Gorumcemin oğlu surekli bizde akil verin lutfen bana ???

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne alaka ya tedavi görüyormussunuz stres yasamamaniz gereken dönemde görümce bile bile nasıl yolluyor cocuğunu ? Hadi cocuk anlamiyor diyelim 10 yas cok da ufak bir yas degil aslında ama en azından annesinin düsünmesi demesi lazım dayınlara her zaman gidemezsin herkesin bir düzeni var diye.Sen elsin sen dersen alınırlar belki ama esin desin ablasına abla iyi hos gelsin ama her zaman değil düzenimiz bozuluyor diye.Dogurup dogurup basından atan insanlara sinir oluyorum ya bakmayacaksanız dogurmayın

E desenize öyle bir durumda" bize de sorsaydın" diye gülerek görümcenize sonra da çocuğa dönüp ekleseydiniz "müsait değiliz başka zaman kalırsın hem senin ödevlerin vardır evinde ödevlerini ders tekrarlarını yaparsın bizde kalınca pek çalışmıyorsun" diye . Ne münasebet yani size sormadan yada siz tabi kal demeden tamam diyor.
Her seferinde söyleyin aksi halde bu düzen böyle devam edecek.
Geri çevireceksiniz ısrarla.
Eşinize de söyleyin "ders çalışmıyor hic bizdeyken,bizimde durumumuz malum ev sobalı,ben kırmadan geri cevireceğim bundan sonra haberin olsun "diye.
Heh oste bahsettigimde bu meslea 1 hafta tatilken bizde kaldiginda ben sordum senin hic odevlerin yokmu ordan oraya gidip kaliyorsun dedim. Oda diyorki vaarr ee dedim ozmn bugun snei goturcem git artik odevlerini yap dersine calis dedim. Baktim diyor tamam ozmn gidelim odevimi yapcam geri gelcem yine buraya diyor ben anlamadim cok tuhaf bi çocuk

Siz beni yanlis anlamissiniz ben kalp kirmayi sevmem hanfendi ve bugune kadar cok cocuk baktim ama gorumcemin çocuğu cok değişik birisi yemin ederim ki ilkdefa boyle bi cocuk gordum hayatimda. Evimiz sobali ve odalarimiz ic ice ben cocugun yatagini coktan koymustum ve yatmisti. Demek istedigim demmeki yatmiyor bizi dinliyor ve isiklar kapaliydi sobanin yaninda otuyordum. Esime krem sur dedigimde esim surereken. Gorucmemin oglu yorganini hafifce kaldirdi bize bakti. Sozde 1 saat once yataktaydi ki bi okadarda huyu var anlatamadigim
Ben de sobali evdeyim kışın annemi bile yatili almıyorum hele ki sobali evde yatıli misafirin ne isi var

yapacak bişey yok hayır demekten başka
bu kadar kafa yormaya bile değmez
çocuk problemli bi çocuksa bu anasının babasının sorunu
ben sizi anlıyorum eski ilişkimde sevgilime kalmaya gittiğimde
bazen arkadaşları da oluyordu bazen geldiği zaman gitmek bilmeyen arkadaşları olurdu
onlardan bile aşırı rahatsız olurdum
Iste ben rahatisiz oluryorum dedigimde kv dem cocuk daha o neyinden rahatisiz oluyorsunuz diyor yada bisy olmaz iki uc gun klasin kendine diyor. Kirkuyorsa sizin yaninizda yatsin diyor cocvun boyu benim kadar

Ben de sobali evdeyim kışın annemi bile yatili almıyorum hele ki sobali evde yatıli misafirin ne isi var
Bak bacim ailem uzakta 6 saatlik bu uzaklikta annem le babamlar gelcekti e haliyle ev sobali annemde dedim kizim seneye insallah ilk baharda geliriz ztn dedi odalariniz ic ice sobalidir rahat edemeyiz

Ne alaka ya tedavi görüyormussunuz stres yasamamaniz gereken dönemde görümce bile bile nasıl yolluyor cocuğunu ? Hadi cocuk anlamiyor diyelim 10 yas cok da ufak bir yas degil aslında ama en azından annesinin düsünmesi demesi lazım dayınlara her zaman gidemezsin herkesin bir düzeni var diye.Sen elsin sen dersen alınırlar belki ama esin desin ablasına abla iyi hos gelsin ama her zaman değil düzenimiz bozuluyor diye.Dogurup dogurup basından atan insanlara sinir oluyorum ya bakmayacaksanız dogurmayın
Benim esimde bi tuhaf dedigim yegnini aslinda pek sevmez heo kizar ama bizim eve gelince o cocgua sanki anasi babasi yokmus yetim kalmis gibi aciyor yok gunahtir soykeydir boyleydir der aslinda kismede suc yok esimin baba sormadan tm gelsin kalsin demesi butun suc esimde dun tartistim artik dayanamadim soyledim herseyi ins anlamsitir

Benim esimde bi tuhaf dedigim yegnini aslinda pek sevmez heo kizar ama bizim eve gelince o cocgua sanki anasi babasi yokmus yetim kalmis gibi aciyor yok gunahtir soykeydir boyleydir der aslinda kismede suc yok esimin baba sormadan tm gelsin kalsin demesi butun suc esimde dun tartistim artik dayanamadim soyledim herseyi ins anlamsitir
iliski yasarken cocuk duymuyor mu peki ya da o onemli günler aksamiyor mu esin bundan da mi rahatsiz olmuyor ? 5 senedir cocuk istiyormussunuz esiniz bunun icin yeteri kadar caba sarfetmiyor demek ki

Mesela benim de ablamin 3 cocgu var hepside ust ustte dogdu kayinvaldesi alkatindan annemde 15 dk lik uzakta oturur ablama ama ablam 12 yillik evli daha bugune bugun bikere cocuklarini gonderip oraya yatili birakmamistir ama benim gorumcem cok degisik mesela annesiyle konsuyor diyorki. Valla napiyim anne anca cocuklarla ugrasiyorum kendimi göremiyorum kucugu heo pesimde dolanıyor annne gel sen cocuklara bak ben bu dus alayim yada anne gel basimi yika benim kv de yasli bi kadin ama bazen oda bu durumdan sıkılir gorumcem en az haftada 1 kere annesini kendi evine getiyiryor kadin onun evini temizliyor kucuk cocguna bakiyor annesi . Kizim ytr ben eve gidiyim bugun kardesin evde dediginde. Gorumcemde dyor ki tm bugun de cocuklara bak hayrina yarin pazarimi yapiyim 🙄

iliski yasarken cocuk duymuyor mu peki ya da o onemli günler aksamiyor mu esin bundan da mi rahatsiz olmuyor ? 5 senedir cocuk istiyormussunuz esiniz bunun icin yeteri kadar caba sarfetmiyor dem
iliski yasarken cocuk duymuyor mu peki ya da o onemli günler aksamiyor mu esin bundan da mi rahatsiz olmuyor ? 5 senedir cocuk istiyormussunuz esiniz bunun icin yeteri kadar caba sarfetmiyor demek ki
Esimin umrunda degilki evde birisinin olmasi. Ben karsi cikiyorum asla evde 20 gun yatili bi misafirim olsada o seyi yapamam ama esim takmaz oyle seyleri cocuk olayinda da esim olursa olsun olmassa allaha birak der gecer vazla umursamaz heo doktorlarla ben kostum ben gittim simdi zar zor ozele gidebiliyorum son gebeligimde mesela keskeyi gormeye tek basima gittim kalp atisini tek basima dinlendim ve esim o sira annesinin evindeydi kömür tasincak diye gelmemisti belkide uzuntuden sikintindan kalbi durdu cocugumun

Mesela benim de ablamin 3 cocgu var hepside ust ustte dogdu kayinvaldesi alkatindan annemde 15 dk lik uzakta oturur ablama ama ablam 12 yillik evli daha bugune bugun bikere cocuklarini gonderip oraya yatili birakmamistir ama benim gorumcem cok degisik mesela annesiyle konsuyor diyorki. Valla napiyim anne anca cocuklarla ugrasiyorum kendimi göremiyorum kucugu heo pesimde dolanıyor annne gel sen cocuklara bak ben bu dus alayim yada anne gel basimi yika benim kv de yasli bi kadin ama bazen oda bu durumdan sıkılir gorumcem en az haftada 1 kere annesini kendi evine getiyiryor kadin onun evini temizliyor kucuk cocguna bakiyor annesi . Kizim ytr ben eve gidiyim bugun kardesin evde dediginde. Gorumcemde dyor ki tm bugun de cocuklara bak hayrina yarin pazarimi yapiyim 🙄
Aglamayan bebeğe mama vermezler hesabı.Ya anliyorum ben de kolik cocuk büyüttüm zorlanabilir ama bu 10 yasindaki benesini oraya buraya yollama hakkıni vermez.10 yasindaki cocuk kardesiyle anne gözetiminde ilgilenebilir ayrica oyun oynayabilir mamasini yedirebilir gayet

Aglamayan bebeğe mama vermezler hesabı.Ya anliyorum ben de kolik cocuk büyüttüm zorlanabilir ama bu 10 yasindaki benesini oraya buraya yollama hakkıni vermez.10 yasindaki cocuk kardesiyle anne gözetiminde ilgilenebilir ayrica oyun oynayabilir mamasini yedirebilir gayet
Iste gorumcem zamaninda ilk cocguna ve ikinci ccoguna hem kayinvldesi baktigi icin rahatti simdi kv le ayri yelrede oturuyor bi anda 3 taneyle basa cikamiyor sonuncuydua kendisi getidi hatta herkez kizdi dedi ne derdin vardi da getirdin simdi isyan edince bazen benim esimde laf atiyor madem bakamiyosmdunuz niye getirdinzi der

Heh oste bahsettigimde bu meslea 1 hafta tatilken bizde kaldiginda ben sordum senin hic odevlerin yokmu ordan oraya gidip kaliyorsun dedim. Oda diyorki vaarr ee dedim ozmn bugun snei goturcem git artik odevlerini yap dersine calis dedim. Baktim diyor tamam ozmn gidelim odevimi yapcam geri gelcem yine buraya diyor ben anlamadim cok tuhaf bi çocuk
O zaman gelemezsin artık ben bırakıyorum seni,ailenden çok beni gördün tatilde,bizimde işlerimiz var diyeceksiniz çocuğa. Madem o diyor sizde ona kırmadan söyleyin. Çocuk tamam illaki kırılmasın nasıl bir çocuk olduğundan bağımsız söylüyorum bunu da ama siz set çekmek zorundasınız yetişkin olarak.
Ben bu konularda çok netim. Kabul etmeyeceksem açıkça söylerim. Hele çocuk sorumluluğu çok hayati hastalık vb bir süreç yoksa almak asla istemem. Akraba,arkadas farketmez. Annesi ile gelir görüşürüz gider evine çocukta ailesi ile. Kızım 11,oğlum 5 yaşında onlarda kimsede kalamazlar. Kızımın halası gel bende kal ,tatilde seni alayım falan diyordu kızıma,bir iki dedi duymazdan geldim, 3.de ona sorma x o çocuk daha kendi karar veremez zaten,bende hayati bir durum olmadıkça evin dışında bir yerde kalmalarından hoşlanmıyorum biliyorsun dedim,kapandı konu. Şimdi çağıracaksa bana soruyor. Göndermek istemiyorum zira kendisi çalışıyor,babaanne ile kalacak o da tüm gün elinde telefonu ile takılıyor,oğlu var kızımdan büyük,onunda arkadaşlari gelip gidiyor,akranda değiller diye istemiyorum. Eşime de açık açık söyledim,anlattım o da hak verdi bana. Evime yakın da değil evleri birimiz istanbulun bir yakasında,diğerimiz diğer yakasında bu sebeple göndermedim. Oğlum zaten küçük onu da bırakamam kimseye.
Alışsınlar da istemiyorum akşam olunca herkes evine gelmeli,kendi yatağında uyumalı,aksi kabul edilemez benim icin.
İnsanların bu kadar rahat çocuklarını sağa sola postalamasını da anlayamıyorum zaten

10 yasindaki oglu tek derdi disari cikmak milleti dinlemek evet size burdan tuahf gelebilir ama biz kendi gözümüzle ggördüğmüüzicin diyorum gercektnede oyle mesela hepimiz kv lerde toplanılıriz gorumceler falan.diger gorumcemin cocuklar diger cocuklari kucuk oda da kendilerine bagira cagira oyun oynarlar. Bizde icerde sohbet ederiz kafami ni ceviyorum gorumcemun cocugu bas koseye gecmis oturmus hepimzii dinliyor. Ya kardesim sen daha cocuksun git yanda kizenlerinle oynasana

O zaman gelemezsin artık ben bırakıyorum seni,ailenden çok beni gördün tatilde,bizimde işlerimiz var diyeceksiniz çocuğa. Madem o diyor sizde ona kırmadan söyleyin. Çocuk tamam illaki kırılmasın nasıl bir çocuk olduğundan bağımsız söylüyorum bunu da ama siz set çekmek zorundasınız yetişkin olarak.
Ben bu konularda çok netim. Kabul etmeyeceksem açıkça söylerim. Hele çocuk sorumluluğu çok hayati hastalık vb bir süreç yoksa almak asla istemem. Akraba,arkadas farketmez. Annesi ile gelir görüşürüz gider evine çocukta ailesi ile. Kızım 11,oğlum 5 yaşında onlarda kimsede kalamazlar. Kızımın halası gel bende kal ,tatilde seni alayım falan diyordu kızıma,bir iki dedi duymazdan geldim, 3.de ona sorma x o çocuk daha kendi karar veremez zaten,bende hayati bir durum olmadıkça evin dışında bir yerde kalmalarından hoşlanmıyorum biliyorsun dedim,kapandı konu. Şimdi çağıracaksa bana soruyor. Göndermek istemiyorum zira kendisi çalışıyor,babaanne ile kalacak o da tüm gün elinde telefonu ile takılıyor,oğlu var kızımdan büyük,onunda arkadaşlari gelip gidiyor,akranda değiller diye istemiyorum. Eşime de açık açık söyledim,anlattım o da hak verdi bana. Evime yakın da değil evleri birimiz istanbulun bir yakasında,diğerimiz diğer yakasında bu sebeple göndermedim. Oğlum zaten küçük onu da bırakamam kimseye.
Alışsınlar da istemiyorum akşam olunca herkes evine gelmeli,kendi yatağında uyumalı,aksi kabul edilemez benim icin.
İnsanların bu kadar rahat çocuklarını sağa sola postalamasını da anlayamıyorum zaten
Ah bacim keske gorumcemde biraz senin gibi sorumluluk bilse asla umursamaz yeterki basindan gitsinde kafasi rahat etsin der ben goturdugum gun gorumcemin bi yuzu dustu anlatamam cocguna diyor niye geldin niye dayinlarda kalmadin gibi vs bahsediyor

yenge ben size gelcm yardim etmeye tabi o sira telefonda haporlarde gorumcemde duyuyor bnde kirmamak adina tm diyorum

gorumcem ariyor aciyorum oglu cikiyor yengeeee biz sana gelcez simdi haberin olsun bnde bisy diyemiyorum tm diyorum
Neden her seferinde kabul ediyorsunuz?
Cocuk her size geleceğim dediğinde "tm" demeyip, Müsait değilim diyebilirsiniz.

Iste ben rahatisiz oluryorum dedigimde kv dem cocuk daha o neyinden rahatisiz oluyorsunuz diyor yada bisy olmaz iki uc gun klasin kendine diyor. Kirkuyorsa sizin yaninizda yatsin diyor cocvun boyu benim kadar
kayınvalideni ciddiye almak her dediğini yapmak gibi bi mecburiyetin yok
çocuk sizin yanınızda yatsın diyen birini asla ciddiye alma zaten
sen böyle sessiz kaldıkça ailedeki diğer çocukları da sizin eve yollarlar valla :)
nesinden rahatsız oluyorsunuz dediğinde açıklama yapmak zorunda değilsin
gelmek istediğinde müsait değiliz diyeceksin bitecek gidecek
her yazılan yoruma ama şöyle ama böyle diye cevap vermişsin
sana burada çözüm önerileri sunuyoruz hepsini bi sebeple reddediyorsun
bu çocuktan kurtulmak istiyorsan bu önerileri uygula.

kayınvalideni ciddiye almak her dediğini yapmak gibi bi mecburiyetin yok
çocuk sizin yanınızda yatsın diyen birini asla ciddiye alma zaten
sen böyle sessiz kaldıkça ailedeki diğer çocukları da sizin eve yollarlar valla :)
nesinden rahatsız oluyorsunuz dediğinde açıklama yapmak zorunda değilsin
gelmek istediğinde müsait değiliz diyeceksin bitecek gidecek
her yazılan yoruma ama şöyle ama böyle diye cevap vermişsin
sana burada çözüm önerileri sunuyoruz hepsini bi sebeple reddediyorsun
bu çocuktan kurtulmak istiyorsan bu önerileri uygula.
Yok bacim zaten sinin gibi yazanlara tessekur ediyorum tavisyelrinoz icin. ztn uygulicam hepsini allah razi olsun hepinizden demme ki ben iyi niyet gosterip kirmamak icin diyormusum ama bundan sonra sizin dediginiz gibi yapicam

Keske gorumcemde senin gibi dusunceli bi anne.olsaydi tabikide daysinin evi arada gelsin kalsin bizde kuccken dayimozda kalirdik ama bu cocuk surekli gelmek istiyor evde abur cubur var mesela gider dolabi acar hepsini yer
Ay sizde her şeyi saklayın. Bilmesin evde abur cubur olduğunu geldigi zaman konuşmayın. Eşiniz de siz de telefonla oynayın zaten canı sıkılıp gelmes

Ben evde paketleme işini merak ettim açıkçası. Nerden yapıyorsunuz, nasıl oluyor çoktandır bakıyorum ama hiç güven veren bi yer yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X