Hayal kırıklıkları ,üzüntüler ve şimdiki ben 2010 güzel olsun

sekerkiz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2009
2.523
35
mrb arkadaşlar önce kendimi tanıtarak başlayayım 83 doğumlu yani 26 yaşındayım nisanda 27 olacam her ne kadar kendimi bu yaşta hissetmesemde çevremdekilerde öyle görmesede ,yıpranmış olsamda beyin olarak ben nisanda 27 ye basıyorum :çok üzgünüm
kendimi bildim bileli hep bi çaba halindeyim bu kendimle olsun ailem için olsunen fazlada kendimi aşmak için bi çaba halindeyim küçüklüğümden beri.beş buçukyaşımı hatırlıorum karşı komşuzun bir kızı vardı benle yaşıt tek arkadaşım o ydu gün boyu onlardayım sınır tanımıyodum o yaşta annemde bu durumdan rahatsız olup beni evekiltlemeye başladı sınır tanımadığım için vakit zaman bilmediğim için.
neyse derken beş buçuk yaşında başka bi mahalleye taşındık başka arkadaşlar bu defa beni arkadaş ortamına katılmam için zorluo annemler çekingen pısırık bi çocuk oldum yine alışmaya başladım yavaş yavaş arkadaşlarım okula kayıt oldu bende diye tutturdum yaşım küçük bi okula gittik almadılar başka bi okul kabul etti neyse .ben hiç bişe bilmeden gidip geliorum okula ne yaptığımı bilmeden hoca da yaşlı bir hoca arkama baktığımda çağırıp tokatlıyo silgi istediğimde çağırıp tokatlıyo bilmiyorum diye tokatlıyo..yanımda iki tane kız kardeş oturuyo beni yanlarında istemiyolar itip duruyolar anemlere söylüyorum ses çıkarmıyolar ilk sene hocanın tokatlarıyla ve oturduğum sırada itilip kakıla bitti.2.sınıfta hoca değişti neyse biraz ferahladım amma ben yine o çekingen pısırık çocuğa döndüm.bu durum ilkokul bitene kadar tüm iyi niyetli öğretmenlerimin çabalarına rağmen devam etti.bahçeye çıkıp oynmazdıma arkadaşlarla kendi kendime otururdum bi köşede.oynamaya kalksamda pek aralarına almazlardı.bilmediğimiçin yine geri çekilirdim zaten dalga geçerler diye.dolaştığım hiç kimse yoktu.gözlerimde hafif kaymave görme eksikliğ vardı gözlükte kullanıyodum tenefüse her çıkışımda korkuyla yine dalga geçeceklermi acaba okul dönüşü yine aynı sendrom çocukların bağırışları ollacakmı arkamdan yine dalga geçerek. yanlızdım.neyse ilkokul bitti babam ortaokula gönderecek imamhatipe ne olduğunu bilmiyorum yine ama babam gönderiyo iyidir herhalde.neyse başladık yeni bi ortam yeni arkadaşlar güzel.dayımkızıda başladı oraya o da iyi.dayımkızı hemen arkadaş edinmeye başladı ben yineyanlız kimseyle iletişimkuramıyorum ortaokul derken lise okula işkenceye gider gibi gidip geliyorum her gün mide ağrıları bi deüstüne üstlük bi sessiz etiketi yapıştırılmış ne yapsamda kurtulsam çabalıyorum kendi çapımda amam yapışmış üstüme bi defa her defasında hayal kırıklığı tekrar çekiliyorum kabuğuma herkesden bi türlü tavsiye dışa dön konuş ezilirsi falan bense içten içe kızıyorumb i kaç kişi benle ilgilense aslında öyle olmadığımı görecekelr amam bi defa itilmişiz zaten sessiz etiketi yapışmış dışlanmışız.
o arada bi dersler var tabi yine çalışmaya çalışıyorum o kadar stresin arasında eve geliyorum sanki taş taşımışım üzerimde bi ton yük var gibi zorluyorum çalışmak içinamam ne kadar olabilirki vasat bi öğrenciydim haliyle tembel değil amam çokda çalışkan başarılı değil.neyse lisede bitti derken lisenin bitişi yeni bi başlangıç demek
lise bittikten sonra dayımlarda bi kitap gördüm dale carnige dost kazanma sanatı çok ilgimi çekmişti istedim senin olsun dediler aldım elime hemen okumaya koyuldum süper bi kitap gülümseyin diyo insanlar atanımadığınız kişiye bile bakın nasıl bi tepki göreceksiniz .okuyorum ve uygulamaya çalışıyorum.gülmeyi bilmeyen ben gülmeyi öğreniyorum yeni doğmuş bebek gibi alışıyorum öğreniyorum HAYATIMIN KıTABI OLDU DALE CARNıGE DOST KAZANMA SANATI DAYIMA VE KıTABA ÇOK ŞEY BORÇLUYUM HAYATIMI DEĞıŞTıREN KıTAP OLDU.
herkes öss den bahsediyo bende gireyim diyorum nasıl bişey acaba sınava bi ay kala alıyorum elime ikinci el aldığım bi türkçe kitabını sadece onu bitiriyorum oldu bitti sanıyorum herşey .sene 99 zaten tamda katsayı probleminin bize vurduğu sene girdik sınava sonuç malum barajı geçtim anca okuldan da fazla bi temelimiz yok matematik derslerini bile dinlemmeyn öğrencydim.
neyse ikinci sene düzgün hazırlanacam bu defa tecrübeliyim sınava girdim bu defa 3 ay kala bi iki kitap aldım baktım biraz onlara yine pek sağlam bi çalışma değil deneme misali yine girdik sınava .sonuç yine malum yine denemeye girdim.anca 15 puan artırmışım.
derken 3 sonr a4 de artık dersane dedik ama dersanaeye alışkın değilim dersanede verimli olmadı malesef gelince uyuyorum yine dersanede yeni çevre kendimii sosyal olarak aşmaya çalışıyorum derslere vakit kalmıyo eve gelincede yorgun zihin hep düşünüyorum biraz sevinçli artık arkadaşlarım var seviliyorumiletişim kurabiliyorumamam yine stresli yorgun alışkın değilim kaldıramıyorum o yılda böylece deneme oldu dersaneninde verimli olmayacağını düşündüm artık
en son 5.sınavım bu defa bilinçliyim artık tam teşeküllü ve planlı bi çalışmaya giriştim hayatımda bi tek öss var kitaplar kaynaklar plan sabah 6 da uyanıyorum saatsiz gözümü açar açmaz ders masasına oturuyorum planlı bişekilde der on dk ara sonra yine ders falan dersanemi evde hazırladım.geceleri uyumamk için çay kahve içiyorum.her şey güzel 0 dan başladım coğrafya kitabını açtığımda ilk sayfada bunlar da ne diyorum ben coğrafya görmüşmüydüm yer küre yılık eksen allahım hiç bişe bilmiyorum ama yılmak yok üzülmüyorum devam çok hırslıyımazimliyim bu defa olacak .sadece matematik çalışmıyorum sözelciyim zaten hesabıma göre matematik olmasada olur hemde hesaplamadığım katsayı problemiyle beraber .neyse güzel bi çalışma dönemininsonundayım sevinçliyim çok güzel çalıştım birazda heyecanlı sonsınavımartık bu defa son bitirdim işi.neyse girdik sınava sınav güzel geçti ama matematik olmadan amam katsayı problemi halen var.o yıl 310 puanaldım 0 matematikle.ama kazanmadım :çok üzgünüm:
matematik yapmamıştım sınavda birz heyecan olmuştu biraz performansımın altında bi puan almıştım ama katsayı problemi vardı ve benim puanım yetmiodu ve olmadı.
HAYALLERıM BıTTı BEN BıTTıM BEN Bı HıÇıM ARTIK HAYAT ANLAMSIZ GELıYO HERŞEY ANLAMSIZ UMUTLARIMI YıTıRMıŞTıM ARTIK NE YAPABıLıRıM HıÇ BıŞEY YOK YORGUNUM SADECE UYUMAK ıSTıYORUM YEEMK YOK ıÇMEK YOK DIŞARI ÇIKMAK YOK BEN ODAM YATAĞIM VE UYUMAK VAR SADECE SADECE UYUMAK GECELERı OTURUP GıZLıCE AĞLAMAK YATAĞIMDA.VE TEKRAR UYUMAK.BÜYÜK Bı HAYAL KIRIKLIĞI OLMUŞTU BENıM ıÇıN ÇOK ÇALIŞMIŞTIM UMUTLUYDUM AMAM OLMAMIŞTI EMEKLERıM GÜME GıTMıŞTı HARCADIĞIM Bı YILL GÜME GıTMıŞTı.
artık bende bi tuhaflık olduğunu ark etmeye başladım ben iyi değildim bu her zamnki sosyal fobimden kaynaklı stres değildi alışkındımona bu daha farklı bi olaydı amam adını koyamıyorum hangi doktora gitmeli ereye gitsem evt buldum psikiyatriste gitmeliydim amam olmaz aileme söyleyemem deli doktorun agidiyo sonunda bu da oldu diyecekelr gizlice gitmeye karar verdimve gittim doktor dinledi ve tanıyı koydu depresyon .sordum ne diye depresyon ddi doktor şoktayım eminmisiniz diyorum evet durumun onu gösteriyo ilaç kullanmam lazım diyo doktor karar verdim kullanmaya .bu arada ailemde habire gezdiriyo doktor doktor bu kızın neyi var dahiliye nöröloji tüm doktorları gezdiriyolar annem her gün ağlıyo akıllarına bi tek psikiyatriye götürmek gelmiyo .bense dinlenmek istiyorum yanlız kalmaya ihtiyacım var amam nerde yanlızım ama değilim .ilacımı kullanıp kafa dinlemek istiyorum en az 3 ay çok yorulmuştum bu benim hakkımdı .bi yurda falan gitsemolurmu diyorumama izin vermezler.neyse en son açıkladım doktora gittiğimi ilk başta yadırgadılar amma sonraalıştılar ben 5 ay ilaç kullandım ve çok şükür atlattım doktor 6 ay kullan demişti.artık kendimi iyi hissediyordum ilaca ihtiyacım yoktu.
VE artık yine başlıyorumçalışmaya öÖN LıSANS AÇIK ÖĞRETıMDEN SOSYAL BıLıMLERı TERCıH ETMıŞTıM ONUN DERSLERıNE çalışıyorum öss bitmişti benim için artık. kpss ye giriyorum artık öss bitmişti benim için.sözelel dahi olurdu kanımca.ama hayır kpss içinde matematik gerekli yine bilmiyorum deneyerek öğrendim 2.defa hazırlandım kpssye bu defa matematik çalışıyorum kendi çapımda amma anlamıyorum olmuyo olmuyo yine hayal kırıklığı 2 kezde olmadı kpss.artık sözeli zorluyorum matematikten umut yok3 yede girdim 77 aldım anca
neyse önlisans düzeyinde 2.sınıftaayken kpps ye girdim bu defa sorular zorlaştı öğrenim durumum değişti 71 aldım bu defa düştü puanım
DGS DEDıM BU DEFA MEZUN OLMUŞTM.GEÇıŞ YAPACAKTIM DGS YE GıRDıM MATEMATıK OLMADAN SOSYOLOJı ıÇıN MAT GEREKMıYO PUANLAR FAZLA DEĞıL.EVT GıRDıM PUANIM TUTUYODU GÜZEL AMAM GEL GÖRKı BıR ıLK PUANALR 20 PUAN ARTTI FARK ATIYO YÜKSELME VAR VE YıNE OLMADI YıNE HAYAL KIRIKLIĞI.DERKEN EK KONTENJAN BELıRDı BU DEFA KESıN GELıYO AMAM ARAŞTIRDIM HOCALR 6 7 YILINI ALIR DıYOLAR VE TERCıH YAPMIYORUM YıNE
ARTIK YENı Bı KARARA LDIM YENı BAŞTAN ÖSS VE MATEMAATıK BEN KAFAYA TAKTIM ULAŞILMA YOK MUHAKKA ıSTEDıĞıM YERDE OLACAMEVT 2009 SONLARINDAYIM ıYı Bı MATEMATıK HOCASI BULMMA LAZIM 0 DAN BAŞLATACAK VE BULDUM SÜPER Bı HOCA BENı TEMELDEN BAŞLATIYO DENKLEM KURMAYI ÖĞRETıYO + ıLE - NıN ÇARPIMINI ÖĞRETıYO.HıÇ ANLAMDIĞIM MATEMATıĞı ANLAMAYA BAŞLIYORUM.AMAM DERS ÇALIŞMA ıSTEĞıM KALMAMIŞ PEK ZORLUORUM.VE ÖSS ONADA ÇALIŞMAM LAZIM EVDE YıNE GEÇMıŞ BıLGıLERıM YETERLı.EVET HER ŞEY YOLUNDABENCE ARTIK MATEMATıĞı ANLIYORUM YAVAŞ YAVAŞ YAKLAŞIYORUM ıSTEKLERıME GALıBA

EVET AMA ÇOK YIPRANDIM KAFAMDA BıR SÜRÜ ŞEY VAR ANNEM EVıŞı BEKLıYO VERMEM GEREKEN ÖZEL DERS PARASI VAR ÇALIŞMAM GEREKıYO HERKES BENDEN BıŞEYLER BEKLıYO BıRDE BENıM HAYATIM VAR YAŞIM OLDU 26 KENDıMı DÜŞÜNMELıYıM AıLEMıMı ÇEVREYıM?ı KAFAM KAZAN GıBı BU DEFA DÜŞÜNMEKTEN TAKTıM KALMIYO ÇALIŞMAY VE YILLARIN VERDıĞı YIPRANMIŞLIK HıSı ARTIK AZıM YOK ESKıSı GıBı SADECE SıTEKLıYıM ARMUT PıŞ AĞZIMA DÜŞ DER GıBı
halen problemlerim var geçmişteki sosyal problemlerim ara ara yine kapıumı çalıyolar.ve yerini takıntılara korkulara bırakmış gibi şimdide aşmam gereken bu sorunlar var
TAM 10 YIL OLDU 11.YILA GıRDıM 2010 BENıM ıÇıN GÜZEL Bı YIL OLSUN DıYORUM HALEN UMUTLARIM VAR YENı BıR GELECEK
YENı BıR OKUL
YENı BıR BEN GEÇMıŞı SONSUZA KADAR HAYATIMDAN SıLDıĞıM YENı YILLAR HER ŞEY GÜZEL OLSUN ARTIK BELKı 30 UMDAN SONRA EVLENıCEM MESLEK SAHıBı OLACAM 30 UMDAN SONRA SAĞLIKLI Bı BıREY HALıNE GELECEM BELKı 30 UMDAN SONRA MUTLULUĞU YAKALAYACAM BELKı
AMA NERDE OLURSA OLSUN YAKALAYACAĞIM O MUTLULUĞU KARARLIYIM
YIPRANSAMDA ÜZÜLSEMDE HAYALKIRIKLIKLARI OLSADA VE GEÇ OLSADA

Son düzenleme:
konunu özetleyerek okudum... şunun farkında mısın bilmiyorum senin en büyük düşmanın kendinsin..
sen kendi kendini mahvetmişsin.. aile herzaman evladından en iyisini ister.. bir çocuk olarak görevlerimiz var.. sen bunları çok büyütmüşsün kafanda resmen kendini dört duvarlı çıkışı olmayan bir odaya kilitlemişsin ve sen ne kimsenin girmesine izin vermişsin nede çıkmana..
kır artık duvarlarını üniversite herşey değil kendine yeni bir yaşam kur bu senede kazanamayabilirsin bunlar doğal şeyler 1.5milyondan fazla insan giriyor 200.000kişi kazanıyor şans zaten çok düşük.. böyle bir risk herzaman vardı.. kendini yenilemeye çalış kendi kendinle dost ol kendini sev tüm insanlardan daha üstün olduğunu bil.. ALLAHım bize çok güzel bir yaşam bahşetmiş bu sıkıntılarla üzüntülerle kendini tüketmekten başka ne yapıyorsun ki.. lütfen artık kendine gel kendi beyninle savaşmaktan vazgeç ben seninle aynı yaştayım 3 yaşında bir oğlum var ve yaşamak için ne insanlarla savaşıyorum.. kimsenin önünde gül yapraklarıyla her anında kahkahalarla dolu bir hayat yok tüm yolların sonuna ulaşmadan önce sancılı bir süreç var biran önce silkelenmeli ve hayata kaldığın yerden kendinden emin tutunmalısın.. bunu kimse için değil sadece kendin için yapmalısın.. yoksa sana verilen bu ömrü sadece kendine eziyet ederek geçirip bitireceksin..

Son düzenleme:
konunu özetleyerek okudum... şunun farkında mısın bilmiyorum senin en büyük düşmanın kendinsin..
sen kendi kendini mahvetmişsin.. aile herzaman evladından en iyisini ister.. bir çocuk olarak görevlerimiz var.. sen bunları çok büyütmüşsün kafanda resmen kendini dört duvarlı çıkışı olmayan bir odaya kilitlemişsin ve sen ne kimsenin girmesine izin vermişsin nede çıkmana..
kır artık duvarlarını üniversite herşey değil kendine yeni bir yaşam kur bu senede kazanamayabilirsin bunlar doğal şeyler 1.5milyondan fazla insan giriyor 200.000kişi kazanıyor şans zaten çok düşük.. böyle bir risk herzaman vardı.. kendini yenilemeye çalış kendi kendinle dost ol kendini sev tüm insanlardan daha üstün olduğunu bil.. ALLAHım bize çok güzel bir yaşam bahşetmiş bu sıkıntılarla üzüntülerle kendini tüketmekten başka ne yapıyorsun ki.. lütfen artık kendine gel kendi beyninle savaşmaktan vazgeç ben seninle aynı yaştayım 3 yaşında bir oğlum var ve yaşamak için ne insanlarla savaşıyorum.. kimsenin önünde gül yapraklarıyla her anında kahkahalarla dolu bir hayat yok tüm yolların sonuna ulaşmadan önce sancılı bir süreç var biran önce silkelenmeli ve hayata kaldığın yerden kendinden emin tutunmalısın.. bunu kimse için değil sadece kendin için yapmalısın.. yoksa sana verilen bu ömrü sadece kendine eziyet ederek geçirip bitireceksin..

ben çok çabaladım hep kendimle savaştım şu an geçmişten çok şeyler sildim kendi adıma eskiden çok çok mesafeler kateetim kişiliğim adına ama halen istediğim konum değil zaman zaman geçmiş yine kapımı çalıyo kimse benim kadar azimli ve sabırlı değildir buna inancım sonsuz

Son düzenleme:
benim hayatım böyleydi yanlışlarım eksiklerim olabilir insanım ama kimse yadırgayamaz

tam okuyamadım ama sanırım hayatında büyük hayal kırıklıkları yaşamışsın...
seni eleştirmicem sadece herşey gönlünce olur inşallah diyorum.

tam okuyamadım ama sanırım hayatında büyük hayal kırıklıkları yaşamışsın...
seni eleştirmicem sadece herşey gönlünce olur inşallah diyorum.

tşk ederim inş herkes için. eskisi kadar güçlü değilim ama ama düşer tekrar doğrulurum ben hep böyle oldu

öncelikle gerçekten sabrına azmine hayran kaldım tebrik ediyorum ablacım.şu ana kadar çalışmalarından karşılık pek alamamışsın ama inanıyorum bu sefer olacak lütfen pes etme.
Allah korusun diyelim ki bu sefer de olmadı daha fazla yorma kendini nasip değilmiş de, kendine bi iş bul çalış orada da bi ortamın olur ve belki de eşini bulursun:asigim:
Bi de arkadaşın da dediği gibi herşeyi kafanda bu kadar büyütme.ben de senin gibiydim artık takmıyorum kimseyi.
Hayatındaki hep olumsuz şeyleri görme biraz olumlu bak sağlığın için ailen için şükret Allah'a
Allah yardımcın olsun dualarım seninle ablacım üzme kendini sakın

öncelikle gerçekten sabrına azmine hayran kaldım tebrik ediyorum ablacım.şu ana kadar çalışmalarından karşılık pek alamamışsın ama inanıyorum bu sefer olacak lütfen pes etme.
Allah korusun diyelim ki bu sefer de olmadı daha fazla yorma kendini nasip değilmiş de, kendine bi iş bul çalış orada da bi ortamın olur ve belki de eşini bulursun:asigim:
Bi de arkadaşın da dediği gibi herşeyi kafanda bu kadar büyütme.ben de senin gibiydim artık takmıyorum kimseyi.
Hayatındaki hep olumsuz şeyleri görme biraz olumlu bak sağlığın için ailen için şükret Allah'a
Allah yardımcın olsun dualarım seninle ablacım üzme kendini sakın

tşk edrm inş ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum sadece eksiklerimin farkındayım o kadar gerisi tabiki kısmet ve hayırlıısnı dilemek

şimdi sen beni, seni yadırgamış olarak mı anladın..
ben sadece kendini daha fazla yıpratmaman adına kendimce moral verdim..
kimseyi yadırgamak kınamak haddime düşmemiş herkes kendi doğrularınca yaşar yeryüzünde.. sende hayatını böyle üzüntülerle yıpratma, biran önce kendini topla geçmişe üzülme diye yazmıştım bunları..
ama farklı anlaşıldım.. sorry..

arkadaşım ne yaparsan yap bi tek şunu unutma olur mu... Hayatta senden daha önemli bir şey yok... Evet çok azimlisin, inşallah da başaracaksın ama sonra isteklerine ulaşınca hayal kırıklığına uğrama......
mutlu olduğun şeyleri yap.. fiziksel ve ruhsal sağlığımız en değerli şeyimiz. Her şey gönlüne göre olsun inşallah....

şimdi sen beni, seni yadırgamış olarak mı anladın..
ben sadece kendini daha fazla yıpratmaman adına kendimce moral verdim..
kimseyi yadırgamak kınamak haddime düşmemiş herkes kendi doğrularınca yaşar yeryüzünde.. sende hayatını böyle üzüntülerle yıpratma, biran önce kendini topla geçmişe üzülme diye yazmıştım bunları..
ama farklı anlaşıldım.. sorry..

arkadaşım ben idealist bi insanım ideallerim var bu sadece öss değil genel olarak idealist bi insanım her türlü kendimi aşmak adına çabalamış bi insanım üzülmüş olabilirim yıpranmış olabilriim bunlar beni yıldırmaz ulaşılmayacak şeyr yoktur düşer doğrulurum ağlarım amam toparlanırım bunlar ban engel değil yoluma devam hiç bişey beni yıldıramaz

Son düzenleme:
arkadaşım ben idealist bi insanım ideallerim var bu sadece öss değil genel olarak idealist bi insanım her türlü kendimi aşmak adına çabalamış bi insanım üzülmüş olabilirim yıpranmış olabilriim bunlar beni yıldırmaz ulaşılmayacak şeyr yoktur düşer doğrulurum ağlarım amam toparlanırım bunlar ban engel değil yoluma devam hiç bişey beni yıldıramaz

idealist olmaniz azimli olmaniz hicbirseyin size engel olamiyacagini bilmeniz ulasilmiyacak seyler yoktur diyebilmeniz evet cok guzel

yolunuza devam ederken sizi yildiracak tek sey gecmise bu kadar takili kalmaniz bence
adi ustunde iste gecmis yapabilcek hicbise yok.konunuzu anlatmaya 5 yasindaki yasadiklarinizdan basliyorsunuz.valla ben hic hatirlamam o yaslarimi siz iyi hatirliyorsunuz.

siz istedikten sonra herseyi yapabilirsiniz

hersey gonlunuzce olsun

idealist olmaniz azimli olmaniz hicbirseyin size engel olamiyacagini bilmeniz ulasilmiyacak seyler yoktur diyebilmeniz evet cok guzel

yolunuza devam ederken sizi yildiracak tek sey gecmise bu kadar takili kalmaniz bence
adi ustunde iste gecmis yapabilcek hicbise yok.konunuzu anlatmaya 5 yasindaki yasadiklarinizdan basliyorsunuz.valla ben hic hatirlamam o yaslarimi siz iyi hatirliyorsunuz.

siz istedikten sonra herseyi yapabilirsiniz

hersey gonlunuzce olsun

hatırlamıyorsunuz çünkü geçmişiniz sizi okadar acıtmamış malesfki herşeyerağmen geçmiş kapımı çalıyo takılmasam bile bilinçaltı diye bişey var bilinçaltı uykuda bile dışa vuruyo

hatırlamıyorsunuz çünkü geçmişiniz sizi okadar acıtmamış malesfki herşeyerağmen geçmiş kapımı çalıyo takılmasam bile bilinçaltı diye bişey var bilinçaltı uykuda bile dışa vuruyo[/QUOTE

herhalde cok az insan vardir o yaslarini hatirlayan ve ben hatirlamayanlardanim..insanlarin gecmislerinde neler yasadiklarini bilemezsiniz ayrica.

size o kadar olumlu seyler yazdim ama siz sadece 5 yas cumlesine takildiniz

evet gecmis pesinizi birakmicak ve bilinc altinizda hep olucak cunku siz oyle istiyorsunuz unutmak bir kenara atmak yada bir ders cikarmak degil isteginiz..dusunup dusunup uzulmek birseyi yapamdiginiz zamanda mazaret olarak gecmisinizi kullanmak istediginiz.

bence biraz psikoloji kitaplari okuyup gecmisiniz etkisinden bir nebzede olsa kurtulabilirsiniz...

cnm benim bu kadar üzme kendini
herşeyin başı sağlık böle giderse sağlığından olcan
sağlığın bozulursa neyin önemi kalır sence?
allahtan hayırlısını iste ilk önce,
hayırlıysa nasip etsin bu istediklerini
ben böle düşünüyorum cnm benimm
herşeyde hakkımda hayırlısı diyorum bu kadar çabalamışın vardır bi hayır bi hikmet

hatırlamıyorsunuz çünkü geçmişiniz sizi okadar acıtmamış malesfki herşeyerağmen geçmiş kapımı çalıyo takılmasam bile bilinçaltı diye bişey var bilinçaltı uykuda bile dışa vuruyo[/QUOTE

herhalde cok az insan vardir o yaslarini hatirlayan ve ben hatirlamayanlardanim..insanlarin gecmislerinde neler yasadiklarini bilemezsiniz ayrica.

size o kadar olumlu seyler yazdim ama siz sadece 5 yas cumlesine takildiniz

evet gecmis pesinizi birakmicak ve bilinc altinizda hep olucak cunku siz oyle istiyorsunuz unutmak bir kenara atmak yada bir ders cikarmak degil isteginiz..dusunup dusunup uzulmek birseyi yapamdiginiz zamanda mazaret olarak gecmisinizi kullanmak istediginiz.

bence biraz psikoloji kitaplari okuyup gecmisiniz etkisinden bir nebzede olsa kurtulabilirsiniz...

yeterince kitap okuyan araştıran bi insanım vede çabalayan iyi dilekler için tşkrler

cnm benim bu kadar üzme kendini
herşeyin başı sağlık böle giderse sağlığından olcan
sağlığın bozulursa neyin önemi kalır sence?
allahtan hayırlısını iste ilk önce,
hayırlıysa nasip etsin bu istediklerini
ben böle düşünüyorum cnm benimm
herşeyde hakkımda hayırlısı diyorum bu kadar çabalamışın vardır bi hayır bi hikmet

tşk ederim şampuancım bend ehep hayırlısı diyorum

arkadaşım konu açmışsın fikir almak için ne yazsam tepkiyle cevap veriyorsun... ne yapmak istiyorsan yap ne yapabilirim.. ne yazılmasını istiyorsun anlamadım ki ben.. geçmişi unut geleceğine bak.. bu senin hayatın nereye doğru çekersen oraya gider ipler elinde hadi sana kolay gelsin..

arkadaşım konu açmışsın fikir almak için ne yazsam tepkiyle cevap veriyorsun... ne yapmak istiyorsan yap ne yapabilirim.. ne yazılmasını istiyorsun anlamadım ki ben.. geçmişi unut geleceğine bak.. bu senin hayatın nereye doğru çekersen oraya gider ipler elinde hadi sana kolay gelsin..

amacınız moral vermek değil yadırgamak neyse saol yinede benim fikre ihtiyacım yok sadece yazdım içimi döktüm birazda moral depolamak için

X