Yine bir aile konusu

Babam ona sor çünkü o anlayışsız anlat bakalım anlayacak mi dedi?
Elbette hakkım var diye söyledim babama
Babanız anlatsaymış o halde, kendi arabası değil mi, alır anahtarını size verirdi, kardeşinize de laf düşmezdi. Kusura bakmayın ama gerçekten haksızsınız önce 4 gün demişsiniz sonra 1 hafta en son 10 gün, madem bu kadar belirsiz bir süre arabaya ihtiyacınız olacak o zaman kiralayacaksınız. Neden anneniz babanız kardeşiniz 10 gün arabasız kalsın?

Bekar biri üni.ye dolmuşlar 1 hafta gitse incileri dökülmezdi diye düşünüyorum bu birde kardeş olacak. Hiç mi düşünmemiş ablam 2 çocukla zorlanır 1 hafta da dolmuşla gideyim ablamında işi görülsün diye üzüldüm sizin adınıza.

Babanız anlatsaymış o halde, kendi arabası değil mi, alır anahtarını size verirdi, kardeşinize de laf düşmezdi. Kusura bakmayın ama gerçekten haksızsınız önce 4 gün demişsiniz sonra 1 hafta en son 10 gün, madem bu kadar belirsiz bir süre arabaya ihtiyacınız olacak o zaman kiralayacaksınız. Neden anneniz babanız kardeşiniz 10 gün arabasız kalsın?
Kardeşimden çekindiği için veremedi zaten
Önce 4 gün demedim ordan geldik 4 gün içinde arabayı zaten aldik dedim
1 hafta 10 gün yuvarlak bir süre o da maksimum
Annem babam kullanmıyor ki kendileri dedi zaten
Hanımefendi kiralayacak durumum olsa zaten kiralardim elimdeki son parayı da arabaya yatırdım yani sizce ben bunu düşünmedim mi?

Bekar biri üni.ye dolmuşlar 1 hafta gitse incileri dökülmezdi diye düşünüyorum bu birde kardeş olacak. Hiç mi düşünmemiş ablam 2 çocukla zorlanır 1 hafta da dolmuşla gideyim ablamında işi görülsün diye üzüldüm sizin adınıza.
Demedi iste zaten benim kırgınlığım da orası
Oysaki her işine koşarım onun ama o benim işime kosmadi

Ya ne alaka. 10 senedır yokmussunuz evde. Evde yaşayan insanların bır düzeni vardır siz cıkmıssınız artık karısamazsınız. Babanız yaşıyorken sizin zerre hakkınız yok kusura bakmayın. Babamın malı benimde hakkım var nedir babanla beraber mı kazandın parayı. İstediğine yedirir.
Araba bozulunca , sigortası, muayenesi, oldugunda ödemelerine yardımcı oluyor musunuz? Tahmin edeyim hayır. Ama evdeki kardeşinizin harclıgından vs kısılıp böyle şeyler ödenebiliyor. Yanı evde varlığı yoklugu orda yaşayan kişi çekiyor siz değil. Bu yüzden haksızsınız. Madem 4 günlüktü araba kıralasaydınız.
Ha deseydınız kardeşim anlayıs göstermedi 4 gün idare etmedı ona kırıldım o çok başka.Annenızde eskiyi acmamalı evet o konuda haklısınız.
Objektif istemişsiniz yanlış olmasın evliyim aile evi'nden çıktım cıkıstım. Evlerınde dolaplarında ki yiyeceğe sormadan el uzatmam. Taraflı olduğumu sanmayın.
Evet benim babam benim de hakkım gayet 10 sene önce evden çıktım diye onun evladı değil miyim zor zamanımda yanımda olmayacak mı?
Kardeşim daha 1 ay önce kaza yaptı 50 bine yakın masraf ödendi onun için
Ondan bir şey kısilmaz her istediğini alır her istediğini yapar
Tesekkurler yorumunuz için

Bunun aynısından bir tane de bende vardı. İzin almanıza gerek yoktu, siz de o ailenin bir evladisiniz. Ben olsam annem babam dışında kimseden izin almazdım.
Babamla annem izin veriyor da babam kardeşine sor diyor işte izin almamı isteyen babam
Götürüyorum arabayı diyorum bir sey demiyor onu ara da sor bakalim diyor
Sizin de mi kardesinizdi

Evet benim babam benim de hakkım gayet 10 sene önce evden çıktım diye onun evladı değil miyim zor zamanımda yanımda olmayacak mı?
Kardeşim daha 1 ay önce kaza yaptı 50 bine yakın masraf ödendi onun için
Ondan bir şey kısilmaz her istediğini alır her istediğini yapar
Tesekkurler yorumunuz için
4 gun arabasız kalmak öldürmez kimseyi . Herkesın her zaman arabası yok yani ne zor zamanı . Sanki çok büyük olaylar olmuşta ailen destek olmamıs gibi davranıyorsunuz. Kardesınız o evde yasıyor başında kocası yok henüz öğrenci işi yok bu yüzden o evde oldugu sürece aılen oder yada beraber bır ödeme yaparlar düzen kurarlar. Sizin evinizin içine onların karışmasını istemiyorsanız sizde karısamazsınız ailem diyerek. Siz baya kardeş kıskanan ablalardansınız. Ne derseniz deyin. Mecbur değiller.

Demedi iste zaten benim kırgınlığım da orası
Oysaki her işine koşarım onun ama o benim işime kosmadi
Kırılır tabi insan evli çocuklu olsa hadi gerçekten zor duruma düşer lazımdır diye düşünürsünde bekar üni. öğrencisi yani...
Neyse sende gereken dersi çıkar bu olaydan
Her işine koşma artık bence :duduk:

Son konularına bakıyorum da hep ailemle ilgili bu arada herkese merhaba.
Ozet geçmeye çalışacağım umarım duygularımı düzgünce ifade edebilirim.
Yakın zamanda bir ev almaya karar verdik bunun için de arabamızı satmamiz gerekecekti fakat bir türlü satmadık ve bankadan da kredimiz onaylandı bu yüzden ailemin yaşadığı şehre arabamızı satmaya gittik ve sattık da. Planımız ev kredisi çektikten sonra kalan parayla küçük de olsa bir araba almaktı çünkü 2 çocuğumuz var biri okula gidiyor biri bebek diğerini okula bırakırken bebeği de yanımızda götürüyoruz mecburen.
Arabamız satildiktan sonra babamın arabasını istedik ödünç olarak kendimize araba alana kadar babam da araba bana zaten lazım değil kardeşine sor bakalim dedi babam öyle deyince de ben de dedim ki o arabayı kullanmak sadece onun hakkı değil benim de hakkım ve mevzu burdan çıktı.
Kardeşine araba lazımdır alamazsın haksızsın diyeceksiniz fakat kardeşim üniversite öğrencisi ve dolmuşla gitmemek için babamın arabasıyla gidiyor yani gerçekten çok lazım olsa diyecegim ki evet ona da lazım.
Kardeşimi aradim götüremezsin arabayı bana lazım işlerim var vs dedi.
Boyle olunca da esim madem biz kendi imkanlarımızla dönelim dedi ve evimize döndük gelirken de sitemli bir şekilde aileme kardeşime hayir bile demediniz deyip söyledim.
Bu arada 4 gün sonra kendimize araba aldık zaten ihtiyacımız vardı ve kesinlikle lazimdi yani ailem arabasını verse 4 gün beklemiş olacakti.
O günden beri ailemi aramadım annem bir defa görüntülü aradı onla konuştum gayet normal şekilde.
Bugun annem mesaj atmış. Hatırlıyor musun sen ilk evlendigin zaman (10 yıl önce) size kalmaya gelmiştik eşinle tartismistin esin biz varız bile dememisti sesi odadan gelmişti biz çok üzülerek dönmüştüm diye ben de dedim ki kendinizi hakli çıkarmak için 10 yıl önceki meseleyi açmayın dedim.
Annem sabahtan beri alakasiz şeyler söyleyip duruyor o kadar canım sıkılıyor ki o kadar üzülüyorum ki kendisine dedik kardeşime hiçbir şey demiyorsun ama benim üzüleceğimi bildiğin halde diyorsun dedim.
Gerçekten eşime bu durumu anlatsam daha da kızacak diğer kardeşim annemi hakli buluyor babamın annemin mesajlarından haberi yok kime anlatacağımız bilmiyorum
Lütfen objektif şekilde yorumlayin
Hakkım hakkım diyip durmuşsunuz. Babanızın arabası ve kardeşiniz kullanıyormuş, böyle bi düzen oturmuş demek ki evlerinde. Sizin için araba konusu hayat memat meselesi bi durum değilmiş, yani 4 gün idare edebilmişsiniz. Hayatta herkesin arabası yok ki. Idare edebileceğiniz bi durum için neden insanların düzenini bozmak isteyesiniz? Size göre kardeşinizin ki ihtiyaç değil, ona göre ihtiyaç. Herkesin bakış açısı farklı. Ayrıca bazen anne babalar evlatlarına söz geçiremezler. Bu konuda sitem etmeniz gereken kişi en fazla kardeşiniz olabilir. Hem eşinize ne diye anlatacaksınız? Yarın siz unutursunuz eşiniz unutmaz. Eş kısmına her şey anlatılmaz.

Kardeşimden çekindiği için veremedi zaten
Önce 4 gün demedim ordan geldik 4 gün içinde arabayı zaten aldik dedim
1 hafta 10 gün yuvarlak bir süre o da maksimum
Annem babam kullanmıyor ki kendileri dedi zaten
Hanımefendi kiralayacak durumum olsa zaten kiralardim elimdeki son parayı da arabaya yatırdım yani sizce ben bunu düşünmedim mi?
Annen ve kardeşine dikkat et

Kardeşime şu ana kadar hayir denmedi şimdi hayir deyince buyum problem oluyor.
Arabayı kullanmak benim de hakkım benim de babam sonuçta.
Ben üniversite okurken eşek gibi dolmuşlar gittiysen o da gidebilir onunki tamamen keyfi
Kardeşime derdimi anlattım bak küçük olan cocugu soğukta arabamız goturmemiz çok zor 1 hafta idare et diye hayir dedi.
Kardeş kardeş 1 hafta idare edemez mi?
Ben onun arabasını değil babamın arabasını istedim onun olsa araba vermem diyebilir elbette
Benim ailem de ben evlenince kendi paramla aldığım arabamı kardeşime bırakmam gerektiğini düşünüyorlardı. Bizimkilerle kıyaslayınca seninkiler masum kaldı nezdimde
😬 arabayı istemekle haklısınız. Siz de onların evladısınız

4 gun arabasız kalmak öldürmez kimseyi . Herkesın her zaman arabası yok yani ne zor zamanı . Sanki çok büyük olaylar olmuşta ailen destek olmamıs gibi davranıyorsunuz. Kardesınız o evde yasıyor başında kocası yok henüz öğrenci işi yok bu yüzden o evde oldugu sürece aılen oder yada beraber bır ödeme yaparlar düzen kurarlar. Sizin evinizin içine onların karışmasını istemiyorsanız sizde karısamazsınız ailem diyerek. Siz baya kardeş kıskanan ablalardansınız. Ne derseniz deyin. Mecbur değiller.
Ben kardeşimin arabasını istesem ve vermese evet haklısınız ben kardeşimin arabasını istemedim
Babamın arabasını istedim
4 gün arabasını bizi öldürmedi ama surundurdu cidden 2 cocukla

Kırılır tabi insan evli çocuklu olsa hadi gerçekten zor duruma düşer lazımdır diye düşünürsünde bekar üni. öğrencisi yani...
Neyse sende gereken dersi çıkar bu olaydan
Her işine koşma artık bence :duduk:
Her üniversite öğrencisi gibi otobusle gidebilirsin dedim gidemem dedi

Kıskançlık ile ilgisi yok. Götürme arabayı okula gidiyorum demesi büyük bencillik. Böyle davrandığı için konu sahibi de şuan haliyle kızgın, kırgın ki çok haklı. Kardeşine ait bir şey değil ki babaya ait araç. Sürekli kullanmak istese haksız denilebilir ayda yılda bir ihtiyacı olmuş insan yeğenlerine kıyamaz yine verirdi büyük ayıp yapmış evet

Kıskançlık ile ilgisi yok. Götürme arabayı okula gidiyorum demesi büyük bencillik. Böyle davrandığı için konu sahibi de şuan haliyle kızgın, kırgın ki çok haklı. Kardeşine ait bir şey değil ki babaya ait araç. Sürekli kullanmak istese haksız denilebilir ayda yılda bir ihtiyacı olmuş insan yeğenlerine kıyamaz yine verirdi büyük ayıp yapmış evet
Diğer yorumlarda yazdıklarını görünce kıskanç olduğunu düşündüm. Kardeşinin kendisine anlayış göstermediğini kırıldığını yazıp konu acsaydı olurdu ama direkt baba malı olarak görülüyor. Baba yaşıyorken baba parası mırası vs düşünülmez cok ayıptır. Baba ne ısterse onu yapar. Ayrıca kendiniz düşünün anne babanızla yasıyorsunuz araba ev bı duzenınız var ablanız gelip arabayı götürcem diyor. Verir vermez o kardeşin sorunu ayıbı kendi bilir yardımcı olmak istememistır olsa iyi olurdu evet. Aynı evde yasayan iki kardes olsalar ve bu ayrımcılık olsa haklı olurdu . Konu sahibinin kendı hayatı var kardesının hayatı o evden ibaret. Bu durumda konu sahibi dısarda kalıyor. Yarın babası araba bozuldu su kadar masrafı var dese benım arabam mı diyecek banane dıyecekler ama lafa gelınce baba parası oluyor . Oldu olacak ayın belırlı günleri evı boşaltsınlar konu sahıbı kalsın, babası aylık maaşa bağlasın evının erzagını alsın sonuçta babasının parası onunda hakkı dimi kardeşi evde onlarıda kullanıyor.

X