Hanımlar bana bir orta yol bulur musunuz kimseyi kırmak istemiyorum?

Ben olsam böyle bir kayınvalideyi "eve 2 maaş giriyor, zenginsiniz, ne yapıyorsunuz bu parayla, bizim evin şu tadilatı var yaptırın, çamaşır makinamız bozuldu yenisini alın" diyen bir kayınvalideye tercih eder, her fakirsiniz dediğinde küçük emrah gibi kaşlarımı yamultup boynumu bükerdim.
Tabi diğer türlü kötü olurdu ama hoş değil yinede söylediği bı de başkalarına da böyle söylüyor

Diyorum ama anlamaz ki ona göre fakiriz işte eviniz yok kiracisiniz çok zor diyip duruyor
Bu devirde ev almak kolay mı? Benim diyen adam bile kolay kolay milyonları bir eve gömemiyor.
İnsanlar artık kimseye muhtaç olmama derdinde karı koca doktor bile gözünü karartıp bir ev alamıyor şu an.Kv boş verin içinde bulunduğunuz durumu en iyi siz analiz edersiniz.Hâlâ fakirsiniz derse" evet öyleyiz ,sizin eviniz var zenginsiniz bize bir el atın "dersiniz .....

Tabi diğer türlü kötü olurdu ama hoş değil yinede söylediği bı de başkalarına da böyle söylüyor
Başkasının yanında söylediği zaman "anne neden fakir diyorsun ben çok şükür diyorum canımız saolsun ev nasip olursa alınır artık bu devirde evi kim alabiliyor herkes fakir sana göre" bunu diyemiyor musunuz? Çalısıyoruz kazaniyoruz bir lokmaya muhtaç insanlar varken bize fakir diyip kibire düşüyosun diyin

İşte onu dediğimde eşimi de karşıma almış oluyorum onlae aileye çok önem veriyor doğulular anne baba çok kıymetli çocuklara bile anne baba adını koymayinca ayıp olacağını düşünen insanlar bunlar. Evlenmeden önce eşimin böyle olduğunu bilmiyordum tabiki
al karşına eşini ne olacak seni sürekli ezikleyen biri var karşında. kimsenin aile yapısı seni ilgilendirmez. ya da şunu yapabilirsin annesi konuştuğu zaman içinden şarkılar söyle.

Boşver fakir desin aman , neyinden rahatsiz oluyorsun ki? Benim esimin maasi biraz iyi diye (4 asgari kadar var) bize surekli zengin muamelesi yapiyorlar, salak salak beklentilere giriyorlar. Kendileri kari koca asgari ucretle calisiyor, bir de emekli maasi giriyor eve, 1 kizlari var baktiklari. 2 evleri, bir köy evleri, 1 bahce bir de bag evleri var. Ee yani her seyleri var gayet gecinecek gelirleri de var. Biz tek esimin maasiyla, 1 bebegimiz var, kira ödüyoruz, sık sık sehir degistirmeli tasiniyoruz, hiçbir malımız yok. Yine de bize surekli siz neler biriktirmissinizdir falan gibi bos bos laflar konusuyor. Keyfi ikinci ev acti kendine bizden mobilya falan istedi, hem de ben bebek beklerken. Halbuki geziyoruz yiyoruz iviyoruz pek bisey de birikmiyor. Adamlar daglar kadar birikimimiz var saniyor. Boylesi cok daha simir bozucu emin olabilirsin

Kaynananiz bizi görse Medine dilencisi sanırdı. Yaşlılar öyle, bizimkiler de bana derdi niye ev almadın diye ve ben öğrenciydim part çalışıyordum. Okulda bile aç gezerdim. Eskiler dantel örüp ev alırdı hala öyle sanıyorlar. Kaynananizin dilinden kurtulamazsınız çünkü huy değişmez. He he diyip geçeceksiniz.

benim kvdem de bize müsrfsiniz, bir eviniz bile yok , çok para harcıyorsunuz der dururdu:)
bi gün "anne napıcaksın biz de böyleyiz,atsan atamazsın satsan satamazsın artık bizi böyle kabul edeceksin,biz değişmeyiz" dedim.
daha bişey demiyor:)

Eşimle benim evim yok kirada oturuyoruz yeni evli sayılırız. İkimizde meslek sahibiyiz eşim asgari ücretten bir tık fazla kazanıyor. Ben bir ara işsiz kalmıştım ama şuan bende çalışıyorum çok şükür mesleğimiz var. Ama kaynanam evimiz yok diye bizi sürekli "fakir" olarak nitelendiriyor.
Ben çok harcama yapan biri değilim bu yüzden beni çok seviyor hem çalışıp hem israf etmediğim için. Ama bunlara rağmen her seferinde paranızın kıymetini bilin siz fakirsiniz sizin eviniz yok diyor. Eşime de aynılarını söylüyor. Yaşlı bir kadın kendisi zamanında çok fakirlik çekmiş bu yüzden sözde bizi düşünüyor aç kalmayalım falan diye. Ama artık bu sözü beni çok rahatsız ediyor. Yaşlı ve çok alıngan biri okul okumamış . Eşim annesine bu rahatsızlığımi söylememi istemiyor hakkıda. Çünkü insanın kibarca söylesem bile kadın küsmeye kavga etmeye meyilli biri. Üstüne üstlük sadece bize değil bizim hakkımızda başkalarınada fakir diye bahsediyor onların parası yok diyip duruyor. Hem enerjimizi düşürüyor hem evrene enerji yolluyor. Ne yapayım sizce ?
Kaynanam kendiside zengin biri sayılmaz ama fakirde değil kendi evlerinde oturuyorlar orta halliler. Benim ailemde çok şükür fakir değil zaten ailem destek oluyor zor durumda kalırsak daha çok annemler destek oluyor ama eşimin ailesine ufakta olsa yardımcı olmaya çalışıyorlar. Hani çok şükür aç değiliz açıkta değiliz bı de ben çalışan ve harcamalarına dikkat eden biriyim israf etsem söylese yine anlarım bana niye sürekli bunu diyor.
eşinize söyleyin , bu şekilde bahsetmesin.
ama bence bu ekonomide hepimiz fakiriz:)
görünüşte herkes kredi kartına yüklendiği için bolluk var.
ama özünde herkes herkese yardım ediyor.

Hepinize değerli yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar eşimle konuştum kendisi söyleyecek o söylemezse ben söyleyeceğim çünkü çok rahatsız oluyorum ve bu defa kafasına takıp üzülen ben oluyorum. Niye rahatsız oluyosun diyenler olmuş rahatsız oluyorum çünkü ben zaten hesabını kitabını bilen biriyim kaynanamda bunu biliyor bu yüzden beni çok takdir ediyor ama buna rağmen paranızın kıymetini bilin fakirsiniz kiracisiniz demesi zoruma gidiyor ayrıca yarın bir gün atanma ihtimalimde var bir sınava bakıyor her şey. Buna rağmen bu kadar karamsarlık beni rahatsız ediyor fakir olsamda kimseyi ilgilendirmez

şükrün öneminden bahsedin kayınvalidenize.. durumunuzdan memnun olduğunuzu, çok şükrettiğinizi söyleyin. Allah başka dert vermesin evimiz elbet olur diyin. Ay ne bileyim bizde kirada oturuyoruz, fakir hissetmiyorum asla. kayınvalidem böyle bir şey söylese muhtemelen takılmam bile, onun fakirlik kavramı bu derim..

Su yasli insanlarin laflarına aldiris etmeyin normal dusunme yetileri olsa zaten su sözü kullanmazlar bence takilmayin ama baskasinin yaninda soyluyorsa uyarabilirsiniz bas basa iken bence takmayin kafaniza

Acaba daha çok harcarsınız da onlarda yardım etmek zorunda kalır diye böyle konuşuyor olabilir mi? Kendince önlem alıyordur belki bizim de durumumuz belli diye düşünerek. Yani yoksa bir insan niye ele karşı oğlum çok fakir diye anlatsın ki tuhaf geldi.

Acaba daha çok harcarsınız da onlarda yardım etmek zorunda kalır diye böyle konuşuyor olabilir mi? Kendince önlem alıyordur belki bizim de durumumuz belli diye düşünerek. Yani yoksa bir insan niye ele karşı oğlum çok fakir diye anlatsın ki tuhaf geldi.
Acıdığı için öyle söylüyor sözde ama amacını anlamadım. Biz zora düşsek kapım her zaman açık diyor evinde bile yaşatir ama onun kendisi içinde bizim içinde endişe ediyor yarın bir gün aç kalırız falan diye. Geçmişte yoksulluk çekmiş kendisi

Acıdığı için öyle söylüyor sözde ama amacını anlamadım. Biz zora düşsek kapım her zaman açık diyor evinde bile yaşatir ama onun kendisi içinde bizim içinde endişe ediyor yarın bir gün aç kalırız falan diye. Geçmişte yoksulluk çekmiş kendisi
Sizin için endişe etmesi tamam da millete anlatmasının size ne yararı var ki? Bence insanlara sürekli böyle şeyler söylemesi konusunda uyarmalısınız. Her ortamda her şey anlatılmaz ki. Sizin maddi durumunuzdan neden cümle alem haberdar olsun.

Eşiniz cevap vermenizi istemiyorsa dinlemeyin aman varsın fakir desin . Siz fakirseniz o da cahil ayrıca sıkışınca ailem yardım ediyor demişsiniz madem öyle bundan sonra eş ailesi de elini taşın altına koydun yardım etsin oğullarına. Boş lafla peyr gemisi yürümez

Kaynananiz doğru soyluyor aslinda ama devamli söyleyip durmasina ve baskalarina soylemesine gerek yok tabi ki. Kim olsa cani sıkılır, endiseleniyor sanirim

X