hamilelik belirtileri

Bende iki yıldır evliyim benimde olmadı bu dediğin bütün belirtileri yaşadım ama maalesef yine yok bunlar birazda psikolojik olabilir çünku sürekli vücudunu dinlemekten kendini hamile gibi hissedersin benim başım mi dönmedi midem bulanip kusmalar mi dersin adetlerim bir hafta gecikti gene yok gene yok ama ben o aralar çok takiyordum kafama neden olmuyor diye çok istiyordum.Artik alistim galiba o kadar takmıyorum hiç bir belirtim de yok. Önümüzdeki ay aşılama yaptircam kısmet olursa bakalım bide onu deneyelim
Bende iki yıldır evliyim benimde olmadı bu dediğin bütün belirtileri yaşadım ama maalesef yine yok bunlar birazda psikolojik olabilir çünku sürekli vücudunu dinlemekten kendini hamile gibi hissedersin benim başım mi dönmedi midem bulanip kusmalar mi dersin adetlerim bir hafta gecikti gene yok gene yok ama ben o aralar çok takiyordum kafama neden olmuyor diye çok istiyordum.Artik alistim galiba o kadar takmıyorum hiç bir belirtim de yok. Önümüzdeki ay aşılama yaptircam kısmet olursa bakalım bide onu deneyel
Bende iki yıldır evliyim benimde olmadı bu dediğin bütün belirtileri yaşadım ama maalesef yine yok bunlar birazda psikolojik olabilir çünku sürekli vücudunu dinlemekten kendini hamile gibi hissedersin benim başım mi dönmedi midem bulanip kusmalar mi dersin adetlerim bir hafta gecikti gene yok gene yok ama ben o aralar çok takiyordum kafama neden olmuyor diye çok istiyordum.Artik alistim galiba o kadar takmıyorum hiç bir belirtim de yok. Önümüzdeki ay aşılama yaptircam kısmet olursa bakalım bide onu deneyelim 😄
Benim 1 sene dolmadigi icin doktor acikcasi basindan savar gibi geri gönderdi. Varsa bir sorun önceden önlemini almak istedik sadece. Belirtilere gelince aynen dedigin gibi oluyor.. Hamile arkadaslarimdan daha cok hamilelik belirtileri yasiyorum onlarda tık yok😂 İnsallah seninde hayırlısıyla olur canm isteyen herkesin olsun. İstemesek daha kolay olurdu cunku etrafimda kazayla hamile kalip yakinan o kadar cok tanidigim var ki.. Rabbim dogru zamanda verecektir ben artik bu aydan sonra birakicam akisina. İşe girmeyi dusunuyorum bebek olursa diye ertelemistik. En azindan kafam mesgul olur

Beynimden gecenlere ah bir engel olabilsem sürekli her şeyden bir mana çıkardığımı farkettim😅 Bebek dusunmeden önce adet öncesi belirtilerimi bile hatirlamiyorum cunku hic dikkat etmezdim olacagi gun agrirdi bacaklarim ondan anlardim ama simdi bir hafta onceden regl sancilari cekiyorum kafayi yememek elde degil😅 Zaten hic test yapmiyorum bu ay gecikirse yapicam 💓
Hakkınızda hayırlısı olsun bol dua ve sabır 😊

Bende iki yıldır evliyim benimde olmadı bu dediğin bütün belirtileri yaşadım ama maalesef yine yok bunlar birazda psikolojik olabilir çünku sürekli vücudunu dinlemekten kendini hamile gibi hissedersin benim başım mi dönmedi midem bulanip kusmalar mi dersin adetlerim bir hafta gecikti gene yok gene yok ama ben o aralar çok takiyordum kafama neden olmuyor diye çok istiyordum.Artik alistim galiba o kadar takmıyorum hiç bir belirtim de yok. Önümüzdeki ay aşılama yaptircam kısmet olursa bakalım bide onu deneyelim 😄
Güzel haberlerin hemen gelir insallah ☺️

Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle değerli vaktinizi ayırıp okursanız ve kafamdaki soruları cevaplarsanız çok mutlu olurum.. Ben 2 senelik evliyim ve son 6 aydır bebiş istiyoruz.. Biliyorum aranızda yıllardır bu özlemi çeken var ve bana henüz çok erken diyecekler var..Ama durum öyle değil. 29 yaşındayım ve 30'lu yaşlarımdan önce hamile kalmayı çok istiyorum. Çünkü takdir edersiniz ki zaman aleyhimize işliyor malesef. Doktora gittim rutin kontroller icin bir sorun yok 1 sene olmaması normal dedi fakat beklemek öyle zor ki..Sizleride fazla sıkmadan artık esas konuya geçiyorum.Ovulasyon takibi yapiyorum. Bat'a 6 gün var ve ilk defa bu sitede herkesin yazdığı belirtileri yaşıyorum.Kasıkta ara ara yanma hissi ve batma şeklinde. Halsizlik, uyku hali, mide yanması ve kremsi beyaz akıntı. Bunlar dışında göğüs hassasiyetim mide bulantım baş dönmem vs yok.Herkes kabızlıktan bahsetmiş ama bende tam tersi bir kaç gündür ishal olma hali mevcut. Test yapmakta istemiyorum cünkü önceki aylarda bi heves alıp bir çok test yaptım ve sonuç hüsran..Lütfen fikirlerinizi belirtin yorumlarınıza ihtiyacım var.. Rabbim anne olmak isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın.. Özellikle hamile anneler yaşadıkları belirtileri yazarlarsa çok mutlu olurum. Bu belirtiler psikolojikte olabilir çünkü takıntı haline geliyor bir süre sonra ne kadar istemesemde:) Bekliyorum Canlar :)))
Merhaba bende 3 senedir evli ve 6 7 aydır uğraşıyorum sizin gibi bata 6 gün var benimde doktora gittim iki aydır ağrım var diye sol tarafta ufak bi kist çıktı ilaçlar verdi bunla erir gebeliğe engel bir durum yok dedi bilmiyorum kullandığım ilaçlardan mı ama bende de sizin gibi belirtiler çok kasık ve bel ağrısı hiç ağrımaz normalde belim baş dönmesi ağrısı uyku hali var belki de psikolojik her ay umutla beklediğimiz için buna yoruyoruz inşallah en kisa zamanda bizde bebiş sahibi oluruz 🌸

Öncelikle cevapladığın için teşekkür ederim.. Allah evladına sağlıklı uzun ömürler versin ve dilerim ki ikinci kez anne olursun..Benimde kafamı yoran tek şey daha doğrusu umudumu bu ay yitiren durum kabızlık ve göğüs hassasiyetimin olmamasi..Her hamilelik farklı olur deniliyor ama genel olgu bu yönde anladığım kadarıyla.. En kötüsüde kimseyle paylaşamamak :) Çünkü kimseyi umutlandırmak ya da negatifi görünce üzmek istemiyorum:) Herkes bebis soruyor ve bu beni daha çok üzüyor. Bazen hiç anne olamayacam gibi geliyor. Takmamak akısına bırakmak en iyisi ama o da ne mümkün :)
Asla umutsuzluğa kapılma :) bir düşük yaptım ve ardından çok şükür bir evladım oldu. İkisinde de asla belirtim yoktu kasıkta batma dışında. Hemde 9 ay boyunca yaşamadım. Ne mide bulantısı ne göğüs hassasiyeti baş dönmesi hiç biri olmadı. Umarım herşey gönlünce olsun :) ama ne zaman kafaya takmazsan o ay hamile kalırsın psikoloji önemli :)

Merhaba bende 3 senedir evli ve 6 7 aydır uğraşıyorum sizin gibi bata 6 gün var benimde doktora gittim iki aydır ağrım var diye sol tarafta ufak bi kist çıktı ilaçlar verdi bunla erir gebeliğe engel bir durum yok dedi bilmiyorum kullandığım ilaçlardan mı ama bende de sizin gibi belirtiler çok kasık ve bel ağrısı hiç ağrımaz normalde belim baş dönmesi ağrısı uyku hali var belki de psikolojik her ay umutla beklediğimiz için buna yoruyoruz inşallah en kisa zamanda bizde bebiş sahibi oluruz 🌸

Asla umutsuzluğa kapılma :) bir düşük yaptım ve ardından çok şükür bir evladım oldu. İkisinde de asla belirtim yoktu kasıkta batma dışında. Hemde 9 ay boyunca yaşamadım. Ne mide bulantısı ne göğüs hassasiyeti baş dönmesi hiç biri olmadı. Umarım herşey gönlünce olsun :) ama ne zaman kafaya takmazsan o ay hamile kalırsın psikoloji önemli :)

ayy insallah dedigin gibi olur💕 Gecikmemin ikinci günü ve hayatimda ilk defa gögüslerim acıyor ve ilk defa adetim gecikiyor.hafif akıntım devam ediyor. Ama ben test yapamadim korkumdan yine hayal kirikligi olmasin diye.1 haftaya kadar gecikmesi normamis. Stres vs yapabiliyormus. Oyuzden beklemek zor olsada bekleyecem 🌸

insallah Rabbim çok bekletmez biz isteyenleri evlat sahibi yapar 💕 Eger psikolojikse bu yasadigim belirtiler gercekten bu son olur ve bırakırım kendimi dinlemeyi. Umut edip hayaller kuruyorum sonu hüsran olursa yıkılırım 🥲 gecikmemin ikinci günü eşime bile söylemedim. O da garibim soruyor sürekli an azından bir kişi üzülür yoksada 😢

Arkadaslar ben siteye yeni üye oldum alıntı yapma vs arada karistirip direkt yorum yaziyorum😅 Ve silemiyorumda. Yorum yazan herkese sonsuz tesekkurler. Kusura bakmayin bir heyecan yaziyorum ama 😅

Herkese merhaba, Bende 6-7 ay uğraştım gebelik için adetlerimde hep düzensizdi 50-60 günü buluyordu adet olmam pko var bende. Ocak ayında ovulasyon testi yapmıştım tutmamıştı sonra hayıt otu tohumu civan perçemi testere dişli aslan pençesi karıştırıp içtim sonra dedim ki bu ayda olmadı artık kafaya takmıcam yaz geliyor kışın olmazsa doktora giderim o ay hiç düşünmedim spora başladım sağlıklı besledim ve üste solaryuma girdim bi ay boyunca sonra mart ayında aşırı bi sinirlilik ve ciddi koku hassasiyeti vardı metroda herkes kokuyor gibiydi ve erkenden uyuyordum normalde asla uyumam sonra bi test yaptım ve çok silik bi çizgi vardı doktora gittim 3 haftalık kadar hamileydim ama değerlerim 2 günde bir artmamıştı sonra kimyasal oldu çok üzülmüştüm ama dedim ki demekki hamile kalabiliyorum tamamen beyinde bitiyor düşünmeyince oluyor doktorum bu ay korunun demişti ama biz nasıl olsa olmaz diyip korunmadık ve süpriz kimyasaldan sonra adet olmadan o ay tekrar hamile olduğumu öğrendim yine aynı belirtiler ile kan verdim 4000 küsürdü dedim bu sefer oldu :) şuan da 15 haftalık gebeyim cinsiyet için kontrolü bekliyorum :KK9: rabbim hepinize nasip etsin inşallah canım kızlar beklemek her ay umutlanmak çok zor biliyorum ama inananın biz kafaya takıp düşündükçe olmuyor kendinize başka uğraşlar bulup o ay hiç düşünmeyin inşallah en yakın zamanda bebişinize kavuşursunuz :KK200:

birde ilk başlarda göğüs hassasiyeti vardı dolgunlaşmıştı ama sonradan o geçti 3 ay mide bulantısı dışında belirti yoktu şuan bulantıda geçti göbeğim olmasa hamile olduğumu hatırlamam :KK48:

Benim toplam 3 hamileliğim oldu. 2si düşük biri sağlıklı ( çok şükür) bir evlâdım var. 2.yi düşünüyorum bende yaklaşık 6-7 aydır deniyoruz bu sırada bir düşüğüm oldu. Diğer düşük evladimdan önceydi.Benim toplam bu 3 hamilelikte de en önemli belirtilerim şunlar oldu.
Kremsi beyaz pütürlü akinti. Kabızlık ve rahimde aşağıya doğru hafif vakumlanma hissi( vajina sanki aşağı çekiliyormuş gibi ama hafif) bunun dışında iliskiden yaklaşık 6-7 gün sonra kasıklara giren kramp tarzı ağrı ama bazen tekbazen 2-3 kez ve saniyelik. Ve hepsini de adetten 4 gün önce öğrendim. Bu belirtilerek anlamıştım çünkü ilki hariç. Ilkini kanda öğrenmiştim tatile gideceğim için önceden öğrenmek istedim. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Ve dip not mutlaka duygusal değişimler oluyor ya sinirli ya da ağlamaklı hissediyorsun. Bende böyle olmuştu en azından.
Peki birşey sorucam adettinden 11 gün geçmesine rağmen gebeliğin teste çıkmayan sonradan gebe olduğunu öğrenen oluyormu veya sizde oldumu

Herkese merhaba, Bende 6-7 ay uğraştım gebelik için adetlerimde hep düzensizdi 50-60 günü buluyordu adet olmam pko var bende. Ocak ayında ovulasyon testi yapmıştım tutmamıştı sonra hayıt otu tohumu civan perçemi testere dişli aslan pençesi karıştırıp içtim sonra dedim ki bu ayda olmadı artık kafaya takmıcam yaz geliyor kışın olmazsa doktora giderim o ay hiç düşünmedim spora başladım sağlıklı besledim ve üste solaryuma girdim bi ay boyunca sonra mart ayında aşırı bi sinirlilik ve ciddi koku hassasiyeti vardı metroda herkes kokuyor gibiydi ve erkenden uyuyordum normalde asla uyumam sonra bi test yaptım ve çok silik bi çizgi vardı doktora gittim 3 haftalık kadar hamileydim ama değerlerim 2 günde bir artmamıştı sonra kimyasal oldu çok üzülmüştüm ama dedim ki demekki hamile kalabiliyorum tamamen beyinde bitiyor düşünmeyince oluyor doktorum bu ay korunun demişti ama biz nasıl olsa olmaz diyip korunmadık ve süpriz kimyasaldan sonra adet olmadan o ay tekrar hamile olduğumu öğrendim yine aynı belirtiler ile kan verdim 4000 küsürdü dedim bu sefer oldu :) şuan da 15 haftalık gebeyim cinsiyet için kontrolü bekliyorum :KK9: rabbim hepinize nasip etsin inşallah canım kızlar beklemek her ay umutlanmak çok zor biliyorum ama inananın biz kafaya takıp düşündükçe olmuyor kendinize başka uğraşlar bulup o ay hiç düşünmeyin inşallah en yakın zamanda bebişinize kavuşursunuz :KK200:
insallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın 💕 Benimde 2. gün gecikmem ve kahverengi seklinde lekenmem basladi galiba adetim sökülecek ağrılarımda çoğaldı ağlamamak için zor tutuyorum kendimi 😢 En ümitli olduğum ay bu aydı cünkü ilk kez gebelik belirtileri yasadim. Nasip değilmis. İmkansız gibi geliyor artik anne olmak

birde ilk başlarda göğüs hassasiyeti vardı dolgunlaşmıştı ama sonradan o geçti 3 ay mide bulantısı dışında belirti yoktu şuan bulantıda geçti göbeğim olmasa hamile olduğumu hatırlamam :KK48:
Yasadigim bu belirtiler beni hayal kirikligina ugratti. Artik umudum kalmadı. Varsa bir sorun tedavi bile olmak gelmiyor icimden. O kadar yıkık vaziyetteyim suan.

Öncelikle cevapladığın için teşekkür ederim.. Allah evladına sağlıklı uzun ömürler versin ve dilerim ki ikinci kez anne olursun..Benimde kafamı yoran tek şey daha doğrusu umudumu bu ay yitiren durum kabızlık ve göğüs hassasiyetimin olmamasi..Her hamilelik farklı olur deniliyor ama genel olgu bu yönde anladığım kadarıyla.. En kötüsüde kimseyle paylaşamamak :) Çünkü kimseyi umutlandırmak ya da negatifi görünce üzmek istemiyorum:) Herkes bebis soruyor ve bu beni daha çok üzüyor. Bazen hiç anne olamayacam gibi geliyor. Takmamak akısına bırakmak en iyisi ama o da ne mümkün :)
merhaba canım. Benim memelerinde fibrokist var her yumurtlamadan sonra agrir ve gergin şişer ama hamile kaldığım ay yumurtlama sonrası ağrı olmadı ama böyle içi hamur gibi şişti sadece dolgunlasti çok ilginç geldi yani anladım hamile kalacağımı resmen🥰 böyle afedersin ilsikiden 1 hafta sonra beyazsı sümüksü bir akıntı geldi ama çok fazla akıntım olmadı 13 haftalık gebeyim halen çok fazla yok. öyle su gibi akinti derler ya hiç öyle olmadı. sonra adetime 1 hafta kala kasıklarımda böyle pıt pıt yanma batma şeklinde ağrı olunca özellikle geceleri fark edilen, adete 7 gün kala test yaptım kaset testte pozitifi gördüm silik çizgiyle. bulantı baş donmesi goguslerin koyulasmasi göbek çizgisi falan olmadı çünkü halen bile yeni yeni oluyor onlar. bulantı kusma zaten hiç hiç olmadı bende. inşallah yardımcı olmuştur 🤲

X