Hamıleyim ve eltim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba kızlar sizlere birsey anlatacağım konu Eltim gelın gelelı 1 sene oldu fakat ömrüm hayatım boyunca böyle bırıne ılk defa rastladım benım eşimin kardesının hanımı bugune kadar hıc yengelık yapmadım arkadaş gıbı kardeş gıbı davrandık fakat bazı huylarını begenmemeye başladım bna sureklı bugün bunu yaptık yarın şunu yapcaz bunu aldım gıbı nismetler yapıyor ve bu benım en sevmedıgım seylerdır aldıgımı gıydıgımı asla nısmet yapmam bıraz mesafe koyduk arama eltımle merhabadan ılerısı olmadı konuşmadık hıc herneyse ben hamıleyım bı ınsanda cekememezlık bukadar olmamaşı benım ılk cocugum 4 senede yenı oldu onlarda ıstıyor fakat yok dusunmuyoruz dıyor ama ben bunca ay sene ağladık esımle olmuyor dıye sımdı olduğu ıcın sevıncımı rahat bır sekılde yasamak ıstıyorum karnım çıktı karnımı görünce ters bakıyo toplumda oturuyoruz bız kocamla tatıle gıtcez çocuk coluga karısmadan çocuk olunca gıdılmez dıyor herneyse onada tamam kaynanam kayınpederım uzerıme düşüyorlar allah razı olsun onuda kıskandığı ıcın gotlerınden ayrılmıyor düne kadar bana kesıyordu annemle babamı onada sustum sımdı çocukla ılgılı bazen aldıklarımı duruma koyuyorum bır buçuk ayım var bu aralar durumlarıma bakmıyor engel atmamıs ama sona almış ben yanlısmı yapıyorum sevıncımı sadece paylaşmak ıstıyorum ılk bebegım ve karnım çıktı onuda saklayamam allah herkeze versin ama ben zamanında çok gözyaşı döktüm olmuyor dıye ve ben eltıme hep benım degıl senın olsun sen çok ıstıyon dedıöm hatta hep sorardım böyle yap böyle yap belkı bna tutmadı sana tutar dedım bunu yanlış anlamış herkeze yengem sureklı çocuk meselesını bna soruyor demıs ve okdr agladım kı üzüldüm kı aradan çok gecmedı rabım bna nasıp ettı çok şaşırdım olay bu sekılde sızlerde okuyunca banamı hak vereceksınız yoksa yanlısmı yapıyorum yorumlarını beklıyorum
Buradaki tek fesat sizsiniz. Biz eşimin teyze çocuklarıyla beraber toplam yeni gelin olarak 3 geliniz. 1 tanesi bizden 2 3 sene önce evlenmiş allah bağışlasın 2 çocuğu var. Hepimizin hemen hemen yaşları aynı. O kızdan sonra benimle yaşıt olan evlendi. 3 sene oldu. Çocuğu olmuyordu. O kadar çok uğraştı ki 3 sene boyunca, 2 düşük yaşadı. Sorsalar sadece biz 3 gelin birbirimizi bilirdik. Dışardaki herkese çok yeni evliyiz çocuk istemiyoruz derdi. Düşünmüyoruz denilmesi her zaman o anlama gelmiyor olabilir. Siz neden bu kadar eltinizi izliyorsunuz? tavırlanırını söylemlerini ?

Merhaba kızlar sizlere birsey anlatacağım konu Eltim gelın gelelı 1 sene oldu fakat ömrüm hayatım boyunca böyle bırıne ılk defa rastladım benım eşimin kardesının hanımı bugune kadar hıc yengelık yapmadım arkadaş gıbı kardeş gıbı davrandık fakat bazı huylarını begenmemeye başladım bna sureklı bugün bunu yaptık yarın şunu yapcaz bunu aldım gıbı nismetler yapıyor ve bu benım en sevmedıgım seylerdır aldıgımı gıydıgımı asla nısmet yapmam bıraz mesafe koyduk arama eltımle merhabadan ılerısı olmadı konuşmadık hıc herneyse ben hamıleyım bı ınsanda cekememezlık bukadar olmamaşı benım ılk cocugum 4 senede yenı oldu onlarda ıstıyor fakat yok dusunmuyoruz dıyor ama ben bunca ay sene ağladık esımle olmuyor dıye sımdı olduğu ıcın sevıncımı rahat bır sekılde yasamak ıstıyorum karnım çıktı karnımı görünce ters bakıyo toplumda oturuyoruz bız kocamla tatıle gıtcez çocuk coluga karısmadan çocuk olunca gıdılmez dıyor herneyse onada tamam kaynanam kayınpederım uzerıme düşüyorlar allah razı olsun onuda kıskandığı ıcın gotlerınden ayrılmıyor düne kadar bana kesıyordu annemle babamı onada sustum sımdı çocukla ılgılı bazen aldıklarımı duruma koyuyorum bır buçuk ayım var bu aralar durumlarıma bakmıyor engel atmamıs ama sona almış ben yanlısmı yapıyorum sevıncımı sadece paylaşmak ıstıyorum ılk bebegım ve karnım çıktı onuda saklayamam allah herkeze versin ama ben zamanında çok gözyaşı döktüm olmuyor dıye ve ben eltıme hep benım degıl senın olsun sen çok ıstıyon dedıöm hatta hep sorardım böyle yap böyle yap belkı bna tutmadı sana tutar dedım bunu yanlış anlamış herkeze yengem sureklı çocuk meselesını bna soruyor demıs ve okdr agladım kı üzüldüm kı aradan çok gecmedı rabım bna nasıp ettı çok şaşırdım olay bu sekılde sızlerde okuyunca banamı hak vereceksınız yoksa yanlısmı yapıyorum yorumlarını beklıyorum
Yahu sanane eltiden, mesafeni koy otur hoşuna gitmedi ise , gereksiz drama yapıyorsun...

Etlinizin bir yanlışını bir kıskançlığını görmedim bu yazdıklarınızdan,ama sizin bebeğinize aldığınız kıyafetleri duruma koymanız garip geldi bana,gerek var mı böyle birşeye
O kadar elbise aldım bebeğime bir tane duruma koymadım 😅 Hey Allahım eltisine hava atacak diye ne hallere düşmüş...

Şuan kadında bir problem yok içten içe böyle şeylerle kendini doldurup olmadık bir yerde en ufak şeyde patlayacaksın ve düştüğün durum hiç hoş olmayacak.
Biraz daha olgun , mesafeli biraz daha sınırlara saygılı yaşasanız hem kendiniz rahat edersiniz hemde evliliğiniz daha huzurlu olur

Vay bee bu ne yüce gönüllülük, nasıl bir tevazu… Hanımefendi kadın size niye yenge desin, eltinizin yengesi olmuyorsunuz ki. Eltinizle ilgili düşünceleriniz zandan ibaret. Nismet nismet deyip durmuşsunuz ama burada NİSPETlik bir şey göremedim ben. O da bebek istiyor ama söylemiyor demeniz de ayrı ilginç. Daha evleneli bir sene olmuş zaten, istememesi gayet normal değil mi? Niye yalan söylesin ki, herkes sizin kafada olmak zorunda mı? İstemiyorsa istemiyordur. Ben de bir senelik evliyken istemiyordum. Siz zor hamile kaldınız diye buldumcuk olmuşsunuz biraz, silkelenip kendinize gelin. Daha kayda değer şeylerle uğraşın, bebeğinize odaklanın mesela.
IMG_7053.jpeg

Konu sahibinin paylaşımı. Kıskananlardan gelen çatırtılara nismet olsun sjsjsjjs

Çocuk istemiyorum diyen birine şoyle söyle yap belki sende ise yadar deyip durmak sin derece hadsiz bir konuşma. Eltinizin sizi sevmemesi normal.

Herkes yazmış zaten. Mantıklı davranmıyorsun. Eltinin seni hazetmediğini düşündüğün davranışları
sana göre karnına ters ters bakması,
çocuk fikrini numaradan değiştirdigini düşünmen, çocukla tatil zor olur fikrinin sana laf sokma olduğunu sanman. Çok alıngansın ve kadını kötü yapmak için düşünüp durmuşsun. Bu dediklerinin hepsini kafanda kurmuşsun. Kadın belki kötü modundaydı ters baktı ya da sen saçma bir hareket yaptın ondan baktı, belki kıyafetine baktı belki karnın ne kadar çıktı kaç haftalık hamilelikte nasıl görünüyor diye baktı.
çocuk başta isteyip şimdi istemeyebilir fikirler değişir. Çocukla tatil cidden zor ve yeni evliler gezecekler tabii karı koca.

Sen bebek giysilerini paylaşıyorsun ama kocanın hediylerini paylaşmayı ayıp buluyorsun. Oysaki buradaki çoğu kişi bebek giysilerinin de ayıp olduğunu söylüyor. Ama sana göre ayıp değil. Bu kadın da kocasının hediyelerini paylaşmayı ayıp bulmuyordur. Olamaz mı?

Kayınvalideleri de fazla kafaya takmışsın. Yok bana ilgi gösteriyor elti de onlara yaranmaya çalışıyor demişsin. Kız yeni evli tabii yaranmaya çalışacak arasını iyi tutacak napsın surat mı assın kayınvalideye kadın iyi bir şey yapsa bile mana buluyorsunuz. Şunu da bil kayınvalideye vb güven olmaz. Bugün seni seviyor diyelim yarın onu sevip senin onların beni yeniden sevsinleri diye senin tabirinle g*tünde dolanmayacağın ne malum? İlk çocuk senin diye ilgi verdiler diyelim seninki büyüyüp elti doğurunca ayyy minicik diye ona daha ilgi vermeyecekleri ne malum?

Kafanda hesaplar yapıp duruyorsun ama hep yanlış düşünüyorsun. Yeni evli insan sana gelip ben hamile kalmak istiyorum ne yapmam lazım demedikçe hamilelik düşünüyor musun bence şunu yap bunu yap demek ne kadar mantıklı?

Kadın sizin bu kötü düşüncelerinizin enerjini hissetmiş o yüzden sizden uzak durmak isteyecek ve cidden sana ters ters bakıcak ve bunların hepsi senin kadını hazedemediğin için olacak. Kadın onu sevmediğinizi hissedecek. O yüzden storylerinize bakmıyor çünkü sizin kötü niyetli olduğunuzu hissetmiş.

Tamamen yanlış davranmışsınız. Aranız düzelsin istiyorsan kadından uzak dur onu kafanda suçlamayı bırak. Her şeye burnunu da sokma adını kıskanca çıkarmışsın resmen biraz mesafe koy

işte bunlar hep işsizlikten. Düzgün bir iş hayatı, sosyal çevre ve hobiyle böyle saçma sapan yok eltim meltim şeylerinden kurtuluyorsunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X