Hamileligi erken öğrenenler bana yardım edebilir mi

Merhaba. Bence hiç üzülme doktorlar bi sıkıntı olmadığını söylüyorlar demeki düşünmemen gerekiyor. Türkiyeye geldiğindede hamama girmeni tavsiye ederim yumurtlama döneminde bana çok yararı olmuştu. Doktorlar 1 seneye kadar hamile kalmamanı normal karşılıyorlar. O yüzden rahat ol inşallah tez zamanda isteğine kavuşursun 🤲🏻
Allah razı olsun 🙏🏼 çok sağolun . biliyorum ama eşim çok istiyor.her ay adet olduğumda gözleri doluyor adamın 🥲 15 yıl burada yalnız yaşamış ,bir an önce aile olmak istiyor o yüzden.malesef kan tahlili yapmak gibi bir lüksüm yok burada yoksa her ay kontrol ettirirdim.ne belirtiler vardı ,hatta en son geçen ay 9 gün sürünce adetim doktor belki bebek vardı ama tutamadan düştü dedi .işte kan tahlili olmadan bilemiyorum var mıydı yok muydu.gercekten burada türk doktorlarının oradaki lüksümuzun farkına vardım .Allah eksikliklerini göstermesin .

Allah razı olsun 🙏🏼 çok sağolun . biliyorum ama eşim çok istiyor.her ay adet olduğumda gözleri doluyor adamın 🥲 15 yıl burada yalnız yaşamış ,bir an önce aile olmak istiyor o yüzden.malesef kan tahlili yapmak gibi bir lüksüm yok burada yoksa her ay kontrol ettirirdim.ne belirtiler vardı ,hatta en son geçen ay 9 gün sürünce adetim doktor belki bebek vardı ama tutamadan düştü dedi .işte kan tahlili olmadan bilemiyorum var mıydı yok muydu.gercekten burada türk doktorlarının oradaki lüksümuzun farkına vardım .Allah eksikliklerini göstermesin .
Bende polikistik over sendromum hamile kalmam daha zor normalde ama nenelerimizin zamanında yaptıkları şeyleri denedim ve işe yaradı gerçekten. Adetden hemen sonra bir kaç gün soğanları kaynatip bir bardak içtim geri kalanına buharında oturdum eğer tıkanıklık varsa açılmasını sağlıyormuş pek inanmazdım bunlara ama denedim valla :) bide yumurtlama döneminde hamama gitmiştim sicak kaynar suda bi yarım saat oturdum sonra hamile kalmiştim. Bide bunların dışında sürekli düşünmedim acaba hamilemiyim değilmiyim. Saldım düşünmedim. Sadece dediklerini yaptım. Pekte inanmayarak ama oldu valla. Sende dene istersen tavsiye ederim

Bende polikistik over sendromum hamile kalmam daha zor normalde ama nenelerimizin zamanında yaptıkları şeyleri denedim ve işe yaradı gerçekten. Adetden hemen sonra bir kaç gün soğanları kaynatip bir bardak içtim geri kalanına buharında oturdum eğer tıkanıklık varsa açılmasını sağlıyormuş pek inanmazdım bunlara ama denedim valla :) bide yumurtlama döneminde hamama gitmiştim sicak kaynar suda bi yarım saat oturdum sonra hamile kalmiştim. Bide bunların dışında sürekli düşünmedim acaba hamilemiyim değilmiyim. Saldım düşünmedim. Sadece dediklerini yaptım. Pekte inanmayarak ama oldu valla. Sende dene istersen tavsiye ederim
Deneyeceğim ,çok teşekkür ederim 🙏🏼 tanismiyoruz ama iyiki varsınız .çok sağolun .

Canım test yaparsan sonucunu at merak ettim ben de bekleyenlerdenim inşallah hepimizin olur 🤲🏻

Tekrardan merhaba hepinize
Ben bu sabah ilk idrarla test yaptım böyle çıktı . Var mıdır gebelik yoksa ? Adetime 4 gün var .
Ne olur bana dua edin ,varsa tutunsun bana 🙏🏼

IMG_20240110_094307.jpg

Daha önce çizgi bile çıkmazdı ,ışığa tutardım
Testleri kirardim .yatigim ilk 3 dakikada çizgi çıktı sabah daha netti .

Bende polikistik over sendromum hamile kalmam daha zor normalde ama nenelerimizin zamanında yaptıkları şeyleri denedim ve işe yaradı gerçekten. Adetden hemen sonra bir kaç gün soğanları kaynatip bir bardak içtim geri kalanına buharında oturdum eğer tıkanıklık varsa açılmasını sağlıyormuş pek inanmazdım bunlara ama denedim valla :) bide yumurtlama döneminde hamama gitmiştim sicak kaynar suda bi yarım saat oturdum sonra hamile kalmiştim. Bide bunların dışında sürekli düşünmedim acaba hamilemiyim değilmiyim. Saldım düşünmedim. Sadece dediklerini yaptım. Pekte inanmayarak ama oldu valla. Sende dene istersen t

Canım test yaparsan sonucunu at merak ettim ben de bekleyenlerdenim inşallah hepimizin olur 🤲🏻
Testime bakar mısınız 🙏🏼

Merhaba canım bende 27 yaşındayım ve benimde ilk hamileligim. Hersey yolunda olsa belki bi tavsiye veremezdim ama 13. Haftamda olmama rağmen çok zor şeyler yaşadım.
Sen ve bebeğin sağlıklı olduğu sürece kafana takma hapşırma olayını. Onu doğal refleksinle kontrollü yapıyorsun zaten. Kıyafet konusundada kendini nasıl rahat hissediyorsan öyle giyin bence.
Sadece doktorun sana hormon ilaci takviye ederse genetiğine uygunmu diye kesinlikle üzerinde dur. 😔 ben bu yüzden çok çektim ve çekiyorum. Ve yapabildiğin yere kadar günlük 1 saat en azından yürüyüşünü yapmaya çalış. (Tabiki doktoruna danis, benim gittigim her doktor günde 1 saat yürüyüşünü çok iyi olduğunu söyledi.) Hareket çok önemli gebelikte. Allah korusun trombozu tetikliyor çünkü. Oda başıma geldi.
İnşallah çok güzel bi hamilelik geçirirsin. 💕
Merhaba kan sulandırıcı iğne mi kullanıyorsun. Benimde bacak trombozu geçmişim var

Merhaba kan sulandırıcı iğne mi kullanıyorsun. Benimde bacak trombozu geçmişim var
Evet maalesef. Doktorun verdiği bana uygun olmayan hormon ilaci vucudumu alt üst etti. Şimdi doğuma kadar daracık varıs çorabı giymeli ve her gün 2 igne almalıyım. Bacaklarim mosmor oldu iğnelerden😞

Merhaba canım, mesajını şimdi gördüm. Hasta olmuşsun bile ama sonraki dönemin için yazmak istedim.
Ben hamileligimi çok erken ogredim. 3 haftalikti ve testim pozitif çıkmıştı.
Bu kadar erken dönemde en büyük ve tek belirtim şuydu: her ay yumurtlama dönemi beyaz sümüksü sıvı gelir ya, işte hamile kaldığım Ay o gelmedi. Hatta yumurtlamadimmi bu ay noluyor diye düşündüm. Bebiş tuttuğu içinmiş meğerse.
Çoğu kişi de o akıntının olması hamilelik belirtisi diyor ki bende internette belirti olarak hep bunu görürüm. Çok şaşırdım. Her bünye farklı oluyor ondan sanırım.

Evet maalesef. Doktorun verdiği bana uygun olmayan hormon ilaci vucudumu alt üst etti. Şimdi doğuma kadar daracık varıs çorabı giymeli ve her gün 2 igne almalıyım. Bacaklarim mosmor oldu iğnelerden😞
Kanında pıhtılaşma bozukluğu mu var genetik test yaptırdın mi . Benim bacağımda derin ven trombozu var . Seninde mi aynı .ona göre önlem alayım bende ratgele ilaç kullanmaktan kacinayim

Sanırım genetik bi problem değil. Çünkü hamilelik öncesinde, hamileliktede bir sürü test yaptırdım. Kan değerlerim hep olması gerektiği gibi çıktı. Doktorlar hormonların çok oynadığı için tromboz olmuş dediler. O yüzden o hormon ilacı yüzünden olduğunu düşünüyorum.
Ben dünde doktordaydim. İlacımı değiştirmek istiyorum en azından dozu günde 1 olsun ya da sulandirici hap falan verin dedim. Vermediler. Hamilelikte pek seçenek yok böyle olmalısın dediler. Gebelikte varsa ta da düşünüyorsan bence kesinlikle doktora danisip ilaç kullan canım.

Evet var tebrik ederim yarın tekrardan yapın bir test kan vermeye gidemiyorsanız 😍
Merhabalar 🌺 dün akşam d attest yaptım
Bu sabahta ilk 3 dakikada çizgi çıktı ama yine çok net değildi. Doktora gittim onlarda idrar tahlili yaptılar pozitif dedi doktor ama çok çok küçük olduğu için görünmez dedi. Ayın 24unde gel görürüz keseyi dedi. O kadar mutluyum ki 🙏🏼😊😊
Bu mübarek günde isteyen dileyen herkes için , bu yazıya denk gelen okuyan herkese duam en kısa zamanda sağlıkla doldursun kucağını 🙏🙏kimseyi aratmasın. Hepinizden Allah razı olsun .burada yalnızım paylasacak kimsem yoktu. Bana destek oldunuz .çok sağolun.

Sanırım 3 haftalık daha 🫠
Merhabalar 🌺 dün akşam d attest yaptım
Bu sabahta ilk 3 dakikada çizgi çıktı ama yine çok net değildi. Doktora gittim onlarda idrar tahlili yaptılar pozitif dedi doktor ama çok çok küçük olduğu için görünmez dedi. Ayın 24unde gel görürüz keseyi dedi. O kadar mutluyum ki 🙏🏼😊😊
Bu mübarek günde isteyen dileyen herkes için , bu yazıya denk gelen okuyan herkese duam en kısa zamanda sağlıkla doldursun kucağını 🙏🙏kimseyi aratmasın. Hepinizden Allah razı olsun .burada yalnızım paylasacak kimsem yoktu. Bana destek oldunuz .çok sağolun.

Sanırım 3 haftalık daha 🫠
Ben 3-4 haftalıkken keseyi gördüm nasıl göremiyorlarmış. Kan değerlerine bakmadan bunu söylemeleri değişik geldi. Kan değerim 1400 lerdeyken 1 gün sonrası koştur koştur kadın doğuma gittim 😂

X