundayım. Çok teşekkürler deneyimlerinizi yazdığınız için

Evet aynı şekilde X hiç rol yapmayı bilmez, direkt içinden geçeni söyler algısı var. Tedavilik hareketler ne zamandır övülecek bir şey olduysa. Ben kediler ilk geldiği gün "hayırdır?" diye mesaj atmadığım için çok çok pişmanım. Şimdi üst üste gelen şeylerden sonra irtibatı da kestim ama bunun sebebini soracak aile büyüklerine -babalaridir, teyzeleridir vs.- anlatmak yorucu geliyor. Ama cidden çözüm, susmadan kendini ifade etmek sanırım. İstemiyorsak istemiyoruzdur o iletişimi. Sizin tavrınıza çok imrendim.
Bence o hayırdır mesajını almamakla iyi etmişsiniz. Onun istediği kavga zaten. Sizin derdiniz eşinizle. Onun görmesi lazım. Yoksa ben yıllarca konuşmadığım dönemde habire eşime benimle ilgili birseyler söyledikleri de oldu. Mühim olan eş karım kedi istemiyor, alamam diyecek. Onun için de sizin sakın, net, kararlı olmanız lazım.

Çok fazla kişiyle ve durumla mücadele etmişsiniz. Yapım gereği ben cok zorlanacagim ama eğer huzurlu bir hayat istiyorsam yapmak zorundayım. Çok teşekkürler deneyimlerinizi yazdığınız için
Ben zorlanmam zannediyordum. Aninda set koyarim. Beni eş zorladı. Asla kardeşim haklı değil ama işte o iyi bir insan, depresif annem kötülük istemez, keske oyle olsa vs vs( kötülük istemeyen anne telefonda bas bas bağırıyordu bu sasifelek senden hiç korkmuyor sen ne biçim erkeksin diye). Rica ederim. Umarım siz de umursamayıp kendi çizgilerinin net cizersiniz.

Bence o hayırdır mesajını almamakla iyi etmişsiniz. Onun istediği kavga zaten. Sizin derdiniz eşinizle. Onun görmesi lazım. Yoksa ben yıllarca konuşmadığım dönemde habire eşime benimle ilgili birseyler söyledikleri de oldu. Mühim olan eş karım kedi istemiyor, alamam diyecek. Onun için de sizin sakın, net, kararlı olmanız lazım.
Evet dimi önemli olan eş. Biz eşi seçtik, aile bireylerinin böyle çıkacağını tahmin edemezdik. Çok çirkin arkanızdan konuşulması. Umarım yaşadığınız bu yorucu dönem tamamen geride kalmıştır. Kavga için eline koz vermeme önerinizi de dikkate alicam 🙏

Ben zorlanmam zannediyordum. Aninda set koyarim. Beni eş zorladı. Asla kardeşim haklı değil ama işte o iyi bir insan, depresif annem kötülük istemez, keske oyle olsa vs vs( kötülük istemeyen anne telefonda bas bas bağırıyordu bu sasifelek senden hiç korkmuyor sen ne biçim erkeksin diye). Rica ederim. Umarım siz de umursamayıp kendi çizgilerinin net cizersiniz.
Bu özünde iyi insan lafını da hiç sevmiyorum. Birinin özünü çıkarmakla mi ugrasalim bir de.

Evet dimi önemli olan eş. Biz eşi seçtik, aile bireylerinin böyle çıkacağını tahmin edemezdik. Çok çirkin arkanızdan konuşulması. Umarım yaşadığınız bu yorucu dönem tamamen geride kalmıştır. Kavga için eline koz vermeme önerinizi de dikkate alicam 🙏
O kavgadan besleniyor. Sizin derdiniz görümce değil. O hergun kavga etse zevk alır. Mühim olan eş sizi ona meze ettirmeyecek. Bunun içinde sizin sürekli onların patolojik ilişkilerine ortak olmayacağınızı belirtmeniz lazım.

O kavgadan besleniyor. Sizin derdiniz görümce değil. O hergun kavga etse zevk alır. Mühim olan eş sizi ona meze ettirmeyecek. Bunun içinde sizin sürekli onların patolojik ilişkilerine ortak olmayacağınızı belirtmeniz lazım.
Ortak hiçbir buluşmaya, aile görüşmesine gitmeyi istemiyorum ama sizce doğru bir metot olur mu?

Selamlar herkese,
1 yıllık evliyim. Son 1 aydır aile içinde aklımı karıştıran bir sorun oldu. Konu eşimin kız kardeşiyle ilgili. Kendisi biraz fevri biridir, abisine ve babasına bağırdığına, abisine hakaret ettiğine sık sık şahit oldum. Her tartışma çıktığında genellikle ben de aynı ortamda oluyorum.

Geçen ay eşim, görümcem ve ben bir parkta vakit geçirmeye gidiyorduk. Ayrı ayrı arabalar alıp kalabalık etmeyelim diye sadece görümcemin arabasını aldık. O kullanıyordu. Parka tam vardığımızda, basit bir sebepten (birinci sağdan değil ikinci sağdan dön gibi basit bir sebep) eşim ve görümcem arasında bir tartışma çıktı. Görümcem alışık olduğumuz üzre bağırmaya ve abisine hakaret etmeye başladı. Son olarak da araba benim arabam, in arabamdan dedi. (Bu arada hepimiz 20'li yaşların sonundayız. Tartışmanın abukluğundan onu da belirtmek istedim.) Eşim önceki tüm tartışmaları alttan aldığı için, yine durumu idare etmeye çalıştı. Ne yani, gerçekten inmemi mi istiyorsun gibi bir şey dedi. Görümcem de evet, bugün seninle uğraşmak istemiyorum, bye bye dedi. Ben saçmalamayin falan diye araya girsem de işe yaramadı. Eşim indi arabadan. Hâliyle ben de indim. Görümcem de bastı gitti. Akşam vaktiydi, biraz vakit geçirip güç bela toplu taşıma bulup eve döndük.
(Başka bir ülkede yaşıyoruz, toplu taşıma ayarlamak pek kolay değil.)

Ben hem eşim için üzüldüm hem de kendi adıma. Çünkü yok sayılmış hissettim. Abisine kızmış olsa bile sırf ben de aynı ortamdayım diye bizi arabadan indirmemesi gerekirdi bence. Üstelik aynı gün bu olaydan önce görümceme eşimle birlikte bir hediye almıştık. Yalnız yaşadığı ve her yardıma ihtiyacı olduğunda eşimin koşa koşa gittiğini söylememe bile gerek yok.

Ertesi gün özür bekledik ama gelmedi. Eşime de, beni suçlu hissettiriyorsun gibi manipülatif bir mesaj atmış. Tabiki onlar kardeş oldukları için bir süre sonra olayı unuttular ama benim kalbimde bir soğukluk oldu. Eskisi gibi, arkadaşımmış gibi davranamiyorum artık.

Boyle hissetmemi sağlayan bir diğer olay da, iki kedisini, hiç telefonla beni arayıp "olur mu, müsait misiniz" demeden bizim eve getirmesi oldu. 3 aydır buradalar. Bakamiyormuş. Geri almıyor. Eşim de ne yapayım, kardeşime yardım ediyorum diyor. Tuvaletlerini o temizleyip yemeklerini o veriyor ama ben hem evin genel temizliğini yaptığım için, hem de hayvanlarla yaşamaya alışık olmadığım için rahatsız oluyorum.

Size sorum, sizce aile içinde durduk yere soğukluk mu yaratıyorum? Kendimi görümceme yakın hissedemiyorum artık ama tabiki aynı ortamda bulunmamız gerekiyor. Bu iki sorun da hiç yaşanmamış gibi davranıp yüzüme gülüyor o. Ben onunla bu konuları konuşmadım ama eşime söyledim. Direkt ona söylersem geri dönüşü olmayan aile içi bir tartışma çıkar diye çekiniyorum. Fikirlere ve eleştiriye açığım.
Kesinlikle uzak dur sen onun ne annesisin ne abisi bu tavırları sana yapamaz ki senin yanında abisinede saygılı olmak zorunda benim görümcede böyle yine geçen abisinin arkasından laf söyledi hem tersledim hemde konuşmayı kestim böyle insanlara mesafe koymak en iyisi

Kesinlikle uzak dur sen onun ne annesisin ne abisi bu tavırları sana yapamaz ki senin yanında abisinede saygılı olmak zorunda benim görümcede böyle yine geçen abisinin arkasından laf söyledi hem tersledim hemde konuşmayı kestim böyle insanlara mesafe koymak en iyisi
Evet haklısınız ben de iletişimi kestim. Gerçekten insanın psikolojisiyle oynuyor bu tip kişiler.

X