Hanımlar bana bir orta yol bulur musunuz kimseyi kırmak istemiyorum?

hayal_27

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2023
434
88
29
Eşimle benim evim yok kirada oturuyoruz yeni evli sayılırız. İkimizde meslek sahibiyiz eşim asgari ücretten bir tık fazla kazanıyor. Ben bir ara işsiz kalmıştım ama şuan bende çalışıyorum çok şükür mesleğimiz var. Ama kaynanam evimiz yok diye bizi sürekli "fakir" olarak nitelendiriyor.
Ben çok harcama yapan biri değilim bu yüzden beni çok seviyor hem çalışıp hem israf etmediğim için. Ama bunlara rağmen her seferinde paranızın kıymetini bilin siz fakirsiniz sizin eviniz yok diyor. Eşime de aynılarını söylüyor. Yaşlı bir kadın kendisi zamanında çok fakirlik çekmiş bu yüzden sözde bizi düşünüyor aç kalmayalım falan diye. Ama artık bu sözü beni çok rahatsız ediyor. Yaşlı ve çok alıngan biri okul okumamış . Eşim annesine bu rahatsızlığımi söylememi istemiyor hakkıda. Çünkü insanın kibarca söylesem bile kadın küsmeye kavga etmeye meyilli biri. Üstüne üstlük sadece bize değil bizim hakkımızda başkalarınada fakir diye bahsediyor onların parası yok diyip duruyor. Hem enerjimizi düşürüyor hem evrene enerji yolluyor. Ne yapayım sizce ?
Kaynanam kendiside zengin biri sayılmaz ama fakirde değil kendi evlerinde oturuyorlar orta halliler. Benim ailemde çok şükür fakir değil zaten ailem destek oluyor zor durumda kalırsak daha çok annemler destek oluyor ama eşimin ailesine ufakta olsa yardımcı olmaya çalışıyorlar. Hani çok şükür aç değiliz açıkta değiliz bı de ben çalışan ve harcamalarına dikkat eden biriyim israf etsem söylese yine anlarım bana niye sürekli bunu diyor.

Anne ne alakası var evi olmayan fakir mi oluyor diyemiyor musunuz yahu ne var bunda? Benim arkadaşlarımın eşleri fabrika sahibi, müteahhit vs. Adamlar parayı eve gömmek istemedikleri için ev almıyorlar ama altlarındaki araba bir daire parası zaten. Onu duysa ne der acaba bilirkişi kaynananız 😁

Anne ne alakası var evi olmayan fakir mi oluyor diyemiyor musunuz yahu ne var bunda? Benim arkadaşlarımın eşleri fabrika sahibi, müteahhit vs. Adamlar parayı eve gömmek istemedikleri için ev almıyorlar ama altlarındaki araba bir daire parası zaten. Onu duysa ne der acaba bilirkişi kaynananız 😁
Ya ona göre evi olmayan fakir aç susuz valla

Kimseyi kırmak istemiyorsanız, kırılmaya devam edeceksiniz. Eşiniz annesi kırılsın istemiyor, ona bir şey yansısın istemiyor.
Ama kv sizin bütün enerjinizi emiyor.
Kabusa bak ya.
Kırılan kırılsın, bazen bir şeylerin kırılması gerekir. Böyle davranınca madalya takmıyorlar. Kaldı ki ülkenin çoğu fakir o zaman kayınvalide mantığıyla bakınca.
Sağlığınız yerindeyse, huzurunuz varsa, sofranızda aş, yüreğinizde aşk varsa siz dünyanın en zengin insanısınız. Bu kriterleri kim belirliyor?
Dilan Polat'ı falan mı gördü kv?
Tutuklanmış diyorlar, onu izletin en olmadı. Pervasız zenginliğin sonu bu diye:)

Son düzenleme:
Kimseyi kırmak istemiyorsanız, kırılmaya devam edeceksiniz. Eşiniz annesi kırılsın istemiyor, ona bir şey yansısın istemiyor.
Ama kv sizin bütün enerjinizi emiyor.
Kabus bak ya.
Kırılan kırılsın, bazen bir şeylerin kırılması gerekir. Böyle davranınca madalya takmıyorlar. Kaldı ki ülkenin çoğu fakir o zaman kayınvalide mantığıyla bakınca.
Sağlığınız yerindeyse, huzurunuz varsa, sofranızda aş, yüreğinizde aşk varsa siz dünyanın en zengin insanısınız. Bu kriterleri kim belirliyor?
Dilan Polat'ı falan mı gördü kv?
Tutuklanmış diyorlar, onu izletin en olmadı. Pervasız zenginliğin sonu bu diye:)
Vallahi diyorum önemli olan huzur vs diye ama anlamıyor. Eşimin ailesi benden öncelikli malesef kendisi itiraf etmiyor ama durum bu. Kaç defa tartıştık yinede annesine yansıtması ben söylicem artık annemde söylemiş buna rağmen devam ederse umrumda değil. Eşim hep annem yaşlı annem bizi düşünüyor diyip duruyor

Orta yol yok ki. Ya umursamayacaksınız ya eşinizi de annesini de kırmayı göze alıp sesinizi çıkartacaksınız.

Ama şuan çoğu kişi eşim ve benim durumumda hatta daha kötü. Velevki fakiriz sürekli söylenir mi? Herkese söylüyor bize karışiyor
herkes anadan babadan destek görüyor bir yere varıyor bizde olmayınca ne yapalım diyip lafı ağzına tıkardım. hayırdır ne oluyor 2 kuruş para mı istiyorsunuz o mu doyuruyor sizi. parasını verdiğiniz sürece her ev sizindir. ülkede çoğu insan yoksulluk sınırı altında malesef

herkes anadan babadan destek görüyor bir yere varıyor bizde olmayınca ne yapalım diyip lafı ağzına tıkardım. hayırdır ne oluyor 2 kuruş para mı istiyorsunuz o mu doyuruyor sizi. parasını verdiğiniz sürece her ev sizindir. ülkede çoğu insan yoksulluk sınırı altında malesef
İşte onu dediğimde eşimi de karşıma almış oluyorum onlae aileye çok önem veriyor doğulular anne baba çok kıymetli çocuklara bile anne baba adını koymayinca ayıp olacağını düşünen insanlar bunlar. Evlenmeden önce eşimin böyle olduğunu bilmiyordum tabiki

İkisinde de ben üzülcem bu kadar basit bir meseleyi büyütecekler
Yani ben olsam üzülmem. Dalgaya alırım. He ya anne çok fakiriz biz azcık el atıver falan derim. Yaşlı kadınmış, şimdi söyleyip kavga da çıkarsanız iki gün sonra yine aynı şeyi söyleyecek muhtemelen. O yüzden yerinizde olsam umursamazdım.

Yani ben olsam üzülmem. Dalgaya alırım. He ya anne çok fakiriz biz azcık el atıver falan derim. Yaşlı kadınmış, şimdi söyleyip kavga da çıkarsanız iki gün sonra yine aynı şeyi söyleyecek muhtemelen. O yüzden yerinizde olsam umursamazdım.
El ativerde diyemem kendiside fakir olduğunu düşünüyor hemde ciddiye falan alırlar yine eşimle aram bozulur her kapı oraya çıkıyor şakadan anlayan insanlar değillerki :) onlarda anne babaya şaka yapmakta yasak . Benim ailem çok rahattır bu yüzden zorlanıyorum eşimin ailesiyle

El ativerde diyemem kendiside fakir olduğunu düşünüyor hemde ciddiye falan alırlar yine eşimle aram bozulur her kapı oraya çıkıyor şakadan anlayan insanlar değillerki :) onlarda anne babaya şaka yapmakta yasak . Benim ailem çok rahattır bu yüzden zorlanıyorum eşimin ailesiyle
O zaman oldukları gibi kabul etmekten başka çareniz yok. Eşiniz de arkanızda durmayacakmış, o yüzden boşu boşuna germeyin kendinizi.

Ben olsam böyle bir kayınvalideyi "eve 2 maaş giriyor, zenginsiniz, ne yapıyorsunuz bu parayla, bizim evin şu tadilatı var yaptırın, çamaşır makinamız bozuldu yenisini alın" diyen bir kayınvalideye tercih eder, her fakirsiniz dediğinde küçük emrah gibi kaşlarımı yamultup boynumu bükerdim.

X