Hamileliğinizi kaçıncı haftada öğrendiniz?

hamieliğinizi kaçıncı haftada öğrendiniz?

• Ankete Katılan
    244
Bir kaç gün önce bel ağrısı ve karın ağrısı çekmeye başladım. Açık kahve de lekelenmem oldu. Şu anda da aşırı akıntım var. Adetime 4 gün var. Acaba hamile miyim? :/

Canim iki gun daha beklede bi test yap, suan biraz erken cikmasi. Ben 5 gun kala yapmistim cikmamisti bir gun kala yaptim cikti

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yarın sabah test yapmayı düşünüyordum çok merak ediyorum ama mutlu bir heyecanla değil. Bu gidişle hamile bile olsam eşime dayanamayıp boşanacagim sanırım :KK43:( çok zamansız oldu bu :'(

Canim ne yaptin test yaptirdin mi. Rabbim hakkinda hayirlisini nasip etsin, zor bir durum Allah yardimcin olsun

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

anlamadığım bişey var gebelik adetin ortasında yani ovulasyon gününde oluşmazmı eğer öyleyse adete 1 gün kala nasıl olurda 4 haftalık yada 5 haftalık gebelik oluşuyor 4 haftalıksa adetin biter bitmez gebe kalınmış olması lazım

anlamadığım bişey var gebelik adetin ortasında yani ovulasyon gününde oluşmazmı eğer öyleyse adete 1 gün kala nasıl olurda 4 haftalık yada 5 haftalık gebelik oluşuyor 4 haftalıksa adetin biter bitmez gebe kalınmış olması lazım

Gebeliğin birinci ve ikinci haftası diye birşey yoktur. Bu hesap adet döngüsüne gore yapılır ve o şekilde ifade edilir. Diyelim ki 28 gunde bır adet goren bır kadın, 14. gun yumurtladı ve dollenme oldu. Dollenmenın oldugu ılk gunler aslında gebelıgın 2. haftası olarak adlandırılır. Ardından dollenmıs yumurtanın tuplerden rahıme olan yolculugu baslar. Bu surecte Gebeliğin 3. haftasıdır. Ve son olarak beklenen adet tarıhınde gebelik artık 4 haftalık olarak adlandırılır.

Ben hamile kaldığım zaman asırı kasık agrılarımdan suphelenıp adetıme 4 gun kala ıdrarda sılık cozgıyle ogrenmıstım bebegımı. Ikı gun sonar doktora gıttım. Doktor 3 hafta 5 gunluk hamılesın demıstı. Ancak ne yazık kı bebeğimi 8 haftalıkken kaybettım:KK43:

Umarım yardımı olur canım

hamileliğin birinci haftası en son olduğun adetin ilk günüdür yani yumurtanın döllendiği tarihten hesaplanmaz. ben 26 martta en son adet gördüm gebelik başlangıcı da ona göre hesaplanıyor örnek olarak.

Kizlar merhaba bende arastirdim ve ovulasyon donemi degilde adet tarihi ilk hafta olarak sayiliyormus ,bisey daha ogrenmis olduk

Ben de çok merak ediyorum,
Hamile oldugunuzu kaçıncı haftada öğrendiniz,
Hamile iken regl oldunuz mu?
İlaç kullandınız mı , film çekindiniz mi?
Alkol ,sigara aldınız mı
Ben de korunmuyorum ancak bebeğimiz olmuyor ve bazen ilaç kullanıyorum, bazen özel gunlerde alkol alabiliyorum
Her ay düzenli test yapıyorum ama hep olumsuz

İlk iki gebeliğimde adetten 2 gün önce
Sonuncu da adet günü öğrendim şiddetli ateşle beraber o gün ateşten kendimi kaybedecektim duş filan aldirdilar yatağa düştüm

X