Hanımların Dikkatine! Tavsiye Postu Ayağınıza Geldi :)

Camasir makinem BOSCH cooookk memnunum sukur :)
Elektrik supurgem MIELE evdeki esyalari hoplatiyo yerinden masallah.
Ikisini de kesinlikle tavsiye ederim.
Ankastre mutfak esyalarim (firin, elektrikli ocak vs) SIEMENS ondan da memnunum.

Yıkama ve kurutma için ayrı ayrı makineler alın. İkisinin bir arada olduğu çok işlevsiz.

beyaz eşyam arçelikten genel olarak memnunum. Çamaşır makinam 9 kilo ve kurutmalı almadım çok memnunum. Annemde kurutmalı vardı hiç memnun değildi. Buzdolabıda altta dondurucu olanları daha kullanışlı en azından benim için çok kullanışlı. Mutluluklar dilerim.

Tek tavsiyem eğer ankastre düşünüyorsanız düğmeleri içe geçmeli var onlardan alın evime her gelen bebe fırını çalıştırıyor. Ice geçmeli olandan gorümcemde var ve çok memnun

Bütün beyaz eşyalarım Siemens. Kurutma makinem aynı gruptan Profilo. Oldukça memnunum. Bulaşık makinem 14 senelik hala ilk günkü performansa sahip. Çamaşır makinem bu yaz iflas etti ki o da aynı yaşta idi normal yani.Mİn 8 kg'luk olanlardan alın ve mutlaka kısa süreli programı da olsun. Kurutma makinem de 7 senelik, hiç sorun yok.

Ankastre takımım Samsung. Seramik ocağı temizlik açısından tavsiye etmiyorum zira beni deli ediyor (4 göz de elektrikli) ancak performansından memnunum. Davlumbaz ve fırınımdan sorunum yok. Her 3'ü de 5 senelik. Fırın bir kez anakart yaktı, garanti uzatmıştık, garanti dahilinde değişti. (çamaşır makinesi Samsung olanlardan çok şikayet dinledim. Çoğu kişi temiz yıkamadığını söylüyor bu dip not olsun)

Mikrodalgam Siemens. Evdeki gereksizlerden biri. Olsa da olur, olmasa da..

Kahve makinem Arzum, çay makinem Arçelik Gurme. İkisini de tavsiye ederim.

Bir önceki rondom Tefal idi. 7 sene direndi, bıçağı kırılınca yedek parçasını bulamadık. Sırf görüntüsünden Fakir'in 3'lü setini aldım. Boşa verdiğim paralardan biridir. Şimdiki aklım olsa gene Tefal alırdım. Fakir çok güçlü değil. Bozulsun diye gözünün içine bakıyorum ama garantisi de daha iki sene var :)

Elektrikli süpürgemde denemediğim marka kalmadı. Sanırım evde en çok değişen ürün bu. Philips, Siemens ve Bosch bana dayanamadı. Şu anda (1,5 sene olmuştur) Fakir Veyron kullanıyorum. Kendisi ile henüz bir problemim yok. Gelecek ne gösterir bilemem. :) Ben inat ettim Dyson almadım ancak erkek kardeşimde 3,5 senedir Dyson var, parasının karşılığını veriyor diyebilirim.

Ütüde hep Tefal ve Philips kullandım. Her ikisi de oldukça tatmin edici. Hafif olmasına önem verin yeter.

Züccaciye bölümünde tavsiye veremem. Ben bu konuda ruh hastasıyım. En büyük zaafım sanırım züccaciye ve nevresim takımları... (eşim en son aldıklarımı gördüğünde "iyi yapmışsın bunlar olmasa yalaktan su içiyorduk" dedi. o kadar diyeyim. Beni boşarsa ya züccaciye-nevresim yüzünden ya da çiçek takıntımdan boşayacak :KK70: ) O yüzden bu konuda susma hakkımı kullanıyorum :)

Yatak örtüsü aldığıma çok pişmanım. Annecim sağolsun örtüsüz evlenmek yasakmış gibi gidip bin küsür liraya takım aldı. Nevresimini kullanıyorum ama örtüyü hiç kullanmadım. Bana eziyet gibi geliyor. Koyacak yer bulamıyorum elimde kaldı. Mümkün mertebe az eşya alıp zamanla ihtiyaca göre almak daha mantıklı geliyor bana.

Çeyiz diye dantel işlemeli, el emeği nevresim yaptırmış annem zamanında. Kullanmıyorum :) kayınvalidem de iki takım getirmiş. Paketini bile açmadım dantel işlemeli nevresim mi olur. :işsiz:

Perdelerimi sevmiyorum. Hangi akla hizmet tülleri desenli aldım bilmiyorum. Şimdi alsam hepsini sade desensiz alırdım.

L koltuk eşimin bekarlıktan kalma. Kendisi seçmiş almış ucuza. Açılıp yatak olan kısmında büyük bir metal parça var. Oturunca hissedilmiyor ama açıp yatılmıyor rahatça. Örtü de sersem yastıkta koysam batıyor. Bir daha alırsam ona dikkat edeceğim. Başka birinin evinde daha fark ettim o parçayı.

Buzdolabı hacmini büyük almaya dikkat ettim. Çamaşır makinesi 9 kiloluk. Bulaşık makinesi 2 programlı. İki günde bir tam doldurup çalıştırıyorum. Yarım sepet falan gerek görmedim. Tek dikkat ettiğim konu alt kısmının çelik olmasıydı. Plastikler zamanla koku yapıyor. Annemin eski makinesi kokuyordu ve o plastik yüzünden dedi servis. İki sıcaklık ayarı da yetiyor. Hepsi arçelik.

Çelik tencerelerim çok güzel ama çok inceymiş. Alırken hiç düşünmedim bunu. İçindekini hemen yakıyor. Mesela soğanı kavurmak istediğimde çok kısa sürede yanık kokusu geliyor hemen. Özellikle kapakların kenarları çok ince. Tezgahta sürtünce ses çıkarıyor. Benim hayat kalitemi düşürdü resmen :)) çokta para verdim atamıyorum. Klasik anne tarzı çelikler en iyisiymiş.

butun beyaz esyalarim tv tv lerde dahil beko memnunum ama bulasik makinam daha fonksiyonlu olabilirmis
supurgem ve utum philps cok memnunum
tv unitesi aldigima pismanim konsolu tercih ederdim cunku mutfak dolaplarim kucukmus
12 kisilik yemek takimk ve seramik granit tum tencereler icin pismanim
hazir yun yorganlar almistim cok memnunum tavsiye ederim
zebra storlar icin pismanim duz storu kalin perde olarak kullanmak daha mantikli geldi bana
mikrodalga aldigima pismanim
sifonyer disinda yatak odasina aldigim her zimbirti dolap icin pismanim

merhaba ben de evime beyaz eşya alacağım kısmetse düğünüm var ağustosa. samsung ve bosch almak istemiyorum çok pahalılar ayrıca yedek parçada çok pahalı oluyor. beko, profilo düşünüyorum ama kalitesinden emin değilim. kullananlar bilgi verebilir mi memnun musunuz? buzdolabı + çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi alacağım.

Çamaşır makinesi kurutmalı olmamalı en başta. Ayrı almalısınız.9kg ve 7 kg makinem var. Tek olsaydı 9 u tercih etmezdim. Yılda 1 yada 2 kez yorgan yıkanacak diye diğer zamnlarda dolsun diye beklemek,bide onca çamaşırın ütüsü...zor iş..Beko iyidir

Buzdolabı altta dondurucu bölmesi olursa rahat edersiniz. Aynı buzdolabının iki türlüsünüde kullanıyorum şu an,buzluğu altta olandan çok daha memnunum.beko ikiside.. Ayrıca tatil modu olanlardan alırsanız,dondurucu kısmını sadece çalıştırırsınız bir yere gittiğinizde, soğutucu kısmı boşuna çalışmaz.

X