Hamileliğe hazırlıkda folibol folikasit ?

cheryyy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2024
12
4
Çocuk düşünüyoruz sağlık ocağına gittim doktor direk folibol verdi 2 ay kullansan yeterli dedi aldım eve gelip araştırıdığımda folibol aşırı folik asit içerdiğini yan etki yaptığını vs vs birsürü şey okudum kimisi günlük yarım yarım kullanmış kimisi gün aşırı kullanmış felan gözüm korktu bunları okuyunca ne yapacağımı bilemedim doktor günde 1 adet kullan dedi yan etkilerinin fazla olduğunu okuyunca gün aşırı içmeye karar verdim siz ne düşünüyorsunuz kullanan bilgisi va olan var mı kızlar ?

Devletin karşıladığı sanırım tek folik asit o. O yüzden onu veriyorlar. Annem ünite ünite kan aldı kan kaybı için ona verdiler folbiol'ü, sağlıklı bi insan için bence de aşırı. Bütçe ayırabiliyorsanız diğer folik asitlerden kullanın bence. Ben elenatal kullanıyorum

Çocuk düşünüyoruz sağlık ocağına gittim doktor direk folibol verdi 2 ay kullansan yeterli dedi aldım eve gelip araştırıdığımda folibol aşırı folik asit içerdiğini yan etki yaptığını vs vs birsürü şey okudum kimisi günlük yarım yarım kullanmış kimisi gün aşırı kullanmış felan gözüm korktu bunları okuyunca ne yapacağımı bilemedim doktor günde 1 adet kullan dedi yan etkilerinin fazla olduğunu okuyunca gün aşırı içmeye karar verdim siz ne düşünüyorsunuz kullanan bilgisi va olan var mı kızlar ?
Ben de eczaneye gidip sordum folbiol verdiler. Eve geldim arastirdim cok fazla oldugunu gordum korktum biraktim. Doktora sordum gunluk 400mikro gr olacak sekilde hangi markaninkini alirsan al hepsi ayni en ucuzunu kullan gitsin dedi. Ben elenatal 1 kullandim 2 ay, icinde her sey var, ek bi de sunu alayim bi de su vitaminim de olsun diye dert etmiyorum. Iyidir degildir bilemem. Su ana kadar bi sorun yasamadim.

Merhaba ben bunu kullanmıştım. Folbiol kullanmanızı önermem o eksiklik durumunda kullanılıyor. Tahlil yapıp bir eksiklik saptanmadıysa daha 400 mikro gr içerikli bir şey kullanmalısınız. Muhtemelen de eksiklik yoktur.
IMG_7195.jpeg

Ben bu folbiolü neredeyse 7 8 ay düzenli içtim doktor dedi fazlası idrar ter ile atılır en son kan verdiğimde 17 nin üzerinde çıkmıştı fazla gösteriyordu ve iki üç ay içmeme rağmen içmeme sebebimde sıkılmıştım hergün kullanmaktan zaten hamile de değilim diye bıraktım iyiki de bırakmışım o zaman 😯

X