Hastalık hastaları duyun beni

delibirselvi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2021
1.675
1.813
26
Merhaba,

Sürekli bu konuyu açmak ilerlemekten ziyade gerilediğimin en büyük göstergesi zaten ama duyulmak anlaşılmak bir tane bile olsa destek mesajı görmek istiyorum. Senelerdir anksiyete ile yaşıyorum, ne onu düşman gibi görüp yok etmeye çalışmak ne de kabul edip bir parçammış gibi alışmaya çalışmak işe yaradı. Bedenimdeki en ufak en anlamsız en saçma değişiklikleri bile anında farkediyor, olmadık anlamlar yüklüyorum. Doktora gitmek rahatlatmıyor internette okuduğum her belirtiyi ayrı ayrı birer birer yaşıyorum. Zamanında ilaç kullanmayı denedim, sadık kalmadım. Terapiye gitmedim hiç belki maddi olanak sağlarsam onu denerim ama o zamana dek yalnız olmadığımı bilmeye çok ihtiyacım var. Var mı benim gibi insanlar? Nasıl baş ediyorsunuz? Rahat uyumak rahat nefes almak istiyorum. Olmamış şeylerin korkusunu üzüntüsünü hissetmek beni çok yoruyor. Allah beterinden korusun, insanlar nelerle uğraşıyor her daim şükrediyorum ama kalbimde sürekli korku ve endişeyle yaşıyorum. Hele ki vücuduma kafayı takarsam zaman geçmiyor çıldıracak gibi oluyorum

Bu msjı ben yazmış olabilirim. O kadar aynı durumdayım. Çok istiyorum anı huzurla yaşamayı. Şimdi bir de kalp teklemesi eklendi üzerine. Ben de bir süre sonra ilaçları bırakanlardanım. Olmuyor çünkü fayda etmiyor. Yan etkilerini yaşamaktansa bırakıyorum ve hep bir kısır döngüde dolanıp duruyorum. Şuan daha da farklı bir şekilde belirtiler veriyor sağlık anksiyetesi. Kaç defa kafa akupunkturu yaptırdım. Sanki o zaman daha sakin oluyorum en azından bir süreliğine. Çok pahalı olduğu için sürekli alamıyorum bu tedaviyi. Şimdi acaba tekrar başlasam mı antidepresana diyorum

Sizin nasıl başladı? Çocukken yaşadığınız olaylar ya da kayıplar mı etkiledi? Travmatik bir olay başlattıysa Emdr tedavisi çok iyi geliyor diyorlar. Ben neti travma haline getirdim emin değilim ve yaşadığım olayların duygularına girip dibi görmeye de hazır değilim. O sebepten şuan Emdr ye sıcak bakamıyorum

Bu durum bendede basladi. Annem hastalik hastasi. Artik ondan dolayimi yoksa 4 aydir surekli enfeksiyonumun yukselip 2024 de surekli hasta olmam mi sebep bilmiyorum.

Sizin nasıl başladı? Çocukken yaşadığınız olaylar ya da kayıplar mı etkiledi? Travmatik bir olay başlattıysa Emdr tedavisi çok iyi geliyor diyorlar. Ben neti travma haline getirdim emin değilim ve yaşadığım olayların duygularına girip dibi görmeye de hazır değilim. O sebepten şuan Emdr ye sıcak bakamıyorum
Başlangıç noktası yok, böyle doğmuş gibiyim. Ya da başlangıcı hatırlayamadığım erken çocukluk dönemine kadar gidiyor heralde. Sabah beşte kalkıcam ama uyuyamıyorum kafamda susturamadığım sesler var. Vücudumu dinleyip duruyorum

Enfeksiyonunuzun nedeni belli değil mi
Once cok agir ciger iltihabi ustune kronik astimim var. Ilk antibiotik az geldi. 3 gun sonra yine yukseldi tekrar baslamistim. 2-3 hafta iyi gibiydim,bogaz agrisi disinda.

Sonra yine ates,grip agrindan bobrek agrisi. Hastanede yattim 2 gun fakat hersey temizdi. Inr disinda,Oda galiba aclikdandi. Sonraki kan tahlilinde normale dondu. O yatis sonrasi bobrek tasi veya idrar yolu iltihabi diye yine antibiotik verildi. Bittigi gunun ertesi gunu kan vermeye gittim. Sadece o gun iyiydim. Yani Pazartesi gunu. Sali gunu bogaz agrisi ile grip oleum. Sinuzut de var bastan beri. Uyku uyuyamiyor, dilim damagim kuru uyaniyorum gece sürekli.
Sali yine kan verecegim.
Felaket bas agrim var birkac gundur. Zaten evde tek durmayada korkar oldum..birsey olacak kimse yokken diye. 2 haftadir rapor ile evdeyim.
Ise nasil donecegim surekli hasta iken bilmiyorum. Hastanede hematoloji bolumundeyim birde

Ne cok yazdim 😪

Başlangıç noktası yok, böyle doğmuş gibiyim. Ya da başlangıcı hatırlayamadığım erken çocukluk dönemine kadar gidiyor heralde. Sabah beşte kalkıcam ama uyuyamıyorum kafamda susturamadığım sesler var. Vücudumu dinleyip duruyorum
Peki nasıl baş etmeye çalışıyorsunuz. Çok zorlanıyorum ben ve artık pes ettim. Yakın zamanda psikiyatriyi tekrar deneyeceğim. İlaçlardan nefret ediyorum ama böyle yaşarken ölmekten iyidir

Allah hepimize şifa versin demek icin yazayim dedim. Bende hastalık hastalığı yok ama sanki yazıyı ben yazmışım gibi hissettim. Yıllardır anksiyetem var. Şimdi atak halindeyim. Evin içinde dolanıp duruyorum. Tir tir titriyorum. Kusuyorum.. bir de hamileyim böyle çok daha zor.

Sizin takıntı yaptığınız şey ne peki? Hamile halinizle çok zordur. Allah hepimizin yardımcısı olsun

Sizin takıntı yaptığınız şey ne peki? Hamile halinizle çok zordur. Allah hepimizin yardımcısı olsun
Amin inşallah. Benim takıntım yok ama olmadık şeylerin korkusunu yaşıyorum. Aslında sebep şu diyebileceğim bir şey olmadığı halde anksiyete krizleri geçiriyorum. Ben de anlam veremiyorum. Sebepsiz geliyor. Normal hissetmeyi huzurlu olmayı unuttum. Çok kötü..

Terapi alsanız? Küçük bir bebekle anksiyeteyi bir arada düşünemiyorum bile
Gitmeye vaktim yok. Bebeğimi bırakacak kimsem yok. Tam bir meme bağımlısı. Ve bazen 15 dk arayla bazen 2 saat arayla emmek istiyor. Hiç belli olmuyor. Asla biberon ya da emzik almıyor. Ve de şöyle bir durumu var, karnı mı aç, meme. Gazı mı var, meme. Uykusu mu var, meme. Bir şeye mi sinirlendi, meme. Sebepsiz mi ağlıyor gene meme. Emmeden asla durmuyor kıyameti koparıyor. 3 aylık daha. Ek gıda vs den sonra bu kadar aranmaz diye ümit ediyorum

Peki nasıl baş etmeye çalışıyorsunuz. Çok zorlanıyorum ben ve artık pes ettim. Yakın zamanda psikiyatriyi tekrar deneyeceğim. İlaçlardan nefret ediyorum ama böyle yaşarken ölmekten iyidir
Baş etmiyorum ya da edemiyorum yaptığım şey baş etmekten ziyade çıldırmadan zamanımı geçirmeye çalışmak. Bakın bu saatte uyandım ve yine aynı düşünceler var kafamda gerçekten ben uyanmadan önce anksiyetem uyanıyor. Bununla nasıl baş edilir ki

Allah hepimize şifa versin demek icin yazayim dedim. Bende hastalık hastalığı yok ama sanki yazıyı ben yazmışım gibi hissettim. Yıllardır anksiyetem var. Şimdi atak halindeyim. Evin içinde dolanıp duruyorum. Tir tir titriyorum. Kusuyorum.. bir de hamileyim böyle çok daha zor.
Aminnn. Allah yardımcımız olsun, siz de isterseniz bir doktora izah edin durumunuzu hamilesiniz dikkat etmeniz lazım

X