Hangi İlimizin Nesi Meşhur?

HATAY.... Künefesi, oruğu, mezeleri, humusu boğma rakısı, kireçte kabak tatlısı, kömbesi, kağıtta eti, biberli ekmeği, katıklı ekmeği, mis gibi kokan kırmızı biberi, samandağı domatesi, zeytini ve zeytin yağı, nar ekşisi, sarmaiçi (kısır) meşhurdur..... ah ne özlemişim... :KK43:

mersinnn tantunisi kerebiçi cezeryesiiiiii şimdilik bu kadar :)

İzmir'in kızı ve rahatlığı meşhurdur kanımca ha bir de kumrusu boyozu :)

afyonun kalesi,mercimekli bükmesi,düğün kurabiyesi,havası suyu:KK31::KK31::KK31::KK31::KK31:

Sivas.. Kangal köpeği.. Aşıkları.. Pir Sultan Abdal.. Aşık Veysel.. Balıklı kaplıca.. Gök Medrese.. Buruciye Medresesi ve Yiğidoları :KK1:

off çok acıktım güzel bişeyler olsa da yesem memleket aşıkları yollayın bana üç beş üç beş :KK9:

Erzincan: Girlevik Şelalesi, Munzur Dağı, Ekşisu Kaplıcası, Tulum Peyniri, Bakır İşlemeciliği, Aygır Gölü, Buz Mağaraları, Eğinin (Kemaliye) folklörü, Siyah Üzüm (Cimin Üzümü), Erzincan balı, Erzincan leblebisi, Altıntepe, Yıldırım Akbulut Kayak Tesisleri, yapımı bitirilmek üzere olan dünyanın 3. uzun pisti olacak olan Ergan Kayak Tesisi....

KIZLAR BEN BU KADARINI BULDUM AMA MUTLAKA EKSıKLER VARDIR . SıZDE KENDı ıLıNıZ VE ıLÇENıZLE ıLGıLı EKSıK BıRŞEY VARSA EKLEYıN. BAKALIM BıLMEDıĞıMıZ NELER VAR :)
ELAZIĞ
Harput Kalesi ve Şehri, Keban Baraj Gölü, Hazar Gölü, Buzluk Mağarası, Çaydaçıra Halkoyunu, Ağın Kaplıcası,Hazarbaba Kayak Merkezi,Arap Baba Türbesi

Kaynak : cografyasaati.com

Ek olarak ORCİK nefistir:)

kızlar eskişehirin çiğ böreğini unutmuşsunuz harika bi tat bence....

Izmirin havası, suyu, sıcakkanlı insanları, güzel ve yetenekli kızları da çok ünlü bence :-)

Eskissehir'in cigboregi ,hamam yolu , heykelleri ,buyukerseni :KK34:

Son düzenleme:
Balıkesir'in Havran ilçesinde 7 sene kadar kalmştık.Karanfilli leblebisi ve mandalinası meşhurdu

Sivas - köy elmamız meşhurdur ağızda dağılır. Topraklarımızda kil bulunur. Yaprak kebabımız vardır incecik. Kangal köpeğimizde çok meşhurdur. Kangal yetiştirilen yerler vardır Sivasta. Değerli taş görünümünde sert şekerimiz vardır. Aşıklarımız! Aşık Veysel ve Pir Sultan Abdal:KK36:

Hatırladıklarım bu kadar:KK33:

X