Hangi İlimizin Nesi Meşhur?

arkadaşlar mersinin tantunisi , silifkenin yoğurdu ve kekliği meşhurdur

arkadaşlar mersinin tantunisi , silifkenin yoğurdu ve kekliği meşhurdur
ceylin bir arkadaşta silifkeli bana teklif etti:dance:

çok istiyor...zaman ver dedim

nasıldır silifkeliler?:KK1: sıcak insanlarmıdıraklinialirimsmile

erzurum yemek olrak;kadayıf dolması,su böreği,cağ kebabı.erzuruma yolu düşen olursa mutlaka bu 3 şeyi demesin.

ben suan mersındeyım. mersının tantunisi meshurrr ve cokkk güzelll.

hatay ıskenderundayım
kunefemız hummusumuz bıberlı ekmegımız cevızlı sucugumuz
muammaramız
alı nazıgımız
kadayıfımız meshurdurr

kırklareli...
peyniri köftesi bide otobüs firması var çok meshurr(yani k.eli civarında :KK1::KK1::KK1:)

SııRT
Veysel Karani Türbesi, Büryan Kebabı, Perde Pilavı, Saat Kulesi, Siirt Yünlü Battaniyeleri, Derzin Kalesi, Billoris Kaplıcası, Jirkan Kilimi

Siirtte görev yapan biri olarak ekleyebileceklerim;
Siirt Fıstığı,Bıttım Sabunu,İbrahim Hakkı Hz.Türbesi,Zivzik Narı,Tayif Üzümü,Pervari Balı

Son düzenleme:
ADANA: kebap, şalgam, bici , turunçgiller ( limon, portakal, mandalina, greyfurt, turunç) yollarda sıklıkla portakal ağaçları görürsünüz zaten. onun dışında çiftetelli :)) oynamayı seven insanlarız..:18::KK64:

$tantuni%201.jpg mersinliyimm ve tantunisine bayılırımm

ayrıca mersine özel bi tatlı olan kerebiçi yemeden sakın mersinden gitmeyin. cezeryeside çok meshurdur yerli yabancı turistler paket paket götürürler yakınlarına

veee mis memleketim Gaziantepp :)

GAZİANTEP'İN YÖRESEL YEMEKLERİ, GAZİANTEP’E GİDİNCE NELER YENİR?

Gaziantep mutfağı seneler boyunca geleneklerinin ve yöresel damak lezzetinin zenginliği ile ülkemiz ve dünya mutfakları arasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir. İçli köfte, çiğ köfte, ekşili ufak köfte, malhıtalı (Mercimek) köfte, yoğurtlu ufak köfte ilde yapılan özgün et yemekleri çeşitleridir.

Kebapları ile meşhur olan ilde kuşbaşı kebabı (tike Kebabı) kıyma kebabı, patlıcan kebabı soğan kebabı, simit kebabı ve ciğer (cırtlak) kebabı tadılmalıdır.

Yuvarlama, lahmacun, karışık dolma, maş çorbası, beyran şiveydiz, yaprak sarması, çağla aşı kabaklama, börk aşı, doğrama, kaburga dolması, alinazik, yoğurtlu patates, künefe, burmalı kadayıf ve Antepfıstığı ezmesi bilinen diğer yerel yemek çeşitleridir.

aklıma geldikçe ekleyeceğim kızlarr

X