Gebeliğe Hazırlık Hanımlar İlk kez bebek düşünenlere önerileriniz..🙃

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

birsorumvar12

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2023
75
16
25
İyi akşamlar hanımlar. Bu ay eşimle karar aldık planlı gebelik düşünüyoruz 🙈 Sizlerin yapmış olduğu hazırlıklar, teknikler, taktikler hepsine açığım Öncesinde doktora gittiniz mi ? Herhangi bir ilaç takviyesi aldınız mı ne sıklıkla ilişkiye girdiniz vs vs 🙃 Önerisi olan varsa benimle paylaşırsanız çok çok mutlu olurum...Birde ovülasyon testi almalı mıyım bu konu hakkında da deneyimi olan varsa yazarsa çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim 😍

Ovulasyon bence çok strese sokuyor. Eğer bi süre olmazsa denemenizi tavsiye ederim naçizane. Zaten 2 günde 1 ilişki her türlü yumurtlama/çatlamaya denk gelecektir, düzenli ilişki daha az stresli en azından :)

Doktora gittim, siz de gidin. Birçok farklı değer gebelik önünde engel. Bi kan testi, belki bi yumurtalık kontrolü, adetliyken giderseniz bir hormon testiyle daha rahat edersiniz.

Folik asit başlamanız lazım bir de. Onu da doktor önerisiyle alırsanız daha iyi.

Bende daha gebelik yok ama düşündüğümüzden beri bunları yaptım 🫶🏿

Ovulasyon bence çok strese sokuyor. Eğer bi süre olmazsa denemenizi tavsiye ederim naçizane. Zaten 2 günde 1 ilişki her türlü yumurtlama/çatlamaya denk gelecektir, düzenli ilişki daha az stresli en azından :)

Doktora gittim, siz de gidin. Birçok farklı değer gebelik önünde engel. Bi kan testi, belki bi yumurtalık kontrolü, adetliyken giderseniz bir hormon testiyle daha rahat edersiniz.

Folik asit başlamanız lazım bir de. Onu da doktor önerisiyle alırsanız daha iyi.

Bende daha gebelik yok ama düşündüğümüzden beri bunları yaptım 🫶🏿
Ayy kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederim❤️ hemen bir doktor randevusu alıyorum. O halde ilk etapta ovulasyon testine gerek yok. Bakalım rabbimden hayırlısı. İnşAllah en yakın zamanda güzel haberleri alırız canım💕

Ayy kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederim❤️ hemen bir doktor randevusu alıyorum. O halde ilk etapta ovulasyon testine gerek yok. Bakalım rabbimden hayırlısı. İnşAllah en yakın zamanda güzel haberleri alırız canım💕
Yani ben çok strese girdim, ay yumurtlama oldu mu olacak mı olmayacak mı, e oldu acaba şimdi test mi yapsam... Galiba birkaç gün sonra gebelik testi yapmıştım streslenip :KK70: bana hiç işlemedi yani

Yani ben çok strese girdim, ay yumurtlama oldu mu olacak mı olmayacak mı, e oldu acaba şimdi test mi yapsam... Galiba birkaç gün sonra gebelik testi yapmıştım streslenip :KK70: bana hiç işlemedi yani
Sizi çok iyi anlıyorum ben bile henüz yolun başında aynı hislere sahibim. Birkaç başlık okudum galiba en önemlisi psikolojini sağlam tutmak sabırlı olmak artık ne kadar başarılı olabiliriz bilmiyorum. Burayada yazacağım eğer olursa ❤️

Doktora adetinizin 2. ya da 3. günü gitmenizi öneririm o günlerde gidince kandan hormon değerlerine bakıyorlar çünkü, hormon değerleriniz de bu süreçte önemli
Adetime az bir zaman kaldı öyle yapayım canım çok teşekkür ederim kıymetli yorumun için💕

Ama en önemlisi de sabır ve stres yapmamak biliyor musun, ne kadar çok stresten uzak durursan vücudun için o kadar iyi, stres sebebiyle olacağı varsa bile olmuyor bazen
Kesinlikle öyleymiş. Çok teşekkür ederim canım

X