Hayatımın içindeki anlamsız kişiler .

Var. Komşum. 🤣 kuyumcuya gitmiştik bir ara onun işi için, kolye baktım bende ay sonunda alacaktım. Bir hafta sonra boynunda gördüm o kolyeyi. Kuyumcudayken çok çirkin olduğunu söylemişti halbuki. 🤣

Fırını ve buzdolabı da benimkinin aynısı, benden sonra aldı. Ben pek rahatsız olmadım, gülüp geçtim. Sonra farklı bir sebepten dolayı mesafe girdi aramıza, pek görüşmüyoruz.
😁😁😁

:)))))))))))))

Neden seni kıskandığını düşündüğün, sevmediğin yüzüne gülüp, evine alıp oturup, dışarda gezip beraber yemek yiyorsun? Sen de az değilsin.

:)))))))))))))
Yazmak istediğim yorum 😀 konu sahibide az değil hoşuna gidiyor beğenilmek aynısının yapılması 😀

Merhaba ;

Geçen sene evime taşınmadan sorunlu bir tadilat yaptırmıştım.gorsel olarak renk seçimi zevkime göre gri ve ahşap tonlarıydi .duvar rengi ise tam istediğim gibi olmadı vs vs ..

Neyseki 10 katli kalabalik bir binada oturuyorum malesef .oturanlar çoğu çok şükür aile .binaya giren çıkan belli ama kaba ve çevreyi kirleten cok.

Aşağı komşu merakla ben taşındıktan sonra pay geldi iceri bile davet etmeden eve girdi eğin icini inceliyor .ay dedi yinemi tadilat var sesten dolayı ki dolap takılıyor gündüz vakti tabi ses olabilir .

İilerleyen günlerde ben iyice yerlestim .yemek yapmış getirdi .içeri davet edemedim müsait değildim birkaç gün sonra tekrar geldi kahven varmı deyip habersiz buyur ettim eve .mutfakta oturuyoruz kahve Köşemde ağırladim .neyse bu dolaplar ayyy ne kadar boğucu gri ay bu tadilat ne diye asagilar tarzda yorumlar yaptı gitti banyoya baktı ayy fayanslar çok kötü olmuş dolap duşa kabinde gri boğucu .

Bu kız genç evli evine bir kez dahi takı bacağım kirilana kadar gitmedim .ben yalnız yasiyorum .ailem yurtdışında olduğu için o halde bakici aradık .

Bu kız geldi ben bakarım sana dedi bende yuruyemedigim için araç kullanamıyorum WC ye bile yürüteç kullanıp gidiyorum .ehliyeti olan bakıcı aradık yaz günü herkes turizmde çalışıyor yok bulamadık.
Dedi ben bakarım sana .bende tamam dedim .benden bunun karşılığı olarak 15 bin TL istedi .bende dedim ki hayırdır sen benim altimi temizleyecek değilsin bakıcı ücretleri 7 bin civarı verebilirim dedim.bu hemen atladı ok dedi .

Ben eski oturduğum sitede 7 sene oturdum komşularımız hiç böyle değildi .yani hasta olursun hastaneye gidecek olursun karsiliksiz yaparlardı .tabiki kimse kimseye bakmak zorunda değil ancak bu 7 bin haricinde kıyafet mobilya markete gidecek kendi alisverisini bile benim kredi kartimdan yapıyordu .

Hastalığımın üçüncü haftasında kredi kartimdan lütfen şahsi harcama yapma dedim bu bozuldu .

Neyse 3.5 hafta sonra tamamen ayağa kalktım ben yaptığı şey sadece haftada bir temizlik kahvaltı ve akşam yemeği .akşamları zaten ben yalnız kaliyordum .kendisi evine gidiyordu.

Sonra nemi oldu çok şükür hen iyileştim .bu o parayla tatile gitti .ben kendisine helal olsun dedim ama bu para ondan farklı bir şekilde zarar olarak çıktı .
Ardından birşey alıyorum görüyor sonra aynısını yapıyor .geçen gün karşılaştık baktım kapı kolunu boyamış dedim metal boyanmaz sil bende dedim .gel bak dedi evime içeri bir girdim evin bazı yerlerini o bohem boğucu griye boyamış :)))) aynalar dekorlar kahve köşesi tıpkı benim evin aynısı :)))

Dedimki hani sen gri sevmezdin bogucuydu .seninki köyü yaptı .dedim mutfak açık gri :)))

Kendimi çok kötü hisssettim yapsada olmuyor .ama evime gelip içinden böyle insanlar neler geçirip belkide 1 ay boyunca bana baktığı dönemlerde olan biten ne varsa başkalarına da anlattığına eminim .

İnsanlar hatta kadınlar neden böyle .ikide bir geliyo koltuklarimi degistircem oda kesin gri bordo olur benimkisi gibi .:)))

Taklit edilmek güzel ama tam tersini soyleyipte aynısını yapanlar çok iki yüzlü fesat .

Hım bu arada aracıda komple aksesuar yaptırdım .bir aya kalmaz aynısı olur :)))

Biraz uzak durmaya çalışıyorum kendisinden ısrarla kendi gelip oturuyor bir kaç dakika .

Enerjimde düşüyor genelde o kızla oturup sohbet edince .
Ha birde şu var bunla biz gezmeye çıkmıştık. Yemek yiyelim mi dedim yiyelim dedi .yüzüme gülerek söylüyor hesabını niye ben odememisim yeni tanistigimiz zamanlar .Ay sabır dedim .:))

Varmı etrafinizda böyle adını koyamadigim tipler?
Vardı, çoook eskiden komşum. Kadın ben ne alsam alır, ne yapsam aynısını yapardı. Artık ikiz gibi olduk, kendisine olmayan kıyafetleri kızına alırdı.

Birgün yine mağazadayız benim aldığım kıyafetin aynısını kızına aldı, elinden çektim aldım 'yeter artık ben analı kızlı sizinle aynı giyinmek zorundamıyım? ' dedim. Bir süre benimle konuşmadı ama bir dahada yapamadı.

Başkalarına normal gibi görünsede bana göre normal değil.

Şimdide komşuculuk oynamıyorum, kimseylede muhatap olmuyorum kafam rahat en azından.

Aslında ona cesaret verecek bir yaklaşımda bulunmadım .defalarca gelip yemek vs getirip birşeye ihtiyacin varmı yardım edeyim yerleşmeye desede ben kabul etmiyordum .
Bazen diyorum ki buraya taşındım .birçok şey yaşadım kaza vs .bu kadınin nazarından mıdır etraf komşulardan midir nedir bilmiyorum .zaten ben burdan komşuda edinmedim.
Tarzimave kültür seviyeme uygun insan çok az .

Baştan çok bu kız beni burnundan kıl aldırmayan gergin sinirli biri olarak yorumlamış sonradan tanıyınca itiraf etti . cok tatlı dilli şakacı olduğumu söyledi .ben sonradan bu yaptıklarını kafiyeli sözlerle yüzüne vuruyorum anlasin diye biraz kendini geri çekti neyseki .
Tarzına ve kültür seviyene uygun ki, yemeğe falan gidiyorsun dışarıda.
Kafiyeli sözlerle yüzüne vurmak mı, üf:KK53:
Ne münasebet ya, sevmediğim, varoş olduğunu düşündüğüm, enerjimi düşüren biri evime girip girip çıkamaz. Siz resmen sürekli birliktesiniz.

Eve girdi ne demek ya. Cik disari diyemediniz mi ? Almayin eve keko mudur nedir :) Ben sevmedigim insana oyle suratsizimdir ki cesaret edip, kapimi bile calamaz. Hoslanmiyorsam belli ederim

X