guzellik standartlari

pembecicekli

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2023
99
37
27
Merhaba

Baska bir ulkeye tasindim, yakin bir kiz arkadas buldum var kendisi iran kokenli fakat ingilterede dogup buyumus, londrali. Bazen kadinsal konular hakkinda konusuyoruz, bana guzel buldugu kadinlari gosteriyor, hepsi silikon dudak, gogus, ve asiri buyuk kalcalara sahip kadinlar( kardashian makyaji vesaire) . Bana diyor , burada erkekler boyle kadinlari tercih ediyor. Benimde aklima gercekten almiyor, acaba diyorum ben mi cok safim, yoksa erkekler gercekten boyle abartili kadinlari seviyormu. Bana gosterdigi kadinlar asiri sisman geliyor gozume. Ben lisede cok bir kilom olmamasina ragmen kizlar tarafinda buyuk popolu olarak sisman muamelesi gormustum. Bu arkadasim ise gecen gun popo implanti yaptirdi. bu gorunusu ise bana sisman olarak geliyor. Ben de mi sorun var yoksa ingileteredeki guzellik algilari turkiyeden mi farkli? Yoksa ben cok mu gecmiste kaldim. Aynaya baktigimda kendimden mutlu olurken simdi sorguluyorum, acaba begenilmek icin benim de mi dudak, gogus kalca sisirtmem gerekiyor diye.

herkesin güzellik algısı farklı ben de estetiğe vs.karşı değilim ama aşırısı da hiç hoş durmuyor bana göre. Bu tarz değişikliklerle herkes birbirine benzemeye başladı. Ama kendinizi niye sorguladığınızı anlamadım? Sizi olduğu gibi sevecek insanları etrafınızda tutun ve eğer değişmek isterseniz bunu kendiniz istediğiniz için yapın başkası istedi ya da sizi beğensin diye değil.

İranlıların güzellik algısı zaten kim kardashianınki gibidir google da aratın anlarsınız. Erişebilecekleri fizik ancak o şekildedir esmer ve balık etlidirler. sarışın hollywood oyuncuları gibi isteseler de olamazlar. Her görüntünün alıcısı vardır. Siz kendi mutlu olduğunuz gibi ilerleyin niye başka kadınların fikrini taktınız ki

Merhaba

Baska bir ulkeye tasindim, yakin bir kiz arkadas buldum var kendisi iran kokenli fakat ingilterede dogup buyumus, londrali. Bazen kadinsal konular hakkinda konusuyoruz, bana guzel buldugu kadinlari gosteriyor, hepsi silikon dudak, gogus, ve asiri buyuk kalcalara sahip kadinlar( kardashian makyaji vesaire) . Bana diyor , burada erkekler boyle kadinlari tercih ediyor. Benimde aklima gercekten almiyor, acaba diyorum ben mi cok safim, yoksa erkekler gercekten boyle abartili kadinlari seviyormu. Bana gosterdigi kadinlar asiri sisman geliyor gozume. Ben lisede cok bir kilom olmamasina ragmen kizlar tarafinda buyuk popolu olarak sisman muamelesi gormustum. Bu arkadasim ise gecen gun popo implanti yaptirdi. bu gorunusu ise bana sisman olarak geliyor. Ben de mi sorun var yoksa ingileteredeki guzellik algilari turkiyeden mi farkli? Yoksa ben cok mu gecmiste kaldim. Aynaya baktigimda kendimden mutlu olurken simdi sorguluyorum, acaba begenilmek icin benim de mi dudak, gogus kalca sisirtmem gerekiyor diye.
Onu bunu bilmem de vücudunu kim kardashian a benzetenler bana çok itici geliyor.

Kimse gibi olmaya çalışmamalı çünkü her gün değişiyor standartlar.

Ben staj yaparken yanında staj yaptığım kadın demişti ki işte birazdan biri gelecek ofise çok güzel bir kadın manken gibi falan. Ben de bekliyorum bakalım ne çıkacak, bir geldi kadın normal orta boylu, normal giyimli ,saçları kaynak ama hani kötü yapılmış uçları yıpranmış, siyah boyalı ve gözlerinde sahteyim diye bağıran koyu mavi lensler. He tabi ki bana ne ama onu görüp de güzel demem çünkü benim güzellik algım çok farklı. Bence bunu söyleyen kadın daha güzel ama o da kendini beğenmez:) Bu kadar değişiyor işte güzellik algısı.

Ufak dokunuşlar yakışıyor bence ama sırf moda diye yapılan şeyler biraz anlamsız. Yarın bir gün sıfır beden tekrar moda olur herkes o popo implantlarını çıkartmaya koşar. Ya da kalın kaş modası geçer , uzun tırnak out olur, jawline falan ne bileyim yani işte isteyen istediğini yapsın yazarken yoruldum. :KK48:

Sadece eskiden bakıyorum oyuncular falan bile ince dudaklıymış kimse bir şey demiyormuş şimdi imkansız gibi bir şey.

Merhaba

Yok artık... Gittiğiniz ülkeye göre elbette ki kendinizi değiştirmeyin. İsteyene tuhaf gelsin, isteyene güzel gelsin. Gittiğiniz ülkedeki erkekler büyük popo, her yerde dolgu ve silikon seviyor diye ameliyat olmak düşüncesini aklınızdan geçirmeniz bile ürkütücü. Bunu ciddi ciddi düşünmediğinizi ümit ediyorum. Başkalarının güzellik standartlarına göre kendi güzelliğinizden şüpheye düşüyorsunuz, lütfen. Daha neleEeeer?

. Artık büyük popo moda oldu, belki yarın kaslı küçük yuvarlak popo moda olacak bilemeyiz. Dolayısıyla bu endüstriye hizmet edecek halimiz yok. Zaten erkekler de çeşit çeşit. Ali’nin beğendiğini Veli beğenmeyebilir. En iyisi olduğun gibi devam

Konudan bağımsız, eşim İranlı, dolayısıyla gidip görme şansım oldu. Sosyal medyadaki İranlı kadınlar ile İran'daki kadınlar çok çok farklı. Gerçekte çok daha doğallar, sosyal medyada shop ve makyajla kendilerini o hale getiriyorlar, daha güzel olduklarını düşünüyorlar sanırım. Arkadaşınız da sosyal medyadan etkilenmiş olabilir. Gerçekte o şekilde kadın görmedim ben. Erkeklerin de o derece yapay kadınları beğendiklerini düşünmüyorum.

Herkes farkli seyleri begeniyor. En yakin kiz arkadaslarimla erkek zevkimiz hic benzemez mesela.

Benim bir suru dovmem var. Tanistigim adamlar genelde benim kafamda oldugu icin dovme begenir, ama karsima gecip "dovme sevmem, kadina hic yakistirmam" diyen de oldu. Tamamen zevk meselesi.

Baskalari sizi begensin diye hicbir sey yapmayın. Ya hoslandiginiz adamin zevki farkliysa mesela? Siz kendinizi begendirmek icin degistirince aslinda zevkleri size uygun adami uzaklaştirmis olacaksiniz

Merhaba

Ülkeye göre yada kişiye göre değişirmi bilmem ama altına bez bağlamış gibi bir görüntü oluşturuyor keşke yaptıranlar kendilerini birde karşıdan görebilselerdi,yada anormal büyük göğsler hantal bir görüntü oluşturuyor,makyaja karşı değilim,burnun komiktir çirkindir estetik yaptırırsın anlarım ama sırf etraftaki insanlara güzel görünmek için ameliyat olmayı bıçak altına yatmayı anlayamam,sürekli vücudunu değiştirme çabası kendisiyle kafayı bozmuş gibi sürekli estetik yaptırmayı ben sağlıklı bulmuyorum,3 günlük dünyada bu neyin telaşı,ben neden birileri beni istesin beğensin diye bıçak altına yatıp sağlığımı bozayım,vücudumda yabancı bir madde taşıyıp konforumu bozayım,kadından çok obje gibi görünmek istemek ne derece normal bir psikoloji bilemedim,sağlıklı bir beyin yapısına sahip bir erkek böyle abartı bir nesne vari bişeyi yanında istermi bilemedim,yaşamın doğal bir süreci var doğduk yaşıyoruz ölecez toplasan 60 sene bütün bunlara değermi acaba,en güzeli doğallık der geçerim.

30 kusur yillik kiz kardesimle guzellik bakis acimiz uyusmuyor,

siz baska ulkede, baska kulturdeki birinin guzellik bakis acisina gore estetik mi yaptiracaksiniz :confused:

kendi sevdiginiz/sevmediginiz seylere agirlik verin,
yasiniz kucuk saniyorum, cok acele etmeyin bazi seyler icin.

Ne saçma konular ya. Herkesin kendine özgü bir güzelliği ve aurasi vardır. Siz kendinizle barisikmissiniz zaten bosverin söylenenleri. Kimseye benzemek zorunda değilsiniz. Oralarina buralarina implant yapacaklarına biraz kendilerini gelisterseler keşke.

Merhaba

Yok yaaa o Ortadoğu kafasindan çıkamamış tipler. Avrupalılar daha saf güzellik severler. Yani umarım öyledir 😂 son yıllarda herşey değişti

X