Hamile kalamayanlar gelin dertleşelim

Evet maalesef 😞 beş yıldır evli en yakın arkadaşım var bir tane Allah izin verirse bir ay sonra bebisini kucağına alacak ve çok mutluyum onun adına 4 yıl boyunca her gün yan yana olmamiza rağmen bekar olup o duyguları bilmediğim halde empati kurup bir kere bile neden çocuk yapmıyorsunuz diye sormadım bile ona soranlara da sinir oluyordum hep ama ben iki yıldır evliyim evlendiğim günden beri saka olarak da olsa sürekli dile getirip uğraşıyor benimle onu çok seviyorum ama yine de içten içe üzülüyorum öyle yaptığı zaman
Herkes empati yeteneğine aynı düzeyde sahip değil canım. Keşke herkes ince düşünse böyle sorular sormasa. Şimdi bi şey desen suç olur kötü sen olursun. Allaha sığınıp dua etmekten başka yapılabilecek bir şey yok canım tabi eğer bi sıkıntı varsa doktora gidip tedavi olmak her zaman öncelikli
İnşallah Rabbim hayirlisiyla önce göbüşümuzu sonra da kolumuzu doldurur da bizde bu uzuntulerden kurtuluruz
Karnımıza kelebek konsun🦋 bizde bu güzel duyguyu yaşayalım

Herkes empati yeteneğine aynı düzeyde sahip değil canım. Keşke herkes ince düşünse böyle sorular sormasa. Şimdi bi şey desen suç olur kötü sen olursun. Allaha sığınıp dua etmekten başka yapılabilecek bir şey yok canım tabi eğer bi sıkıntı varsa doktora gidip tedavi olmak her zaman öncelikli

Karnımıza kelebek konsun🦋 bizde bu güzel duyguyu yaşayalım
İnşallah canım konuşmak iyi geldi teşekkür ederim 🤍😘

Kızlar bende aynı durumdayım çocuk istiyorım bir sıkıntı yok dedi doktor. Buradaki yazılar paylaşımları okuyordum sürekli buradaki arkadaşlardan birisi instagramda ovulasyontakipciniz adlı kullanıcıyı tavsiye etti. Orayla iletişime geçtim ürünlerini araştırdım kullandım ovulasyon takibimi yaptı abla sağolsun yardımcı oldu. Daha adetime var inşallah busefer olur dua edin benim için çocuk isteyen hepimizin inşallah kucakları dolar hayırlısı ve sağlıkla🙏demem o ki ovulasyontakipciniz adlı kullanıcıyı bakıp araştırın bence bir içimden geldi paylaşmak istedim belki birilerine faydası olur bu süreç yıpratıcı ve zor bir süreç umarım hepimiz hayırlı ve sağlıklı evlatlara sahip Oluruz🙏

Kızlar bişy soracam. Sizim yumurtlama günlerinde şeffaf uzayan akıntı oluyor mu. Bende bekarken oluyordu. Evlendiğimden beri olmuyor. Yani yumurtlama zamanı şeffaf uzayan akıntı olması şart mı. ?
Benim hatirladigim bekarken reglden hemen sonra akinti daha cok oluyordu evlenince biraz azaldi. Yumurtlama gunlerini hic hatirlamiyorum bide takipte hic etmedim testle acikcasi

Benim hatirladigim bekarken reglden hemen sonra akinti daha cok oluyordu evlenince biraz azaldi. Yumurtlama gunlerini hic hatirlamiyorum bide takipte hic etmedim testle acikcasi
Ewet. Şeffaf uzatan akıntıyı evlendikten sonra hiç görmedim. Belkide kişiden kişiye değişiyor. Yumurtlamadığım anlamına gelmiyordur inşallah

Ewet. Şeffaf uzatan akıntıyı evlendikten sonra hiç görmedim. Belkide kişiden kişiye değişiyor. Yumurtlamadığım anlamına gelmiyordur inşallah
Belki iliskiden sonraki gunler gelen spermle atiyosundur onuda o yuzden farketmemissindir. Sık iliski yasiyosan zaten farkedemezsin. İcini ferah tut canim bide istersen ovulasyon takip et ordan yumurtlayip yumurtlamadiklarini anliyorlar Bide her ay yumurtlama olmayabilirmis bu herkes icin gecerli bazen de bi ayda 2 kere yumurtlama olabilirmis

Sizlere motive olayim evlendikten sonra 2 yil cocuk istemiyorum diyerek ciktim bu yola 3 ay dolunca cocuk istemeye basladim bir cok evli cift gibi cocuk istedigimi farkettigimde bir sorun var mi diye doktora gittim ilk gittigim dokro pcos teshisi koydu gebe kalirsin ama uzun surer ve seni yorar dedi ikinci bir doktora gittim oda ileri duzey pcos tup bebek harici gebe kalamazsin dedi birde sansimi baska bir doktorla deneyeyim dedim ve o daha yikici konustu amh cok yuksek yumurtaliklar kist dolu menopoza girmissin gibi dusun dedi adet gormen bile cok zor doktor masam bile hamile kalir ama sen kalamazsin dedi henuz 19 yasindaydim ve yikildim psikolojim bozuldu aglama krizleri panikatak derken sigaraya bile basladim ama ben ilk doktorun dedigini onemsedim ve devam ettim evliligimin tam 15. Ayinda aylardir adet gormemis ve umudum tukenmisken hamile oldugumu ogrendim suan oglum 15 aylik oglumdan sonra iki kimyasal birde dusuk gecirdim bunlar beni yordugu icin suan cocuk istemiyorum ama rabbimin mucizesi hicbir zaman imkansiz degildir Allahim isteyen herkese en kisa zamanda hayirli saglikli gebelikler nasip etsin

Sizlere motive olayim evlendikten sonra 2 yil cocuk istemiyorum diyerek ciktim bu yola 3 ay dolunca cocuk istemeye basladim bir cok evli cift gibi cocuk istedigimi farkettigimde bir sorun var mi diye doktora gittim ilk gittigim dokro pcos teshisi koydu gebe kalirsin ama uzun surer ve seni yorar dedi ikinci bir doktora gittim oda ileri duzey pcos tup bebek harici gebe kalamazsin dedi birde sansimi baska bir doktorla deneyeyim dedim ve o daha yikici konustu amh cok yuksek yumurtaliklar kist dolu menopoza girmissin gibi dusun dedi adet gormen bile cok zor doktor masam bile hamile kalir ama sen kalamazsin dedi henuz 19 yasindaydim ve yikildim psikolojim bozuldu aglama krizleri panikatak derken sigaraya bile basladim ama ben ilk doktorun dedigini onemsedim ve devam ettim evliligimin tam 15. Ayinda aylardir adet gormemis ve umudum tukenmisken hamile oldugumu ogrendim suan oglum 15 aylik oglumdan sonra iki kimyasal birde dusuk gecirdim bunlar beni yordugu icin suan cocuk istemiyorum ama rabbimin mucizesi hicbir zaman imkansiz degildir Allahim isteyen herkese en kisa zamanda hayirli saglikli gebelikler nasip etsin
Yaa iste buda Allah nasip ederse olurun en guzel kaniti. Tibben mumkun olmayan bisey Allah dilerse olabiliyor :) Rabbim bizede nasip eder insallah Allah bagislasin evladinizida ayagina tas degdirmesin 💛

Olucak insallah hepimizin sadece zamani var bide tam umursamadigimiz beklemedigimiz bi zaman diliminde olucak sanirim 🥰
öyle bir zaman dilimi yok ki ya sokakta markette çocuk görüyorum aklıma geliyo o an aklımda olmasa bile,sonra sosyal medyada sürekli hamileler ve bebekli insanlar karşıma çıkıyo hamile videoları vs. , inşallah dediğin gibi olur

öyle bir zaman dilimi yok ki ya sokakta markette çocuk görüyorum aklıma geliyo o an aklımda olmasa bile,sonra sosyal medyada sürekli hamileler ve bebekli insanlar karşıma çıkıyo hamile videoları vs. , inşallah dediğin gibi olur
Evet benimde baslarda surekli aklima geliyordu ama suan biraz saldim sanirim diyorumki olmuyorsa vardir bundada bi hayir belki ben hazir degilimdir belki suan olsa hayirsiz veya sagliksiz bi gebelik olucak o yuzden akisina biraktim illaki duamiz kabul olucak birgun İnsallah

merhaba ben de sizler gibi kafama takıyordum cok üzüldüğüm cok agladıgım oldu hata aradım suçlu aradım ben de dr gittim hıc bır sorunumuz olmadıgını soyledıği halde bır sorun bır sucu arıyordum bu sefer oldu olacak derken bı baktım ben kafaya taktıkça takmayan herkes hamıle kaldı pcos tanısı olan arkadasım doğum kontrol hapı kullanan arkadasım,çift rahmi olan arkadasım tup bebek deneyen ve normal yolla hamıle kalan bı cok arkadasım oldu şu yöntemı denıyım bunu denıyım derken kendıme çok yukledngımı fark ettım her seyın tedavısı var sakin ol senin de olacak sadece zamanı var dedım. yumurtalık takıbımı yapıyorum yedıgıme ıctıgıme dıkkat edıp bıraz akışına bırakmayalım dedım. sonucta kafaya takmak sureci hızlandırmadıgı gıbı bızı daha cok yoruyor. biz kendımızı neye ınandırırsak o oluyoruz bı anda hamıle kalamıyacak mıyım acaba sorun ben de mı acaba ya esım bende sogursa ya bana kısır derse dıye dusunup panık yaptıgımız ıcın vücudumuz strese gırıp gebeliğin oluşmasını engelliyormuş bilinçaltımız korkularımızın karşılığı olarak engellıyormus bunu. bı yazıda okumustum gebelık dusunenler önce vucuduyla konusup bunun bı ıs bırlıgı olması gerektıgını korkmaması gerektıgını gercekten ıstedıgıne ikna etmesı lazım dıyordu. Tabi bilimsel bır dayanagı yok, bu soyledıklerım tamamen psikolojik seyler. yanı demem o kı bız neye ınandırırsak tam olarak oyuz.

bu süreçte bır sonrakı regl tarıhıme bakmadım
yumurtalık takıbı yaptım
yedıgıme ıctıgıme dıkkat ettım(alkol yok sıgara kullanıyorum )
kendı aılemı de cocukla ılgılı konusmak konusunda yasakladım
bir süre kendı insta hesabımı kullanmadım bebek gorup o duusncelere kenıdmı sokmıyım dıye
çalıştığım için zaman hızlı gecıyor zaten evde de bol bol dizi film izleyıp eşimle vakıt gecırdım
ve cocuk haberı aldıgım zaman hayıflanmadım içten gercekten cok sevındım benım de cocuguma kardes olur dedım
inancımı yıtırmedım kendıme de yuklenmedimhacamat ıstıyordum bu ay da hacamat denk geldı hacaat yaptıracagım(bebekle ılgısı olmadan ıstıyorum dıye yaptıracagım)
benım surecim böyleydı doğruydu demıyorum benım yolum bu sekılde sonu ıstedıgıme cıkar mı ınanın bılmıyorum sadece kafam rahat ve kımseyı takmamaya calısıyorum.

allah hepımızın kucagını doldursun umarım buraya guzel sevınclı haberlerımızı de yazarız.

Merhaba yazılarınızı sımdı okudum yanlız olmadıgımı gördüm belkı birçoğunuza göre yolun basındayım lütfen sıze kendınızı kötü hıssettırırsem hakkınızı helal edın ben evlenelı 1 yıl oldu ancak 10 ay esımden uzak kaldım yan yana gelınce yumurtlama ya hıc denk gelemedık derken tayinimiz oldu kavuştuk çocuk ıstedıgımız ıcin korunmadık yan yana olduktan sonra 3 regl olucam belkı erkendır ama kendimi çok kötü hissediyorum 3 abımınde çocuğu yok olmadı nasıp etmedı rabbım benıde sınarsa çocukla dayanabılırmıyım bılmıyorum bu ay regl sonra esımle doktora gıdıcez inşallah bır sorun çıkmaz bırbırımıze dua edelım rabbım bızı evlatsız bırakmasın🤲

Arkadaşlar artık her çizginin tek göstermesinden aşırı derece yoruldum. Eminim sizde artık çevrenizde hamile görmek istemeyip yeni birinin evlilik haberini aldıktan sonra birde hamile haberini alınca bazılarının ki neden bu kadar kolayken benim ki zor diye düşünüyorsunuz. 1 yıldan fazladır eşimle korunmasiz bir ilişkimiz vardı ve çocuğumuz olmuyor rahim filmi alttan muane ne varsa yaptırdık. Benden sonra eşime bakıldı sperm ileri hızında düşüklük çıktı ama uzun suredir yükselmesine rağmen hala olmuyor. Başlarda çocuk istemiyor eşim istiyorken bende aşırı istemeye başladım. Ama artık son 3 aydır çocuk fikri aşırı midemi bulandiriyor. Eşim deli gibi çocuğumuz olsun istiyor bunun için tüp bebek vs ne varsa deneyelim diyor ama artık çocuk fikri bana cinnet gecirmeme sebeb oluyor. Benim gibi olan var mı. Hala istiyorum mu bilmiyorum. Yoksa olmuyor diye bu duyguya kapıldım bilmiyorum. Tek isteğim yalnız olmadığımı bilmek. Benim gibi çocuk duygusundan isterken bir anda soğuyan var mı

X