Günlük Temizlikçi Kadın Çalıştıranlar Paylaşalım Mı ?

merhaba ben halkalı atakent mah. de oturuyorum. 1.5 yaşında kızım var. onunla ilgileniyorum hep.
2 hafta bir gelebilecek temizlikçi kadın var mı tanıdığınız. zor durumdayım...
:KK50:

Arkadaşlar yardımcı kadın arayanlar umarım gönüllerindeki gibi bulabilirler.
Her zaman farkındayımda yinede bazan tekrar onaylamam gerkiyor.
Bu tür işlerde her iyilik bir arada olmuyor arkadaşlar kesin kanaat getiridim.
Çok becerikli ,eli hızlı bir kadın olursa güvensizlik vs oluyor.
Yok güvenilir ,dürüst olursa çok becerikli olmuyor.
Hepsini bir arada bulanlar kendisini çok şanslı hissetmeliler.
Bizim yardımcıya güvenim sonsuz ,hiç gözüm arkada kalmıyor.
Ancak bahar temizliği yapıyoruz yaa..
Müthiş eli ağır ,eşimle espiri yapıyoruz , seneye bahara biter işler diye.
Ama ne olursa olsun şuan memnunum ,strese girmiyorum ,işlerde ağıııır ağııır ilerliyor .Ne yapayım durum böyle.
Önceki yardımcım bir canavardı resmen.
Müthiş becerikliydi, eli çabuktu, çok düzenliydi.
Eve girer girmez başlardı.Hem evi toplar ,düzenler hem yemek malzemelerine girişirdi, elinin altında geçtiği yerde herşeyi düznleyerek bırakırdı.
Ütüsü , bilgisi ,ne yapması gerektiği , giyimi vs herşeyiyle çok iyiydi.
ANCAK bu kadar olumlu yanları olmasına rağmen dürüst değildi.
Tercih yapmak gerekince güvenilirlik öne geçiyor.

merhaba ben halkalı atakent mah. de oturuyorum. 1.5 yaşında kızım var. onunla ilgileniyorum hep.
Umarım bulursunuz ,zor durumda kalmazsınız.

ben new yorkta yasiyorum ve burda kadin bulmak ,samanlikta igne aramaya esdeger diyebilirim..
ev isine gelmek bedenen cok yorucu oldugundan, fazla calisani olmayan bir sektor burda, paray ihtiyaci olan ve diplomasi olmayan calisanlarin cogu bebek bakmayi, yemek yapmayi falan tercih ediyor..
ev isine gelenlerin coguda ispanyol, ne sart surt var, ne bizim anladigimiz anlamda temizlik, cam kesinlikle silmiyorlar zaten, kapi silmek de ne? e evlerde halida yok cogu parke soyle bi ustunden silip geciyorlar, anlicaginiz yaptiklari nevresim degisip, banyo temizleyip, toz almak, ha utu mutu hak getire tabiki yok ! saat basi 12 dolardan asagida gelmiyorlar, toplamda orayi burayi yaptirayim derken yine 1 gunu harciyorsunuz ve aldiklari para 120 dolar turk lirasi ile 170-180 lira saka gibi ama gercek .. hergun ev isine giden temizlikci bir kadin burda haftada 1000 dolar para yapiyor anliyacaginiz yazik ya turkiyede gundelikci hanimlarin aldiklari parayi ve sarfettikleri enerjiyi yaptiklari isleri duyunca icim acidi..
bizimkiler burda sultanlik yasiyorlar haberleri yok yani:90:

neyse son 4 senedir bana arnavut bir hanim geliyor, en cok sart surt bize uygun temizligi yapan o vardi, musluman hem, daha kolayladim o gelmeye basladigindan beri, birbirimizide cok alistik, evimi kendi evi gibi gormesi, cocuklarima ben yokken sahip cikmasi, falan parayla olculecek seyler degil elbette, boyle bir memlekette helede..
biraz disina deli, birsey istedimi cani alir eline gider, ne ben ne yapiyorsun derim, ne o benden cekinir..
bi donem turkiyeden bi hanim getirmeyi bile dusunmustum ama simdi sizlerin yorumlarini okudugum kadariyla orda da durum pek ic acici degilmis, iyi ki savami bulmusum, allah hepinizin gonlune gore birilerini versin ins. ben savama yapisayim 2 elle yine :nazar:
Uzaklarda güvenebileceğiniz birisini bulmak daha önemli galiba.
Sizin adınıza sevindim.
Allah hepimizin gönlüne göre versin.
Selamlar.

merhabalar tekrar

Hepimizinde işi çok zor..
Bize gelen kadın fena değildi ama malesef astım hastasıymış son dönem iyi hissetmiyordu kendini tedavi göreceğini söyledi ve yerine başkasını önererek işi bıraktı.
Yerine gelen kadın güvenilir işide güzel ve eli çok hızlıydı yemek hariç herşeyi güzel yapıyordu.
Fakat 3 hafta çalıştıktan sonra haftanın 2 günü değilde 10 günde 1 yada 15 te bir alırsam gelebileceğini söyledi haftanın 2 günü çok geliyormuş hanfendiye :KK20:
Bende o şekilde olamayacağını söyledim.
Mümkün değil hemde o kadar yoğun çalışıyorum ki haftada 2 bile zor yetiyordu.
2 haftadır yeni birini arıyorum şöyle düzgün işini güzel yapan birini bir bulsam..
Çok canımı sıkıyor tabi bu durum evin düzni kaçtı yine elimden geldiği kadar yapmaya çalışıyorum ama vaktim dar olunca herşeyi yetiştirmek ne mümkün!
umarım Allah hepimizin gönlüne göre birini verir...

Hamiyecim senin adına çok sevindim dürüstlük ve güvenilirlik çok çok önemli evimizi teslim ediyoruz sonuçta..inşallah uzun yıllar çalışırsınız..
Sevgiyle,
Sevgili Thetisss , evet hepimizin işi zor gerçekten.Güzel temennileriniz için çok teşekkür ederim.
İnşallah hepimizin gönlüne göre birileriyle karşılaşırız.Sizde zor durumda kalmazsınız.
Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Merhabalar. Alemdağ 2.Nişantepede oturuyorum. Temizlik yapmakta sıkıntı çekiyorum. Akşam 9-10 da eve geliyoruz sabah 8 de çıkıyoruz. Sadece pazar günümüz var o zaman da temizlik yapamıyorum eşim ve oğlumla zaman geçiriyorum. birazda dağınık bir aileyiz. bana haftada 1 veya 15 günde bir temizliğe gelecek bayan lazım. Yardımcı olursanız sevinirim.

merhaba, bende halkalıda oturuyorum. cumartesi günü temizliğe bir bayan aldım. sabah 9dan akşam 6ya kadar bütün evi temizledi, 80 liraya geldi. ben çok memnun kaldım işinden ama bende tavsiye üzerine buldum, kimdir nedir tanımıyorum açıkcası, bizim sitede oturuyormuş sadece onu biliyorum. temiz, çalışkan bir kadın. her hafta gelebilirim dedi ama 2-3haftada bir alırım sanırım bende. istersen numarasını verebilirim, bir arayıp görüşürsün.

merhaba kızlar ben de sizden fikir istiyorum..4 yıllık evliyim 3 yaşında ikizlerim var ve 5 aylık hamileyim.ilk defa bu yıl 2 haftada bir yarım gün bir bayan almaya başladım.50 yaşında iyi bir kadın temiz de.ilk hafta cam kapı sildi balkon yıkadı,mutfak dolaplarının dışını sildi.ben de bütün evi süpürdüm sildim toz aldım koltukarın içi dışı dahil.kahvaltı öğle yemeği yedik beraber.ikinci gelişinde banyo tuvalet fayanslarını sildi yıkadı,balkonu yıkadı,vestiyerin dışını sildi,mutfak dolaplarının dışını,mutfak fayanslarını sildi bi de mutfağın balkona açılan camlı kapısını.ama ben de yine bütün evi süpürdüm sildim toz aldım vs..yalnız o gittikten sonra acayip yorgun oluyorum canım çıkmış gibi..şimdi bu hafta mutfak dolaplarının içini beraber yapalım desem mi bilmiyorum ayıp olu mu oraları yapıyorlar mı..ya da başka ne yaplıabilir 15 günde bir yarım gün çünkü..yosa sadece evi süpürüp silse daha mı kar benim için hamile olduğum için soruyorum düzen nasıl olmalı diye..umarım anlatabilmişimdir:KK53:

merhaba kızlar ben de sizden fikir istiyorum..4 yıllık evliyim 3 yaşında ikizlerim var ve 5 aylık hamileyim.ilk defa bu yıl 2 haftada bir yarım gün bir bayan almaya başladım.50 yaşında iyi bir kadın temiz de.ilk hafta cam kapı sildi balkon yıkadı,mutfak dolaplarının dışını sildi.ben de bütün evi süpürdüm sildim toz aldım koltukarın içi dışı dahil.kahvaltı öğle yemeği yedik beraber.ikinci gelişinde banyo tuvalet fayanslarını sildi yıkadı,balkonu yıkadı,vestiyerin dışını sildi,mutfak dolaplarının dışını,mutfak fayanslarını sildi bi de mutfağın balkona açılan camlı kapısını.ama ben de yine bütün evi süpürdüm sildim toz aldım vs..yalnız o gittikten sonra acayip yorgun oluyorum canım çıkmış gibi..şimdi bu hafta mutfak dolaplarının içini beraber yapalım desem mi bilmiyorum ayıp olu mu oraları yapıyorlar mı..ya da başka ne yaplıabilir 15 günde bir yarım gün çünkü..yosa sadece evi süpürüp silse daha mı kar benim için hamile olduğum için soruyorum düzen nasıl olmalı diye..umarım anlatabilmişimdir:KK53:

Bana da iki haftada bir yarım gün geliyor yardımcım. ortalama 15-20 gömlek 5-10 pantolon ütülüyor, evim 4+1 tüm odaları mutfağı süpürüp silip toz alıyor, iki banyomuzu temizliyor. mutfak dolaplarını ve buzdolabını siliyor,aspiratörümü komple temizliyor. balkonları yıkıyor. evi silerkende vileda kullanmıyor,eskimiş havlularla eliyle siliyor, laminant parkede leke bırakıyor diye sevmiyormuş viledayı :)) benim yardımcım baya hızlı galiba.:nazar::nazar::nazar:

cam halı vs silineceği zaman tam gün geliyor 1,5-2 ayda bir.

ben o varken mutfakta yemek yapıyorum, hiçbişeye yardım etmiyorum. Bir salı gelip diğer salı gelmiyor, onun gelmediği hafta ben süpürüp toz alıyorum. iki günde bir klozetleri temizliyorum.
ama bizim evimiz henüz çocuk olmadığı için kirlenmiyor. sizin ikizleriniz olduğu için belki kirleniyordur ev.

Bana da iki haftada bir yarım gün geliyor yardımcım. ortalama 15-20 gömlek 5-10 pantolon ütülüyor, evim 4+1 tüm odaları mutfağı süpürüp silip toz alıyor, iki banyomuzu temizliyor. mutfak dolaplarını ve buzdolabını siliyor,aspiratörümü komple temizliyor. balkonları yıkıyor. evi silerkende vileda kullanmıyor,eskimiş havlularla eliyle siliyor, laminant parkede leke bırakıyor diye sevmiyormuş viledayı :)) benim yardımcım baya hızlı galiba.:nazar::nazar::nazar:

ben o varken mutfakta yemek yapıyorum, hiçbişeye yardım etmiyorum. Bir salı gelip diğer salı gelmiyor, onun gelmediği hafta ben süpürüp toz alıyorum. iki günde bir klozetleri temizliyorum.
ama bizim evimiz henüz çocuk olmadığı için kirlenmiyor. sizin ikizleriniz olduğu için belki kirleniyordur ev.

Ultrasüper güçlü ve yetenekliymiş :nazar: Acaba muntazam yapabiliyor mu o kadar zamanda o kadar işi :26: Bu saydıklarınız tam günü alır gibi geldi bana.

anaaam maşallah o ne hız öyle ellerine sağlık kadıncağızın..yok bizimki yapamaz öyle.ben kendimi yoluyorum evi süpürüp silecem toz alcam diye.bi de utanıyorum 50 yaşında ya şunu bunu yap demeye.peki mutfak dolaplarının ya da buzdolabının içini temizlerler mi..ütüyü de söyleyemem ben yaa.halbuki ayakta uzun süre duramıyorum kalçam ve bacağımın ağrısından yo kanam yok benimki yine düzene girmeyecek demek ki:KK50:tabi iki çocuk olunca çok büyük fark oluyor.en başta dağınıklık her yer oyuncak vs.bi de istekleri bitmiyor onların peşinde koşturuyorum.bazen sadece o bile yoruyor.şimdi bi de 3. bebek geliyor bakalım ne olacak.belk o zaman haftada bir çağırırım durumumuz uygun olursa.

Son düzenleme:
Ultrasüper güçlü ve yetenekliymiş :nazar: Acaba muntazam yapabiliyor mu o kadar zamanda o kadar işi :26: Bu saydıklarınız tam günü alır gibi geldi bana.
çok muntazam yapıyor, çok titiz. eli çok hızlı ve hiç oyalanmıyor, ne yer ne içer ne tuvalete gider, konuşmaz bile.apartman görevlimizin eşi ve apartmanda paylaşılamıyor, tabiri caizse kapanın elinde kalıyor. her günü dolu. çocuğum yok ve evim ana cadde üstü değil, çok toz olmuyor.

anaaam maşallah o ne hız öyle ellerine sağlık kadıncağızın..yok bizimki yapamaz öyle.ben kendimi yoluyorum evi süpürüp silecem toz alcam diye.bi de utanıyorum 50 yaşında ya şunu bunu yap demeye.peki mutfak dolaplarının ya da buzdolabının içini temizlerler mi..ütüyü de söyleyemem ben yaa.halbuki ayakta uzun süre duramıyorum kalçam ve bacağımın ağrısından yo kanam yok benimki yine düzene girmeyecek demek ki:KK50:tabi iki çocuk olunca çok büyük fark oluyor.en başta dağınıklık her yer oyuncak vs.bi de istekleri bitmiyor onların peşinde koşturuyorum.bazen sadece o bile yoruyor.şimdi bi de 3. bebek geliyor bakalım ne olacak.belk o zaman haftada bir çağırırım durumumuz uygun olursa.

mutfak dolaplarımın içini temizlemiyor dışını siliyor. benim mutfağım büyük, dolap fazla ve evimde hiç ıvır zıvır kap yok. dolap içlerimi ben muntazam düzenli ve temiz tutuyorum zaten. kızartma vs yapmadığım için dolap dışlarıda çok kirlenmiyor, yağçöz sıkıp, durulayıp, kurulaması yetiyor. ama bende hamile olduğum için buzdolabı bana çok kokuyor. o yuzden 15 de 1 dolabımın içini siliyor, lastiklerini bebek pudrasıyla pudralıyor.
senin ikizlerin cinsiyeti ne canım? ve doğacak bebişin ne?

iyiymiş ellrine sağlık valla.ben de bugün gaza gelip buzdolabını biraz temizledim kapağındakileri ve kapağını temziledm,rafları bugünlük sildim sonra çıkarıp yıkayacam her tarafını silecem karında çocukla anca bu kadar oluyor napim.benim ikizler de erkek doğacak bebeğim de erkek canım.sen ne kadarlık hamilesin cinsiyeti belli mi.ama her ne olursa olsun hepsi çok tatlı Allah sağlık versin hepsine

selam bayanlar bende ankarada oturuyorum temızlıkcılarden muzdarıpım oglum 10 aylıkken basladım once hafatada 1 dı sımdı 2 haftada 1 yarım gun alıyorum yarım gun 40 lıra ıdı sonra uzaktan gelıo dıe 45 olsun dedı ıyı dedım ama cogunlukla ısıne gore 50 verdım annemde aynı kadını alıo oda 50 60 ısıne gore verıo yarım gune onun evı daha buyuk neyse son zamanlarda gelıcem dıyıp benı bekletıp gelmemeye basladı hemde her defasında bı bahanesı var
annem aramıs bugun gel dıe tamam demıs gelmemezlık etme demıs oda hakkımı tam vern demıs annemde tam gun 80 ben sana yarım gune 60 verıorum demıs oda benım ıcın yarım gun parası bırakıp gıttı ben 6 saat calıstım demıs ay nasıl sınır oldum bı komsum bırde bı tanıdık 35 alıodu ben cok verıorum dıye dusunuyodum neyse yan bınadan bırını buldum bayan ev hanımı yenı baslamıs temızlıge dedım 35 lıraya gelırsen gel yarım gune dolmus parasıda yok ıyı dedı aldım gecen bı geldımkı korudorun fayansları resmen deterjan ıcınde durulanmamıs mutfak dolabının altı sılınmemıs avızelerı sıl dedım komını sılmıs kımını sılmemıs bıde 7 saat surmus ısı ama cok ıs soyledıgımden deıl bu ıslere yenı basladıgından yavas yapıyor ondan kaynaklanıyor sımdı bırkez daha tum eksıklerını sayıp yenıden alıcam egerkı duzeltırse devam edıcem yoksa bır baskasını arıycam ostimde oturuyorum bu cıvarda yada batıkent demet sentepe gıbı yakı yerlerde ıyı temızlıkcı onerıcek bırı varsa onerılerınızı beklıyorum bırde fıyat konusunda bana bılgı verın yanı sız kac saat nekadara tutuyorsunuz

merabalar yazdıklarınızı okuduktan sonra aklıma bır fıkır geldı su yarım gun 35 e aldıgım bayan bı ustede yazmıstım yan bınamda oturuyor eksıklerı oldu eksıklerını tamamlarsa ona teklıfte bulunucam haftanın 2 gunu 1 gun bana evım bı gun anneme gelıcek yarım gun ısı artı 2 cesıt yemek yapıcak dolmus parası yok yanı haftanın 2 gunu yarım gun temızlık + 2 cesıt yemek fıyat olarak ne teklıf edıyım 35 lıradan hesaplayınca 280 yapıyor ben anneme maaslı calıstırcaz onun ıcın 250 olsun dedım annemde onun evı buyuk benım evım buyuk kul hakkı olur dedı 30 lıra fark var ama ben soyle dusundum maaslı almammın bı artısı olsun sonra komsumun bebek bakıcısı sabah 8 aksam 7 500 lıraya calısıyo hem bebek hem supurme sılme hem bazen yemek ben sabah 9 aksam 4 e 2 gun 250 versem yeter gıbı geldı ama teklıf etmeden fıkır alıyım kul hakkı olmasın saat konusunu nasıl konusayım bırde cunku atıyorum bı hafta temızlık dısında 1 halı olur erken bıter bı hafta temızlık artı bı odanın duvarı olur bu sefer gec bıter gozune batar saatlı mı konusayım yanı su saate kadar ısın bıtersede ekstra bısey yap yada ısın erken bıterse 1 saat erken yada gec bıterse 1 saat gec cıkabılırsın gıbı umarım anlatabılmısımdır ne demek ıstedıgımı 4 de 5 de cıksa benden yan bına esı 7 de gelıo yemegınıde yetıstırır gercı elı agır ama bırde haftaya alıcam dedıgım gıbı eksıklerını tamamlarsa ıstıyorum bu sekılde yenı basladım fılan demıstı aldıgımda konusayımmı ona gore sarılsın eve yoksa gelsın gıtsın begenırsemmı konusayım heveslendırmeyeyım acıl cvp kızlar sımdıden tesekkur ederım

bende ilk cuma günü kadın aldım eve tam gün 80 tl verdim önce salondaki koltukları sildi sonra camları sildi balkonları yıkadı mutfak dolaplarını sildi aspiratörü temizledi mutfağın halısını sildi evi süpürüp sildi tuvaleti yıkadı bu arada konsolu tuvalet masası gibi şeyleri hep çekerek süpürüp sildi beyaz eşya arkalarını da sadece banyoyu yıkatmadım çünkü eşim orayı kendin yıka dedi biraz titiz. kadına boş yere eziyet etmeyim dedim birde toz almıyomuş tozlarıda ben alıverdim. inşallah ilk geldiği ve ben evde olduğum için böyle düzgün değildir çünkü okullar açılınca hafta içi ben evde yokken gelip yapsın istiyorum ben başında durup günüm gittikten sonra bi anlamı yok bence yanlızken de aynı performansı gösterir umarım memnun kalırsam şayet her ay alırım

valla bizim burda temizlikçiler 100 tl yaptılar çocuk bakcıları 1000 tl den aşağı yok bide sadece çocuğa bakıyolar ev işi hiç yapmıyolar.ben yarım gün alıyorum 60 tl veriyorum.hemen hemen herşeyi düzgün yapıyor.güvenilir bide.evde yalnız da bırakıyorum.ama çenesi fena nerdeyse beni dövcek 2 hafta çağırmıyimaçıyo tel.saydırıyo bana ihtiyacım var niye çağırmıyon diye.napıyım çağırıyoz işte tam gün gibi iş yapıyo.burda yok pek bu fiyata.napalım.sizin orda iyiymiş 35 tl.

bide ben 1 hafta kendim yapıyom 1 hafta kadın alıyom.benim canım çıkıyo aksam 8 de ancak bitiriyom.ama kadın saat 3 te hepsini bitiriyo.nasıl oluyo anlamıyom.temiz de yapıyo yani.çenesi olmasa bide.evdeki herşeyi de istiyo ona kızıyorum.rulo halı görse 1 senedir 1 kere sermedin lazım değil bu sana götürcem diyo falan filan.ben çok yüz verdim galiba.ama napiyim ben yetişemiyom çoluk çocuk.

bide ben 1 hafta kendim yapıyom 1 hafta kadın alıyom.benim canım çıkıyo aksam 8 de ancak bitiriyom.ama kadın saat 3 te hepsini bitiriyo.nasıl oluyo anlamıyom.temiz de yapıyo yani.çenesi olmasa bide.evdeki herşeyi de istiyo ona kızıyorum.rulo halı görse 1 senedir 1 kere sermedin lazım değil bu sana götürcem diyo falan filan.ben çok yüz verdim galiba.ama napiyim ben yetişemiyom çoluk çocuk.

senin ki hem pahalı hem de uyanıkmış valla gerçi işini de iyi yapıyormuş. ama başkasını alsan ucuza işini de yarım yamalak yapsa o daha fena bence hem paran gidecek hemde sen tekrar iş yapacan arkasından. böyle en azından için rahat.

X