hastane çantası

Benim duyduğum kanama o kadar çok olmuyormuş normal adet kanaması gibi oluyormuş ama belki kişiden kişiye değişebilir yinede tebrirli olmak en iyisi. Her gün yeni bişey duyup daha çok korkuyorum arkadaşımın annesi gülemiyo, hapşıramıyo çünkü hemen altına kaçırıyormuş doktor normal doğumdan dio kestikleri için olurmuş offf :KK43:

Benim duyduğum kanama o kadar çok olmuyormuş normal adet kanaması gibi oluyormuş ama belki kişiden kişiye değişebilir yinede tebrirli olmak en iyisi. Her gün yeni bişey duyup daha çok korkuyorum arkadaşımın annesi gülemiyo, hapşıramıyo çünkü hemen altına kaçırıyormuş doktor normal doğumdan dio kestikleri için olurmuş offf :KK43:

Canancım ileri yaşlardaki kadınların genelinde olan ortak problemdir idrar kaçırma..İdrar kaçırmanın doğum kesisiyle alakası yoktur..Rahmin sarkması sonucu idrar kesesine baskı yapmasıyla alakalıdır..Genelde çok doğum yapan kadınlarda daha çok rastlanır ve basit bir ameliyatlada artık dikişsiz olarak halledilebiliyor. (annemden biliyorum, kese küçük dikişlerle yukarı çekilip eski yerine sabitleniyor) Çünkü normal doğum kesisi idrar yollarına doğru değildir. Doğum pozisyonunu düşündüğünde yukarıya doğru değil yanlamasına ufak bir kesi açılır. Bana kalırsa doktor biraz sallamış gibime geliyor. Öyle bile olsa her halükarda tedavisi mümkün bir durumdur..Sen hiç bunları düşünüp canını sıkma bence.. Düşündüğün şeyi kendine çekersin o yüzden hep olumlu düşün ve doğumunun çok kolay olduğunu hayal et..Çünkü Türk insanı genelde olumsuzu konuşmayı daha çok seviyor niyeyse hepimiz hep olumsuzluklara şartlandırılıyoruz. Şahsen ben çevremde duyduğum olumsuz şeyleri çok fazla dile getirmemeye ve duymamaya çalışıyorum, dikkat etmem gereken bir konuysa dikkat ediyorum, tedbirimi alıyorum ama önce kendim nedir ne değildir diye araştırıyorum..

Haklısın olumsuz görüşlere kulağımı kapatmalıyım demekki.. Ben etkilenmiyorum desemde için için etkileniyorum her kafadan farklı farklı ses çıkıyor her birini zaten dinlesem eyvah eyvah evet nedense insanlar hep kötü olanları anlatıyo ama kimse bebeğini ilk gördüğü andaki duygularını anlatmıyor tavsiyene uymaya çalışıcam bu konu hakkında beni aydınlattın.

yaa bu kadar kanama falan olacak mı???? benn daha çok korkmaya başladım walla:KK43:(

Megilaracım elbette biraz kanaman olacak kolay değil bebekle beraber vücudundan plasentada ayrılacak.. O yüzden ilk bir kaç gün normal ped yerine hasta bezi kullanmakta fayda var..Sonra zaten gittikçe azalıyor ve herkeste aynı zamanda bitmiyor..Bazılarının daha erken bazılarının daha geç bitiyor..Ama kanama senin hareketlerine engel olacak bir durum değil..Anneler daha çok dikişlerden şikayetçiler..

merhaba arkadaşlar,

Ne güzel tatlı heyecanlar. allah hepinizin bebeğini sağlıklı oalrak kucağınıza almak nasip etsin.

Ben de sizler gibi heyecanla her denileni almıştım. ama hasta bezi: hiç kullanılmadı. Hastanede önce altına ped seriyorlar. Ertesi gün de hastaneden ped veriyorlar. eve gidince de normal pedler yetiyor.

bebek için takım yanınıza fazla alın. Biz 4-5 takım almıştık ve bizim velet habire kustuğundan yetmemişti. Evden bi daha getirmişlerdi.

Çıkarken eve gecelikle/hastaneye gelirken giydiğiniz hamile kıyafetinizle çıkmak istemiyorsanız yanınıza kıyafet almayı unutmayın.

Ben hasta bezi aldım her ihtimale karşı, yalnız çantaya kaçtane koyulacağını bilemiyorum,sizin bir fikriniz var mı kızlar?

Buarada henüz almadıysanız,marketlerde yenidoğan primanın bir kampanyası var,..paketlerin yanına ;pampers senstive (63 adet) ıslak mendil hediye veriyor.
Birde başka kampanyada Dalin'in ;şampuan,pişik kremi,sabunu,losyonu,jel bebe yağı,pudrası,ıslak mendili'nin olduğu bir çanta var(küçük sarı bir çanta)..hepsini bir arada daha uyguna alıyorsunuz,tek tek olduğunda daha fazla tutuyor,dalin nin setini düşünüyorsanız aklınızda olsun :))

Buarada henüz almadıysanız,marketlerde yenidoğan primanın bir kampanyası var,..paketlerin yanına ;pampers senstive (63 adet) ıslak mendil hediye veriyor.
Birde başka kampanyada Dalin'in ;şampuan,pişik kremi,sabunu,losyonu,jel bebe yağı,pudrası,ıslak mendili'nin olduğu bir çanta var(küçük sarı bir çanta)..hepsini bir arada daha uyguna alıyorsunuz,tek tek olduğunda daha fazla tutuyor,dalin nin setini düşünüyorsanız aklınızda olsun :))

Ayperincim ben niveanın setini aldım http://www.e-bebek.com/Product_Detail.aspx?ProdID=4826 Çantası biraz uyduruk ama belki bir işime yarar..Gerçekten ayrı ayrı alınca daha çok tutuyor..Benim en çok korktuğum şey kullanma tarihleriydi ama daha süresi olduğunu öğrendim..

Primanın kampanyasını biliyordum ama gittiğimiz markette kampanyalı paketlerden kalmamış..Aslında bir markette görmüştüm ama eşim "daha doğmadan bebeğe bez mi alınır yahu" diye azarlamıştı beni..E tabi markette bişey diyemedim ama eve gelince "o hastane çantası için lazımdı" :eek:klava: diye iyice bi çemkirdim eşime..Neyse sonraki hafta gittik o markayı bulana kadar market market gezdik tabee jeyyar

Birde ben hiç hasta bezi almadım daha eğer çok kalın değilse 4 tane al yanına ( Normalde kullandığımız pedlerin de 4 saatten fazla kullanılmaması gerekiyor enfeksiyon riskine karşı) Bir gün kalacaksan ve normal doğum yapacaksan yeterli olur sanırım..Hasta bezi ped gibi birşey mi bilmiyorum içinde kaç tane oluyor ???

ayperincim kampanya güzelde ankarada varmı acaba bu kampanya birde tabiki hangi marketlerde?

ebrucuğum,dalinin cantasıda uyduruk özenli birşey değil,ama çantamı çanta işte ..CADIARZU (Tansaş) markette nıveanın setide vardı yalınz kutudaydı sanırım (cantasız) ,ve yanlış hatırlamıyorsam 35 civarı bir rakamdı..,tek tek hesapladığımda hakikaten cok tutuyor, son kullanma tarihine bakmak aklıma gelmemişti:1no2: yazından sonra baktım :) sıkıntı yok :))

Birde primanın yeni bebek paketleri var,yenidoğan primadan sonra kullanılıyormuş,onun fiyatınıda düşürmüşler (migros) ve yanında yine papers ın 12 adetlik ıslak mendil veriyorlar,belki onuda alıp birkenara koymak iyi olabilir diye düşünüyorum..

Hasta bezini marketlerde satıyorlar, canped'in buldum ben..10 tane var içinde,orta boy,aman ne sevimsiz birşey:KK43: ince fakat cocuk bezi gibi birşeykafamçokkarıştı
4 tane yeterli gibi geliyor banada birde doğum yapacağımız hastaneyede sormak lazım belkide! onlar veriyorlardır,ona göre az koyarım belki..

ebrucuğum,dalinin cantasıda uyduruk özenli birşey değil,ama çantamı çanta işte ..CADIARZU (Tansaş) markette nıveanın setide vardı yalınz kutudaydı sanırım (cantasız) ,ve yanlış hatırlamıyorsam 35 civarı bir rakamdı..,tek tek hesapladığımda hakikaten cok tutuyor, son kullanma tarihine bakmak aklıma gelmemişti:1no2: yazından sonra baktım :) sıkıntı yok :))

Birde primanın yeni bebek paketleri var,yenidoğan primadan sonra kullanılıyormuş,onun fiyatınıda düşürmüşler (migros) ve yanında yine papers ın 12 adetlik ıslak mendil veriyorlar,belki onuda alıp birkenara koymak iyi olabilir diye düşünüyorum..

Hasta bezini marketlerde satıyorlar, canped'in buldum ben..10 tane var içinde,orta boy,aman ne sevimsiz birşey:KK43: ince fakat cocuk bezi gibi birşeykafamçokkarıştı
4 tane yeterli gibi geliyor banada birde doğum yapacağımız hastaneyede sormak lazım belkide! onlar veriyorlardır,ona göre az koyarım belki..

Ayperincim Niveanın setini büyük bir kutuda görmüşsen içinde çantada vardır muhtemelen .. Bende marketlere bir bakayım hasta bezi için..

Ayperincim Niveanın setini büyük bir kutuda görmüşsen içinde çantada vardır muhtemelen .. Bende marketlere bir bakayım hasta bezi için..

Orta boy karton bir kutuydu..bilemiyorum içinde olabilir CADIARZU hasta bezi migros,tansaş,ve büyük marketlerde var canım..

arkadaşlar neden hasta bezi koyuyorsunuz cantanıza bunu zaten hastaneden veriyorlar

ben chicco nun bebek bakım setini aldım,içinde bebek yağı-pudrası-şampuanı-sabunu-ıslak mendili-pişik kremi var,ayrıca çantası da gayet sağlam kullanışlı bir çanta,fiyatı da 39 ytl idi,tavsiye ederim

ben dun migrostan nivea atta çantalı setini aldım...26.7 ytl idi...bence çok uygun...son kullanma tarihine bakmadım eve gider gitmez bakarım...fiyatı çok uygun oldugu için bugun 1 adet daha almayı dusunuyordum...

ayperincim hastane neleri veriyormuş?bende özel hastanede yapıcam doğumu aslında bende sorsam iyi olur

Arkadaşlar geçen gün dr gittiğimde yatacağım hastanenin odasına baktım..doğum sonrası neleri veriyorlar diye bir araştırma yaptım..verdikleri bazı şeyleri almışım valize koymuşumda haberim yok..boş boşuna valizde yer kaplayıp,para vermemek için önceden sormak gerekiyor..aklınızda olsun..

ayperincim hastane neleri veriyormuş?bende özel hastanede yapıcam doğumu aslında bende sorsam iyi olur

X