Gün gün aşılama süreci

larinsu

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2022
41
10
23
Merhaba, ben larin 23 yaşındayım 3 yıldır evliyim ve doğal yolla gebelik elde edemedik. Tedavi sürecime başladım. Doktorum 5-6 ay sonrasında aşılama önerdi. Ve biliyorumki merak eden güncel bilgisi olmayanlarımız var. Bütün süreci anlatmak istedim. Bu arada pcos hastasıyım onun dışında eşimde veya bende farklı bir problem yok. Siz araştırırken nasıl heyecanlıysanız şuan bende yazarken ve yaşarken aynı heyecanı hissediyorum. Şimdi baslıyorumm :)
  • Ekim 24 regl (22 gün gecikti)
  • Ekim 27 kontrol (4.gün)
  • Ekim 29 Femara başlandı. Ücreti 550 tl
  • Ekim 30 Femara
  • Ekim 31 Femara
  • Ekim 1 Femara
  • Ekim 2 Femara
  • Kasım 7 ,üç yumurta oluştu. 21,5 mm. Çatlatma iğnesi verdi. İğne 615 tl
  • Kasım 8 çatlatma iğnesi vuruldum. Saat 11:30 göbekten. Ovitrelle.
  • Kasım 9 kontrol, yumurtalar çatlamadı.
  • Kasım 10 ,üç yumurtamın çatladığını gördük. Eşimi hemen sperm yıkamaya gönderdi dr. Spermleri alıp muayneaneye gittik. Aşılama yapıldı. (15:30) sperm yıkama 1200 tl, aşılama işlemi 1000 tl
Çok ağrılı geçti işlem. Bazıları hiç anlamıyor bile bende öyle olmadı. İğneyle yarım saatte ağrılarım dindi. Eve geldim sadece yattım. Hafif kasıklarımda baskı vardı.
  • Kasım 11, çok az hafif kasık sancısı dışında hiçbirşey yok. Progestan başlandı 100 küsür tl. Sabah 1 akşam 1. Bende bu ilaç biraz baş dönmesi yaptı.
  • Kasım 12, bel ağrısı ve sırt ağrısı var onun dışında herhangi problem yok.
  • Kasım 13, öğlene kadar gaz sıkışması, 12 den sonra aşırı sırt ağrısı mide yanması. 19:54 kasık bel sırt gaz
  • Kasım 14, şiddetli sırt ağrısı hafif baş ağrısı az az kasıkta batmalar.
  • Kasım 15, hiçbir belirti yok. İki sivilce.
  • Kasım 16, belirti yok.
  • Kasım, 17 idrarda sıklaşma, gaz.
  • Kasım 18,Kasıkta batma idrarda sıklık gaz. Erken gebelik testi pozitif. Beta 2.73
  • Kasım 19, gaz
  • Kasım 20, beta 1.20
  • Kasım 21, kasık ağrısı
  • Kasım 22, kasık ağrısı
  • Kasım 23 aşırı sırt ağrısı
  • Kasım 24 akıntı kasık ağrısı, normal gebelik testi pozitif
  • Benim sürecim bu şekilde ilerliyor, devam ettireceğimm. Sizde durumlar nasıll :)

Son düzenleme:
Yaa öyle mi hayırlısı olsun canım üzülme elbet vardır bi günü. Peki yumurtalar kaç mmdi bi problem varmı eşinde yada sende
Valla canım santimi hatırlamıyorum ama doktor yumurtaların çok iyi ümitliyim senden demişti.Benim bir tüpüm tikaliydi eşimde sorun yoktu .

Valla canım santimi hatırlamıyorum ama doktor yumurtaların çok iyi ümitliyim senden demişti.Benim bir tüpüm tikaliydi eşimde sorun yoktu .
Anladım canım hakkında hayırlısı olsun , rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah 🫶 bu olmadı birdahakine pes etmek yokk

Anladım canım hakkında hayırlısı olsun , rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah 🫶 bu olmadı birdahakine pes etmek yokk
Amin canım inşallah 🤲 tekrar aşılama yaptırmayı düşünmüyorum. Doktor zaten aşılamanın tutma oranı çok düşük dedi. 2 ay önce kapalı olan tüpü açtırdım doktor 6 ay süre verdi flimden sonra gebe kalanlar oluyor dedi olmassa o zaman tubbebek yaparsın dedi. Bahar,a doğru tubbebek yaptırmayı düşünüyorum Allah kısmet ederse daha fazla beklemek istemiyorum.

Amin canım inşallah 🤲 tekrar aşılama yaptırmayı düşünmüyorum. Doktor zaten aşılamanın tutma oranı çok düşük dedi. 2 ay önce kapalı olan tüpü açtırdım doktor 6 ay süre verdi flimden sonra gebe kalanlar oluyor dedi olmassa o zaman tubbebek yaparsın dedi. Bahara doğru tubbebek yaptırmayı düşünüyorum Allah kısmet ederse daha fazla beklemek istemiyorum.
Hepimiz çok sabırsızız 🥹 en hayırlı şekilde en hayırlı zamanda olur umarım

Merhaba, ben larin 23 yaşındayım 3 yıldır evliyim ve doğal yolla gebelik elde edemedik. Tedavi sürecime başladım. Doktorum 5-6 ay sonrasında aşılama önerdi. Ve biliyorumki merak eden güncel bilgisi olmayanlarımız var. Bütün süreci anlatmak istedim. Bu arada pcos hastasıyım onun dışında eşimde veya bende farklı bir problem yok. Siz araştırırken nasıl heyecanlıysanız şuan bende yazarken ve yaşarken aynı heyecanı hissediyorum. Şimdi baslıyorumm :)
  • Ekim 30 Femara
  • Ekim 31 Femara
  • Ekim 1 Femara
  • Ekim 2 Femara
  • Kasım 10 ,üç yumurtamın çatladığını gördük. Eşimi hemen sperm yıkamaya gönderdi dr. Spermleri alıp muayneaneye gittik. Aşılama yapıldı. (15:30) sperm yıkama 1200 tl, aşılama işlemi 1000 tl
Çok ağrılı geçti işlem. Bazıları hiç anlamıyor bile bende öyle olmadı. İğneyle yarım saatte ağrılarım dindi. Eve geldim sadece yattım. Hafif kasıklarımda baskı vardı.
  • Kasım 11, çok az hafif kasık sancısı dışında hiçbirşey yok. Progestan başlandı 100 küsür tl. Sabah 1 akşam 1. Bende bu ilaç biraz baş dönmesi yaptı.
Benim sürecim bu şekilde ilerliyor, devam ettireceğimm. Sizde durumlar nasıll :)
Bende progestan kullanıyorum vajinal yolla fitil gibi alıyorum bide öyle dene. Aynı süreçleri yasadım çatlatma iğnesinin 10. Günü aşılamamın 8. Günü hamilelik testinde silik çizgi cıktı. Gecen ay 7. Gün negatif çıkmıstı 13. Gün regl olmustum çok zor ve sabır isteyen bi süreç

Amin canım inşallah 🤲 tekrar aşılama yaptırmayı düşünmüyorum. Doktor zaten aşılamanın tutma oranı çok düşük dedi. 2 ay önce kapalı olan tüpü açtırdım doktor 6 ay süre verdi flimden sonra gebe kalanlar oluyor dedi olmassa o zaman tubbebek yaparsın dedi. Bahar,a doğru tubbebek yaptırmayı düşünüyorum Allah kısmet ederse daha fazla beklemek istemiyorum.
Bennde aşılamamam tutmadı 2 kere yaptırdım temmuz ve ağustosta benle birlikte yaptıran ablanında tutmamıştı geçen hafta konuştuk hamile kalmış kendiliğinden :) 3 gün soğan suyu kullanmış sadece ve hemen olmuş. Şuan bende başladm bakalm inşallah aynı etkiyi görürüm 🤲🏻 Denemediyseniz eğer sizde deneyin derim Allahtan umut kesilmez :)

Bennde aşılamamam tutmadı 2 kere yaptırdım temmuz ve ağustosta benle birlikte yaptıran ablanında tutmamıştı geçen hafta konuştuk hamile kalmış kendiliğinden :) 3 gün soğan suyu kullanmış sadece ve hemen olmuş. Şuan bende başladm bakalm inşallah aynı etkiyi görürüm 🤲🏻 Denemediyseniz eğer sizde deneyin derim Allahtan umut kesilmez :)
Sağol canım inşallah rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip eder 🤲

• Ekim 30 Femara
  • Ekim 31 Femara
  • Ekim 1 Femara
  • Ekim 2 Femara
  • Kasım 13, öğlene kadar gaz sıkışması, 12 den sonra aşırı sırt ağrısı mide yanması. 19:54 kasık bel sırt gaz

• Benim sürecim bu şekilde ilerliyor, devam ettireceğimm. Sizde durumlar nasıll :)
Merhaba aşılamanın 10. Gunumdeyim adetim 1 gün geçti kan verdim 1.2 çıktı kimisi diyor 14/15 gün önceden belli olmayabilir yaşayan bu durumu var mı

Merhaba aşılamanın 10. Gunumdeyim adetim 1 gün geçti kan verdim 1.2 çıktı kimisi diyor 14/15 gün önceden belli olmayabilir yaşayan bu durumu var mı
Canım bende o günü sayarsak aşılamanın 9. Gününde beta yaptırdım 2,73 çıktı erken gebelik testim de pozitif çıktı

İnşallahh🫶

• Ekim 30 Femara
  • Ekim 31 Femara
  • Ekim 1 Femara
  • Ekim 2 Femara
  • Kasım 14, şiddetli sırt ağrısı hafif baş ağrısı az az kasıkta batmalar.
  • Kasım 15, hiçbir belirti yok. İki sivilce.
  • Kasım 16, belirti yok.
  • Kasım, 17 idrarda sıklaşma, gaz.
  • Kasım 18,Kasıkta batma idrarda sıklık gaz. Erken gebelik testi pozitif. Beta 2.73

merhabalar bende pcos um ve doktorum direkt aşılama dedi.Ne yapacağımı bilmiyorum.Sizce doktor mu değiştirmeliyim :KK43:

X