Hamilelik belirtilerinde uzman oldum beklerim

insallah canım benım.... en azından dr anlar neler olup bıttığini. lekelenmelerınde olmus. bu lekelenmeler olurken karın ağrısı oldumukı?CADIARZU

evet olmaz mı zaten benim üşüttüğüm zamanlar genelde reglim çok çok kötü ağrılı geçer yatak döşek olurum,lekelenme zamanı da çok ağrım vardı ama biraz farklıydı sanki kasıklarımda 2 burgu vardı içimi söker gibi içimden bişiy dökülüyo sanıyordum ama damla damla kan geliodu sonraki 2 gün olan kanama yoğundu ayıptır söylemesi:kedi: kıvamlıydı pıhtı gibi değil ama sıvı kan gibi değil..ama 2 gün içinde birden kesildi azalarak değil birden.:uhm:

Baht'cım öncelikle geçmiş olsun.Bir kaç gün giremeyeceğini söylemişsin;umarım dönüşte güzel haberler verirsin bize!

arkadaşlar bende sizin gbi hamile olmayı çok istyrm kasıklarımda sürekli regl olucakmşm gbi ağrı oluyr dün gecede felaket bi böbrek ağrısıyla acile gitmek zornda kaldım idrar yolları iltihaplanmasymş..bu durumda benm hamile kalabilmem sizce mümknmüdür.antibiyotk içmem gerekyr.....

arkadaşlar bende sizin gbi hamile olmayı çok istyrm kasıklarımda sürekli regl olucakmşm gbi ağrı oluyr dün gecede felaket bi böbrek ağrısıyla acile gitmek zornda kaldım idrar yolları iltihaplanmasymş..bu durumda benm hamile kalabilmem sizce mümknmüdür.antibiyotk içmem gerekyr.....

!
İdrar yolu iltihabı olan kişilerin hamile kalma şansı bildiğim kadarıyla diğer adaylara çok da az değildir ama derecesine de bağlı artı hamilelikte kanamalar,kasık ağrıları... görülme ihtimali bu kişilerde yüksektir.O yüzden bu tarz bir sorun görüldüğünde doktorlar öncelikle iltihabı kurutmakla başlarlar anne adayıyla çocuk çalışmalarına!

Canım öncelikle idrar yolu iltihabını çözmelisin bence!Hem kendin hem de eğer olursa bebeğin sağlığı için...
Ama eğer hamile olduğunu düşünüyorsan;ilaçları kullanmak için bekle derim!!!

!
İdrar yolu iltihabı olan kişilerin hamile kalma şansı bildiğim kadarıyla diğer adaylara çok da az değildir ama derecesine de bağlı artı hamilelikte kanamalar,kasık ağrıları... görülme ihtimali bu kişilerde yüksektir.O yüzden bu tarz bir sorun görüldüğünde doktorlar öncelikle iltihabı kurutmakla başlarlar anne adayıyla çocuk çalışmalarına!

Canım öncelikle idrar yolu iltihabını çözmelisin bence!Hem kendin hem de eğer olursa bebeğin sağlığı için...
Ama eğer hamile olduğunu düşünüyorsan;ilaçları kullanmak için bekle derim!!!

canım şuan reglim yeni bitti hamile değilm yani ben daha önce kasıklarmdaki ağrıları hep hamilelik belirtisi sanırdm böle bi rahatsızlgmn oldugnu acil de öğrendm malesef..ya ama dr n werdği antibiyotikler çok büyük onlarıda içemiyrm nasl kuruycak iltihaplar bilmiorumm off yaa ama bebişte çokk istiyorummm

benimde yaklasik 1 haftadir anormal durumlarim var...
asiri bel agrisi, kasik ve karin agrisi gaz varmis gibi... igne gibi batiyor...
hayatta ögle uykusuna yatmadim ama bu son bir haftadir öglen uyuyorum,
uyaniyorum aksam tekrar uyukluyorum... iki gündürde iftardan ve sahurdan sonra migdem bulaniyor...
rahat degilim hic... ve beyaz bir akintim var... idrarimda cok koyu...
burdaki bir cogunuz gibi bende testden cekiniyorum... hüsrana ugramak istemiyorum... o yüzden kendimi kaptirmiyorumda... bekliyorum... önümüzdeki hafta test yapacagim....
simdi diyeceksinizki adetine kac gün var... tam olarak söyleyemiyorumki.. cünkü her ay degisiyor... bi iki haftada bir oluyorum bi üc haftada bi 4 haftada... son olarak iki hafta önce oldum ve iki hafta erken oldum ve kanamam yok denilecek kadar azdi ve iki gün sürdü... aslinda 5-6 gün feci bir sekilde kanamam olur ama bu son oldugumda öyle degildi... ALLAHIM NOLURSUN BU SEFER BOS OLMASIN ÜMITLERIM...

ama bu bel agrisi normalmi... sol kasiklarimda sisti... elim durmadan orda... gece agrisindan esim uyandi ve elini kasigima koydu... buz gibi askim dedi... bir sürü sey okuyorum ama bel agrisini hic duymadim... catlicak gibi bir agri oluyor... sirt üstü yatamiyorum... karnimin üstünede yatamiyorum

canım şuan reglim yeni bitti hamile değilm yani ben daha önce kasıklarmdaki ağrıları hep hamilelik belirtisi sanırdm böle bi rahatsızlgmn oldugnu acil de öğrendm malesef..ya ama dr n werdği antibiyotikler çok büyük onlarıda içemiyrm nasl kuruycak iltihaplar bilmiorumm off yaa ama bebişte çokk istiyorummm

Canım!Haplar büyük de olsa acı da olsa tatlı da olsa...mecbur içeceksin;yapabileceğin başka bişey malesef yok :S Diğer türlü idrar yolu enfeksiyonun ilerleyebilir.

benimde yaklasik 1 haftadir anormal durumlarim var...
asiri bel agrisi, kasik ve karin agrisi gaz varmis gibi... igne gibi batiyor...
hayatta ögle uykusuna yatmadim ama bu son bir haftadir öglen uyuyorum,
uyaniyorum aksam tekrar uyukluyorum... iki gündürde iftardan ve sahurdan sonra migdem bulaniyor...
rahat degilim hic... ve beyaz bir akintim var... idrarimda cok koyu...
burdaki bir cogunuz gibi bende testden cekiniyorum... hüsrana ugramak istemiyorum... o yüzden kendimi kaptirmiyorumda... bekliyorum... önümüzdeki hafta test yapacagim....
simdi diyeceksinizki adetine kac gün var... tam olarak söyleyemiyorumki.. cünkü her ay degisiyor... bi iki haftada bir oluyorum bi üc haftada bi 4 haftada... son olarak iki hafta önce oldum ve iki hafta erken oldum ve kanamam yok denilecek kadar azdi ve iki gün sürdü... aslinda 5-6 gün feci bir sekilde kanamam olur ama bu son oldugumda öyle degildi... ALLAHIM NOLURSUN BU SEFER BOS OLMASIN ÜMITLERIM...

ama bu bel agrisi normalmi... sol kasiklarimda sisti... elim durmadan orda... gece agrisindan esim uyandi ve elini kasigima koydu... buz gibi askim dedi... bir sürü sey okuyorum ama bel agrisini hic duymadim... catlicak gibi bir agri oluyor... sirt üstü yatamiyorum... karnimin üstünede yatamiyorum

Canım!Mesajın cevapsız kalsın istemediğimden bişeyler yazmak istedim ama;esasında bu söylediğin şeyler hakikaten bizleri aşar!Belki Baht burda olsa benden daha doğru , daha iyi şeyler söyleyebilirdi.Bense genelde karamsar yaklaşırım bu tarz olaylara!
Düzensiz bir regl siklusun olduğu için ovulasyon dönemini de haliyle bilmediğini farz ediyorum.Dolayısıyla tarih saptamsıyla;olasılıklara uygun güne denk gelir mi gelmez mi olabilir mi olamaz mı gibi bişeyler söyleyip muhakeme yürütmek zor!

Yalnız ben yerinde olsam;madem çocuk da düşünüyorsun hem regl düzensizliğimi konuşmak hem de son günlerdeki sıkıntılarımı paylaşmak için mutlaka en kısa sürede doktora giderdim.Eşin bile uykusundan uyandığına göre çok acı çekiyor olmalısın!Bence burda vakit kaybetme...

slm kızlar benim baht arkadaşıma bi sorum olacak geçen ay 26 temmuzda regl oldum bugün 24 ağustos regl olmama 2 gün var. 4 gündür aşırı akıntım var kokusuz ve yumurta beyazı şeklinde bugünse aşırı bi mide bulantısı var.mide bulantısı hadi diyelim ki oruçtan peki akıntı ne oluyor anlamış değilim...

canım benimde regilim
meala
29 nisan 29 mayıs 24 haziran 24 temmuz bu ay kaçında olmam gerek

slm kızlar benim baht arkadaşıma bi sorum olacak geçen ay 26 temmuzda regl oldum bugün 24 ağustos regl olmama 2 gün var. 4 gündür aşırı akıntım var kokusuz ve yumurta beyazı şeklinde bugünse aşırı bi mide bulantısı var.mide bulantısı hadi diyelim ki oruçtan peki akıntı ne oluyor anlamış değilim...

Canım!Regl öncesi çoğu kadında akıntı artar!Ondan olma ihtimali yüksektir.Hani hamileliğe yoruyorsun anlıyorum ama reglin bu kadar yakınken başlaması daha çok adet olacağını düşündürttü bana.
Soruyu Baht'a sormuşsun ama birr kaç gün olamayacağını söylemişti.Bilgin olsun...

kızlar ben adetime 3 gün kala kan testi yaptım negatif çıktı sonuç ama adetimi de 2 gün geçti gelmedi..acaba geç döllenme olabilir mi??hep umutlanmıcam diyourm ama böle de gecikince insanın elinde olmuyo..ah ahh biz hiç uslanmıcaz...diyorum gelse de tarcın bal çörek otuna başlıyım ama gelmiyo..hayırlısı bakalımm..offf kadın olma ne zormuş yahuusenağlama

kızlar ben adetime 3 gün kala kan testi yaptım negatif çıktı sonuç ama adetimi de 2 gün geçti gelmedi..acaba geç döllenme olabilir mi??hep umutlanmıcam diyourm ama böle de gecikince insanın elinde olmuyo..ah ahh biz hiç uslanmıcaz...diyorum gelse de tarcın bal çörek otuna başlıyım ama gelmiyo..hayırlısı bakalımm..offf kadın olma ne zormuş yahuusenağlama

Ya canım ge. döllenme olması için regl siklusunun dengeli olmaması gerekir.Yani bir ay 28 bir ay 35... gibi aralıklarla regl oluyorsan ancak o zaman ovulasyon tarihinin kaydığından bahsedebiliriz bu da bir ihtimal beraberinde geç döllenmeyi getirebilir.

Ama kan testi hakikaten güven telkin edici bir yöntem ve muhtemel reglinden iki gün önce yaptırmıştın.Şunu düşünmeni istiyorum siklusun ne kadar kaymış olabilir ki kan testinde görünmeyecek kadar yeni olsun döllenmen!

Sana umut vaad edici şeyler söylemek isterdim ama açtığın topiği de biliyorum ve daha fazla umutlanıp arkasından yeniden üzülmeni istemiyorum...Bence psikolojik olarak vücudunu regl olmamaya ikna etmiş olabilirsin ve bu gecikme ondan olabilir.

Canım!Regl öncesi çoğu kadında akıntı artar!Ondan olma ihtimali yüksektir.Hani hamileliğe yoruyorsun anlıyorum ama reglin bu kadar yakınken başlaması daha çok adet olacağını düşündürttü bana.
Soruyu Baht'a sormuşsun ama birr kaç gün olamayacağını söylemişti.Bilgin olsun...

cevabın için teşekkürler canım

Merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza. Öncelikle bir sorum olacaktı. 5 gündür adetim gecikti dün evde test yaptım fakat negatif çıktı. Halsizlik ve bulantım da var yemek yemekte zorlanıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Hepinize sevgiler...

Merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza. Öncelikle bir sorum olacaktı. 5 gündür adetim gecikti dün evde test yaptım fakat negatif çıktı. Halsizlik ve bulantım da var yemek yemekte zorlanıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Hepinize sevgiler...

HOŞ GELDİN CANIM
esasen bende bu topikte yeniyim vereliniortak bence biraz daha bekle yada kan tahlili yaptır inşallah hayırlısı olur:Saruboceq:

selam kısssslarrrrr

ben okuyuculardanım çok nadir yazarak katılırım aranıza....bir şey sormak istiyorum normal şartlarda regliye kaç gün kala kasıklarda ağrı,akıntı ve yerleşme kanaması olur????şimdiden herkese teşekküra.s.

X