Hashimoto ve FMF(akdeniz ateşi) hamile kalma süreci

ciynep

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2012
77
63
Merhaba arkadaşlar. 29 yaşındayım. Akdeniz Ateşi (FMF) ve Hashimoto Tiroidi var bende. Kalıtsal ve metabolizma hastalığı. Levoti... ve kolşisin kullanıyorum. Antikor seviyem Anti tpo 1400 ve üzeri. Tsh Değerlerim çok değişken çıkıyor. Akdeniz ateşi aynı zamanda fibromiyaljiye çevirdi. İğne tedavisi ve fizik tedavi görüyorum. Bel fıtığım da var. Üç aydır tiroid ilacımı içmiyorum şuanlık durumum böyle doz ayrlaması yapacağız.
Merak ettiğim şudur,acaba bu hastalıklara sahip olup da hamile kalabilen var mıdır aramızda?
Süreç nasıl zor mudur, çok mu uğraşmak gerekir?
Bebek açısından risk var mıdır?
Düşük yapma riski nedir?
Bilgilendirecek anlatacak olan varsa çok sevinirim :KK200:

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. 29 yaşındayım. Akdeniz Ateşi (FMF) ve Hashimoto Tiroidi var bende. Kalıtsal ve metabolizma hastalığı. Levoti... ve kolşisin kullanıyorum. Antikor seviyem Anti tpo 1400 ve üzeri. Tsh Değerlerim çok değişken çıkıyor. Akdeniz ateşi aynı zamanda fibromiyaljiye çevirdi. İğne tedavisi ve fizik tedavi görüyorum. Bel fıtığım da var. Üç aydır tiroid ilacımı içmiyorum şuanlık durumum böyle doz ayrlaması yapacağız.
Merak ettiğim şudur,acaba bu hastalıklara sahip olup da hamile kalabilen var mıdır aramızda?
Süreç nasıl zor mudur, çok mu uğraşmak gerekir?
Bebek açısından risk var mıdır?
Düşük yapma riski nedir?
Bilgilendirecek anlatacak olan varsa çok sevinirim :KK200:
Ben fmf yim 3gebelik kaybim var ama onlarla alakasi yok denildi

X