Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Gri-Sarı koltuk takımına ceviz yemek odası takımı aldım, karanlık duruyor gibi?

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları

Loranne

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2017
280
225
Merhaba kızlar,
Gri-sarı koltuk takımı kombinini çok beğeniyordum. Bu renk salon takımı aldım. Buna ceviz rengi yemek odası takımı ve krem renk halı aldım. Ama ceviz Anadolu cevizi dedikleri koyu bir ceviz rengi. Şu an kirada oturuyoruz. Evimiz birinci katta. Biraz karanlık gibi görünüyor salon gözüme. Acaba evin konumundan mı (kuzey cephe, 1. kat) yoksa salon takımı ve yemek odası renklerimin koyu olmasından mı? Salonumu daha ferah gösterecek önerileriniz var mı? Daha alalı 1 yıl bile olmadı üstelik seviyorum da yani değiştirmek istemiyorum ama sadece evim biraz ferah olsun istiyorum. Yanlış tercih mi yapmışım sizce?

Merhaba kızlar,
Gri-sarı koltuk takımı kombinini çok beğeniyordum. Bu renk salon takımı aldım. Buna ceviz rengi yemek odası takımı ve krem renk halı aldım. Ama ceviz Anadolu cevizi dedikleri koyu bir ceviz rengi. Şu an kirada oturuyoruz. Evimiz birinci katta. Biraz karanlık gibi görünüyor salon gözüme. Acaba evin konumundan mı (kuzey cephe, 1. kat) yoksa salon takımı ve yemek odası renklerimin koyu olmasından mı? Salonumu daha ferah gösterecek önerileriniz var mı? Daha alalı 1 yıl bile olmadı üstelik seviyorum da yani değiştirmek istemiyorum ama sadece evim biraz ferah olsun istiyorum. Yanlış tercih mi yapmışım sizce?

Fotolarını atmamışsın cnm atarsan herkes daha doğru yorum yapar

Fotoğrafları bilgisayarımda yok maalesef. Şimdi bir de tanıdık çıkar diye çekindim :)

Fotolarını atmamışsın cnm atarsan herkes daha doğru yorum yapar
Yemek odası takımımın fotoğrafını buldum, ama odam bu kadar aydınlık değil. Parkelerim de koyu renk. koltuklar da gri-sarı olunca çok ferah durmadı. Ama gri-sarı koltukları başka neyle kombinleyebilirdim? Farklı bir ceviz tonu belki. Beyaz olmazdı gibime geldi.

Eklentiler

• Yemek.png
    Yemek.png
    279,8 KB · Görüntüleme: 274
Parkeler koyu renkse eğer her ne alırsan açıkrenk tercih etmelisin bence parke koyu mobilyalar koyu haliyle evi boğar cnm birde sandalyeler siyah siyah yerine başka bir renk plabşlşrdi

Parkeler koyu renkse eğer her ne alırsan açıkrenk tercih etmelisin bence parke koyu mobilyalar koyu haliyle evi boğar cnm birde sandalyeler siyah siyah yerine başka bir renk plabşlşrdi
Kayınvalidem demişti, sandalye renklerini söylersen değiştiriyorlar diye ama başka renk bulamadığımdan öylece kaldı. Peki kılıf falan alsam hangi renk uyar? (İnş kendimiz ev alırsak geniş, açık renk parkeli, ferah bir salonumuz olur.)

Kayınvalidem demişti, sandalye renklerini söylersen değiştiriyorlar diye ama başka renk bulamadığımdan öylece kaldı. Peki kılıf falan alsam hangi renk uyar? (İnş kendimiz ev alırsak geniş, açık renk parkeli, ferah bir salonumuz olur.)
Beyaz olurdu bence yadaa krem kemik rengi gibi

Halım da düz krem ya da kemik rengi gibi. Aslında koltuk kılıfı alsam aynı renk olur gibi geldi. :) Böyle siyah olunca ofis sandalyesi gibi duruyor.

Evet bencede sandalyeleri kaplamacıya da verebilirsin

canım bence sandalyeleri krem rengi kılıfla kapatabilirsin. bırak halıyla aynı renk kalsın. önemli olanlar aksesuarlar. ev çok karanlık kalmışsa gümüş rengi aksesuarlar, bol bol aynalarla içeriyi ferahlatabilirsin. çok renksiz oldu dersen bir kaç mor yastık ve mor çerçevelerle renk katabilirsin. mor sevmezsen açık mavi bile olabilir.

X