İKİZ GEBELİKTE DOĞUM

Evet yapılmıyor fetal dna yaptıracağım ben de:)
Yine siz bilirsiniz ama fetal DNAyı detaylıdan sonra da yaptırabiliyorsunuz. Detaylı yaptırdıktan sonra gerek görürlerse yaptırın bence. Bi tanıdığım yaptırdı sonuçlarda ayrık dudak ihtimali çıktı yinede yüzde yüz sonuç vermediği için amniyosentez yaptırdı ve aslında öyle bişey olmadığını öğrendi. ama bunlar sonuçları geç çıkan testler olduğu için uzun bi süre boştan yere kötü bi süreçten geçti

Yine siz bilirsiniz ama fetal DNAyı detaylıdan sonra da yaptırabiliyorsunuz. Detaylı yaptırdıktan sonra gerek görürlerse yaptırın bence. Bi tanıdığım yaptırdı sonuçlarda ayrık dudak ihtimali çıktı yinede yüzde yüz sonuç vermediği için amniyosentez yaptırdı ve aslında öyle bişey olmadığını öğrendi. ama bunlar sonuçları geç çıkan testler olduğu için uzun bi süre boştan yere kötü bi süreçten geçti
Ben de direkt birlikte değerlendirilsin telaş olmiyim diye düşünmüştüm. İkisi de mantıklı geldi😌 teşekkür ederim.

Ben ilk randevum hariç sonrasında hep perinatologla ilerledim. Zaten ikiz gebeleri normal kadın dogumcuların değil perinatologların takip etmesi gerektiğini söylemişlerdi bana.
Merhabalar öncelikle bebislerinizi saglikla kucağınıza alın 🤲 perinatolojiye kendiniz mi randevu aldınız kadin doğum doktorunuz mu sevk etti acaba ? Yani direk randevu alip gidebiliyor muyuz?

Merhabalar öncelikle bebislerinizi saglikla kucağınıza alın 🤲 perinatolojiye kendiniz mi randevu aldınız kadin doğum doktorunuz mu sevk etti acaba ? Yani direk randevu alip gidebiliyor muyuz?
Amiin sağolun. Özelde direk randevu alıp gidebiliyorsunuz. Fakat devlet hastanesinde önce kadın dogum kısmına gideceksiniz oradan sizi perinatolojiye sevk edecekler, direk alınamıyor.

Merhabalar,
26+5 günlük ikizlerime hamileyim. Plasentaların yeri ve bebeklerin duruşundan kaynaklı normal olma ihtimali yok. Olsa da ister miydim bilmiyorum zaten. Sezeryan konusunda spinal mı genel anestezi mi kafam cok karısık. Tecrübesi olan arkadaşlardan tavsiye alabilirsem cok memnun olurum. Spinal cok istiyorum ama panik olursam ilki doğduktan sonra ikincisine zarar verirmi panik yapmam gibi bir sürü düşünce dönüyor aklımda. Bir de tecrübesi olan arkadaşlar süreci de anlatabilirse çok sevinirim. Ve ikiz tecrübesi olan varsa kaçıncı haftada doğum yaptınız belirtirseniz cok memnun olurum
34+1 de spinal sezaryen doğurdum suyum geldi evde acil sezaryene alındım. Bir bebeğim 2040 gr diğer bebeğim 2170 gr doğdu. 32. Haftanda ciğer geliştirici 6 doz olduğum için entüme veya solunum desteği almadılar. Bir kızım 20 gün diğeri 13 gün sonradan +3 gün daha toplam 16 gün küvezde kaldı. Spinal en güzeli eğer psikolojik olarak bir sorunum yok dersen. Hem bebeklerin igörüyorsun ağlamalarını duyuyorsun sağlık durumlarından haberin oluyor zaten 5 dk bebekler çıkıyor toplam 45 dk sürüyor. Genel anestezi de bebeğe anestezik ilaçlar geçiyor ne yazık ki tercih meselesi tabi. Sağlıklı doğumların olsun inşallah

Genel anesteziden uyanınca çok ağrı oluyor diyorlar. Sizinki nasıldı
Benm agrimdan ziyade öksürük tuttu genel anestezinin yan etkisiymis oda su ictikce filan geçti ilk gün herşey taze olunca tabiki insan bı debeleniyor ama merak etmeyin hepsi azalmaya basliyor dayanilmayacak şeyler değil bebeklerinizi görünce ne ağrı ne birşey ben yoğun bakıma aşağı yürüyerek gittim benm okadar zor geçmedi ameliyat bu sonuçta insanı bı sallıyor illaki ilk aklınıza gelen bebekleriniz oluyor

X