Hanımlar bana bir orta yol bulur musunuz kimseyi kırmak istemiyorum?

Eşimle benim evim yok kirada oturuyoruz yeni evli sayılırız. İkimizde meslek sahibiyiz eşim asgari ücretten bir tık fazla kazanıyor. Ben bir ara işsiz kalmıştım ama şuan bende çalışıyorum çok şükür mesleğimiz var. Ama kaynanam evimiz yok diye bizi sürekli "fakir" olarak nitelendiriyor.
Ben çok harcama yapan biri değilim bu yüzden beni çok seviyor hem çalışıp hem israf etmediğim için. Ama bunlara rağmen her seferinde paranızın kıymetini bilin siz fakirsiniz sizin eviniz yok diyor. Eşime de aynılarını söylüyor. Yaşlı bir kadın kendisi zamanında çok fakirlik çekmiş bu yüzden sözde bizi düşünüyor aç kalmayalım falan diye. Ama artık bu sözü beni çok rahatsız ediyor. Yaşlı ve çok alıngan biri okul okumamış . Eşim annesine bu rahatsızlığımi söylememi istemiyor hakkıda. Çünkü insanın kibarca söylesem bile kadın küsmeye kavga etmeye meyilli biri. Üstüne üstlük sadece bize değil bizim hakkımızda başkalarınada fakir diye bahsediyor onların parası yok diyip duruyor. Hem enerjimizi düşürüyor hem evrene enerji yolluyor. Ne yapayım sizce ?
Kaynanam kendiside zengin biri sayılmaz ama fakirde değil kendi evlerinde oturuyorlar orta halliler. Benim ailemde çok şükür fakir değil zaten ailem destek oluyor zor durumda kalırsak daha çok annemler destek oluyor ama eşimin ailesine ufakta olsa yardımcı olmaya çalışıyorlar. Hani çok şükür aç değiliz açıkta değiliz bı de ben çalışan ve harcamalarına dikkat eden biriyim israf etsem söylese yine anlarım bana niye sürekli bunu diyor.
Geliriniz yoksulluk sınırının altındaysa fakirsiniz
Ama size bi sır vereyim Çoğumuz öyleyiz :)

Bi eviniz olsa zengin mi olacaktınız. Zenginlik göreceli bi kavram. Evi arabası olan da geçim zorluğu çekebiliyor şu şartlarda. Başkalarına demese problem değil de insanın zoruna gidiyordur hak verdim size

Ailen niye destek oluyor bu kadar fedakarlik enayilik size birikim yapsınlar kızları o kadar laf yiyor

Eşimle benim evim yok kirada oturuyoruz yeni evli sayılırız. İkimizde meslek sahibiyiz eşim asgari ücretten bir tık fazla kazanıyor. Ben bir ara işsiz kalmıştım ama şuan bende çalışıyorum çok şükür mesleğimiz var. Ama kaynanam evimiz yok diye bizi sürekli "fakir" olarak nitelendiriyor.
Ben çok harcama yapan biri değilim bu yüzden beni çok seviyor hem çalışıp hem israf etmediğim için. Ama bunlara rağmen her seferinde paranızın kıymetini bilin siz fakirsiniz sizin eviniz yok diyor. Eşime de aynılarını söylüyor. Yaşlı bir kadın kendisi zamanında çok fakirlik çekmiş bu yüzden sözde bizi düşünüyor aç kalmayalım falan diye. Ama artık bu sözü beni çok rahatsız ediyor. Yaşlı ve çok alıngan biri okul okumamış . Eşim annesine bu rahatsızlığımi söylememi istemiyor hakkıda. Çünkü insanın kibarca söylesem bile kadın küsmeye kavga etmeye meyilli biri. Üstüne üstlük sadece bize değil bizim hakkımızda başkalarınada fakir diye bahsediyor onların parası yok diyip duruyor. Hem enerjimizi düşürüyor hem evrene enerji yolluyor. Ne yapayım sizce ?
Kaynanam kendiside zengin biri sayılmaz ama fakirde değil kendi evlerinde oturuyorlar orta halliler. Benim ailemde çok şükür fakir değil zaten ailem destek oluyor zor durumda kalırsak daha çok annemler destek oluyor ama eşimin ailesine ufakta olsa yardımcı olmaya çalışıyorlar. Hani çok şükür aç değiliz açıkta değiliz bı de ben çalışan ve harcamalarına dikkat eden biriyim israf etsem söylese yine anlarım bana niye sürekli bunu diyor.
Muhtemelen gerçekten fakirsiniz bu arada. Yolsu
Muhtemelen gerçekten fakirsiniz bu arada istatistik bilimine göre. İki kişilik yoksulluk sınırını gecmiyorsaniz evet fakirsiniz

Çok enerji emici bir durum orta yol olarak sunolabilir ; esiniz anne ben bu evin erkegiyim gururum kiriliyor bizdennherkese fukara diye bahsediiyorsun diyeceksiniz veya siz kv kenara cekip bak ohlun erkek gururu kiriliyor yetersiz hissediyor diyeceksiniz yani erkeklik evin reisligi gurur vs bu yol üzerinden yürüyeceksiniz .

Bu kadın aileleri olmasa ne olacak acaba. Almayınız efendim ailenizden kocanız için bile olsa para almayın sonra pişman olma olasılığız cok yüksek. Bunu demeye geldim

Çok enerji emici bir durum orta yol olarak sunolabilir ; esiniz anne ben bu evin erkegiyim gururum kiriliyor bizdennherkese fukara diye bahsediiyorsun diyeceksiniz veya siz kv kenara cekip bak ohlun erkek gururu kiriliyor yetersiz hissediyor diyeceksiniz yani erkeklik evin reisligi gurur vs bu yol üzerinden yürüyeceksiniz
Bunu yaptık en son çare zaten eşim konuştu ama kadın anlamıyor ben iyiliğiniz için konuşuyorum zengin mi diyim falan filan demiş bu aralar pek demiyor o kelimeleri ama yinede imalar devam ediyor

Bu kadın aileleri olmasa ne olacak acaba. Almayınız efendim ailenizden kocanız için bile olsa para almayın sonra pişman olma olasılığız cok yüksek. Bunu demeye geldim
Yok zaten çok çok zorda kalmadikça almıyoruz eşim zorda kalsak bile almak istemiyor şuanki tek yardımları diğer kardeşlerime kıyafet alıyorsa bazen bana da alır bu şekilde yani evliliğin ilk zamanları sadece yardımcı olmuşlardı

X