Hayal mi mucize mi?

İslam sadece akıl dini değildir.
İlahiyatçıyım diyorsunuz o zaman melek şeytan cin vs akla yatmıyor ama biz iman ediyoruz var.
Gizli korkutucu değil ki Allah bir sürü varlık yaratmış. Bunlar bazı insanlara gözükebilir. Allah dilerse gözükür.

Havas ilmi,ledün ilmi vs diye bir şey var araştırın.
Gün içinde günaha girecek şeylere maruz kalmıyorsa sadece Allahı zikrediyorsa bir yerden sonra çakraları açılmıştır. Açın okuyun bir sürü böyle şeyler yaşayan var. Alimlerde bu durumların yaşanmaması için kendi kendinize sayılı zikir çekmeyin der.
Cinlerin ve meleklerin olması aklın alamayacagi şeyler değil ki, tek alem tek evren bizim yasadigimiz olmayabilir, bilim kurgularda bile işleniyor. Onu geçtim kuantum fiziginde bile parçacıkların sanki akıllı varlıklar gibi farklılık icerebildiyi, etkisiz tepki verdikleri araştırılıyor. Bilimsel olarak...
Ledün Havas dediğiniz ilimler vardı da neden peygamberimizin cinlerle hiç bir iletisimi yok. (Kuran'da sadece cinlerin Kur'an'ı dinleyip Hakverdirileriden bahseder. Asla bir iletişimden bahsetmez. Hz.suleymanin tüm canlılarla konuşması hariç) zaten kelime anlami olarak cin gorunemeyen demek. (Anne karnindaki cenin, akıl yokluğu olana Mecnun denmesi aynı kökten gelen kelimelerdir.) Yani Allah bile cinleri goremeyecegimizi söylerken falanca gördü diyorsanız akıl olarak bir rahatsizlik yaşıyordur o kişi diyorum ben de. İslam akıl ve vicdan dinidir. Akledin diyen Allah boşa mı diyor. 6.gozunuzu açın derdi o zaman bize. Peygamberin olmamış öyle gözü. İlla mistik birşeyler arıyorsunuz ama üzgünüm İslam'da yok. Yahudilikte bolca var isterseniz o kitabı rehber edinin.

Ne mucizesi Allahaşkına, var bir problem. Buraya sormanız bile saçma. Böyle korku verici konular açmayın, evde sık sık yalnız kalanlar var aramızda.
Korku verici bisi değil ki bu keşke hepimiz görebilsek böyle şeyleri... annem telefona ara verdi. Radyasyon var dedik abimle. Gözlerin bozulur dedik. Kendi dualarına devam ediyor o gruplara da ara verdi. Bakalım bi kac gün gözlem yapacağım. Ama Dr a gidelim dedim unutkanlık için ona tmm dedi gidince Dr a bu konuyu da soracağım. Cuma gideceğiz inşallah

Cinlerin ve meleklerin olması aklın alamayacagi şeyler değil ki, tek alem tek evren bizim yasadigimiz olmayabilir, bilim kurgularda bile işleniyor. Onu geçtim kuantum fiziginde bile parçacıkların sanki akıllı varlıklar gibi farklılık icerebildiyi, etkisiz tepki verdikleri araştırılıyor. Bilimsel olarak...
Ledün Havas dediğiniz ilimler vardı da neden peygamberimizin cinlerle hiç bir iletisimi yok. (Kuran'da sadece cinlerin Kur'an'ı dinleyip Hakverdirileriden bahseder. Asla bir iletişimden bahsetmez. Hz.suleymanin tüm canlılarla konuşması hariç) zaten kelime anlami olarak cin gorunemeyen demek. (Anne karnindaki cenin, akıl yokluğu olana Mecnun denmesi aynı kökten gelen kelimelerdir.) Yani Allah bile cinleri goremeyecegimizi söylerken falanca gördü diyorsanız akıl olarak bir rahatsizlik yaşıyordur o kişi diyorum ben de. İslam akıl ve vicdan dinidir. Akledin diyen Allah boşa mı diyor. 6.gozunuzu açın derdi o zaman bize. Peygamberin olmamış öyle gözü. İlla mistik birşeyler arıyorsunuz ama üzgünüm İslam'da yok. Yahudilikte bolca var isterseniz o kitabı rehber edinin.
Çok ince noktalar bunlar... ben 15 16 yaşında iken ertesi gün yaşayacağım olayları rüyamda görürdüm. Hiç görmediğim tanısacagim birini bi önceki gün suretini rüyamda görmüştüm mesela. Ve aynisi idi onu gördüğümde. Tabi büyüdükçe masumiyet azaldı rüyalarım da azaldı. Bu şekilde gördüklerim yani... Annem bu kadar günahtan korkan bir insan olmasa ben de belki hiç düşünmezdim bunu sormayı. Ama annemin masumiyeti hala her denilene inanan o saf hali beni düşündürdü o yüzden bu konuyu açtım...Dr a götüreceğim elbette. En azından normal olamayan bisi varsa Dr bizi yönlendirir.

Kadin 80 yasina gelmis artik ya demanstan ya travma sonrasi stres bozuklugundan halusinasyon goruyor sizofrenik hallere giriyor. Siz “aaa kimseye soyleyemem hem daha cocuk baktircam” diyorsunuz. Anne dese ki “bebegi cennete goturecekler boğ dediler ben de boğdum” ne yapacaksiniz acaba. ACİL norolojik/ psikiatrik destek alin.
Ben cocuk baktiracagim demedim. Baktiracaktim vazgeçtim dedim. Bakıcı da tuttum bu arada. Merak etmeyin.

Teşekkürler zaten anneme kıyamıyordum cocuk bakmak kolay değil. Bu durum olmasa da yine ona baktırmaya gönlüm razı gelmezdi sanirim.. Ben gunde 4 saat calisacagim icin idare eder diyordum ama sonra düşündüm dizleri fln ağrıyor kıyamam ona. Esime demistim annem bakamaz diye zaten 20 yasinda baslayip 2 yasliya bakmis senelerce. E babam da 2 sene yatalak idi. Annem altini acardi babam aglardı. Uzuntusu de var yani.. Ancak dinleniyor simdilerde. K.valide zaten cocuk bakmak istemiyo çok geziyor çünkü en iyisi rica minnet ile olmasındansa gerçekten isteyen birine baktırmak. İnşallah hayırlısı ile sağ salim büyütmek nasip olur evlatlarımızı ❣️

X