Hamilekte yatili misafir acil lutfen

Bizim insanlarimiz ne zaman değişecek çok merak ediyorum.29 günlük keyiften birinin evinde yatılı kalmak neyin kafası.ben annemde bile bı gün kalmak istemiyorum kendi evimi ozluyorum.bu yaşlıların çocuklarında kalmasının sebebi millete bak ben ne iyiyim gelinin evinde kalıyorum.helede siz hamilesiniz bende hamileyim ve değil 29 gün 1 günlük yatılı misafire tahammülüm yok.istedigi kadar yardım etsin ben sessiz ortamda uzanmak istiyorum.

H

lohusa olsa okeyde hamilelik hastalik deil. 3. Cocuguma hamileykrn bulantim dogumla bitti bir cok kisi bilir bu sitede tukurugumu yutamiyodum. Ama 2 oglum esim ve kendime yemek yapiyordum . El insaf yani hanimi tenzih ediyorum hamilelik hastalik deildir. Bir cok insan hamilelik boyunca gec saatlere kadar calisiyor. Gelip isini yapiyor diger cocuklarina bakiyor. Bence sizde duyarli olsaniz biraz.
Haklisiniz hamilelik hastalık değil.ben 7 aylık hamileyim hem çalışıyorum hem evin bütün işi bende duvar bile sildim geçen gün.ustune kızım var ve üstüne yüksek lisans yapıyorum.bunlarin hiçbiri beni o kadar zorlamazken bir günlük misafir gelse perişan oluyorum.konu yemek yapmak değil evin içinde özgürce uzanıp dinlenmemek.iceri geçip uzansa yanlış anlarlar eee sürekli onlarla otursa insan yorulur.

Hamileyim rahatsızım kendi kendime zor yetiyorum başıma çöreklenilmesini istemiyorum diye ağlansın bence😂
Ayy hastaneden gelip elini yıkamıyormuş beni en çok burası yaraladı :kusmuk: :temizlik:
Beni de en çok yemek yapmamak için dünden kalan azıcık yemeği ısıtıp dörde bölüp yiyip kalkmaları yaraladı. 🤣

Siz konu sahibinin ne şekilde hamile kaldığını ne zorluklar çektiğini bilemezsiniz belkide tüp bebekle hamile kaldı belkide düşük tehlikesi var,hoş bunların hiçbiride olmayabilir…Demem o ki her insanın hamile kalma ve hamilelik süreci farklı olabilir sizin kalkıp yemek yapmaya gücünüz yetmiş olabilir bazılarının olmaz.
Ki kalkıpta kv kp yemek yapmak hizmet etmek zorunda değil.Kadının karnı burnunda 1+1 evde okadar insan rahat edemez bu kadar uzun misafirlik süresi olmaz çok istiyorsa annesi veya diğer akrabalarına gider.Hamile kadına hizmet edilir hizmet beklenilmez.
Hamileliğini hastalık boyutunda geçiren insanlar var.Ayrıca hamilelik hastalık değil demişsiniz lohusalığa okey vermişsiniz lohusalık hastalık olduda bizim mi haberimiz yok?
😃

Kaç gündür sizde kayınvaldeniz. Evet 29 gun cok ama ilk gunden beri bunalmissınız belliki. Bence gebelik deil kayinvaldenizin kendisi yük gelmiş size. 2. Cocugunuz olurda ona hamileyken 3 kisiye yemek yapıcaksiniz mesela cok zor gelir saniyorum size. Dinlenmekde cok zor olur ozaman . Uzun kalmalara karsiyim ölüm kalim olmadikca ama bi hafta 10 gun filansa en guzel sekilde agirlanir artan yemegi 4 e bolmek tek cesit yemek yapmak ne biliyim. Anneniz gelsede mi boyle olur. Bence sizin gebelik deil esinizin annesine tahammuluz yok.
Herkesin hamileliği bir değil ki. Kiminin cok agrısı mide bulantısı halsizliği vs oluyor. En başta kabul etmeseydiniz keşke. Eşiniz karımın ağrıları var deseydi. Birkaç gün geliyorsa idare edilir ama 1 haftadan fazla kalıyorsa 1+1 evde normal karşılanamaz.Yemegi hazırlasa çay faslı var. Konu sahibi sizin yerinizde olsam ağrım var diyip uzanırım elimi de hiçbir işe sürmem. Ama birkaç günlüğüne geldilerse idare edin.

H

lohusa olsa okeyde hamilelik hastalik deil. 3. Cocuguma hamileykrn bulantim dogumla bitti bir cok kisi bilir bu sitede tukurugumu yutamiyodum. Ama 2 oglum esim ve kendime yemek yapiyordum . El insaf yani hanimi tenzih ediyorum hamilelik hastalik deildir. Bir cok insan hamilelik boyunca gec saatlere kadar calisiyor. Gelip isini yapiyor diger cocuklarina bakiyor. Bence sizde duyarli olsaniz biraz.
Neye duyarlı olsun tam olarak?

Benim ilk gebeliğim çok kolay geçmişti, hiç hissetmiyordum bile ama ikinci çok zorladı. Kanamalarım, bel ağrılarım çok oluyordu. Rapor alıp dinlene dinlene 37. haftaya kadar çalıştım ama bir de bana sorun nasıl çalıştım… Herkes sizin kadar mükemmel olmayabiliyor işte. Cidden neye duyarlı olsun bu kadın o kısmı anlamadım?

Benim ilk gebeliğim çok kolay geçmişti, hiç hissetmiyordum bile ama ikinci çok zorladı. Kanamalarım, bel ağrılarım çok oluyordu. Rapor alıp dinlene dinlene 37. haftaya kadar çalıştım ama bir de bana sorun nasıl çalıştım… Herkes sizin kadar mükemmel olmayabiliyor işte. Cidden neye duyarlı olsun bu kadın o kısmı anlamadım?

Aynen katılıyorum, konu sahibesi ağrım var, bulantım var rahatsızım kendime zor bakıyorum diyor, bazı üyeler de yok yok 1 ay boyunca misafir ağırla üstüne hizmet et diyorlar :KK51: Eşşek olsa ağrım var diyen insana bana yemek yap demez.

Kaç gündür sizde kayınvaldeniz. Evet 29 gun cok ama ilk gunden beri bunalmissınız belliki. Bence gebelik deil kayinvaldenizin kendisi yük gelmiş size. 2. Cocugunuz olurda ona hamileyken 3 kisiye yemek yapıcaksiniz mesela cok zor gelir saniyorum size. Dinlenmekde cok zor olur ozaman . Uzun kalmalara karsiyim ölüm kalim olmadikca ama bi hafta 10 gun filansa en guzel sekilde agirlanir artan yemegi 4 e bolmek tek cesit yemek yapmak ne biliyim. Anneniz gelsede mi boyle olur. Bence sizin gebelik deil esinizin annesine tahammuluz yok.
Çocuğum olsa eşim yapar cocuga sofra kur yanlarında otur getir götür derdi yok. Misafir olunca ağır oluyor ama..
Anneme gitmek istiyorum uzak.annem halimi biliyor. Kv yi sevmiyorum çünkü bilerek bisey yapmıyor kendi halinde yaşıyor.. Bi cop alıp evime gelmedi. Cöp yani .düşünün. eşyamı evime hiç yardımı olmadı.k3ndi derdindeler.
Sevmediğim için aşırı ağır geliyor tabiki.ek olarak

Annesi gelse yardımcın olur. Kv bu şekilde yapması doğru bir şey mi peki. Yardımcı olsa o da der ki birz daha kalsın belki de. Ama hamileyken insan kendisine bile yetmiyor. Kaldı ki fazladan iki kişi gelecek ve onlara hizmet edecek o haliyle. Yok canım başka istekleri. Kadin hizmetçi mi yapmak zorunda mı değil. Hayat müşterek. Herkes kendi ihtiyacını karşılayabilir o da madem oğlunun evi kalksın oğluna ve kocasına yapsın yemeği. Bırakın canım artık şu zihniyeti. Kadin hamile olmasa tm haklısınız derdim de ayıptır yazıktır günahtır ya. Hamile yapamaz kendimden biliyorum 3 buçuk aylık hamileyim mutfağa zor giriyorum bazen yemek için eşimi bile beklediğim oluyor gelsin de yapsn diye
Aynen tatlım ya saol valla içimdekiler.

H

Benim sancım var yazdığım.halde mi bunları yazıyorsun ciddiye almıyorum seni arkadaşım. Konudan yavaşça uzaklasabilirsin.

H

Kıskanmayın ya. Kimse size yardım etmedi eşiniz bi işin ucundan tutmadı, cocuklara kimse bi tas corba kaynatmadı 9 ay değersizliğinizi köküne kadar yaşamışsınız diye değer gören ve bekleyen sevilen kadınları kıskanmayın. Gidin 4.dogurun siz.

bana duyarli olun yazan bir uyeye siz duyarli olun yazdım. Konu sahibine deil. Dikkatli okuyun lutfen

H

En anneğg sensin en büyük kadın sensin ennn becerikli sensin en çok sen acılar cektin . Sen kendine layik gördüğün şekilde yaşadığın için çevrende kimi görsen dibe çekmek için ugrasaxaksin hayatın boyunca değil mi?

Kıskanmayın ya. Kimse size yardım etmedi eşiniz bi işin ucundan tutmadı, cocuklara kimse bi tas corba kaynatmadı 9 ay deiersizliğinizi köküne kadar yaşamışsınız diye değer gören ve bekleyen sevilen kadınları kıskanmayın. Gidin 4.dogurun siz.
Kim benmi 😅😅😅 cok komiksiniz.

En anneğg sensin en büyük kadın sensin ennn becerikli sensin en çok sen acılar cektin . Sen kendine layik gördüğün şekilde yaşadığın için çevrende kimi görsen dibe çekmek için ugrasaxaksin hayatın boyunca değil mi?
Yok canim aci cekmedim. Hatta omrumde cam bile silmedim. Malesef seni mutlu edemeyeceğim 😅

X