Hamileler,adaylar elele..kk göklere:)))

aman unutma tatlım folik içmeyi hımmmmm şimdiden başladı mide bulantıların ayyyy bebişin iyi olsun seni hiç bırakmasında 9 ay çek dert olmaz:ecrin_bebek:

tamam tatlım sağol bilgin için

Aynen bende öyle diyorum 9 ay kusmaya razıyım... Herşeyei çekmeye razıyım yeterki o beni bırakmasın.

canlarım ben yemeğe çıkıyorum gelince görüşürüz kıvırcık edut canlarım o güzel canınızı sıkmayın konuşarak herşey hallolur sonuçta herşey ortak bu çocukda tek başına yapılmadığına göre her türlü yanınızda olmak zorundalar sadece erkek oldukları için gurur yapıyorlar sanırım herşey düzelecek bugünlere de gülüp geçeceğiz dert etmeyin canlarım çalışın elinizden geleni yapın gerisi Allaha kalmış hepinizi seviyorum canlarım haydin görüşürük afeyet olsun hepinize

ayy yarım saatt kayboldum ortadan ne ok ilerlemşsiniz =)))
halevim.. folic asidini ihmal etme.. tatilde bebiş olabilir =))) ne zaman geleceği hiç belli olmaz... hem onun hiç bir zararı yok.. içmeye devam et...

ayy yarım saatt kayboldum ortadan ne ok ilerlemşsiniz =)))
halevim.. folic asidini ihmal etme.. tatilde bebiş olabilir =))) ne zaman geleceği hiç belli olmaz... hem onun hiç bir zararı yok.. içmeye devam et...

Ben çocuk olmuyo diye 1-2 kez içip bırakmıştım folic'imi şimdi doktor bi tek onu iç dedi ama bu seferde ben unuttum boshayallersmile eşime folic siparişi mi versem acaba dışarıdan.

kıvırcıkım...
kendini üzüyorsun yok yere canımın içi... daha öncede defalarca söyledim.. yine söylüyorum....
senin için henüz çoookk erken.... adetlerin düzenli..bir sorunun yok... bunlar için şükrtmelisin.. PCOS nasıl bir illet bunu tahmin bile edemezsin... bak şimdi hamileyim ama sonrasını düşünüyorum..çünkü ilaç olmadan adet olamıyorum... bizleri düşün haline şükret...
senin bence en büyük yanlışın yumurtlama günlerine göre ilişkiye girmen.. 10. gündü bitti bu ay diyorsun... bunu bilemezsiin... asla emin olamazsın... bende o ay hissettim yumurtladığımı ama 30. gün tekrar yumurtam oldu ve hamile kaldım... gün aşırı en kötü ihtimalle 2 gün ara ile ilişkiye devam etmelisin... en azından denedim olmadı dersin.. ama bu durumda bunu diyemezsin...
üzme kendini...
daha çookkk yolun başındasın..
bak hamilelere... herkes aylar sonra hamile kalabildi.. o kadar kolay değil ne yazıkki... sende o süreci yaşıyorsun.. ama bizim gibi sende hamile kalacaksın ve o süreç bitecek...
sen yeter ki iste... sabırlı ol...çalış...güven.....meleğin gelecektir tatlım

Ben çocuk olmuyo diye 1-2 kez içip bırakmıştım folic'imi şimdi doktor bi tek onu iç dedi ama bu seferde ben unuttum boshayallersmile eşime folic siparişi mi versem acaba dışarıdan.

arada 1-2 tane unutmakla birşey olmaz..bugünlük idare et ama bundna sonra unutmamaya çalış...
henüz çokk üçük miniş... ilerleyen zamanlarda başlıcak senden folicasit çekmeye. için rahat olsun

edutum...
kuzum....
bu dönem çok stresli... sen zaten bir sürü duygu dalgalanması yaşıyorsun kendi içinde... eşinlede bunları paylaşmazsan işler iyice sarpa sarar.... ne olusa olsun eşinle aranda hiç kırgınlık olmamalı.. herşeyi paylaşmalısın.. belki biraz abartıyoruz... abartıyoruz derken çok üzülüyoruz.. kendimize hakim olamıyoruz... çok ağlıyoruz.. o yüzden eşlerimiz kızıyor bize.. bizde bizi anlamadıklarını sanıyoruz... ama işin aslı öyle değil... yeterki sen ağlama, yeterki gül bebeğimiz olmasın dedi kaç kez eşim.. bunu hiç istemedği halde... onları üzmeyeye çalışalım.. biraz güçlü olalım... boş durmaklada olmuyor.. tedavi olmak gerekiyorsa ol.. aşılama istiyorsan yaptır.. ama eşinle duygularını paylaş... onuda kendinide üzme canım benim.. zaten sizde eşinle sürekli birlikte olamadınız.. belki sizin probleminizde uygun zamanda birlikte olamamaktır... bu yumurtanın ne zaman çatlayacağı hiç belli olmuyor ki..

gayecim.... cinsiyeti nedir, hcg değerim nedir...v.s böyle şeylere hiç takılma... banada neler neler söylediler.. ama hiç biri tutmadı =))) sen takılma bunlara..sağlıklı olsun, seninle olsun önemli olan bu... değerinin kaç olduğunu unut gitsin... bana hiç hcg testi yaptırmadı dr um.. ben kendim yaptırdım.. emin olamadım çünkü ultrasonda gördüğüm halde....

ben 5+5 de öğrendim hamile olduğumu..değerim 30.000 küsürdü.... cinsiyetide erkek..keseyide gördüm o gün..

kıvırcıkım...
kendini üzüyorsun yok yere canımın içi... daha öncede defalarca söyledim.. yine söylüyorum....
senin için henüz çoookk erken.... adetlerin düzenli..bir sorunun yok... bunlar için şükrtmelisin.. PCOS nasıl bir illet bunu tahmin bile edemezsin... bak şimdi hamileyim ama sonrasını düşünüyorum..çünkü ilaç olmadan adet olamıyorum... bizleri düşün haline şükret...
senin bence en büyük yanlışın yumurtlama günlerine göre ilişkiye girmen.. 10. gündü bitti bu ay diyorsun... bunu bilemezsiin... asla emin olamazsın... bende o ay hissettim yumurtladığımı ama 30. gün tekrar yumurtam oldu ve hamile kaldım... gün aşırı en kötü ihtimalle 2 gün ara ile ilişkiye devam etmelisin... en azından denedim olmadı dersin.. ama bu durumda bunu diyemezsin...
üzme kendini...
bak hamilelere... herkes aylar sonra hamile kalabildi.. o kadar kolay değil ne yazıkki... sende o süreci yaşıyorsun.. ama bizim gibi sende hamile kalacaksın ve o süreç bitecek...

Lapacı canım o kadar güzel söyledin ki daha ne denir... bizde bu pcos illeti varken herkes bizden daha şanslı... yaw progestana rağmen yine sökülmemeye başlamıştı adetim... her ultrason görüntüsünde inci gibi pcolar duruyor.Bak çocuk yapmayı geçtim başka düzenleri de bozuyor lanet olası şey. Bak bende insülin direnci çıktı...Belki dikkat etmesem ileride şeker hastası adayıyım.Ama yapacak birşey yok... Rabbim inşallah bebeğimi sağlıkla doğurmamı nasip eder ama 2. ye Allah kerim deriz. Çünkü yaşta ilerleyecek.

Kızlar size komik bişey anlatayım... Sabah eşimle arabadaki diyaloğumuz bu...
Ben: Yaa ben gazdan uçucam galiba... yine pırt doldum.
Eşim: Pıst mı doldun? Sakın pırtlayım derken çocuğu pırtlama.
Ben: !! çocuğu mu pırtlamiim ? saçmalama aşkım kaydirigubbakcemile3

delikafadulden delikafadulden

deli kız yaaadelikafadulden

kıvırcıkım...
üzme kendini...

seni mi kırıcam lapacım
tamam
bu aydan sonra 2 bış bi dolu gidicem
sen istersinde ben yapmazmıyım

:roflol:

edutum...
kuzum....
bu dönem çok stresli... sen zaten bir sürü duygu dalgalanması yaşıyorsun kendi içinde... eşinlede bunları paylaşmazsan işler iyice sarpa sarar.... ne olusa olsun eşinle aranda hiç kırgınlık olmamalı.. herşeyi paylaşmalısın.. belki biraz abartıyoruz... abartıyoruz derken çok üzülüyoruz.. kendimize hakim olamıyoruz... çok ağlıyoruz.. o yüzden eşlerimiz kızıyor bize.. bizde bizi anlamadıklarını sanıyoruz... ama işin aslı öyle değil... yeterki sen ağlama, yeterki gül bebeğimiz olmasın dedi kaç kez eşim.. bunu hiç istemedği halde... onları üzmeyeye çalışalım.. biraz güçlü olalım... boş durmaklada olmuyor.. tedavi olmak gerekiyorsa ol.. aşılama istiyorsan yaptır.. ama eşinle duygularını paylaş... onuda kendinide üzme canım benim.. zaten sizde eşinle sürekli birlikte olamadınız.. belki sizin probleminizde uygun zamanda birlikte olamamaktır... bu yumurtanın ne zaman çatlayacağı hiç belli olmuyor ki..

kuzum benim derdim daha farklı sorun onda da olduğu için üzülsün istemyiroum

kuzum benim derdim daha farklı sorun onda da olduğu için üzülsün istemyiroum

canım benim sorun sende yada onda yada her ikinizde... Eğer sorun ondaysa eşin belki konu açılınca belki üzüleceği birşey duyar yada suçlanır diye kendini geri çekiyor olabilir...zannetmiyorum ki o da istemesin baba olmayı... Sen bunu eşine bir bir düşündüğün gibi anlat.Sorun kimde olursa olsun üstünden gelmek konusunda bir olmanız gerektiğini anlat. Ben hep "benim yüzümden" derken eşim bi gün bana bağırdı ne yani sorun bende olsaydı "senin yüzünden "mi diyecektin dedi.Haklıydı aslında.Ortak bir hayata imza attık.her zorluğu birlikte yeneceğiz diye.her mutluluğu birlikte yaşayacağız diye... Eğer ortada bir sorun varsa yine birlik olup aşılacak bu.Kimse tek başına savaşarak savaş kazanmamıştır.

X