ölü doğum

Bebege yapilmaliydi bence. Ben iki kayip uasadim birinin bir keomozomu eksikti digerinin bir kromozomu fazlaydi. Yani boyle sik neden olan bir nedenin arastirilmamasi bana cok ilginc geliyor. Buradan pihtilasma diye bir neden duydum, cok sukur bende yok o nedenle cok bilgili oldugum bir konu degil ama pihtilasma ilk haftalarda kayiplara neden oluyor diye saniyorum. Benim kendi fikrim ileriki haftalarda bebeklerde kromozomal bpzukluk oldugu icin kaybettigimiz.
Evet haklısın. Bende 13 haftalık bebegimin kalbi durdu genetik sonucu 47 kromozom lu çıktı. Down sendromlu yani Allah ne verirse hayırlısını versin.

4 senelik evliliğimde 1 tüp bebek 3 aşılama yapmıştık hiçbirinde de olumlu olmamıştı herşey düzenli gğzel olmasına ragmen olmuyordu bebeğimiz sebepsiz yere . 4. Senenin sonunda kendiliğinden hamile kaldım ve bebeğimizin herşeyi düzenli gidiyordu 2 tarama vs temizdi hiçbir sorun yoktu . 18. Haftada kontrole gittiğimizde bebeğimizin kalp atışının 1 hafta kadar öncesi durduğunu öğrendik ve bizi üniv araştırmaya acilden yatış yaptılar . 12 saat suni sancı çektim ve ölü doğum yaptım malesef . Sonrasında kürtaj ile temizleme yapıldı . Bebeğin dokusu incelemeye bebeğim biyopsisi ve bizden kan örnekleri alındı . Hiçbir sebep hiçbir şey çıkmadı bütün testler araştırmalar normal denildi . 33. Gün adet gördüm doktorum hemen hamile kal gel dedi korunmayın dedi normalmiş ilk gebeliklerde olabiliyormuş. Nasıl normal olur koskoca 18 aylık bebek hiçbir sebep yokken nasıl kalbi durur neyden durur . Başına gelen varmı ..? Tekrar ne zaman hamile kaldınız ..? Bu acı nasıl diner ..? Allahım kimseye yaşatmasın Rabbim kimseyi evlatla sınamasın 😞🤲🏻
Canim bende 27 haftalik gebelimde bebeyimin kalbi durdu ve ölü doum yaptim ardindan kurtaj oldum bende otopsi yaptirdim su icmis ve beyin olumu olmus yaziyodu ama intermete zaten bebekler su iciyor istemsizce anne karninda oyle yazoyodu neyse biri ban eyer sebeb bulamasalar bunu yaziyolarmis bende genetik testi yaptirdim hepsi iyi cikti troitlerim ve pihtilasma varmi diye hepsine bakildi iyi sukur ozel doktora gitim ve bana ilk gebelikte cok gozuktunu ve sebebinin onlarin dahi bilmedini soyledi ve bana biz anne karnindan bakiyoruz simdi burda olup ona sana bakildi gibi bakilsa daha farkli denmisti hakli oldunu dusunuyorum sonucta ondan kan idrar alinamiyir kan uyusmazli felan yok bilmiyorum simdi cok sukur yine hamileyim Allah bu bebeyimi kucaima almaya nasip etsin insallah

Çok geçmiş olsun başınız sağolsun... Ben de bir sene içinde iki kez bebek kaybettim bir tanesi ikizdi malesef çok iyi anlıyorum yaşadıklarınızı. Umarım her şey gönlünüzce olur tekrardan hamile kalıp sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Yalnız benim aklım bir şeye takıldı bebeğinizin haftası ilerideymiş doktorunuz neden hemen bir kere adet ol hamile kal dedi anlayamadım. Benim bebeğimin haftası daha az olmasına rağmen 2 3 ay kadar korun hamile kalma rahmin dinlensin demişti bana. Onu merak ettim acaba farklı bi durum mu var çünkü bende hiç beklemek istemiyorum tekrar hamile kalmak istiyorum bir an önce.

Canim bende 27 haftalik gebelimde bebeyimin kalbi durdu ve ölü doum yaptim ardindan kurtaj oldum bende otopsi yaptirdim su icmis ve beyin olumu olmus yaziyodu ama intermete zaten bebekler su iciyor istemsizce anne karninda oyle yazoyodu neyse biri ban eyer sebeb bulamasalar bunu yaziyolarmis bende genetik testi yaptirdim hepsi iyi cikti troitlerim ve pihtilasma varmi diye hepsine bakildi iyi sukur ozel doktora gitim ve bana ilk gebelikte cok gozuktunu ve sebebinin onlarin dahi bilmedini soyledi ve bana biz anne karnindan bakiyoruz simdi burda olup ona sana bakildi gibi bakilsa daha farkli denmisti hakli oldunu dusunuyorum sonucta ondan kan idrar alinamiyir kan uyusmazli felan yok bilmiyorum simdi cok sukur yine hamileyim Allah bu bebeyimi kucaima almaya nasip etsin insallah
İlk gebeliğiniz miydi kaybınız .. çok sevindim adınıza rabbim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah nekadar süre sonra hamile kaldınız

Çok geçmiş olsun başınız sağolsun... Ben de bir sene içinde iki kez bebek kaybettim bir tanesi ikizdi malesef çok iyi anlıyorum yaşadıklarınızı. Umarım her şey gönlünüzce olur tekrardan hamile kalıp sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Yalnız benim aklım bir şeye takıldı bebeğinizin haftası ilerideymiş doktorunuz neden hemen bir kere adet ol hamile kal dedi anlayamadım. Benim bebeğimin haftası daha az olmasına rağmen 2 3 ay kadar korun hamile kalma rahmin dinlensin demişti bana. Onu merak ettim acaba farklı bi durum mu var çünkü bende hiç beklemek istemiyorum tekrar hamile kalmak istiyorum bir an önce.
Bazı doktorlar 3 5 ay korun diyokarlar bazıları gerek duymuyor bilmiyorum bende zaten bebeğimi kaybettikten üstüne 2. Kez adet oldum 3. Yoldadır olmak üzereyim

X