Göz Makyajı Gözlere limon sıkmak

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
evet canım aynen gercekten cok parlaklık verıyo..bende uyguluyorum once bır kac dakıka cok yanıyo ama sonuca deger

Slm Arkadaslar,
benim annem ben bebekken gözüme damlatmis ama sadece bir kere. Ve bis 4 kardesiz benim gözümün parlakligi herkesin dikkatini ceker.
Nisanlimda hep der bayiliyorum senin gözlerine hep isil isil diye.
Ama sunuda söylim suda cok icerim ben günde en az 2 litre ve buna 7 senedir dikkat ediyorum cildimde cok parlak ve temiz duruyor

göze limon sıkmakmııı sakıınnnnn:1shok:
benim ilkokul öğretmenim yapmış gözleri parlak olsun diye lise döneminde ha bire gözünü kırpıştırıp dururduu limon sıkmaktan olmuş öyle demiştiii
siz güzel beslenin kendinizi sevin zaten parlar o gözler hiç merak etmeyin:CüvCüv:

yarabbim ben bu kulubte daha neler duyacagımm neler okuyacagım. gözlerime inanamıyorum :)burda okuduklarımı komsularıma anlatıyorum bazılarına inanmıyolar ben okudugum halde inanamıyorum. resmen asit göze damlatılırmı bi anlık parlaklık içinn yapılacak sey degil. parlatalım derken ferini kacırmayalım arkadaslarr

arkadaşım resmen asit demişsin ama asidi afiyetle yediğimiz hiçbişeyde eksik etmeden yiyoruz benim gözlerim çok şükür ışıl ışıl parlar gerek duymadım ama anneanneme damlatıyoruz ve 85 yaşında hala iğne oyası yapıyor gençliğinden beride damlatırmış daha kör olmadı ama 100 yaşında olurmu bilmem ve sadece damlatıyosunuz gözü limonla yıkamıyosunuzfisfisfisyasakkelime

Kolalı içeceklerden bile daha asidiktir limon suyu,o nedenle deneyeceğimi sanmıyorum. Gözüm de parlak olmayıversin yahu,nedir ki yani naniknanik

parlasa nolur parlamasaa sankii ışıkmıı saçıcazz sağlıklaa şakaa olmazz

böyle seyleri kim cesaret edipde deniyebilir kii
allah korusun güzel olucam diye ne hale gelceksinizz
ayrica bunu kime anlatsan güler
gözün siviya ihtiyaci var ,göz damlalarindan kullanmak en mantiklisi ......

saf suyla karıstırılabilir. bu çok çok eski bir yöntem, sürme misali göze canlılık verır ve daha iyi görmesini saglar.ayrıca gözde birikmiş mikropları da temizler. tabi sürekli yapılması çok da mantıklı değil, ayrıca balıga sıkar gibi de limonla gözunuzu doldurmayın zaten. hanı sıkarken sıcrar ya limon, o bile yeter. ya da mesela yarım cay bardagı saf suya ( kaynamıs ve sogumus su olursa daha iyi olur) bir iki damla damlatıp gözunuzu o suyla da yıkayabilirsiniz. ben gözüm çok yoruldugunda, ya da kaşındıgında yaparım bunu. gercekten iyi geliyor.

valla evet yanlışlıkla gözüme limon kaçtığında parlama olmuştu hakkaten ama bunu kasıtlı olarak yapmak için biraz hani kimse kusura bakmasın yakınlarından yapanlar varmış sözüm meclisten dışarı olsun kimseyi kırmak için yazmıyorum ama aklından zorunun olması lazım kaydirigubbakcemile3

sis arkadaşimin dediği mantıklı hani suyla kariştirilabilinir ona karşi çıkmam da parlasın diye de gözüme sitrik asit sıkamam doğrusu hem kime ne beniim gözümden parlamışmı parlamamışmı amaan beğenen böyle beğensin kaydirigubbakcemile3

arkadaşım resmen asit demişsin ama asidi afiyetle yediğimiz hiçbişeyde eksik etmeden yiyoruz benim gözlerim çok şükür ışıl ışıl parlar gerek duymadım ama anneanneme damlatıyoruz ve 85 yaşında hala iğne oyası yapıyor gençliğinden beride damlatırmış daha kör olmadı ama 100 yaşında olurmu bilmem ve sadece damlatıyosunuz gözü limonla yıkamıyosunuzfisfisfisyasakkelime

Şu da aklınızda olsun, pH'sı 2-3 olan şey resmen asittir. Her deneyen kör olacak diye bir şey yok, ama doğru bir uygulama demeyelim. Yapmayın arkadaşlar....

bende okuyunca çok şaşırdım.yakmıyor mu ki zaten gözleri.bence zararlıdır hele ki bu devirde herşey hormonlu içine ne enjekte ettikleri belli değil tamam yiyoruz ama bu çok farklı birşey.hele ki göz en hassas organımız bence kıymetini bilin.siz etrafa güzel bakın içinizdeki enerji zaten yansır gözleriniz parlar..

ben bir defa denedim siz siz olun sakın ama sakın denemeyin çok feci yakıyooo....

bi kere gözlerm mikrop kapmştı kullanmadğm damla krem kalmamştı limon damlatmştm mikropları öldürsn die. allahm böle bir acı böle bir yanma böle bişi olamaz sakın denemeyin derim ben 1saat hopladm acıdan hayatta yapmam bidaha böle bişi parlamasn umrumda deilkafamçokkarıştışakkıdı

kızlar saçmalamayın... benneyaptımki
eğer parlak göz istiyorsanız bunun için özel damlalar var.
ama göze limon falan sıkılmaz, göze fazlasıyla vardır zararı...
ayrıca gözlerinizin parlaması için bol bol su içebilirsiniz...

Bırakın yaa parlatıcam derken zarar vermeyin gözünüze.
Her duyduğunuzu yapmaya kalkmayın.

arkadaşlar benim de küçükken gözüm kanlanmıştı ii gelir die limon damlattılar .. inanılmaz bi yanma hissi oldu ve bi yararıda olmadı zaten .. daha sonra göz doktoruna sormuştum göze limon sıkılırmı die beni bi güzel azarlayıp göze limon felan sürülmez demişti..

Ben de damlatmıştım seneler önce parlatıyormuş diye, inanılmaz yanmıştı. Sakın damlatmayın derim.:1shok:

X