Hamilelikte zararlı şeyler yemek

armchair99

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2020
19
5
31
Herkese merhaba. Ben nefsime hakim olamayıp birkaç kere kola içtim ve bolca çikolata ve gofret yedim. Bu bebeğin sağlığını kesinlikle etkiler mi? Hamilelikte zararlı şeyler yiyip bebeği sağlıklı olan var mı?

Herkese merhaba. Ben nefsime hakim olamayıp birkaç kere kola içtim ve bolca çikolata ve gofret yedim. Bu bebeğin sağlığını kesinlikle etkiler mi? Hamilelikte zararlı şeyler yiyip bebeği sağlıklı olan var mı?
Bir şey olmaz tabiki de arada bende yiyorum

Size kalmış sağlıklı beslenip bebeğe sağlıklı besinler gitmesini isterseniz, et, sebze, meyve ağırlıklı beslenip her gün ceviz yemenizi tavsiye ederim. Onlara vereceğiniz parayı meyveye verin, ben hamileyken avakadoyu keşfetmemiştim keşke bilseydim her gün yerdim.

bu işin kesin bir kanıtı yok. yani yediğin bir şeyin bebeği illa etkileyeceği diye bir durum yok. genelde şekerli ve asitli içecekler gebelik şekeri sıkıntı olmasın diye yasak. geri kalan şeylerde de şöyle bir vicdan muhakemesi yapmalısınız, yarın bebeğimde bir sorun olduğunda benim yediklerimden olup olmadığını bilemeyeceğim bu vicdan azabına okey miyim...
o yüzden daha sonra üzülmektense şimdi sıkı tutmakta fayda var.

Bende yiyorum ara sıra ama abartmamak lazım. Bol meyve kuru incir kuru üzüm vs yiyin şeker ihtiyacınız için

Sizin icin yazmıyorum fakat gebe kalmadan 2 sene evveldir aslı ama 6 ay önceden temiz beslenin der bu düzenin bu çarkın içinde olmayan doktorlar…
Nedir bunlar paketli gıdalar, gazlı içecekler, miktar az olmak kaydıyla kahve vs antibiyotik ve hormonlu tavuklar vs vs.
(Siyonizm vs denip geçiliyor fakat adem soyunu insan hayvan olarak tabir ediyorlar yani bizleri ve gıdalarımıza inanılmaz müdahale var alerjik bebek artışlarının nedeni gıdalardaki katkı vs ler)

Benim çok yakının beslenmesine evcel ezel dikkat etmeyezdi. Nefsine hakim olamazdı gerçekten.
Çocuğu ileri derece alerjik doğdu.
Çocuk şu an 9 ya da 10 yaşında devamlı kullandığı ilaçlardan dolayı safra kesesi alındı.

Doktorların anneye ilk sorduğu, bize beslenmeni anlat nasıl beslenirdin, gebelikte nasıl beslendin.

Bi iki yemekten asla bişey olmaz fakat bir insan dünyaya getiriyoruz ve bi ömrü boyunca bedenimizin temizlik durumunun yansıması ona hastalık olarak geçmesin..

Elinden geldiğince dikkat et.

Size kalmış sağlıklı beslenip bebeğe sağlıklı besinler gitmesini isterseniz, et, sebze, meyve ağırlıklı beslenip her gün ceviz yemenizi tavsiye ederim. Onlara vereceğiniz parayı meyveye verin, ben hamileyken avakadoyu keşfetmemiştim keşke bilseydim her gün yerdim.
Her gün ceviz muz kefir kabak çekirdeği meyve de yiyorum ama canım onları da çekiyor dayanamayıp yedim birkaç kere. Avokado midemi çok kötü yapıyor onu yiyemiyorum.

Fetal programlama hipotezi diye bir düşünce var, gebelikte yediğimizin içtiğimizin yaşadığımız duyguların ileride çocuğunuzun kronik hastalık profilini etkilediğini savunuyor. Ama 1 2 kere yediniz diye de hemen bir şey olmaz. Canınızın çektiği şeyi yemeyip kendinize yük ederseniz bu da bir sıkıntı. Bence telafi etmek için kendinize güzel bir meyve tabağı hazırlayın yanına bir de kalsiyum kaynağı süt yoğurt koyun, vitamin mineral gönderin bebişe:) bu arada 11 yıllık diyetisyenim, içiniz rahat olsun.

Fetal programlama hipotezi diye bir düşünce var, gebelikte yediğimizin içtiğimizin yaşadığımız duyguların ileride çocuğunuzun kronik hastalık profilini etkilediğini savunuyor. Ama 1 2 kere yediniz diye de hemen bir şey olmaz. Canınızın çektiği şeyi yemeyip kendinize yük ederseniz bu da bir sıkıntı. Bence telafi etmek için kendinize güzel bir meyve tabağı hazırlayın yanına bir de kalsiyum kaynağı süt yoğurt koyun, vitamin mineral gönderin bebişe:) bu arada 11 yıllık diyetisyenim, içiniz rahat olsun.
Çok teşekkür ederim yüreğime su serptiniz. Daha dikkatli olmaya çalışacağım.

X