Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu

variyenli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2023
16
5
33
Kızlar merhaba 1 aylık hamileyim biraz erken öğrendim ☺️ ama sıkıntım idrar yolu enfeksiyonu aranızda bunu yaşayan oldu mu bebeğe zararı var mı ve ne kullandınız o süreçte

Kızlar merhaba 1 aylık hamileyim biraz erken öğrendim ☺️ ama sıkıntım idrar yolu enfeksiyonu aranızda bunu yaşayan oldu mu bebeğe zararı var mı ve ne kullandınız o süreçte
İdrar yolu enfeksiyonu hamilelikte çok sık görülüyor doktorunuza söyleyin size uygun bir ilaç yazsın bebişinizde sağlıkla gelsin inşallah hayırlı olsun😍

Benim doktorum sadece günde üç litre su içmemi önermişti başka hiçbirşey yapmadım ve kısa sürede geçti

Gecmiş olsun idrar enfeksiyonu gebelikde oluyor bazen.Doktor ilac yazarsa kullanin korkmayin zarar verecek birsey yazmiyorlar.Çogu zaman fitil veriiyorlar.Enfeksiyon tedavi edilmezse sonra hamilelige zarar vere bilir.

En güvenlisi bol su
Bencede,hatta kan gelmişti bir buçuk hamileyken o kadar ileri boyuttaydı yani,ama sadece üç litre su içmem dışında hiçbişey söylemedi dr ve geçti,bence sizde önce öyle yapın hâlâ gerekli görüyorlarsa kullanırsınız doktorun verdiği ilaçları,umarım gerek kalmaz ama..

Amin inşallah canım monurol dediler ama sal 1 aylık falan hamileyim kullanmaya korktum
Monurol hamilelikte çok güvenlidir bana da verdiler.
Ve sık sık idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorum gebelikte normalmiş :/ antibiyotik başlayacağız bu hafta bitmiyor bir türlü

Ben 15. Haftamdan beri yasiyorum bu durumu tek dozluk ilac kullandim monurol ismi 2 3 defa 3 litre su iciyorum gunde 4 defa camasr degistiriyorum ve utuliyerek giyiyorum o kdr dikkat etmeme ragmen yine üreme cikiyor idrar kulturumde suan 30 haftalik olcam ve hala var kanimdada enfeksiyon cikiyor zaten kullandigim ilaclari cok arastrdim gebelikte guvenle kullanilabilir korkma o yuzden sdce takibini yap ve siddetli agrin olursa hmn doktora git

X