Haksız mıyım? Eş-Aile

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha ilk cümleleri okurken "sırf kardeşiyle kocasının arası bozulmasın diye kocası görüşmek istemiyorum demesine rağmen depremde bile arayıp sormayan eniştesinin annesinin evine gittiğini söyleyen bir üye vardı. acaba???" dedim ve aynı konu sahibine ait bir başka konuymuş.

O konunuza yazdığım cevabı buraya da kopyalıyorum.
Sonuçta bir arpa boyu yol gidilmediğine göre farklı bir yorum yapmaya da gerek yok gibi zaten:

"Haksızsınız.
Başkası olsa çok fena olay çıkarırdı, yine sabırlı davranmış eşiniz.
Sizden istediği ufacık birşeyi bile kardeşim üzülmesin diye yapmamışsınız.
Depremde bile merak edip aramayan kardeşiniz kocasının mesajına emoji atmadınız diye üzülüp gücenecekse bir zahmet gücensin yani.
Bir de üste çıkmaya çalışıp kendinizi haklı görüyorsunuz.

Burada anneci aileci/erkekler yerden yere vurulur ama sizin de onlardan kalır yanınız yok yani."

Ablam değil, ben ablasıyım. Küçük değildim.

Hayır ama sevgililik dönemlerinden beri eve girip çıkıyordu onu kast ettim. Ortalama 12-13 senedir birlikteler.

Hangi türk babası damadının sevgiliyken eve girip çıkmasına müsade ediyor. O kadar içli dışlısınız ki kocanıza bile adamın ismiyle hitap ediyorsunuz. Bence direk fake.

Yani teyzelerimin halaların kuzenlerin kocaları var hepsiyle de iyiyizdir severim de ama canım filan demem bir de eşime onların adı ile hitap etmek ne bileyim burnuma kötü kokular geldi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X