Gebeliğe Hazırlık Hamile kalamıyorum sebebi kürtaj mıdır ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

emtsdmr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2019
4
0
32
Merhaba hanımlar..
28 yaşındayım 8 senelik evliyim üniversite cağında evlilik yaptım ve ailem okul bitene kadar çocuk olmayacak şartı ile evliliğime musade etti bu sebeple evliliğim süresince 1er sene arayla 3 kez kürtaj oldum son 2 senedirde esimle korunmadigimiz halde hamile kalamiyorum ;( adet donemlerim cok duzenlidir normalde gunu gunune saati saatine adet gorurum fakat 4 ay önce tam 40 gün hiç adet görmedim ve daha sonra 40 gün boyunca adet gördüm sanki lohusalık gibi ara kanamalardi fakat temiz berrak kirmizi renkte ve hiç durmuyordu dr a gittim tahliller testler yaptırdım strese bağlı denildi sonra adetim kendiliğinden aynı rutine döndü bu ay ise adetim 5 gün geçti sevindim hamileyim diye test yapıldı değilim şuan ne yapacagimi bilmiyorum tahliller ultrasonlar temiz ama hamile kalamıyorum ve adet düzensizliğim aldı başını gidiyor yine benzer durumla karşılaşan var mı ne yapmalıyım bi bebeğimiz olsun çok istiyoruz ama olmuyor acaba folik asite falan mi başlasam gebeliğe hazırlık için ne yapsam bilemedim...

Merhaba hanımlar..
28 yaşındayım 8 senelik evliyim üniversite cağında evlilik yaptım ve ailem okul bitene kadar çocuk olmayacak şartı ile evliliğime musade etti bu sebeple evliliğim süresince 1er sene arayla 3 kez kürtaj oldum son 2 senedirde esimle korunmadigimiz halde hamile kalamiyorum ;( adet donemlerim cok duzenlidir normalde gunu gunune saati saatine adet gorurum fakat 4 ay önce tam 40 gün hiç adet görmedim ve daha sonra 40 gün boyunca adet gördüm sanki lohusalık gibi ara kanamalardi fakat temiz berrak kirmizi renkte ve hiç durmuyordu dr a gittim tahliller testler yaptırdım strese bağlı denildi sonra adetim kendiliğinden aynı rutine döndü bu ay ise adetim 5 gün geçti sevindim hamileyim diye test yapıldı değilim şuan ne yapacagimi bilmiyorum tahliller ultrasonlar temiz ama hamile kalamıyorum ve adet düzensizliğim aldı başını gidiyor yine benzer durumla karşılaşan var mı ne yapmalıyım bi bebeğimiz olsun çok istiyoruz ama olmuyor acaba folik asite falan mi başlasam gebeliğe hazırlık için ne yapsam bilemedim...
Öncelikle gecmis olsun ama ta en basinda madem cocuk olmayacakti önlemini almamakla hata etmissiniz ve daha hic bebek dünyaya getirmeden 3 kez kürtaj olmussunuz bu hic gebelik yasamamis bir Bayan icin riskli ve zararli. Muhtemelen bu yüzden olmuyordur 1 degil 2 degil 3 kez olmussunuz .. keske önlem alsaydiniz bunlar olmasaydi kendi yarariniza ..

Ne desem bilemedim bin tane korunma yontemi varken habire hamile kalip aldirip sonra neden cocugum olmuyor diye aglanmak tuhaf. Allah simdi sormaz mi ben uc kere nasip et kiymet bilmedin diye?

Neyse... Kurtaj maalesef rahmi yoruyor senin 3 kere olmus. Haliyle zaman alacak. Doktoruna gorun folige baslatacaktir o biraz daha zemin hazirlar.

Mağarada mı yaşıyordunuz?korunma yöntemlerinden haberiniz yok muydu? Velevki doğurdunuz aileniz boşanın mı diyecekti?
Kusura bakmayın Allah biraz aratacak size o bebeği..
3 kere size lütuf gibi verileni aldırmışsınız...
Önce bi tövbe edin samimi şekilde...
Sonra deneyin ve tevekkül edin...

Öncelikle gecmis olsun ama ta en basinda madem cocuk olmayacakti önlemini almamakla hata etmissiniz ve daha hic bebek dünyaya getirmeden 3 kez kürtaj olmussunuz bu hic gebelik yasamamis bir Bayan icin riskli ve zararli. Muhtemelen bu yüzden olmuyordur 1 degil 2 degil 3 kez olmussunuz .. keske önlem alsaydiniz bunlar olmasaydi kendi yarariniza ..
Ilkinde çok cahildim dikkat etmemize ragmen korunamadim ama 2sinde ilaçla hamile kaldım malesef butun testler temiz cikiyor ama olmuyor iste

Ne desem bilemedim bin tane korunma yontemi varken habire hamile kalip aldirip sonra neden cocugum olmuyor diye aglanmak tuhaf. Allah simdi sormaz mi ben uc kere nasip et kiymet bilmedin diye?

Neyse... Kurtaj maalesef rahmi yoruyor senin 3 kere olmus. Haliyle zaman alacak. Doktoruna gorun folige baslatacaktir o biraz daha zemin hazirlar.
Korunma yontemleriyle oldu 2 hamileligim malesef randevu aldim bayramdan sonra insallah dr la tekrar gorusecegim

Çok uzuldum 5 yıldır evliyim hiç olmadi benim gebelik.kimi yana yakila cocuk için doktor doktor gezer rabbim vermez. Kimine verir değer vermez. O kadar bayan var grupta bosandiklari halde çocuklarına kiyip aldırmadılar. Karnimizda olsada can onlar.gunahi ve vebali var.rabbim affetsin sizi öncelikle.ne diyeyim çok aratmasin kisa sürede olur ins

kurtajla ilgisi de olmayabilir.
ben ilk iki bebegimi 9 haftalikken kaybettim. kalpleri durdu. ne yazik ki ikisinde de kurtaj olmak zorunda kaldim. daha sonra ogluma hamile kaldim. kan pihtilasmasi sorunumdan dolayi hergun igne yaparak saglikla dunyaya getirdim. 5 yasinda suan.
ikinci bebegi istedigimizde de bir turlu olmadi. her tahlil test yapildi temizdi. rahim filmi vs. sizin cekilmediyse, kurtajlardan dolayi belki rahim filmi isterler. tuplerde yapisiklik vs olusmus mu bakmak icin.
bize erkek interfilitesi teshisi kondu. tup bebeksiz olmaz dendi. ama kizim supriz sekilde geldi :) son 2 ay kismetse..

dilerim Allah isteyen herkese aratmadan nasip eder...

Ilkinde çok cahildim dikkat etmemize ragmen korunamadim ama 2sinde ilaçla hamile kaldım malesef butun testler temiz cikiyor ama olmuyor iste
Ilaci duzgun kullanmiyorsun demek ki. Ben iki yil ilacla korundum. Biraktigim gibi de hamile kaldim. Yani saatini aksatsam kalma riskin cok yuksekmis.

Keşke hamile kaldiginizi ailenize bildirseydiniz.En kötü ne olabilir di? Biraz kızıp susarlardi veya birkac ay küserlerdi.Sonucta Annesi belli babasi belli durum ne kadar kötü olabilir di? Hadi biri anladim ama 2.ve 3. Kez aldirmaniza icim acidi doğrusu... Rabbim size 3.kez Annelik bahşetmis ama siz okulda ki sınavlarınızı önemserken Annelik ten sınıfta kalmışsınız.!

Ben ailenize kıl oldum k bakmayın iki insan evleniyor bırakında çocuk sahip olup olmayacağına kendileri karar versin yada evlenmelerine izin vermeseydiniz sizde cahillikmi çocukluk mu olan olmuş hamile kalmışsın Allah vermiş üç defa şimdide vermiyor eh yaradan yaratmadan doktor ne yapsın kul ne yapsın bence sizi bu hataya iten aileniz balı baştan kokmuş bence bol bol tevbe edin Allahtan ümit kesilmez verir yine

Sizi uzmek istemem ama yazilan yorumlara katilmamak elde degil. Ben ailem kizsa bile aldirmazdim. anladigim kadariyla her sene 1 hamile kalmissinz. 3. Su son senenize denkgelms sanirim. Onu aldirmyablrdnz...
Neyse olan olmus.. Sanrm 3 kurtajla alakasi var. Arkdslarin dedigi gibi biraz kafanzdan cikarn .bol bol dua edin. Cocuk esirgeme kurumuna gidin durumnz varsa cocuk sevndirn. Ama cocugnz olsn die degil. Allahimln verdigi 3 sansi teptignzz icin . af dileyn umarm Allah sesinizi duyar.

Merhaba hanımlar..
Rahim filmi ile kafandaki sorular cozume ulasacaktır bence canım. Stres yapma doktor ne uygunsa onu yapar belki hormon bozukluğu fılan vardır gecikme varmıs d iyi bir doktora git bence

ay çok üzüldüm
3kez neden :KK43: ....of of
3 u de istemedigim gebeliklerdi okulum vardı ailelerde çok karşıydı bu evliliğe onları tamamen kaybederdik eğer doğum yapsaydım çünkü okulum yarim kalacaktı hiç düşünemedim böyle olacağını o kadar üzgünüm ve pismanimki anlatamam

X