Hamilelikte Düşük riskinde oksapar iğne vurulan varmı?

baby2026

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2022
29
6
31
Merhaba kızlar ben 7haftalık hamileyim benden çok yoğun parçalar düşecek şekilde kanamam oldu bebek duruyor kalp atışı normal çok şükür ama doktor bana kan sulandırıcı oksapar iğne verdi böyle olup iğne vuran varmı kanamanız arttı mı? Kan sulandırıcı olduğu için kafam çok karışık düşük riski kan sulandırıcıyla daha da artmazmı?

Merhaba, oncelikle gecmis olsun umarim hamileliginizi saglikli bir sekilde tamamlarsiniz.

Eger kan pihtilasmaniz varsa mutlaka kan sulandirici igne kullanmalisiniz ama yeterli dozda. Sandiginizin aksine dusuk riski kan sulandirici igneyle artmaz, aksine bu igne pihtilasmis kani sulandirip dusuk riskini engellemek icin kullanilir.

Doktorunuzla dozu hakkinda mutlaka gorusun cunku bazi durumlarda verilen doz yetersiz kalip istenmeyen sonuclara sebebiyet verebiliyor.

Gecmis olsun saglikla kalin.

Merhaba bende 7+3 üm ve şuan oksapar iğne kullanıyorum kanamam da var ama pıhtılaşma olasılığım yüksek olduğu için vurduralım kanamadan korkma dedi doktorum kanama olur normal pıhtı olursa bebeği kaybederiz dediği için kullanıyorum ve sürekli yatıyorum günde 3 progestan 3 günde bir de düşük iğnesi vurduruyorum. Anlayacağın canım hem kanayıp hem de hergün kan sulandırıcı iğne vuruyorum göbekten. Sürekli takipte kalıp doktorumla iletişim halindeyim rabbim bebeklerimizi bize bağışlasın inşallah 🙏

Amin inşallah🤲🏻 Cevaplarınız için teşekkür ederim karnımda ağrıyor korkuyorum o yüzden yine kanamam olacak diye

Merhaba kızlar bende de iki düşük olmuştu daha önce, şimdi tekrar hamileyim ve daha çok yeni. Geçen hafta dr. takibinde olmak için özel bi hastaneye gittim kanama vs olmadığı halde bana progestan (vajinadan alacaksın dedi) ve coraspirin verdi kullandıktan sonra ertesi gün k.rengi lekelenmeler oldu, tekrar gittim bu kez iki ilaca ek oksapar iğne verdiler her gün göbekten vuruyorum, lekelenme azaldı sonra bitti derken dün tekrar başladı, acaba progestani ve coraspirini bıraksam mı kafam çok karışık. Salı günü tekrar muayene var ama özel hastane olduğu halde ben soru sormadan cevap alamıyorum. Bu kez de bebeğimi kaybetmek istemiyorum..

merhaba elimde kendi tedavimden kalma oksapar var ihtiyacı olan bana ulaşabilir mi

Merhaba ben de oksapar iğneye yeni başladım , kaç tane var elinizde ve nerde ikamet ediyorsunuz acaba

Artık lazım değil, elimdekileri de kullanmayı bırakıyorum, teşekkür ederim

X