Hayattan kaçıyorum ve artık kaçmak istemiyorum bana yardım eder misiniz?

Şimdi çok gençsiniz, geç kalmış sayılmazsınız ama hayattan korkup kaçmaya devam ederseniz orta yaşlarınızda çok pişman olursunuz. Korkularınızdan kurtulmanın tek yolu onlarla yüzleşmek. Yüzleştiğiniz zaman kafanızda büyüttüğünüz kadar aşılmaz olmadıklarını anlıyorsunuz.
İnanın bir şeyler yapmaya çalışıyorum ve aslında son bir seneye kadar umutsuzdum çok, son bir seneden beri adımlar atıyorum umarım daha büyük adımlar atabileceğim. Duygusal olarak ufak olumsuzluklardan bile çok etkileniyorum onu da asarsam sanırım artık hayatta bir ben olarak var olabileceğim. Teşekkür ederim

Bence sizin hayattan bir beklentiniz yaşamak için amacınız yok bu yüzden böyle boşvermiş vaziyette takılıyorsunuz.
O kadar okul o kadar zaman ve emek boşuna mıydı?
Kimsenin hayatı 4/4 lük değil ama hepimiz hayallerimiz ve hedeflerimiz uğruna mücadele veriyoruz, evde oturmak yan gelip yatmak kolay ama her türlü strese rağmen çalışıyoruz. Geçmişte olan biten için de ailelerimizi suçlamıyoruz.
Herşey kişinin kendinde biter, geçerli bir mesleğiniz var, bu konuda bir tatminsizlik var ki farklı bölümlerde eğitim hayatına devam etmişsiniz o zaman başladığınızı bitirin, ikinci aşamada bir işe girin çalışmak insanı sosyalleştirir de aynı zamanda ne kadar meşguliyet varsa düşünmek ve geçmişe takılmak için o kadar az zaman var demektir.
Evlilik ,çocuk sahibi olmak bunlar sizin kararınız ama birlikte yaşamakta evlilikten pek farklı birşey değil bunu bilin istedim sadece çocuk sorumluluğu yok ve aileler mevzunun dışında kalıyor çünkü resmi bağlar yok ortada.
Amaç özgürlükse o zaman kendinize ait bir eviniz yaşam alanınız olmalı.
Evet aslında özgür olmak istiyorum kendi istediğim gibi yaşamak istiyorum. Ailemin yanında kendimi asla bir birey gibi hissetmiyorum onlar da öyle görmüyorlar zaten. Ben kendim olmak istiyorum, kendim olarak var olabilmek istiyorum. Kendim olamamanın acısını hissediyorum ama bu başka insanlarda hep kamcilayan bir şey olmuş, bende ise tam tersi. Evet iş mutlaka bulacağım maaşına vs bakmadan yeter ki kendi işim olsun diyip çalışacağım. Okulu da bir yandan bitirmeye bakacağım. Ve evet kendi evim olmalı asla annemlerle beraber yaşamak istemiyorum. Şuan onların yanındayım var olan enerjim de sanki çekiliyor gibi. Ve evet çok doğru bir şey dediniz hayat amacımın olmaması, gerçekten amaçsız kalmışım. Kesinlikle bu durumumun en önemli sebeplerinden biri buymuş.

Merhaba, aslında üyelik açtığım günden beri buraya yazmayı istiyordum ama bir türlü yazacaklarım toplayamadım ve sanki tüm kusurlarını açınca öylece çırılçıplak ortada kalmış gibi hissedecek gibi oluyorum. 27 yaşındayım. Çalışmıyorum. Lisede hemşirelik okudum ama hiç çalışmadım. Ardından iki yıllık bı bölüm okudum ve ardından 4 yıllık beslenme ve diyetetik bölümüne başladım. Okulu dondurdum ama ailem şuan bilmiyor. Erkek arkadaşım var 5 yıllık onunla yaşıyorum ve şuan ailemin yanına geldim. Annem ve babam 65 yaşlarındalar, geç evlenmişler. Benden iki yaş büyük zihinsel engelli bir ablam var, iki kardeşiz. Hayat boyu kendimi hep yetersiz hissettim ve hala da öyle hissediyorum. Ailemin davranışları ve benim çok küçük yaşlarda sinen bir çocuk olmamla bu şekilde olduğunu görüyorum. Kendimi hayatın içinde herkes yaşarken onları izlemeye gelmiş gibi hissediyorum. Evlenmek istemiyorum, aileler düğün vs istemiyorum. Sadece beraber yaşamak istiyorum. Çocuğum olsun istemiyorum. Çocuktan korkuyorum daha kendime hayrım yok bir çocuğun hayatının sorumluluğunu alamam ve hiçbir zaman çocuk, evlilik hayalleri kurmadım. Çok küçükken babamı da bazı sözleriyle devamlı bakmak zorunda olduğum 3 kişi var gibi düşünüyordum. Arkadaşlarımın anne babalarına göre yaşlıydılar, sen bize bakarsın gibi laf arasında dahi olsa söylenen sözler hep büyük bir sorumluluğun var gibi hissettirmiş bana. Sanıyorum bu sorumluluktan kaçmak için büyümemeyi seçmişim. Hayatımdan mutsuzum, çok özgüvensiz hissediyorum. Bir hastanede ise girsem beni sazlar diye düşünüyorum. Ailem bı ilçede yaşıyor daha önce başvurmuştur birkaç yere ama geri dönüş olmamıştı ve bu beni daha çok uzak durmaya itti. Yaşamaktan, hayatın içinde olmaktan kaçtım açıkçası. Lise döneminde birine aşık olmuştum onun evine gidiyorduk bazen ailem bu şekilde ilişkiyi öğrenmişlerdi onlarda da bende bu bir travma oluşturdu. Sanki dünyanın en büyük hatasını yapmış gibi davrandilar. Bana nasıl olduğumu bile sormadılar. O dönem tamamen tek başıma atlattım her şeyi. İşte aslında ondan sonrada hayata tutunamadım. Kendimi hep yalnız hissettim. Şimdiki erkek arkadaşım hep destek oldu. Psikolojik tedavi almamda, okuyup öğrenmem de ön ayak oldu. Teşvik etti beni hayata bağlamaya çalıştı. Korkularımı yenebilmem için çabaladı. Onu da çok fazla yordum ayrılmanın eşiğine gelmiştik ki devam ediyoruz. Şimdi öncelikle özgüven ve özsaygı mi kazanmaya çalışıyorum. Kendim için yaptığım bir senelik bir plan var hayatta ruhsal olarak belli bir yere gelebilmek için. Duygusal anlamda guclenebilmek için. Sizce ne yapmalıyım? Psikolojik yardım aldım birkaç seans ama maddi anlamda sıkıntı yaşadığım için devam edemedim. Kendimi çok kötü hissediyorum, bir köşeye saklansam orada kalsam ölene kadar diye hissediyorum. Hayattan kaçıyorum yani. Ama artık her şey değişsin istiyorum. Şuan aşırı karamsar bir haldeyim bana yardımcı olur musunuz, siz olsanız ne yapardınız?
Herkesi bırak kendine odaklan , acil çalışma hayatına atılmaya bak , psikolojik desteğini sakın kesme , aileler maalesef kendi hatalarını çocuklarına yüklüyorlar, siz ailenizin ebeveyni değilsiniz, asla kendi hayatını kimse için heba etme ...

Herkesi bırak kendine odaklan , acil çalışma hayatına atılmaya bak , psikolojik desteğini sakın kesme , aileler maalesef kendi hatalarını çocuklarına yüklüyorlar, siz ailenizin ebeveyni değilsiniz, asla kendi hayatını kimse için heba etme ...
Ya bazen kendimi suçluyorum ama düşününce hep kendi hayatımı kurmanın doğru olduğuna çıkıyor düşüncelerim. Birilerinden bunu duymak evet doğru işte suçlu hissetme kendini diyorum. Annemler hep yanlarında istiyor beni, ilçede o kadar iş seçeneği de yok. Uzakta yaşarsam onlar napacak vs gibi şeyler de düşünüyorum ne kadar kizsamda onlara ve kendime. Ama evet bunu duymaya ihtiyacım varmış kendime, hayatıma odaklanmalıyım. Çok teşekkür ederim fikirlerinizi söylediğiniz için.

Eğer bu travmaları gerçek anlamda bu yöntemle silmek mümkünse lütfen çalışmayı atın. Travmalarımı tekrar tekrar yaşıyorum gibi bir şey oluyor zaten asla huzurlu hissetmiyorum. İki adım ileri gidiyorum, en ufak bir şey olunca bir adım bazen iki adım geriye gidiyorum. Çok yavaş ilerleyebilir ve artık gerçekten kurtulmak, normal her insan gibi yaşayabilmek istiyorum. Lütfen çalışmayı atın bana. Çok teşekkür ederim.
Müsait olduğum ilk an size detaylı olarak göndereceğim.

Boşluk hissi diye bir kitap var.Hemen alıp okumanizi tavsiye ederim.Bircok sorunun cevabını bu kitapta bulacaksınız.
Okuması bazen zor gelebilir ağır gelebilir ama mutlaka okuyun.

Boşluk hissi diye bir kitap var.Hemen alıp okumanizi tavsiye ederim.Bircok sorunun cevabını bu kitapta bulacaksınız.
Okuması bazen zor gelebilir ağır gelebilir ama mutlaka okuyun.
Hemen kitaba baktım tam benim hissettiklerimi ifade etmiş tanıtım yazısında, öneriniz için teşekkür ederim. Kitabı satın alacağım birazdan umarım faydalı olur.

Merhaba, aslında üyelik açtığım günden beri buraya yazmayı istiyordum ama bir türlü yazacaklarım toplayamadım ve sanki tüm kusurlarını açınca öylece çırılçıplak ortada kalmış gibi hissedecek gibi oluyorum. 27 yaşındayım. Çalışmıyorum. Lisede hemşirelik okudum ama hiç çalışmadım. Ardından iki yıllık bı bölüm okudum ve ardından 4 yıllık beslenme ve diyetetik bölümüne başladım. Okulu dondurdum ama ailem şuan bilmiyor. Erkek arkadaşım var 5 yıllık onunla yaşıyorum ve şuan ailemin yanına geldim. Annem ve babam 65 yaşlarındalar, geç evlenmişler. Benden iki yaş büyük zihinsel engelli bir ablam var, iki kardeşiz. Hayat boyu kendimi hep yetersiz hissettim ve hala da öyle hissediyorum. Ailemin davranışları ve benim çok küçük yaşlarda sinen bir çocuk olmamla bu şekilde olduğunu görüyorum. Kendimi hayatın içinde herkes yaşarken onları izlemeye gelmiş gibi hissediyorum. Evlenmek istemiyorum, aileler düğün vs istemiyorum. Sadece beraber yaşamak istiyorum. Çocuğum olsun istemiyorum. Çocuktan korkuyorum daha kendime hayrım yok bir çocuğun hayatının sorumluluğunu alamam ve hiçbir zaman çocuk, evlilik hayalleri kurmadım. Çok küçükken babamı da bazı sözleriyle devamlı bakmak zorunda olduğum 3 kişi var gibi düşünüyordum. Arkadaşlarımın anne babalarına göre yaşlıydılar, sen bize bakarsın gibi laf arasında dahi olsa söylenen sözler hep büyük bir sorumluluğun var gibi hissettirmiş bana. Sanıyorum bu sorumluluktan kaçmak için büyümemeyi seçmişim. Hayatımdan mutsuzum, çok özgüvensiz hissediyorum. Bir hastanede ise girsem beni sazlar diye düşünüyorum. Ailem bı ilçede yaşıyor daha önce başvurmuştur birkaç yere ama geri dönüş olmamıştı ve bu beni daha çok uzak durmaya itti. Yaşamaktan, hayatın içinde olmaktan kaçtım açıkçası. Lise döneminde birine aşık olmuştum onun evine gidiyorduk bazen ailem bu şekilde ilişkiyi öğrenmişlerdi onlarda da bende bu bir travma oluşturdu. Sanki dünyanın en büyük hatasını yapmış gibi davrandilar. Bana nasıl olduğumu bile sormadılar. O dönem tamamen tek başıma atlattım her şeyi. İşte aslında ondan sonrada hayata tutunamadım. Kendimi hep yalnız hissettim. Şimdiki erkek arkadaşım hep destek oldu. Psikolojik tedavi almamda, okuyup öğrenmem de ön ayak oldu. Teşvik etti beni hayata bağlamaya çalıştı. Korkularımı yenebilmem için çabaladı. Onu da çok fazla yordum ayrılmanın eşiğine gelmiştik ki devam ediyoruz. Şimdi öncelikle özgüven ve özsaygı mi kazanmaya çalışıyorum. Kendim için yaptığım bir senelik bir plan var hayatta ruhsal olarak belli bir yere gelebilmek için. Duygusal anlamda guclenebilmek için. Sizce ne yapmalıyım? Psikolojik yardım aldım birkaç seans ama maddi anlamda sıkıntı yaşadığım için devam edemedim. Kendimi çok kötü hissediyorum, bir köşeye saklansam orada kalsam ölene kadar diye hissediyorum. Hayattan kaçıyorum yani. Ama artık her şey değişsin istiyorum. Şuan aşırı karamsar bir haldeyim bana yardımcı olur musunuz, siz olsanız ne yapardınız?
Sorumluluk almaktan korkuyorsanız evlenmeyin.devlet hastanesinde bir psikiyatrik tedavi alın.sonrasina bakarsinizbakarsiniz

bende de benzer ama daha farklı durumlar var. çok psikoloğa gittim ama aynı sebepten dolayı devam edemiyorum. aynı zamanda psikiyatriste de gidiyorum. sonbaharda gidip artık daha fazla dayanamayacağımı söyledim ve bana antideprasan yazzmasını istedim (rahatsızlığımdan dolayı antidepresan tehlikeli oluyor bende) antidepresan değil ama dikkati toparlayıcı ve depresyona iyi gelen bir ilaç verdi. normalde senenin yarısı depresyon şeklinde geçer bende. ama ilacı kullandığımdan beri daha iyiyim. bazen gerçekten ilaç şart oluyor maalesef. keşke ailelerimiz bilinçli insanlar olsalardı ve bu duruma gelmemize engel olsalardı

bende de benzer ama daha farklı durumlar var. çok psikoloğa gittim ama aynı sebepten dolayı devam edemiyorum. aynı zamanda psikiyatriste de gidiyorum. sonbaharda gidip artık daha fazla dayanamayacağımı söyledim ve bana antideprasan yazzmasını istedim (rahatsızlığımdan dolayı antidepresan tehlikeli oluyor bende) antidepresan değil ama dikkati toparlayıcı ve depresyona iyi gelen bir ilaç verdi. normalde senenin yarısı depresyon şeklinde geçer bende. ama ilacı kullandığımdan beri daha iyiyim. bazen gerçekten ilaç şart oluyor maalesef. keşke ailelerimiz bilinçli insanlar olsalardı ve bu duruma gelmemize engel olsalardı
Evet bende bir dönem ilaç kullandım ama kaygı durumum için ilaç vermişlerdi. Önce 20 mg sonra 50 mg en son 100 mg şeklinde kullandım ama duygu durumumu net bir şekilde etkilediğini düşünmüyorum. Ama dengeye gelmiştim. Burada olan bir kişiden Barış Muslu'yu duydum. Oradan araştırmalar falan yaptım ve başka birinin dün bir demosuna katıldım. Baba ile enerjiyi şifalandirma diye bir konusu vardı. Her yolu deniyorum inanın. Dün bunu denedim ve babama karşı öfkemde, olumsuz duygularımda eksilme olduğunu düşünüyorum. Eylül ayından itibaren bir şekilde terapi almayı düşünüyorum o zamana kadar böyle çalışmalarda yapacağım. Aslında sıcak bakmadığım bir şeydi ama bir önceki psikoloğumla bu tarzda çalışmalar yapıyorduk. O yüzden bu defa sıcak baktım ve denedim. Ailelerimiz keşke daha bilinçli olsalardı. Ama evet onlarda bilmiyordu. Onların bilmemesi onlara kızgınlığını geçirmiyor ama anlayabiliyorum. Bu konuyu açtığım günden itibaren okuduklarım, izlediklerim ile anne ve babayla ilgili olan o duyguları çalıştıktan sonra, aslında onlardan beklentilerimizi kesip tamamen kendimize yöneldiğimizde genel olarak ilişkilerin değiştiğini öğrendim. Şimdi bunlar için çabalıyorum. Çok yazdım ama daha da paylaşasim olmasına rağmen kesiyorum artık burada. İlaç bazen o kadar önemli oluyor ki, çünkü beyin kimyamız değişiyor ve bunu öyle kendi kendimize falan düzeltme imkanı yok gibi bir şey. İlaçlarla beynimiz normal dengesine gelince işte yapılan her şey o zaman ise yarıyor. Umarım her sıkıntını asarsin ve hayal ettiğin hayatı yaşarsın 🙏

Ya bende farkındayım ilk çocuk vs zorluklar, anlayabiliyorum. Tabiki bir insan hayatı iki cümle ile özetlenmiyor. Çok fazla şey yaşadım çok çok küçüklüğümden beri görülmeyen falan biriydim. Dediğim gibi kimseden destek almadan kendim öğrendim birçok şeyi ve çocukluk vs ile yanlış öğrendiğim çok şey var. Çok fazla kendimi geri çekmişim hayattan ve bunu da normal sanıyordum bir döneme kadar. Şuan yazdıklarım vs hep bunların normal olmadığını anlamak ve asmak için verdiğim çabalar ve içimde yaşadığım git gel halindeki duygulardan kaynaklı. Ailemden para almıyorum. Bir sitede yazarlık yapıyorum ama çok az bir gelir elde ediyorum tabiki ve ekstra bir gelir olmadan psikolojik tedavi alabilmek mümkün değil. Birde erkek arkadaşımın ve benim birikimimden pasif gelir sağlayabileceğimiz bir şeyler yapmıştık. Birde ondan gelen pasif gelirim var. İşte ekonominin bütünüyle tabiki geçinmek tek başına bunlarla mümkün değil. Ama ailemden alsamda ancak bu kadar alabilirdim zaten. Toparlayacak olursam neden tüm bunlar beni bu kadar fazla ve kötü etkiledi bilmiyorum ama o kadar kötüydüm ki inanın ne buraya yazabilirdim o zamanlar ne başka bir şey yapabilirdim. Toparlanmış halim bu.

Merhaba, aslında üyelik açtığım günden beri buraya yazmayı istiyordum ama bir türlü yazacaklarım toplayamadım lece çırılçıplak ortada kalmış gibi hissedecek gibi oluyorum. 27 yaşındayım. Çalışmıyorum. Lisede hemşirelik okudum ama hiç çalışmadım. Ardından iki yıllık bı bölüm okudum ve ardından 4 yıllık beslenme ve diyetetik bölümüne başladım. Okulu dondurdum ama ailem şuan bilmiyor. Erkek arkadaşım var 5 yıllık onunla yaşıyorum ve şuan ailemin yanına geldim. Annem ve babam 65 yaşlarındalar, geç evlenmişler. Benden iki yaş büyük zihinsel engelli bir ablam var, iki kardeşiz. Hayat boyu kendimi hep yetersiz hissettim ve hala da öyle hissediyorum. Ailemin davranışları ve benim çok küçük yaşlarda sinen bir çocuk olmamla bu şekilde olduğunu görüyorum. Kendimi hayatın içinde herkes yaşarken onları izlemeye gelmiş gibi hissediyorum. Evlenmek istemiyorum, aileler düğün vs istemiyorum. Sadece beraber yaşamak istiyorum. Çocuğum olsun istemiyorum. Çocuktan korkuyorum daha kendime hayrım yok bir çocuğun hayatının sorumluluğunu alamam ve hiçbir zaman çocuk, evlilik hayalleri kurmadım. Çok küçükken babamı da bazı sözleriyle devamlı bakmak zorunda olduğum 3 kişi var gibi düşünüyordum. Arkadaşlarımın anne babalarına göre yaşlıydılar, sen bize bakarsın gibi laf arasında dahi olsa söylenen sözler hep büyük bir sorumluluğun var gibi hissettirmiş bana. Sanıyorum bu sorumluluktan kaçmak için büyümemeyi seçmişim. Hayatımdan mutsuzum, çok özgüvensiz hissediyorum. Bir hastanede ise girsem beni sazlar diye düşünüyorum. Ailem bı ilçede yaşıyor daha önce başvurmuştur birkaç yere ama geri dönüş olmamıştı ve bu beni daha çok uzak durmaya itti. Yaşamaktan, hayatın içinde olmaktan kaçtım açıkçası. Lise döneminde birine aşık olmuştum onun evine gidiyorduk bazen ailem bu şekilde ilişkiyi öğrenmişlerdi onlarda da bende bu bir travma oluşturdu. Sanki dünyanın en büyük hatasını yapmış gibi davrandilar. Bana nasıl olduğumu bile sormadılar. O dönem tamamen tek başıma atlattım her şeyi. İşte aslında ondan sonrada hayata tutunamadım. Kendimi hep yalnız hissettim. Şimdiki erkek arkadaşım hep destek oldu. Psikolojik tedavi almamda, okuyup öğrenmem de ön ayak oldu. Teşvik etti beni hayata bağlamaya çalıştı. Korkularımı yenebilmem için çabaladı. Onu da çok fazla yordum ayrılmanın eşiğine gelmiştik ki devam ediyoruz. Şimdi öncelikle özgüven ve özsaygı mi kazanmaya çalışıyorum. Kendim için yaptığım bir senelik bir plan var hayatta ruhsal olarak belli bir yere gelebilmek için. Duygusal anlamda guclenebilmek için. Sizce ne yapmalıyım? Psikolojik yardım aldım birkaç seans ama maddi anlamda sıkıntı yaşadığım için devam edemedim. Kendimi çok kötü hissediyorum, bir köşeye saklansam orada kalsam ölene kadar diye hissediyorum. Hayattan kaçıyorum yani. Ama artık her şey değişsin istiyorum. Şuan aşırı karamsar bir haldeyim bana yardımcı olur musunuz, siz olsanız ne yapardınız?

Benim gibisin hayatta yalnız benimde 1 tane kardeşim var ağır engelli birde abim annem babam sürekli kardeşim iyilessin diye yıllarca çabaladı ben çabaladım ama malesef .onu için hep yalnız kalmışımdır her işimi kendim yapmışımdır üzülerek aşamıyorsun biyerlerde kalmak gerkiyor ayağı benim abimde hayatımda hiç olmadi evlendi ve hep yok oldu hiç ne arar ne sorar insan öyle oldumu çok yalnış tercihler de buluyor dayanağım yok arkamı yaslayacağım kimse bende uni mezunuyum kpss çalışıp bulunduğum şehirden uzak biyerlere atandım. Orda yalnız kalmaktan korkutugmdan birisi ile tanıştım iyi bir insandı kendisi ama hicbirseyine bakmadan evet dedim evlendik nikahında ailemden kimse bile yoktu tabiki beni bukadar sahipsiz görünce eşimin ailesi bana yapmadıkları zulüm kalmadi kredi çektirdiler canıma okudular ve ben ordan hemen tayin istedim kaçtım eşimde geldi eşim var birtek hayatımda işte onun aileside yok benimkide bende hep başlarının hayatlarını seyreden biri oldum ama mücadale ettim dua ettim yeri geldi çok aglaidm başıma bisey gelse arayacağım kimsem yok ama neyapalim hayat bu nefes alıyoruz yaşıyoruz belki bu düzende değişir umutlu olun rabbim sizinde yardımcınız olsun doğru bir insan olduğuna inanın aileside çok önemli herkesin kaderi birr değil iste

Hayatta görülmeyen insanlar olduğumuz için özguvenimiz düşük çalıştığım yerdede bu şekilde kendimi ifade edemeyen biriyim gelen kullanıo giden kullanıyor hep ikinci sınıf insanım benim ailemde çok yobazlardı ben açığım diyede dışladılar beni abim hep bu evden dışarı çıkmayacan diye baskıları iletişim kurmayı hiç beçeremedim kimseyle koca şehirde bile yalnızım kimsem yok 1 tane arkadaşım yok insanlarda zayıf görüyor lar malesef annem ailesine değer veren bir kadın değildi hep disardaki insanları korumaya çalışırdı teyzem olsun onların çocukları olsun bizi sevmedi çocukken bende sevgi boşluğunda çok sanki herkesten sevgi dinleniyorum kendini sevmeyen yetersiz değersiz hisseden birisi dışarıdaki yaşantıda nasıl başarılı olablir iş ev hayatım başka bir dünyam kimsem yok nasıl kendimi toparlayacam nasıl hayatıma başka kişileri katicam bilmiyorum güçlü olmaktan bile yoruldum ben

Bakın, sizin çocukluktan itibaren müthiş derin travmalarınız var. Şu an hepsi bilinçaltınızda kayıtlı şekilde duruyor. Onlar orada olduğu sürece huzuru bulmanız ve o frekansı yaymanız kolay şeyler değil.

Eğer EFT ile travma temizliği yapmayı biliyorsanız size bir çalışma atayım. Bütün travmalarınızı temizleyebilirseniz yeniden doğmuş gibi olursunuz. Ben genel bir metin atarım size buradan, siz onu kendinize göre düzenlerseniz. İnsanlar artık her travmasını çözüyor öyle de kolay bir sistem.
Merhaba, rica etsem özelden bana da atmanız mümkün mü?

Bakın, sizin çocukluktan itibaren müthiş derin travmalarınız var. Şu an hepsi bilinçaltınızda kayıtlı şekilde duruyor. Onlar orada olduğu sürece huzuru bulmanız ve o frekansı yaymanız kolay şeyler değil.

Eğer EFT ile travma temizliği yapmayı biliyorsanız size bir çalışma atayım. Bütün travmalarınızı temizleyebilirseniz yeniden doğmuş gibi olursunuz. Ben genel bir metin atarım size buradan, siz onu kendinize göre düzenlerseniz. İnsanlar artık her travmasını çözüyor öyle de kolay bir sistem.
Merhaba sorun olmazsa bana da atabilir misiniz?

X