hamilelikten önceki demir eksikligi bebegi etkiler mi?:(

Melek Akdere

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2023
1
0
25
Merhaba arkadaslar bana yardimci olabilen varsa cok sevinirim.

Kirmizi et yemedigim icin cocukluktan beri demir eksikligi var bende duzeldi universiteye basladigimda degerlerim yine cok dustu doktora gittim bana ilac verdi iyilestim. Gecenlerde zor bir dönemden gectim sacim dökulmeye basladi ustume hep bir yorgunluk ve yuzum soluk cuma gunu doktora gittim tahlil verdim sonuclarim cikti demir ve kan degerlerim yine berbat. Demir 50-170 arasinda olmaliyken benim 11 kan degerleri 7-276 olmali benim 3. Iki senelik evliyim artik cocuk dusunduk bu ay korunmayi biraktik degerlerim ciktiktan sonra internette okudum dusuk demir ve kan degerleriyle hamile kalmak hem anne hem bebek icin riskliymis. Bunlari okumak beni cok korkuttu degerlerimin bukadar kötu oldugunu bilmiyordum dunden beri cok korkuyorum hamile kalip kalmadigimi bilmiyorum daha ama hamile kalmissam kendimi cok suclu hissederim ya kötu bisey olursa diye. Yarin tekrardan doktora gidecem bana ilaclar verceek bugun yediklerimi cok dikkat ettim yumurta pekmez portakal suyu kuru yemis vesaire yiyorum ve devam edecem insallah. Bu durumu yasayan var mi? Dusuk demir degerleriyle hamile kalan var mi? Hamileliginiz nasil gecti? Lutfen yargilamadan yorum yapiniz cok tedirginim. Yorum yapan herkese simdiden cok tesekkur ederim.

Merhaba. Ben anemi ve troit hastasıyım 3 yıllık bir evliliğim var ve tanımlanamayan sebeplerden hamile kalamıyordum.. Allahın rahmeti ki hiç hesapta yokken, artık çabalamayı bırakmışken hamile kaldım ve şu an 12+3 teyiz. Çok şükür bebeğim de ben de sağlıklıyız gelişimi de güzel gidiyor. dr umun verdiği demir ilacını kullanıyorum bu güne kadar kanama sancı v.s hiç bir sorun yaşamadım.. korkma dr ile görüş ve onunla hareket et Allahın izniyle bir sorun olmaz inşallah..

Öncelikle hamile kalmışsan ne ala canım . Ayrıca vardır sen gibi olan ve illa ki hamilelerin kullandığı ilaçlar vardır.yoksa da hamilelik boyunca iyi beslenme ile demiri yüksek tutabilirsin et olmasa da yeşil mercimek. Pekmez. Ceviz badem bunlar birebir korkma :) bu arada bnm çocuğum yok bizde korunmayı bıraktık 6 ay oldu sadece kişisel yorumum. Bende gidip test verdim. Bnm demirim 4 çıktı. Doktor ilaç verdi 3 kutu ben sadece 1 kutu kullanabildim. İcemedm mide bulantısı yaptı. Birde aç karnına başka şeyler tükettiğim için onu erteledim ama en yakın zamanda bende başlayacam

Merhaba arkadaslar bana yardimci olabilen varsa cok sevinirim.

Kirmizi et yemedigim icin cocukluktan beri demir eksikligi var bende duzeldi universiteye basladigimda degerlerim yine cok dustu doktora gittim bana ilac verdi iyilestim. Gecenlerde zor bir dönemden gectim sacim dökulmeye basladi ustume hep bir yorgunluk ve yuzum soluk cuma gunu doktora gittim tahlil verdim sonuclarim cikti demir ve kan degerlerim yine berbat. Demir 50-170 arasinda olmaliyken benim 11 kan degerleri 7-276 olmali benim 3. Iki senelik evliyim artik cocuk dusunduk bu ay korunmayi biraktik degerlerim ciktiktan sonra internette okudum dusuk demir ve kan degerleriyle hamile kalmak hem anne hem bebek icin riskliymis. Bunlari okumak beni cok korkuttu degerlerimin bukadar kötu oldugunu bilmiyordum dunden beri cok korkuyorum hamile kalip kalmadigimi bilmiyorum daha ama hamile kalmissam kendimi cok suclu hissederim ya kötu bisey olursa diye. Yarin tekrardan doktora gidecem bana ilaclar verceek bugun yediklerimi cok dikkat ettim yumurta pekmez portakal suyu kuru yemis vesaire yiyorum ve devam edecem insallah. Bu durumu yasayan var mi? Dusuk demir degerleriyle hamile kalan var mi? Hamileliginiz nasil gecti? Lutfen yargilamadan yorum yapiniz cok tedirginim. Yorum yapan herkese simdiden cok tesekkur ederim.
İlk aydan herkes gebe kalamiyor malesef sıkıntı etmeyin kaldiysaniz bile ilaç kullanırsınız ilk üç ay bebek sizden birşey almıyor daha sonra kordondan beslenmeye başlayınca demir vb vitamin kullanmaya başlıyorsun sizin değeriniz düşükmus ilaçlarla en kısa zamanda düzelir inşallah sıkıntı etmeyin rabbim herşeyin hayırlısıni verir bende demir vb sorunum yok ama troid problemim var oda bebek için çok riskli bir durum 23 haftama gececem rabbim bir sıkıntı vermedi çok şükür ilaçlarımı kullanıyorum bazen yükseliyor degerlerim ilacımin dozunu yükseltiyorlar elimden geldiğince dikkat ediyorum yani sıkıntı etmeyin Rabbimin dilediği olur biz yeterki önlemimizi alalim

Ben et yedıgım halde demırım cok dusuk
Ferritin demir deposu 3 tü gecenlerde
Sacım kel gibi bisey
Ikı cocuk dogurdum bısey olmadı
Ikısıde sezeryan dogum yaptım
Zaten demır hapı fılan baslıyorlar
Doktorun bılgılendırır

X