Hamilelikte ağda problemi..

Makinada aynı şekilde kökünden alıyorya, gene enfeksiyon riski olmaz mı?
Ama belki kanama, açılma olmaz.
Of ama gene aynı sorun..Nasıl göreceğim ki..??

ben karşıma ayna koyup yapmıştım. ayrıca sen temizlik konusunda yeteri kadar titizsen enfeksiyon falan olmaz bende olmadı.
bu arada ben de 8 saat sancı çektim ama dayanılmaz olan kısmı suni sancı takıldıktan sonra 3 saatti. sakin olun başa gelince herşeye tahhammül gücü oluyor insanın

jilet en mantıklı ve kesin çözüm. ağda ile hassaslaşan bölgenize zarar verebilirsiniz. eğer kocaman göbek bir sorun yaratıyor ve yapamıyorsanız birinden yardım almak en guzel sonucu doğuracaktır. allah kolay kurtarsın canım

Sistit için kullandığın ilaçlar mantar yapıyor değil mi?:KK59:
Geçmiş olsun, zor.

sağol canım , sistit için bir ilaç kullanmadım kasıklarımda ağrı vardı ve de kötü koku hissetmeye başladım.Birde bütün gün midem bulanınca herhalde idrar yollarımla ilgili diye düşündüm.O sebeple doktora gittim vajinal ultrasonda bir şeyler göründü ama idrarla test yapıldı bir şey çıkmadı.O esnada mantar olduğumu da öğrenmiş oldum.Mantar için fitil verdi ama kullanamıyorum.Ya bide bebiş için çalışmalara başlamıştık kötü oldu mantar hamileliğe engel olur belki .kırmızılar gelsin ilaçları bir şekilde kullanmaya çalışacağım:KK43:

Hayatımda hiç ağda yaptırmadım
Hamileliğimde de her banyo yaptığımda temizliyordum jiletle
Ayna yardımıyla
Hiçte sorun etmedim bunu kendime
Doğuma giderken de banyomu yaptım
Bi güzel temizledim
Çantamı aldım çıktım
Lavman falan da yapılmadı bana
..

arkadaşım evli dahi değilim ama doktoru dinle..doktorun dediğini ben duymuştum zarar verebiliyor gerçekten..bir süre jilet kulan sen..doğumdan sonra ister ağda ister makine yaparsında şimdi yapma..eşine de eşin sonuçta yardım etsin..tamam kıldan tüyden iğrenen bir yapısı vardır belki ama sen keyiften demiyonki bir eşine yardımını de sen..

Nasıl başkasına, hele o bölgeye ağda yaptırılır hiç anlamam...
Hayatta da yaptırmam...
O yüzden bir önerim olamayacak...

Eşim de yanımdaydı doktor bunları söylerken.
O günden beri teklif ediyor, ama istemiyorum.
Çekinmiyorum ondan ama, nasıl ifade etsem.
Birbirimize saygımız zedelenir gibi düşünüyorum.
Beni o temizlemesin, o temiz görsün istiyorum.
Tam da anlatamadım ama anlamışsınızdır siz.
10 seneyi geçti beraberiz, 6 senedir evliyiz.
Geçen akşam "blüzünde leke var" dedi, yemek dökmüşüm üstüme, göbekten dolayı vallahi kaşığı hizalayamıyorum.
Hemen koştum, değiştirdim, bir de utandım.
Ne bileyim, böyle benim bakış açım.
Ağda sorunsalı ne olacak ben de bilmiyorum, öfff..:KK68:

Tam olarak benim bakış açım her ne kadar bekar olsamda :) evlenince senin gibi davranırdım kesinlikle. bence jiletle ağdacına gidip yardım istemek daha mantıklı

Hayatta da yaptırmam...

arkadaşım bende senin gibi düşünenlerdenim..lisede ve ünivesitede bile çevremde vardı hususi keyiften giden..bende hiç yaptırmadım başkasına yaptırmamda..yani hem utanırım hem günahı var..yani hastalık olur mecbur kalırsın vb. lafım yok Allah bilir sonuçta nedenini aa keyiften vb. için asla gidemem bende..

yani bu olayı da günaha bağladınız ne alakası var bir çok kadın var gidip ağda yaptırıyor veya iğneli lazerli epilasyonla kökten kurtulmaya çalışıyor.Sonuçta ağda yapmak o bölgeyi temizlemek kolay değil insanların keyiften gittiğini sanmıyorum.Ayrıca utanılcak durum olduğunu da zannetmiyorum 1.5 yıl oldu evleneli bir çok kadın hastalıkları başladı bende ve doktorum defalarca gördü.Utancımdan ölmeliyim o zaman.

Daha önce duydunuzmu bilmiyorum ama ameliyat eldivenleri kullananlar var kişisel temizlikte.Ben bir iki kere bacağımda kullandım ama arkadaşım koltuk altı ve genital bölge de kullanıyordu eldiveni.Ağdadan alışıksanız kuaförünüzden yardım isteyebilirsiniz.Ağdayla tüyle inceldiyse acı da vermeyecektir size.

jilet ile temizlik kaşıntı ve tahriş yapıyor..üstelik maksimum 4-5 günde çıkıyor..
ağda büyük rahatlık 2 ay kadar süre..
benim doktorum zararlı olduğunu söylemedi..
tekar sorucam kafam karıştı valla:26:
yani gittiğiniz yer hijyenikse enfeksiyonu nasıl kapacak k acaba ? yok yok mutlaka sorucam tekrar

konu sahibi arkadaş özel durumuyla ilgili fikir almak için açmış bu başlığı...
hatta en sonunda 'siz neler yapmıştınız var mı bi öneriniz, tecrübeniz' demiş
önerisi olmayanlar ne diye cevap yazarlar anlamıyorum
konunun açılış amacı başkasına ağda yaptırmakla ilgili ne düşünüyosunuz değil, önerisi olan paylaşır
herneyse
ben de henüz hamile değilim cnm ama snn durumunda doktorun söylediklerine uymaktan başka bir çözüm yok gibi görünüyor, bence ağdacın kabul ederse 2 3 günde bir ziyaret et onu :KK66:
uğraşmak çok zor ama neticesinde ulaşacağın mutluluk paha biçilemez :KK16::KK16:

şimdiden sana sağlıklı doğumlar diliyorummm :KK61:

ben 36 haftalik hamileyken gece suyum gelmeye basladi, hemen dokturumu aradim , acil hastaneye gel dedi. ben hemen banyomu yaptim , jiletle temizlemeye calisiyorum ama panikten elim ayagima dolasiyor ,esim geldi halime acidi :KK59: aldi yataga goturdu ,guzelce jiletle temizledi.ben de bu konu da cok utangacimdir ,agda da bile tanga kulodumu cikartmam , oraya buraya cekistirip yaptiririm. bu konu da size yardimci olacak kisi bence sadece esiniz olmali... saglikli dogumlar..

Ağda randevumun sabahında suyum geldi doğuma gittim. Yani beklediğim gibi olmadı hiç. şu ağda bantları işinizi görebilir. Çok pratik çünkü

sanırım çocuk yapmadan önce lazerle işi bitirmek lazım, ipekcim bu konuda önlemlerimi almaya karar verdim sayende. güzel bir topik olmuş.
jilet iyi fikir ama o da kaç gün gider ki? off kadın olmak ne zormuş yaa:KK59:

benim de şu aralar en büyük pişmanlığım, hamilelikten önce lazerle halletmemek. ama doğumdan sonra ilk işim bu olcak kesinlikle.

ben kuaförde rastlamıştım kocaman göbeki olan bir bayan gelmişti..

ağda odasına doğru yöneldi..

kuaför bayana sorduk hangi bölge için geliyor tehlikeli değil mi die..

hiçbir tehlikesi yok kaç müşterim var öyle demişti..

bu son ayı bayanın bugün yaparız tertemiz doğuma gider demişti :)

onun yalancısıyım :KK61:

Konu içeriği nedeniyle "Gebelik ve sonrasında güzellik" başlığına taşınmıştır.
Lütfen konuları içerikleri ile ilgili başlıklara açmaya özen gösterelim.

Evlilik hazırlığı yapan biri olarak çok bilgilendirici oldu bu topic benim için.
Düğün gelinlik filan güzel de ilerde ailemizi genişletmeye karar verirsek yaşayacaklarımızı pek kestiremiyorum.
Hele hele hamileyken bu iş nasıl olacak diye hiç düşünmemiştim.
Sağ olun kızlarEn Büyük KK

ben de iki üç gündür aynı konuyu araştırıp duruyorum...ben ağdamı kendim yapardım hamile kalmadan önce ilk 5 aya kadar da yaptım bi sorunum olmadı ama artık mecburen jilete döndüm mach 3 leri önerebilirim size ya da gilettenin pembe bayanlar için olan jiletlerinden kullanabilirsin başta bana da oldukça zor gibi görünmüştü ama dikkat ettikten sonra gayet de güzel sonuç alıyosun ben memnun kaldım şahsen...tabi ki ağdanın yerini tutmuyo zaman açısından her banyoda tekrarlamak gerekiyo ama zaten şunun şurasında ne kalmış ki...
başka bi konu da bence çok da fazla takmayın çünkü bu sadece sizin başınızda olan bişey değil tabi ki elimizden geldiğinjce temiz olmak önemli ama hemşirelerin ya da doktorların bu tür durumları önemsemediklerini kendilerinden defalarca duydum yani bende de vardır ay rezil olucam tarzı bi düşünce ama onlar alışık kimbilir neler görüyolar hergün...tadını çıkarın derim ben...
hayırlı doğumlar diliyorum:)

Hayatta da yaptırmam...

Madem başkasına ağda yaptırmazsın.. Beni en iyi sen anlayabilir ve yönlendirebilirsin.
Çünkü "ağda yaptırmak" benim için zaten uygulanabilir değil birkaç aylığına.

X