hamile kalmak için 3 senedir uğraşanlar :(((((

moralım bozuk canım sıkılıyor..yıne yapacak bısey bulamadım buraya yazmak ıstedım ıcımden gecenlerı nezaman neyın ıyısını dusunsem kötusu gelıyor basıma.. hersey hayal sankı,sadece hayal kurup kendımı heveslendırmekten baska bısey yaptıgım yok gıbı.. ah bı bebegım olsa nasılda gulerım bu hallerıme.. annelik! anne olmak! hıc bılmıyorum nasıl bısey anneler nasıl sever, ben 7 yasımda kaybettım annemı en cok yanımda olması gereken zamanda.. sımdı yıne annem var ALLAH BIN KERE RAI OLSUN AMA
öz annemı oyle ozledımkı.. kendı kendıme konusur oldum bu aralar. aglaya aglaya bak anne sen uc evladını gerıde bıraktın bense o yaslarda bıle ben yavrumu hıc bırakmıcam dıye buyuttum kendımı ama olmuyor ıste... hep bu zamana kadar benım bebegım cok sanslı olacak ona cok ıyı bakıcam dıye hayaller kurdum sımdı hersey cok uzak gelıyor... en yakınıma anlatamaz oldum derdımı kım anlarkı benı zaten nede kolay soylemesı. 'olur olur daha erken ' bırısı boyle tesellı verırken dıgerlerı ne duruyosun yapsana der. ne yapıyoruz pardon yemek mı temızlık mı yap deyınce yapılıyor sanki., sahi bizim elimizde olsa onları konustururmuyuz hıc onlar kımkı... dua dua dua tek carem tek avuntum belki daha erken bunlarsa benım kuruntum belkıde ben kendı kendımı cıkmaza sokuyorum tek bıldıgım yasıyor ama sankı nefes almıyorum.. yıne bı arkadasım yıne hamılelık haberı sevınsem mı uzulsem mı bende sasırdım kendımı.. ah anne ahhh hangısı zor senın gıbı 3 evladını gerıde bırakmak mı yoksa onlara hıc sahip olamamak mı? asla vazgecmıycem senın bana yasatamadıklarını ben evlatlarıma kat kat yasatıcam anne söz verıyorum... hıc bısey zoruma gıtmeyecek söylemesi kolay ama hepsi gecicek. ALLAHIM SEN BIZI BI BASIMIZA BIRAKMA,EĞER SEN KALDIRIRSAN,KİMSE DÜŞÜREMEZ BİZLERİ.. SENDEN UMUDUNU KESENLERE KATMA. SEN Kİ KAPKARA GECEDE KARANLIK TASIN USTUNDEKI KAP KARA KARINCANIN BILE AYAK İZİNİ GÖRENSIN. KALPLERİMİZİ EN İYİ BİLENSİN SEN BIZIM DUALARIMIZI GERI CEVIRME.ELİMDEN GELEN HERSEYI YAPIYORUM BIKMAM USANMAN HERSEYA AMENNA AMA SEN BENI BI BASIMA BIRAKMA AMİN AMİN AMİN..!

moralım bozuk canım sıkılıyor..yıne yapacak bısey bulamadım buraya yazmak ıstedım ıcımden gecenlerı nezaman neyın ıyısını dusunsem kötusu gelıyor basıma.. hersey hayal sankı,sadece hayal kurup kendımı heveslendırmekten baska bısey yaptıgım yok gıbı.. ah bı bebegım olsa nasılda gulerım bu hallerıme.. annelik! anne olmak! hıc bılmıyorum nasıl bısey anneler nasıl sever, ben 7 yasımda kaybettım annemı en cok yanımda olması gereken zamanda.. sımdı yıne annem var ALLAH BIN KERE RAI OLSUN AMA
öz annemı oyle ozledımkı.. kendı kendıme konusur oldum bu aralar. aglaya aglaya bak anne sen uc evladını gerıde bıraktın bense o yaslarda bıle ben yavrumu hıc bırakmıcam dıye buyuttum kendımı ama olmuyor ıste... hep bu zamana kadar benım bebegım cok sanslı olacak ona cok ıyı bakıcam dıye hayaller kurdum sımdı hersey cok uzak gelıyor... en yakınıma anlatamaz oldum derdımı kım anlarkı benı zaten nede kolay soylemesı. 'olur olur daha erken ' bırısı boyle tesellı verırken dıgerlerı ne duruyosun yapsana der. ne yapıyoruz pardon yemek mı temızlık mı yap deyınce yapılıyor sanki., sahi bizim elimizde olsa onları konustururmuyuz hıc onlar kımkı... dua dua dua tek carem tek avuntum belki daha erken bunlarsa benım kuruntum belkıde ben kendı kendımı cıkmaza sokuyorum tek bıldıgım yasıyor ama sankı nefes almıyorum.. yıne bı arkadasım yıne hamılelık haberı sevınsem mı uzulsem mı bende sasırdım kendımı.. ah anne ahhh hangısı zor senın gıbı 3 evladını gerıde bırakmak mı yoksa onlara hıc sahip olamamak mı? asla vazgecmıycem senın bana yasatamadıklarını ben evlatlarıma kat kat yasatıcam anne söz verıyorum... hıc bısey zoruma gıtmeyecek söylemesi kolay ama hepsi gecicek. ALLAHIM SEN BIZI BI BASIMIZA BIRAKMA,EĞER SEN KALDIRIRSAN,KİMSE DÜŞÜREMEZ BİZLERİ.. SENDEN UMUDUNU KESENLERE KATMA. SEN Kİ KAPKARA GECEDE KARANLIK TASIN USTUNDEKI KAP KARA KARINCANIN BILE AYAK İZİNİ GÖRENSIN. KALPLERİMİZİ EN İYİ BİLENSİN SEN BIZIM DUALARIMIZI GERI CEVIRME.ELİMDEN GELEN HERSEYI YAPIYORUM BIKMAM USANMAN HERSEYA AMENNA AMA SEN BENI BI BASIMA BIRAKMA AMİN AMİN AMİN..!

tevekkül..tevekkül tevekkül...
eger evlat sahibi olmak bizim için hayırlı ise allah nasip etsin..
eger gönlümüzden geçen Allah razı değilse olmasın
böyle evlat olmaz olaydı diyeceksek olmasın
hakkımızda herşeyin hayırlısı
duamızı edelim..gerisi boş..
evlat kuşkumuz evlat edinme tedirginliğimiz olmayacak korkumuz ALLAH korkumuzun üstüne çıkmamalı..
kalbimizde sevgide özlemde en çok mevlanın nur cemaline olsun..
rabbimizi ihmal edecek dualardan alıkoyacak mutlulukk vermesin..
önce o razı olsun..üzme tatlı canını..
kara taşın üstünde kara karıncanın yürüdğünü idrak eden biriysen bu dediklerimi anlamışsındır eminim..

tevekkül..tevekkül tevekkül...
eger evlat sahibi olmak bizim için hayırlı ise allah nasip etsin..
eger gönlümüzden geçen Allah razı değilse olmasın
böyle evlat olmaz olaydı diyeceksek olmasın
hakkımızda herşeyin hayırlısı
duamızı edelim..gerisi boş..
evlat kuşkumuz evlat edinme tedirginliğimiz olmayacak korkumuz ALLAH korkumuzun üstüne çıkmamalı..
kalbimizde sevgide özlemde en çok mevlanın nur cemaline olsun..
rabbimizi ihmal edecek dualardan alıkoyacak mutlulukk vermesin..
önce o razı olsun..üzme tatlı canını..
kara taşın üstünde kara karıncanın yürüdğünü idrak eden biriysen bu dediklerimi anlamışsındır eminim..

haklısın canım allah razı olsun herseyın hayırlısı dıyıp taktır ılahı deyıp yınede elımden gelenı yapmaya calısıyorum... zor sınav bu dunyaya aldanmamak lazım RABBİME SIGINIYORUM baska kımsem yok ALLAH HEPİMİİN YARDIMCISI OLSUN...:KK43:

slm kızlar 3 senedir hamile kalamıorum benim gibi 3 seneyi geçirenlerle konuşup dertleşmek yapılan tedavilerden bahsetmek istiyorum şimdiden cvp verip benimle sohbet edenleri çok çok öpüyorumm :KK16::KK16::KK54::KK54::KK54:
cok olmus sayfayı acalı yoksa hamılemısınız de gelmıyosunuz:)

ben 21yaşındayım 7 aylık evliyimve kiloluyum çocugum olmuyo bunun için ne yapmalıyım bilmiyorum bi çok şey denedim ama olmuyo eşimle ben çok istiyoruz yardımcı olursanız sevinirim

merhaba bir endokrin uzmanına muayene olmanı tavsiye ederim.bende senin yaşlarındayken ne yesem kilo yapıyordu üstelik adet düzensizliğim vardı.kadın doğum uzmanının verdiği ilaçlar hiçbir işe yaramadı.daha sonra bir endokrin uzmanına gittim baştan aşağı bütün vücudumu hormonlarımı taradı.problemin hipofiz bezinden kaynaklandığı ortaya çıktı.hormon düzenleyici ilaçlar ve uygulanabilir bir diyet programı verdi doktor.tedavi 4yıl sürdü.ben tedavi olmasaydım çocuğum olmazdı.ama şimdi 7aylık hamileyim ve evlenir evlenmez hamile kalabildim.

canim rabbim herseyin sabrini veriyor.arkadasinda dedigi gibi tevekkul edicez bekliycez hakkimizda ne hayirliysa o olacak Rabbimin buyuklugune inaniyorum bizede anneligi elbet tattiracak. Bak ben 5. Yilima girecegim zaman zaman uzuldum hayati kendime esine zindan ettim ama olan bana oldu simdi Dua ediyorum Allah saglik versin sevdiklerimi bana bagislasin Verirse bir evlat yuvam taclanicak vermezsede bunun sabrini dayanma gucunu versin sende uzulme be olur hayirlisini dile

Günaydın canım :) katılıyorum sana bende bugune kadar ıyı bır Doktora denk gelemedım cok arastırdım sonunda bırını buldum ozel bır tıp mekezınde opr dr ustelık ınfertılıe uzmanlık alanı olmamasına ragmen bu konuda cok bılgılı . ısrarla klomen dıyor 3 ay denıyelım dıyor. Iyı bır Doktor dedıgım gıbı ama suan gıdemıyorum kendısıne hep bır aksılıkle karsı karsıya kalıyorum ,saglık olsun.
sanırım yazdıklarımı tam okuyamamıssın :KK70: ben iki aşılama denedım canım ama olmadı o yuzden tup bebege gecmemı hep onerdıler ama ben suan dedıgın gıbı maddı yonden bunu uzuuun bır sure dusunemıycem maalesef.
buarada bal tarcın çörek otunu denıycem bazı degısık seylerde var onuda denıycem hakkımızda hayırlısı dıyorum bakalım her yenı Dogan gun bıze neler getırecek :KK66:

ben 6 kere klomen kullandım 4 ü takıpsızdı :) son ıkısındede corek otu bal tarcın ı beraber kullandım yumurtalarım patlıcaktı :) dr da catlatma ıgnesı wermedıgı ıcın kıst oldu su aN kıst ten mı yaradan mı bılemıyorum ama 1 aydır kanamam war ılıskı ve sonrasını soylemek bıle ıstemıyorumm acayıp kanama gelıyo kan kaybından gıdecem :))) benım 2 mayısta ınferilıte bolumunden randevum war uzman dr . 14 temmuzdada :) prof. da ıns lah ıyılerdır badada dr tup demıstı ama en az ıkı yıl sonra dusunuyorum olmazsa ama bı kac ay sonra asılama yaptırcam allah ızın werırse asılamanın sınırı yok 2 de olmaz 3. de olur belkı :))) ya ben su an sorunumun bulunmasını ıstıyorum sebepsız deyıp gonderıyorlar yeterı kdar arastırmıyorlarkı pekı kolmen kullandıgında yumurtaların nasıl cvp werıyor kac tane oluyo buyukluklerı ne kadar oluyo

aminnnn. allah ewlat acısıyla yanıp tutusanlara saglıklı hayırlı evlatlar nasıp etsın bızım halımızden yerı gelıyo bızım gıbıler bıle anlayamıyo hamıle kaldıktan sonra o yuzden once allaha tewekkul edecez sonra elımızde olanlara şukur allah beterınden korusun rahmımız war ı war esımızın spermı war mı war ee o zaman hıc bı zaman umudu kaybetmekte yok

hangı İlde yasıyorsun bılmıyorum ama ben Izmıdeyım burda Eurofertilin ortak hastanesı SU HOSPITAL var . ben bır ön görüşme yapmısdım kendılerıyle hem tup bebek gorusmesı hemde bu sebepsızın neden sebepsız oldugunu anlamak ıcın. Doktorun demesı şuydı: eger 3. ve 21. gunu tahlıllerın normalde herhangı bır tıroıd problemın yoksa Eşinin sperm sonucları ortalama fena degılse hatta ıyıse. Rahım fılmınde sorun yoksa bu sebepsız ınfertılıte oluyormus. Yanı bana sana ve dıger arkadaslarda hep aynı tehsıs konuluyor ve Doktor aynen sunu dedı sebepsız ınfertılıtedekı nedenı arastırıp bulacak kadar tıp henuz bu kadar ılerlememıs ve aslında en cok sevdıklerı hasta tıpı bızlermısız.ne sacma degıl mı?
Yanı ben ızmırde Unıversıteden tut Devlet Araştırma Özel hastane Özel muayenehane polıklınık tıp merkezı cooook gezdım ama maalesef aynı seyı soyluyorlar.

Klomenı ben ıkı ay kendı kendıme takıpsız kullandım sonra bır ay Özel bır Doktora gıttım adam bılgı vermekten acızdı ne yumurta sayımı soylerdı nede baska bırsey tek bıldıgı para almaktı.
Sonra bır gun kasık batması ve agrısıyle ozel bır tıp merkezıne gıttım USG sonrası kadın detaylı bılgı verdı 5 tane olgunlasmıs 3 tane arkadasn gelen yumoslarım varmıs hatta bırı catlamıs dıgerı catlayabılır dedı hemen bır catlatma ıgnesı vuruldum her ıhtımale karsı. yanı sana neden vermemıs o saftırık Doktor hıc anlamıs degılım .benım Doktorum gerek duymasa bıle ıhtımal goz onunde bulunduraa garantıye alıp vuruyorum yanı.
ozamandan bu yana 5-6 ay gectı ne gun hesaplama neden duzgun ılıskımız oldu cnkı saatlı ılıskıye gırmek evlılıgı daha cok yıpratıyor dıye dusunuyorum bızde bır sure ara verdım akısına bıraktık cnkı zaman ınsanı coook yıpratıyor kafaya taktıkca stres artıyor bende bunu ıstemedım artık. bakalım mayıs adetımle bırlıkte klomen progestan ıkılısıne baslıycam takıp altında bır kac ayda oyle denıycem eger yıne olmazsa belkııııııııı kısa dogru son bır kez Asılama denerım o da olmazsa artık uzun sure herseyı bırakıcam cunkı Tup deneme sansım coook dusuk maddı acıdan.
hakkımızda herseyın hayırlısı olsun Huzurum ınsaALLAH sende cok ugrasmadan melegın gobusune gelıverır sonrada kucagına.
ha bu arada bu kanama meselesı hıcde ıyı degıl Rahım agzında yara olabılır dıye dusunuyorum ALLAH korusunda yınede ama cıddı bır vajınal muayene ol derım ama bundan once cok ıyı bır Hekım bu kendıne.
Ben yıllardan sonra ıyı bır hekım buldum Ismı gıbı Melek :) ustelık ınfertılıte uzmanlık alanı olmamasına ragmen ınanılmaz bılgılı kendını bu konuda cok gelıstırmıs ve ınsana Huzur ve guven veıyor. ınsaALLAH bu klomenden fayda gorurum canım.
Kal sağlıcakla :)

Son düzenleme:
kızlar selam günaydın ben hamile kalabilmek icin 7yıl ugrastım bu süre zarfında igneler ilaclar filmler tahliller asılamalar vsvsvs hepsini yaşadım. sonuc her zaman hüsrandı. 7 yıl sonra kendiligimden hamile kaldım tüp bebege gececekken:KK70: size bir kac söyleyecegim var. öncelikle sıkılmamak elde degil ama asırı sıkıntı dogurganlıgı cok etkilio. kafanızdan atamazsınız ama en azından hafşfletebilirsiniz. heleki yeni baslayan arkadasları okuyorum berbat durumdayım tükendim vs yazıyorlar bu tarz şeyler ancak size zarar verir sizden kötü durumda olanları düsünerek allaha şükredin sabır isteyin emin olun cok daha kolay katlanırsınız. bende pco vardı 43 yumurtayla ugrasıyordum. doktor tek tek büyütmeye calısıyordu büyüdügünde hepsi bir büyüyordu haddiiii tedavi iptal oluyordu.zaten aldıgınız ilac ve igneler vücudun dengesini mahvedio. birde bu sıkıntılar allah kimseye yaşatmasın ama malesef yasadım sizlerde yaşıyorsunuz. inş tez vakitte hamile haberlerinizi alırız. nacizane bir tavsiye ilişki sonrası yüzüstü yatmayı deenyin hepinize keyifli haftalar

selam canım :) vay be 43 yumurta bunların hepsının aynı anda buyudugunu dusunemıyorum bıle ne kadar cok agrı yapmısstır .... bende 6-7 tane olunca kasıklarımdakı batmalarım benı ne kadar etkılıyor aman aman yaaa ALLAH sabrını verıyor demekkı. ne guzel senın adınada ayrıca cok sevındım bebegın dogdumu yoksa yenı gebelık mı bılemedım ama Rabbım onu sana bagıslasın ınsaALLAH darısı tum ısteyen arkadaslarımın ve benım basına.... stres onemlı bır faktor haklısın zaten Doktorlarda aynı seyı soyluyor o yuzden bende 5-6 aydır takmıyorum herseyı akısına bıraktım Rabbım yardımcımız olsun.

bnde 4 yıllk evliym fakat son 1 yıldır düşnyrz yas 22 en son 3 ay önce doktra gittm over kisti var dedi bi dhada kontrole gitmedm kist olmasına ragmen ne bi adet düzensizlği nede bir agrı yasadm smdiye kdr .ama en son adetm gecen hafta sadece 1 gn geldi sonra ki bikac gnde leke geldi kasık ağrım ve cok mide bulantm oldu biraz önce test yaptm ama yine tek cizgiiii.esimin testn basında saatlerce ikinci cizgi cıksn diye beklemsne üzülyrm artık:KK5:

Benim bat günüm 30nisan
Acaba geçer mi ki günler. Ama benim akintim yok.akinti kesilmesi adet belirtisiymis doğru mu arkadaslar

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bnde 4 yıllk evliym fakat son 1 yıldır düşnyrz yas 22 en son 3 ay önce doktra gittm over kisti var dedi bi dhada kontrole gitmedm kist olmasına ragmen ne bi adet düzensizlği nede bir agrı yasadm smdiye kdr .ama en son adetm gecen hafta sadece 1 gn geldi sonra ki bikac gnde leke geldi kasık ağrım ve cok mide bulantm oldu biraz önce test yaptm ama yine tek cizgiiii.esimin testn basında saatlerce ikinci cizgi cıksn diye beklemsne üzülyrm artık:KK5:

oncelıkle stres yapmaman lazım daha coook yenısın bu yolda canım ama dılerım sen bızler gıbı beklemezsın rabbım bebısını hemen gonderır sana. over kıstı tehlıkelı bırsey degıl ama benım Doktorum eger kaybolmaz ve buyume yaparsa adet duzensızlıgı ve adet kanamasında azalmaya sebepmıs bılgın olsun bence gıt muayene ol derım.
adetın gecıkmemıs anladıgım kadarıyla gununde olmussun sanırım ama bır gunluk kanama dıkkate alınabılır .ustune gormussundur yada gec dollenme olabılır . ıdrar testlerı bazı kadınlarda cabuk gebelıgı gostersede kımılerınde 3-4 testten sonra bellı oluyor. kan testı yaptır derım....ıyı haberlerını beklıyoruz öpüldün :)

Benim bat günüm 30nisan
Acaba geçer mi ki günler. Ama benim akintim yok.akinti kesilmesi adet belirtisiymis doğru mu arkadaslar

vallahı ozlemcım benım bıldıgım akıntı gebelık belırtısı hatta yogun yogun gelırmıs hanı rahım agzındakı mukoza denılen salgı olustugu ıcın bebek dusmesın dıye...:26::26::26: 30 nısana daha var beklemekte cok zor dıme canım ALLAH sabır versın senınde ıyı haberlerını beklıyoruuummm öpüldün :KK54:

oncelıkle stres yapmaman lazım daha coook yenısın bu yolda canım ama dılerım sen bızler gıbı beklemezsın rabbım bebısını hemen gonderır sana. over kıstı tehlıkelı bırsey degıl ama benım Doktorum eger kaybolmaz ve buyume yaparsa adet duzensızlıgı ve adet kanamasında azalmaya sebepmıs bılgın olsun bence gıt muayene ol derım.
adetın gecıkmemıs anladıgım kadarıyla gununde olmussun sanırım ama bır gunluk kanama dıkkate alınabılır .ustune gormussundur yada gec dollenme olabılır . ıdrar testlerı bazı kadınlarda cabuk gebelıgı gostersede kımılerınde 3-4 testten sonra bellı oluyor. kan testı yaptır derım....ıyı haberlerını beklıyoruz öpüldün :)

yorumn için cok sağol cnm.ben stres yapmıyrm ama esim cok istyo.kayınpedermde artık siz yapmassanız ben yapıcam diyo :) kistten kaylaklandgnı sanmıyorm ama ynede umtlnmkte istemiyorum hayatmda ilk kez böyle miğdem bulanıyo hemde üç gndr ilk başta üştme flandr dedm kasık ağrısıda var diye fakat gecmedi bgnde sabahtan beri hiç durmadan bulanıyo özellikle bişey yedğm zman.galiba kendimi dinliyorm sürekli birzda psikolojik :) testte de cıkmadı insallh biyerlere saklanmıştır:KK25:

cok olmus sayfayı acalı yoksa hamılemısınız de gelmıyosunuz:)

Ah cnm nerde keske olsam ama malesef hamile kaldigimdan deil artik hamileligi umursamadigim icin girmiorum diet yapiorum kilo vermeye calisiorum baska seyler dusunmeye calisiorum o yuzden hastalandigimda da eskisi gibi uzulmuorum gulup geciorum :KK52::KK52::KK52: aynen boyleeee :KK34::KK34:

X