Göz Makyajı Gözlere limon sıkmak

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
benim cok samimi bi arkadasimda yapiyor bunu sürekli..
ve gercektende bi parlaklik veriyor..
ama yaniyorda diyor.. yani o yanmaya katalanilabilirse.. ve getirecegi risklerde göz önünde bulunulursa..
görüntü olarak güzel bisey cikiyor ortaya

şakkıdı kayınvalidemler yeni doğmuş bebeğe gözleri parlasın diye limon sıkıyorlarmış. Ben hamileyken yolunu yapmaya çalıştı bizde adettir falan diye böyle bir adet duymamış olayım dedim eltim de vardı biraz bozuldu ben iki çocuğumada yaptım ama dedi yapmasaydın dedim. :mymeka:

ne kadar saçma birşey,bebeklerin gözleri zaten çok güzeldir ve daima parlaktır,ışık saçar.kendi çocuklarında kornea yanıkları oluşmadığı için dua etsin bence.siz yanında değilken bebeğinizin gözüne sıkmasın gizlice,aman dikkat edin..

Arkadaslar, limon
gözlerin iltaplandiginda atilir, ve inanmicaksiniz ama hic yanmaz.
Ben denedim.
Ama tedavi amacli, tabiiki öyle hergün yapinca belki zarari ola bilir.

ne kadar saçma birşey,bebeklerin gözleri zaten çok güzeldir ve daima parlaktır,ışık saçar.kendi çocuklarında kornea yanıkları oluşmadığı için dua etsin bence.siz yanında değilken bebeğinizin gözüne sıkmasın gizlice,aman dikkat edin..

doğru gizlice yapabilirler korkmadım değil. hiç yalnız bırakmamaya çalıştım

Gözyaşının ph'sı 7 civarı, limonunki ise 2-3...
ph değeri 2-3 Ne kadar asidik, bu nasıl göze damlatılır!! Limon suyunun kuvvetli asit olduğunu bilmek için kimyager olmaya gerek yok...Gözyaşı tamponlayamaz bu ph farkını...
Ayrıca sitrik asit yakıcı ve alerjik bir maddedir. Kornea kuvvetli bir asitle temas edince tahrip olur doğal olarak, delinmeye kadar gidebilir.

Bu arada, gözleri en iyi temizleyen ve nemli tutan gözyaşıdır. Gözümüzü nasıl açıp kapatıyoruz,sürekli nemlilik nasıl sağlanıyor, nemlilikdışarıda bu kadar bakteri,toz,yabancı madde vs. varken nasıl göz sağlığımızı koruyoruz? Gözyaşı sayesinde...
O da yetersizse aynı işlevi gören suni gözyaşı kullanılır.
Zaten enfeksiyon, travma vs. durumlarında oftalmologlar gereken ilaçlar reçeteliyorlar. Göz damlalarının ortak özelliği steril olmaları ve gözyaşı Ph'sına uygun, tamponlanabilir aralıklarda ph değerlerine sahip olmalarıdır.

Birşey olmayanlara tesadüfen olmamıştır. Her geleneksel kullanım doğrudur diye birşey yok, faydalı olduğunu düşünenlerin araştırmasını tavsiye ediyorum.

Bir arkadaşımız denemiş, bakın ne kadar pişman...Denemeyi düşünenler varsa vazgeçsinler...

Son düzenleme:
Kullanan birini tanıyorum. Gerçekten parlaklık veriyor ama o riske girmeye değer mi? Hiç sanmıyorum.

eskilerden beri bilinen bir yöntem olduğuna göre belkide aşırı derecde kullanmadıkça zararı yoktur diye düşündüm..daha önce göz damlası kullandım ama bir işe yaramadı.benim gözlerim hiç parlamaz şöyle ışıl ışıl olmasını çok isterdim..denemek istiyorum ama cesaret edemiyorum..

kıslar ben denedim 2 gün arka arkaya ahatta ama suyla karıştırıp denedim..göz damlam vardı bitmiş onun içine koydu su ve baya lümon sıktım suyun içine ..çok fazla yakamdı gözlerimi açıkcası yan, acısı dayanılmayacak kadar değildi..ama sanırım su ile karıştırdığım için öyle oldu.yanlız ben henüz bşy farketmedim..kaç günde bir yapmam gerek ve nezaman etkisi ortaya çıkar bilen varmı?

kıslar ben denedim 2 gün arka arkaya ahatta ama suyla karıştırıp denedim..göz damlam vardı bitmiş onun içine koydu su ve baya lümon sıktım suyun içine ..çok fazla yakamdı gözlerimi açıkcası yan, acısı dayanılmayacak kadar değildi..ama sanırım su ile karıştırdığım için öyle oldu.yanlız ben henüz bşy farketmedim..kaç günde bir yapmam gerek ve nezaman etkisi ortaya çıkar bilen varmı?

Bence kullanma canım, aynı hatayı tekrar etme a.s.

biz arkadaşımla liseye giderken damlatır sonra evin içinde deli gibi koşardık.-tatlicadiarzu-çok yakıyor ...ama parlatıyo...hihoyyytşimdi asla yapmam gerek duymam ama o zamalar yapıyoduk..kaydirigubbakcemile3

bu anımı yazınca kendimi çok yaşlı hissettim yaaaaa...taa lise zamanı falan senağlama

ayy bu acı çekilirmi kızlar güzelleşmek uğruna şahsen çekemem dayanamam şuan sanki gözüme liman suyu kaçmış gibi hissettim.

lisede bi arkadaşım vardı
gözleri nasıl parlardı
derdiki annem küçükken limon damlatmış
bilmiyorum ne kadar doğru ama yakar yaa

geçici bi etkisi var ya kocaman kadınlarsınız böle şeylere nasıl inanıyosunuz anlamıyorm bazen
saçmalık bunlar

yaw çok zararlı olsa polisler biber gazı sonrası gözlerine neden limon sıksın dimi yaa...:)

not:ben hiç denemedim...

Ben geçen gün boştum aklıma geldi ve denedim :roflol:
Aslında hayatta yapmam böyle birşeyi ama ruh halimdendir galiba dedim hadi bi deniyelim... :nazar:
Tek gözüme limonu bi damlattım ayyy nasıl yaktı nasıl yaktııı koştum hemen yıkadım gözümü.. Hiç bi parlaklık göremedim doğrusu travsiye etmiyorum.. benneyaptımki

ben limonu aldım tam sıkıcaktım ki cesaret edemedim..limonu su ile karıştırdım ve sanırım su daha çok ağırlıklı oldu..bir göz damlam vardı onun şişesinin içini iyice çalkalayıp karışımı onun içinde hazırladım..gözümü fazla yakmadı ve çok da güzel oldu parladığını hissettim resmen..düzenli yapsam acaba kalıcı olurmu bilmiyorum ama su ile karıştırarark yapın bence yapmayı düşünüyorsanız eğer..

yarabbim ben bu kulubte daha neler duyacagımm neler okuyacagım. gözlerime inanamıyorum :)burda okuduklarımı komsularıma anlatıyorum bazılarına inanmıyolar ben okudugum halde inanamıyorum. resmen asit göze damlatılırmı bi anlık parlaklık içinn yapılacak sey degil. parlatalım derken ferini kacırmayalım arkadaslarr

X