Hadi bakalım :) Cinnet abla onlayn

InşAllah yoktur arkadaşın adına üzülürüm.
Tetikte beklesin bakalım adam neler yapacak.
Bende buradan topladıklarımla ona yardımcı olmaya çalışıyorum üstün körü aldatıyor mu acaba diye bir dokundurdum aklı çıktı. Sonra yok yeaaaa deyip değiştirdim konuyu

Bende buradan topladıklarımla ona yardımcı olmaya çalışıyorum üstün körü aldatıyor mu acaba diye bir dokundurdum aklı çıktı. Sonra yok yeaaaa deyip değiştirdim konuyu
Anladım zaten kıskanç bir yapısı var InşAllah aldatma gibi bir durum söz konusu değildir.
Icmeyen adam içip geliyor zamanı gelince ortaya çıkacak bekle diyor.
Ayrılmak için yer yapıyor olabilir arkadaşınız dik dursun ve takip etsin.

Anladım zaten kıskanç bir yapısı var InşAllah aldatma gibi bir durum söz konusu değildir.
Icmeyen adam içip geliyor zamanı gelince ortaya çıkacak bekle diyor.
Ayrılmak için yer yapıyor olabilir arkadaşınız dik dursun ve takip etsin.
Bende öyle düşünüyorum. Bahane hepsi kendinden soğutmaya ona da suçluluk psikoloji yaptırmaya çalışıyor. Offf

Adam yıllardır karısından çektiklerini ona yaşatmak istiyor olabilir
Kadın sürekli telefonda kocası hakkında onunla bununla konuşuyor bunu kocasının farketmemesi için telefonu sakınıyor adamda sakladığı görüştüğü biri var diye huzursuz oluyor olabilir
Adam ben bir halt yemememe rağmen karım sürekli şüphe duyuyor kişi kendinden bilir işi demek ki diye şüpheleniyor olabilir
Kadın gerçekten adamı aldatıyor olabilir

Adam yıllardır karısından çektiklerini ona yaşatmak istiyor olabilir
Kadın sürekli telefonda kocası hakkında onunla bununla konuşuyor bunu kocasının farketmemesi için telefonu sakınıyor adamda sakladığı görüştüğü biri var diye huzursuz oluyor olabilir
Adam ben bir halt yemememe rağmen karım sürekli şüphe duyuyor kişi kendinden bilir işi demek ki diye şüpheleniyor olabilir
Kadın gerçekten adamı aldatıyor olabilir
Ay yok ya ne aldatacak gözü kocasından başkasını mı görüyor. Sabah akşam dilinde sürekli birilerinden destek alıyor evliliğini ve kendini düzeltmek için.. Kadın tek başına terapiye bile gitmiş ama uzun soluklu olmamış ne yazıkki.

Ay yok ya ne aldatacak gözü kocasından başkasını mı görüyor. Sabah akşam dilinde sürekli birilerinden destek alıyor evliliğini ve kendini düzeltmek için.. Kadın tek başına terapiye bile gitmiş ama uzun soluklu olmamış ne yazıkki.
Tanımam etmem kimsenin vebaline girmem ama bence mümkün
Karısının koynundan çıkıp sevgilisinin koynuna girip oradanda karım beni boşayacak ben onsuz ölürüm diye intihar eden bir adamın kardeşiyim, bence mümkün o yüzden

Belki sürekli birilerinden akıl aldığı için evlilik hayatları bu halde, her ilişki her karakter farklı, benim doğrum sana uymaz senin mutluluğun bana uymaz….bu kadar kasacağına akışına bıraksa birazda kocasının tekeline bıraksaydı keşke
Adama yüklenenlere de hiç katılmıyorum
Kadın onu yaptı bunu etti oy nasıl fedakar oy nasıl verici aman aman…..kimse kadının boğazına basmadı bunları yap diye, kendi isteğiyle yaptı, birine talep etmediği halde iyilik yaptım diye karşılığını bir ömür beklemek bana çok kötü geliyor, yani iyilik yaptığım bana yapmasaydın ben mi istedim dese asla kırılmam haklı….
Kadın ön ayak oldu, dürttü, adam da çabaladı tırmaladı başardı, eğitim seviyesi yükseldi kültür seviyesi yükseldi hayat şartları yükseldi gelir düzeyi yükseldi eeee adam aynı mı kalacaktı, tabiki var olan şartlara imkanlara göre değişecek, daha şık giyinecek daha çok kendine bakacak daha çok parfüm sıkacak(!) daha iyi yerlerde daha elit insanlarla takılacak
Onun üzerinde emeği olan onu seven kadın da bu gelişimden değişimden gurur duyacak, mutluluk duyacak, konudaki hanım abla gibi hasetlenmeyecek
Ben tek hatalının kadın olduğunu düşünüyorum
Adamınsa tek yanlışı kendine, kendine güvenmeyen sürekli huzursuzluk çıkaran kadınla evliliğe devam etmeyerek tek hatasını kendine yapıyor

Belki sürekli birilerinden akıl aldığı için evlilik hayatları bu halde, her ilişki her karakter farklı, benim doğrum sana uymaz senin mutluluğun bana uymaz….bu kadar kasacağına akışına bıraksa birazda kocasının tekeline bıraksaydı keşke
Adama yüklenenlere de hiç katılmıyorum
Kadın onu yaptı bunu etti oy nasıl fedakar oy nasıl verici aman aman…..kimse kadının boğazına basmadı bunları yap diye, kendi isteğiyle yaptı, birine talep etmediği halde iyilik yaptım diye karşılığını bir ömür beklemek bana çok kötü geliyor, yani iyilik yaptığım bana yapmasaydın ben mi istedim dese asla kırılmam haklı….
Kadın ön ayak oldu, dürttü, adam da çabaladı tırmaladı başardı, eğitim seviyesi yükseldi kültür seviyesi yükseldi hayat şartları yükseldi gelir düzeyi yükseldi eeee adam aynı mı kalacaktı, tabiki var olan şartlara imkanlara göre değişecek, daha şık giyinecek daha çok kendine bakacak daha çok parfüm sıkacak(!) daha iyi yerlerde daha elit insanlarla takılacak
Onun üzerinde emeği olan onu seven kadın da bu gelişimden değişimden gurur duyacak, mutluluk duyacak, konudaki hanım abla gibi hasetlenmeyecek
Ben tek hatalının kadın olduğunu düşünüyorum
Adamınsa tek yanlışı kendine, kendine güvenmeyen sürekli huzursuzluk çıkaran kadınla evliliğe devam etmeyerek tek hatasını kendine yapıyor
Evet hatanın büyüğü zaten benim arkadaşımda. Aslında gururlanıyor da bu gereksiz kıskançlık konusunda kendine engel olamıyor neden bilmiyorum. Yoğun ve gereksiz kıskançlıkların olduğu hiçbir ilişki sağlıklı olmaz ve devam da etmemeli bencede.

Arkadaşınızla ilgili birşey duymuşta sanki ona kızmış gibi eşi ki zaten arkadaşınız da eşinin hayatında biri olacağından vs şüphelenmeyip hemen kendi üzerine alınmış.
Bence bu tip birşey çıkacak,sakladığı birşey varsa arkadaşınızın onu duymuş gibi eşi.

Ay Allah aşkına Allahın odunlarını alıp işliyorsunuz sonra başınıza bunlar geliyor. Neden olmuşları varken ömrünüzü şöyle adamları oldurmaya heba ediyorsunuz ki? Zira arkadaşınızın kocanısının arkadaşınıla tanıştığı dönemde piyango gibi birşeymiş arkadaşınızın onunla sevgili olması. Arkadaşınızdan daha iyisinin ona bakma ihtimali bile yokmuş. Ama seneleri içinde arkadaşınız yatırımını ve kazancını kendine yapmak yerine kacasına yapmış, ee adamda biraz para ve makam görünce muhtemelen önceden bayıldığı eşinde kusur bulmaya başlamış. Bir kadın eğer psikolojik bir rahatsızlığı yoksa durduk yere tek taraflı bu kadar kıskanmaz. Demek ki eşinin bakışında duruşunda eskisinden farklı birşey görmüş ki kaybetme korkusu sarmış. Buradaki kızlara en büyük öğüdüm , evlendiğiniz adam herşeyi sizde görmesin, sizden önce işe gücede, parayada makama saygıyada kavuşmuş olsun. Zira erkeklerin hepsini değilsede büyük bir çoğunluğu bunlara kavuşmadan yanında olan kadını bunları bulunca beğenmiyor. Hadi bunu yapmadınız diyelim evlendiğiniz adamın eşiniz olduğunu unutmayın. Siz kimsenin ana babası değilsiniz, önceliğiniz her zaman kendiniz olsun. Yatırımınızda hayat önceliğinizide evladınız dışında başka kimseye vermeyin. Arkadaşınız yatırımını eşi değil kendine yapıp kendini geliştirseydi şuan eşinin peşinde koşan değil koşturan olurdu.

Arkadaşınızla ilgili birşey duymuşta sanki ona kızmış gibi eşi ki zaten arkadaşınız da eşinin hayatında biri olacağından vs şüphelenmeyip hemen kendi üzerine alınmış.
Bence bu tip birşey çıkacak,sakladığı birşey varsa arkadaşınızın onu duymuş gibi eşi.
Evet şu son cümle çok mantıklı. Hemen arkadaşıma söylemeliyim 😌

Ay Allah aşkına Allahın odunlarını alıp işliyorsunuz sonra başınıza bunlar geliyor. Neden olmuşları varken ömrünüzü şöyle adamları oldurmaya heba ediyorsunuz ki? Zira arkadaşınızın kocanısının arkadaşınıla tanıştığı dönemde piyango gibi birşeymiş arkadaşınızın onunla sevgili olması. Arkadaşınızdan daha iyisinin ona bakma ihtimali bile yokmuş. Ama seneleri içinde arkadaşınız yatırımını ve kazancını kendine yapmak yerine kacasına yapmış, ee adamda biraz para ve makam görünce muhtemelen önceden bayıldığı eşinde kusur bulmaya başlamış. Bir kadın eğer psikolojik bir rahatsızlığı yoksa durduk yere tek taraflı bu kadar kıskanmaz. Demek ki eşinin bakışında duruşunda eskisinden farklı birşey görmüş ki kaybetme korkusu sarmış. Buradaki kızlara en büyük öğüdüm , evlendiğiniz adam herşeyi sizde görmesin, sizden önce işe gücede, parayada makama saygıyada kavuşmuş olsun. Zira erkeklerin hepsini değilsede büyük bir çoğunluğu bunlara kavuşmadan yanında olan kadını bunları bulunca beğenmiyor. Hadi bunu yapmadınız diyelim evlendiğiniz adamın eşiniz olduğunu unutmayın. Siz kimsenin ana babası değilsiniz, önceliğiniz her zaman kendiniz olsun. Yatırımınızda hayat önceliğinizide evladınız dışında başka kimseye vermeyin. Arkadaşınız yatırımını eşi değil kendine yapıp kendini geliştirseydi şuan eşinin peşinde koşan değil koşturan olurdu.
🤌🏻 Ben bu konuşmayı da zamanında yaptım ona söylediği şey ama oldu artık çok geç :) Aslında şöyle bakıldığında kimseye ihtiyacı yok arkadaşımın sağlık sektöründe kendini epey geliştirmiş devletin kanatlarının altında sağlam bir yeri var Ayriyeten şuan hava alanında memur olmak için tır ehliyeti alıp KPSSye girmek için hazırlanıyor. Kendi arabası babadan kalma evi ve birikimi de var. Kocasına asla muhtaç değil ama muhtaç gibi davranıyor anlamsız bir şekilde

🤌🏻 Ben bu konuşmayı da zamanında yaptım ona söylediği şey ama oldu artık çok geç :) Aslında şöyle bakıldığında kimseye ihtiyacı yok arkadaşımın sağlık sektöründe kendini epey geliştirmiş devletin kanatlarının altında sağlam bir yeri var Ayriyeten şuan hava alanında memur olmak için tır ehliyeti alıp KPSSye girmek için hazırlanıyor. Kendi arabası babadan kalma evi ve birikimi de var. Kocasına asla muhtaç değil ama muhtaç gibi davranıyor anlamsız bir şekilde
Emeklerinin karşılığını almaya çalışıyor.

Ben arkadaşınızı anlıyorum, pek çok müvekkilimde görüyorum aynı şeyi. Arkadaşınız o adama muhtaç değil ama adamda yıllar önce aldığı adam değil. Yani bugün adamı bıraksa adam arkadaşınızla evlendiği dönemde yanına bile yaklaşamayacağı yeni bir kadınla arkadaşınızın emek ve fedakarlıkları ile kazandığı konumla ve maddi güçle mis gibi hayatına devam edecek. Aradaşınız ise senelerini ona heba etmiş olarak ve iki tane çocuğunda sorumluluğu üstüne binerek hayat savaşı verecek. Arkadaşınızın korkusu bu; yıllarını başka bir kadın ve onu yarı yolda bırakan bir adam için boşuna heba etmiş olmak. Bu hissi yaşamamak için bütün çabası.
Ben arkadaşınızın boşa kıskandığını düşünmüyorum. Adamın hayatında başkası var mı yok mı bilemem ama arkadaşınızı beğenmemeye başladığı ve bunu hissettirdiği muhakkak.
Benim arkadaşınıza vereceğim en büyük tavsiye,şu saatten artık ne kocası ne çocukları birinci önceliği kendisi olsun. Madem ki maddi durumları çok iyi hem çocuk bakımında hem ev işlerinde bol bol destek alıp , sorumluluklarını azaltsın, hatta eşinede çocuklarla ilgili sorumlulukları paylaşsın. Çocukları ile baba çocuk günleri ayarlasın ve o saatlerde kendini şımartsın. Adam baba olmamın sorumluluğunu alsın. Arkadaşınız biraz kendisi ile ilgilensin, yeni ortamlar yeni uğraşlar bulsun. Kendine yatırım yapsın. Tamam anne olmak büyük bir sorumluluk ama bir annenin en büyük sorumluluğu evladına mutlu bir anne olmaktır. Arkadaşınızı tanımıyorum ama tecrübeme dayanarak söylüyorum eminim arkadaşınız, eşinin önü açılsın kendini geliştirsin diye evin, çocuğun bütün sorumluluğunu alan bir kadındır. Zaten en büyük hatada burada başlıyor.

Ben arkadaşınızı anlıyorum, pek çok müvekkilimde görüyorum aynı şeyi. Arkadaşınız o adama muhtaç değil ama adamda yıllar önce aldığı adam değil. Yani bugün adamı bıraksa adam arkadaşınızla evlendiği dönemde yanına bile yaklaşamayacağı yeni bir kadınla arkadaşınızın emek ve fedakarlıkları ile kazandığı konumla ve maddi güçle mis gibi hayatına devam edecek. Aradaşınız ise senelerini ona heba etmiş olarak ve iki tane çocuğunda sorumluluğu üstüne binerek hayat savaşı verecek. Arkadaşınızın korkusu bu; yıllarını başka bir kadın ve onu yarı yolda bırakan bir adam için boşuna heba etmiş olmak. Bu hissi yaşamamak için bütün çabası.
Ben arkadaşınızın boşa kıskandığını düşünmüyorum. Adamın hayatında başkası var mı yok mı bilemem ama arkadaşınızı beğenmemeye başladığı ve bunu hissettirdiği muhakkak.
Benim arkadaşınıza vereceğim en büyük tavsiye,şu saatten artık ne kocası ne çocukları birinci önceliği kendisi olsun. Madem ki maddi durumları çok iyi hem çocuk bakımında hem ev işlerinde bol bol destek alıp , sorumluluklarını azaltsın, hatta eşinede çocuklarla ilgili sorumlulukları paylaşsın. Çocukları ile baba çocuk günleri ayarlasın ve o saatlerde kendini şımartsın. Adam baba olmamın sorumluluğunu alsın. Arkadaşınız biraz kendisi ile ilgilensin, yeni ortamlar yeni uğraşlar bulsun. Kendine yatırım yapsın. Tamam anne olmak büyük bir sorumluluk ama bir annenin en büyük sorumluluğu evladına mutlu bir anne olmaktır. Arkadaşınızı tanımıyorum ama tecrübeme dayanarak söylüyorum eminim arkadaşınız, eşinin önü açılsın kendini geliştirsin diye evin, çocuğun bütün sorumluluğunu alan bir kadındır. Zaten en büyük hatada burada başlıyor.
ufff bu erkekler çok acımasız ve zalim 😪

Emeklerinin karşılığını almaya çalışıyor
Çok güzel ve mantıklı konuşmuşsunuz. Ss alıp direk göndermeyi düşünüyorum.
Çocuk paylaşımı oluyor. Arkadaşım sabah 8 akşam 4 çalışıyor eşi de kendi işini ona göre ayarlamış 4e kadar çocuklara o bakıyor. Evdeki sorumlulukları da eşit derecede diyebilirim

ufff bu erkekler çok acımasız ve zalim 😪
Erkekler değil, insanlar acımasız ve zalim. Aynı şey başına gelen erkeklerde var. O yüzden evlilik terapistlerinin en büyük tavsiyesi hep dengedir. Evlilik iki kefeli terazidir ve kefeler eşit dengede olmalıdır. Taraflardan biri hep karşı tarafın yükünü üstüne alırsa o terazi devrilir. Kimse için kendinden ödün vermeye, hayatını onun gelişmesine ve kazanmasına adamaya, evin ve evliliğin sorumluluğunu üzerine almaya gerek yok.

Çok güzel ve mantıklı konuşmuşsunuz. Ss alıp direk göndermeyi düşünüyorum.
Çocuk paylaşımı oluyor. Arkadaşım sabah 8 akşam 4 çalışıyor eşi de kendi işini ona göre ayarlamış 4e kadar çocuklara o bakıyor. Evdeki sorumlulukları da eşit derecede diyebilirim
O zaman eşinin kazandığı paraları harcama zamanı gelmiş. Bence biraz kendine özen, konfor ve yeni ortamlara girelerek oluşacak özgüven arkadaşınıza iyi gelecek emin olun.

Cümleten merhabalar arkadaşlar bu sefer güzin ablalığa büründüm de geldim .d Hayret bayağıdır kendi dertlerimle alakalı sızlanmamışım aman aman şeytan kulağına kurşun 🤫

Bu sefer arkadaşım için açıyorum bu konuyu etrafı en az benimki kadar çar çakalla dolu olduğu için mümkün olduğunca az detay vererek tanıtmaya çalışacağım.

Kendisi 12 yıllık arkadaşım tabiri caizse kadim dostum olur. 7 yıldır evli ve 2 tane çocuğu var. Sağlık sektöründe çalışıyor eşi de kamu da.. 5 yıllık sevgililik döneminden sonra evlendiler ikisi de 29 yaşında. Eşi beyefendi benim arkadaşımla tanıştığında arkadaşım sağlık sektöründe yeni çalışmaya başlamış kendisi işsiz güçsüz biriymiş ve arkadaşımın yoğun desteğiyle ve çabasıyla (ders çalıştırma,üniversiteyi kazandırma,meslek edindirme) şuan bulunduğu konuma getirtmiş. Bir nevi kendini onun geleceğine adamış diyebilirim.
Eşini de kamuya soktuktan sonra aşırı bir tutku ve sevişerek🤗 evlenmişler.

Sonrasında kendisini ekstra geliştirmesine, efendim galeriler açmasına büyük işler yapmasına aşırı katkıları olmuş. Maddi olarak bayağı iyiler diyebilirim.. Vallahi biz bu çocuğu ilk tanıdığımızda tam napıyon gardaş 50 kuruş varmısıncılardandı şimdi tarzlar,giyimler, karizmalar havalarda uçuşuyor.

Buraya kadar herşey güzel geldi değil mi? Sevgiliyken ikisi de eşit derecede birbirine karşı kıskanç ve kısıtlayıcıyken evlendikten sonra bu ulvi görevi arkadaşım tek başına üstlenmiş :)
Adamı sürekli darlayan, neredesin, ne yapıyorsun,kiminlesin diye dakika başı arayan vsvs
Anlayacağınız havada uçan dişi sinekten bile kıskanan bir kadın haline gelmiş. Özellikle ilk aşk meyveleri doğduktan sonra..

Zaten çocuk olunca bu dalkavuklara bir şeyler oluyor kadınlara da kesinlikle daha fazla darlayıp hayattan bezdirmelisin güncellemesi yükleniyor.

2. Çocukları pandemi döneminde doğup bir takım (düzelebilir) anomaliyle dünyaya gelince orası kopma noktası oluyor. Hastalıklar, hastaneler gitgeller doğal olarak daha fazla yıpratmış. (bunu en iyi ben bilirim diyeceğim.)

Velhasıl çocuk şuan sağlığına kavuştu ama bizimkilerin evliliği de Dallas’a döndü. Arkadaşım akıl almaz durdurulamaz kıskançlıklarına kaldığı yerden son hız devam etmiş adamın yeter artık be dediği noktaya geldiğinde bu işe ciddi manada dur demeliyim deyip konuyu bizimle paylaştı. Neyse ben buna akıl verdim yapma, etme, bulaşma sen sıktıkça daha da kaçacak falan benim taktik işe yaradı da araları düzeldi.

Tabi hala arkadaşımı dizginlemeye çalışıyorum,kendisi de durumun ciddiyetinin evliliklerinin bitme noktasına geldiğinin farkında ve birşeyleri düzeltme çabasında.(ki düzeldi de)

Derken 2 gün önce ortada hiçbir şey yokken hatta akşamında fingirdeyip sabahına mutlu mesut uyanmışken eşinin bir anda modu düşüyor sebebi yok sebebi olmayınca ne anlamsız değil mi ? Erkeklerin de regli günleri var sanırım diye düşündürürcesine.

Arkadaşım ne oldu neden böyle modun düştü herşey çok güzeldi falan diye konuşturmaya çalışıyor eşi de bir şey yok diye tersleyerek cevap veriyor. Bize danıştı zaten şu ara eşime ne demeliyim diye sürekli bize sorduğu için bunu danışmaması olmazdı değil mi?

Dedik mesaj mı yakalattın yok telefon şifreli. Arkadaşınla dedikodu yaparken mi dinledi acaba ? Yok o evdeyken kimseyle konuşmuyorum. Ailesiyle mi bir problemi var, sordum yok dedi. Seninle alakalı olmadığına eminsin değil mi ? Bunu da sorduğumda bir şey yok diye bağırıyor vs vs.

Dün tüm gün ağzından bir kelime çıkmamış hatta evin içerisinde görmezden geliyormuş. Dün gece de içmiş(öyle huyu yokmuş) eve öyle gelmiş :) sanki Türk filmi çekiyoruz, çakma Tarık akan seni.

Dedimki yükselme hazır kafası da tatlıymış bir daha sor bakalım sıkıntı ne neden böyle yapıyorsun sorun bensem söyle birlikte çözelim vs diye. Beyimiz çok sinirliymiş, bana dokunma bir şey var evet ama şimdi söylemeyeceğim zamanı gelince herşey çıkacak ortaya demiş başından salmış.

Garibim kara kara düşünüyor bizde beraber. İşten eve evden işe gidip gelen bir kadın. Öyle fazla sosyal de değil 2 çocukla ne kadar sosyal olabilir hem. Arkadaşımın da söylemesiyle vallahi benim yaptığım bir şey yok olsa sizden mi saklayacağım diyor.

Eee kızlar şimdi biz buna ne kulp bulalım siz söyleyin? Bu gizemli adam Kristen neden böyle yapıyor, kıçı başı ayrı oynuyor ?

Dipnot: Atladığım detaylar olabilir elimden geldiğince kısa tutmaya çalıştım başaramadım da🤪 Anlamanız için kaçırdığım detay varsa onu da belirtirseniz sevinirim.

Aşırı dipnot: Körün gözü açılınca attığı ilk şey bastonudur demeyi unutmuştum. .dd bu sözü de hep bir yerlerde kullanmak istemiştim şükürler olsun ki nasip oldu
Allah iyiliğini versin emi.heleki kullandın bu özlü sözü.😂

X