Günün Sözü ?

Tek pişmanlığım kelimelerimi bile haketmeyen insanlara saatlerce cümleler kurmaktır.

KADIN OLMAK! ZORDUR BU HAYATTA..

Çünkü herkesin sahip olmak istediği bir bedenin vardır.
Korumak zorunda olduğun bir namusun ve sevmeye yasaklı törelerin..
Adam gibi adam derlerde; Kadın gibi kadın demezler..
Mesela taş gibi derler
Soğuk olmak zorundadır,hissetmemesi gerekir.
Erkeğinin yanında yerini bilmelidir.
Kadın olmak suçtur bu hayatta.
Seversin deli derler , sevmezsin kötü derler..
Elde ederler basit olursun
Elde edemediklerinde konuşmalara meze olursun..
Susarsın birşey bilmiyor derler.
Susmazsın dili uzun derler..

Kısacası KADIN olmak zordur bu hayatta..!

Arkamda kalanları düşünürsem, önümdeki yolu bitiremem.
Bazıları buna zalimlik der, ben HAYAT diyorum...:))

10cm topuklunun üzerinde koşabilen varlığa sen neyin imkansızlığından bahsediyorsun?

“Bütün gece ağlamaktan helâk olup ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi güne devam eden canlıya kadın denir.”

- Elif Şafak

$578403_10151281384033352_47679345_n.jpg ..............

Hayatta saadeti yapan şeyler çok küçük parçalardır...
Bir iyilik, bir gülümseme, tatlı bir bakış, iyi bir dilek...
Aslında mutlu olanlar, bu küçük şeylerin huzuruna varmış olanlardır...
Bernard Shaw

Bil ki.. Domuzların önüne elmaslar serilmez, mücevherden ancak sarraflar anlar başkası bilmez, ne fark eder ki kör insan için elmas da bir cam da, sana bakan kör ise kendini camdan sanma.

Ey gönül! Gülü seviyorsan dikenini de seveceksin, deryayı seviyorsan dalgalarını da seveceksin, vuslatı seviyorsan firakını da seveceksin,
sevgiliyi seviyorsan nazını da seveceksin, hayatı seviyorsan ölümü de seveceksin...

Yeniden başlamak, legodan bir ev yapmaya benzer. Yenisine başlamak için, öncekini parçalamanız gerekir. Ondan sonra, her şey mümkün...

Bazı insanlar, onları dinlemediğim için bana kızıyorlarmış galiba. Yada öyle bir şeydi, tam dinlemedim.

Yaşamak direnmektir, sevmek güvenmektir. Unutma, insan çoğu zaman dünyanın hakimi, bazen de küçük bir kalbin esiridir...

Tamam erkekler odunda , O odun olmazsa kalbinizi ne ile ısıtıcaksınız? doğalgazlamı ? :=))

Makyajına ve yüzündeki boyalarına güvenme.Yollar da güzeldir ama altından kanalizasyon geçer. :KK14:

X