Hakknz helal etmedikleriniz..

var tabi olmaz olur mu. eşimin annesine, abisine, abisinin karısına, ablasına ve teyzesine hakkımı helal etmiyorum ve çok şükür ki üstlerinde helal etmememe değecek hakkım var. iki cihan bir araya gelse Rabbim bütün günahlarını affetse cennet için açılan kapının önünde tekhak benimki kalsa bile helal etmiyorum! evlendiğim günden beri kocamla aramı bozmak için ve çocuğumu düşürmem için yaptıklarından sonra bu artık nefreti bile geçti. hiçbirine hakkımı hiçbir şekilde helal etmiyorum!

haksiz yere cogu zaman aci cekmisimdir..
hemde bicok yakinimdan bile..
sucsuz yere akan gözyaslarini Rabbim zaten görüyor..
yapilan hicbir günahin karsiligi basina gelmeden bu dünyadan göcüp gitmiyorsun derdi babaannem..
dogruymus..cogunuda görüyorum
ama icimde kimseye karsi kin yok..kimde hakkim varsa helal olsun
ben sadece Allaha birakiyorum..

hayatım boyunca bir kişiden nefret ettim
adı geçtiğinde bütün tüylerim diken diken oluyor
her zaman söylüyorum ve yine söyliyeceğim ona gönül hakkımı asla helal etmiyorum:1closedeyes:
Allahım bana bir daha onu görmek nasip etmesin tek isteğim bu:Saruboceq:
ve ahirette de iki elim yakasında bana çektirdiklerinin hesabını bir bir verecek
döktüğüm her damla gözyaşının...:kahve:

patronuma kesinlikle ve kesinlikle hakkımı helal etmiyorum bana çok çektirdi bu dünyada, inş. mukafatını diğer taraf da alıcam.
ALLAH-ü Tala buyuruyor "Neyle gelirsen gel, ama kul hakkıyla gelme karşıma!!!!

Ben kolay kolay kızmam,kimseye küsemem,unuturum,kin hiç besleyemem.Fakat öyle şeyler yaşıyor ki insan bu hayatta;
Ailemden var biri,bende kalsın.Yüzyüze bakıyoruz,ama yaptıklarını bir tek o ve ben biliyoruz.Ondan nefret ediyorum.Hakkımı helal etmedim etmem.
Bana hayatımın en yalnız zamanında sahip çıkmadığı gibi iftira atarak beni altüst eden biri daha var.Onu görmüyorum artık.
Beni kendi çocuğu gibi hiç görememiş,eşimi doldurmuş üzerime salmış,arkamdan sıkıntıma gülmüş hiçbir xzaman yaranamadığım kaynanam,görümcem,eltim..Hepsinin üzerinde de haklarım var,olmasa bile dedikodularımı yaparak aldıkları haklarım yeter.Onlar da benden uzak olsunlar.
Arkamdan dedikodu yapmış,kendisi için benim üzerime basmış,evimde yemiş içmiş,yatmış kalkmış,üstüne nankörlük ahlaksız bir iş arkadaşım ki,en tazesi bu,hakkımı helal etmiyorum.
Gerçi gözümle şahit oluyorum,bu pislikleri yapanlar,bu dünyada da gün yüzü görmüyor,Allah öyle adaletli kii,ama yetmez!Ahirette hepsi peşime düşsünler inşallah bir damla hak helali için..

kul hakkınan çok korkmuşumdur hep bu yüzdende hiç bir zaman hakkımı helal etmiyorum dememişimdir kimseye çok zarar gördüm tabiki allah görüyor benden yana helal ediyorum

Amcam hakkımı helal etmiyorum demiyorum ama Allahından bulsun diyorum.Benim çektiğim acıların aynını tadamaz belki ama Allahım bana onun çektiği sıkıntıları göstersin ve ona söylemek istediğim iki çift lafı duysun istiyorum

tabiki insanın çok kızdığı zıt düştüğü insanlar oluyo.ben allaha şükür bugüne kadar kimseye hakkımı helel etmiyorum demedim.kul hakkıyla öbür dünyaya gitmek çok zor.ben nasıl kimsenin hakkıyla gitmek istemezsem kimsede benim hakkımla gitmesin.

:kızgın: bana en güzel anlarımı zehir eden evliliğimi bitiren dört kişiye asla hakkımı helal etmiyorum,eski eşim, annesi, babası,görümcem ve sözde bizim akrabamız olan ama onlarla yuvayı yıkmak için ortak olan beş para etmez bir kadın,son nefeslerinde bana ettikleri gelsin gözlerinin önüne,bir yudum su verirsem...............:kızgın::kızgın::kızgın::kızgın:

Bu dunya uzerınde bı cok gunumu zehır eden ınsanlar...

Evlılıgımın ılk yıllarında eşımın benden uzaklasması ıcın yaptıgı tum herseyden dolayı kayınvalıdem...

Hıc olmayan seylerı varmıs gıbı gostererek annemı arayıp kızının huzuru hıc yok dıgen gorumcem...

Tum bunların döndüğünü göre göre görmezden gelen kayınperedim...

Soylenmemıs seylerı soylenmıs gıbı göstererek bi dedikodu furyası estıren komşum...

Hepsine de hakkım helal...
Bu dunyada gordum öbür dünyada cıkmasınlar karsıma...
Ama gen helal etsemde yaktıkları can kırdıkları kalp sayısını dusununce...
Bırdbenımkı eksık olsun dedırtıyor...

Allahım hepınızın karsısına dogru ınasanları cıkarsın...

bankanın mülakatında torpil yapan ve torpille girenlere hakkımı helal etmiyorum

benim hakkım herkese helal olsun
ne kadar kızsamda nefret etsemde helal ediyorum
bazen sinirli anımda helal etmiyicem diyorum ama
sinirim geçince helal olsun diyoruma.s.
kin tutamam ben...

benım kesınlıkle boyle dusuncelerım yoktu.Rabbım neler neler affedıyor kımlerı kımlerı bagıslıyor beren sen kım oluyorsun yer yuzundekı kucuk bı kum tanesısın haddıne mı herkes hata yapar sende yapıyorsun derdım sureklı kendıme ama... lıse arkadaslarım dedıgım ınsanlara asla hakkımı bagıslamıyacagım....

kayınvaldeme hakkımı helal etmeyeceğim
birde eski patronuma
şimdilik bu kadar içimi sadece bunlar yaktı geçti offf offff

bende düsünüyorum ama kimse aklima gelmiyor..
tatsiz olaylar olmus olabilir ama canimi yakan kimse olmadi suana kadar.. yada ben önemsemedimde aklima gelmiyor... gamyoncuiremsu

içimizi bu kadar yakan insanlar varya allahtan değil de allahın kör şeytanından bulur inşallah

adına nefret demiyorum
kin demiyorum
içimdeki ne tam adını koyamıyorum
fakat aklıma geldikçe sızlıyor içim
para ne kadar adi birşey
kardeşi kardeşe düşürüyor
amcalarına yeğenlerini unutturuyor
amcamlar aklıma geldikçe birde halam
içim sızlayıp helallik verip vermediğimi tam bilemiyorum
beni onların paralarımızı alıp babamı ve bizi yok saymaları üzdüğü için adını tam koyamıyorum
yarınlarda ben helal etsemde etmesemde
zaten bunun hesabını verecekler
birde bunun yanında
yapamadıkları yapmadıkları amcalık ve halalık hesabı eklenecek
ben bunu adlandıramıyorum
siz ne dersiniz buna ?

adına nefret demiyorum
kin demiyorum
içimdeki ne tam adını koyamıyorum
fakat aklıma geldikçe sızlıyor içim
para ne kadar adi birşey
kardeşi kardeşe düşürüyor
amcalarına yeğenlerini unutturuyor
amcamlar aklıma geldikçe birde halam
içim sızlayıp helallik verip vermediğimi tam bilemiyorum
beni onların paralarımızı alıp babamı ve bizi yok saymaları üzdüğü için adını tam koyamıyorum
yarınlarda ben helal etsemde etmesemde
zaten bunun hesabını verecekler
birde bunun yanında
yapamadıkları yapmadıkları amcalık ve halalık hesabı eklenecek
ben bunu adlandıramıyorum
siz ne dersiniz buna ?

zaten özümbüşcüm biz affetsekte ,affetmesekte hereks hesabını vercek.. eğer Allah' a

havale edersek hem biz karlı çıkmış hem de onlara en büyük cezayı vermiş oluruz diye

düşünüyorum...benim aileme en büyük zararı en yakın akrabalarımızın verdiğini

öğrendiğimde inanamamıştım ama hepsi için Allah layıklarını versin diyorum ve işleri çoook zor

biliyorum buda beni rahatlatıyor...

Bu ölümlü dünya kime kalmış ki onlara da kalmayacak sevgili babaanneme ve dedeme asla hakımı helal etmiyorum.Yıllarca anneme çektirdiler Ama allah büyük :Saruboceq:

Bu ölümlü dünya kime kalmış ki onlara da kalmayacak sevgili babaanneme ve dedeme asla hakımı helal etmiyorum.Yıllarca anneme çektirdiler Ama allah büyük :Saruboceq:

X